Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Gdzie w Poznaniu są małe kucyki?  🏇
Rozglądam się za stajnią, która jest nastawiona na naukę jazdy konnej dzieci. Bez siodeł westernowych 😎
Czy ktoś z was jeździ/jeźdźił do Kociałkowej Górki, Podkowy Gruszczyn? Co polecicie, jakie wrażenia, opinie?

:kwiatek:

Na Rancho są małe kucyki chodzące w szkółce ,wydaje się całkiem porządku
Qaida ja stoję w Fino w Kiekrzu od dwóch lat i jestem zadowolona. Jest hala z niezłym podłożem i wysokimi bandami (jest też schowek na przeszkody), lonżownik, plac zewnętrzny koło stajni, korzystamy również z piaszczystego placu nad jeziorem po drugiej stronie drogi oraz z łąki, na której stoją przeszkody, kawałek od stajni. Są padoki z wysokim ogrodzeniem oraz łąki (3 kwatery) po drugiej stronie drogi (myślę, że z pierwszymi przymrozkami konie przestaną na nią wychodzić). Są 3 stajnie - zwykła stajenka z boksami przeciętnej wielkości na 10 koni, jasna angielka z korytarzem wewnętrznym z dużymi boksami oraz angielka z małymi boksami, w której stoją głównie konie klubowe. Konie są karmione 2 lub 3 razy dziennie (do uzgodnienia), owies dobrej jakości, co do siana to zależy od balotu - raz jest ok, raz gorzej. Boksy sprzątane raz w tygodniu. Stajenny bardzo w porządku, nie ma problemu z podawaniem paszy, zdejmowaniem owijek itd.
Siodlarnia zamykana na klucz, z kominkiem, aneksem kuchennym, łazienką, jest sprzątane raz w tygodniu. Do tego mamy do dyspozycji "garaż" na paki, pasze i inne klamoty. Teren stajni monitorowany, stajnie i hala również. Brama automatyczna na pilota.
Ja serdecznie polecam tą stajnię dla koni mniej problematycznych (bliskość drogi nie ułatwia przejazdów w teren końskim "schizolom"😉. Mój koń w tej stajni niesamowicie wydobrzał, przytył i się uspokoił.
Jeżeli chcesz więcej info to na priv 🙂
nejna, mam pytanie - z ciekawości - bo kilka razy dawno temu byłam w tej stajni
Gdzie są te łąki i wybiegi? Trzeba przejść ten asfalt?? Koło Biedronki? Koło tego domu handlowego czy Lewiatana?
Bo to w sumie centrum miasteczka i mega ruchliwa ulica.
Tak wnioskuje niesmialo ze w Fino zmienil sie wlasciciel?? Czy zle mysle?? Jeździłam tam chwile jeszcze za czasów studenckich (4 lata temu) ale delikatnie mowiac "niezbyt" odpowiadało mi ze konie stamtad czesto jechaly w jedną strone. Generalnie atmosfera była taka mocno rzeźnicza  🙄
Co do kociakowej to słyszałam złe opinie przyjechałam zobaczyłam i to  😲 zobaczyłam mam nadzieję, że to tak tam nie wygląda, na co dzień  🙄
Evson, tak, teraz jest nim wnuk poprzedniego właściciela (swoją drogą sympatyczny człowiek) i ponoć stajnia zmieniła się na ogromny plus. Jak jechałam ze znajomą oglądać tam konia to w sumie nie wyglądało to źle, obiekt nie zrobił na mnie złego wrażenia, jedynym minusem była hala, przez którą co chwilę przewijali się ludzie i koń zasuwał od drzwi do drzwi 😉 Mam nadal kontakt z osobą, która tam jeździ i z tego, co opowiada, to wprowadzili sporo pozytywnych zmian 🙂 - ale nie ma mnie tam na co dzień, wiem tylko to, co usłyszałam 😉
Jazdy szkolkowe w Kocialkowej Gorce sa prowadzone normalnie, ciekawie i zgodnie ze sztuka nauczania jezdziectwa, ze sie tak wyraze. Dzisiaj specjalnie zwrocilam uwage- zadnych wypinaczy na skokach etc. To moja opinia, dla rownowagi. Z tym, ze ja nie bylam w Kociej "raz rok temu" hehe 😁, tylko dzisiaj i jestem codziennie. Nie jezdze w szkolce, dlatego staram sie byc bezstronnym obserwatorem.
Kenna sama poprosiłaś mnie o sprecyzowanie, więc tak zrobiłam  🤔 i nie rozumiem tego oburzenia byłam widziałam i w to zastałam i uważam, że to nie jest najlepsze miejsce do nauki jazdy i tyle.

To jest forum każdy może wyrazić własne zdanie i to nie zawsze jest wazelina!  😀iabeł:
[quote author=Thymos link=topic=208.msg1859273#msg1859273 date=1377518897]
[quote author=goja link=topic=208.msg1859262#msg1859262 date=1377518058]
[quote author=julka177 link=topic=208.msg1859169#msg1859169 date=1377510647]
Czy ktoś zna stajnie ujezdzeniowe w poznaniu?
albo trenerow? żeby zajmowali się glownie ujezdzeniem ale skokai tez
Szkoła jazdy konnej Chagall. Ma swoją stronę internetową i jest na Facebook. Jazdy na koniu wysokiej klasy w ujezdzeniu i skokach.
[/quote]

To szkółka Pani Krajewskiej o ile się nie mylę?  😎
[/quote]

Nie mylisz się Thymos 🙂
[/quote]

z czystej ciekawości, macie jakieś doświadczenia, opinie?
Lov   all my life is changin' every day.
15 września 2013 16:08
kisiel, ja mam opinię z x lat temu, kiedy to jej prawie wszystkie konie jeździłam 😎
Martyna, ja sie nie oburzam. Ty wyrazilas swoja opinie, a ja swoja, po sprawdzeniu naocznie jak to z tymi jazdami jest. I tyle. Konie off topic.
Dodofon łąki znajdują się niestety po drugiej stronie drogi, przy szkole, trzeba przejść przez biedronkę, dlatego z tych łąk korzystają konie, które spokojnie idą ulicą. Zaletą na pewno jest to, że konie na łąkę wychodzą ok. godz 5-6, kiedy ruch jest bardzo mały. Na łące są 3 kwatery, a koło stajni jest jeszcze 6 padoków + piaszczysty lonżownik.
Evson właściciel starego Fino zmarł, stajnia przeszła w ręce jego wnuka, który bardzo dba o stajnię i konie pomimo, że jest laikiem. Stare stajnie "u góry" zostały zburzone całkowicie, w tej chwili nie ma już żadnej stajni ze stanowiskami, są same boksy 🙂

EDIT: nie zauważyłam, że Harja już to napisała 🙂. Mogę jeszcze dodać, że hala już nie jest "przejściowa", bo tak jak napisałam - górne stajnie zostały zburzone.
Podbijam pytanie: szukam jakiejś stajni dla studentki na etapie samodzielnego kłusa, coś żeby się w normalnych, ludzkich warunkach mogła się dalej uczyć jeździć, z nastawieniem raczej na rekreacje. Najlepiej okolice Piątkowa, ale może też dojechać. Dziewczyna sama czyści i siodła, szybko się uczy.
W Łopuchowie ceny zmalały do 630, za to powstała karuzela, jet hala trawiaste pastwiska, bardzo dobra opieka, ni maja fb🙂[[a]]https://www.facebook.com/pages/Stajnie-%C5%81opuchowskie/143470052348739[[a]]
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
18 września 2013 13:57
AAA kocham Poznań!
Od października zaczynam studia i z ciekawości sprawdziłam w katalogu stajni, czy w pobliżu mojej stancji są jakieś stajnie. W odległości 20km ode mnie są aż 24 stajnie! Dla porównania - koło mojej miejscowości są 3 na krzyż 😉 Na pewno znajdę jakąś stajnię dla siebie - gorzej pewnie będzie ze znalezieniem czasu na konie... no i pora chyba zacząć grać w totka 😉 No nic, wracam do przeglądania tego wątku!
a skąd jesteś? znaczy się... w jakich okolicach Poznania będziesz stacjonować? 😀
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
18 września 2013 16:01
Osiedle Literackie (Strzeszyn)
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 września 2013 16:26
Wilejka, to faktycznie zagłębie 😉
Wątek jest pensjonatowy ale może pomożecie  :kwiatek:

szukam stajni na morasku albo w bliskiej okolicy do rekreacyjnego pojezdzenia na kieszeń studentki. Wiem o stajni biały jednorożec (?) , szkoda ze ceny są takie wysokie.
(Albo kogoś kto nie ma czasu dla swojego rumaka  🏇 )
Szukam stajni dla 3 koni (w tym ogier) w Poznaniu lub bardzo bliskiej okolicy.
Z halą, trenerem i w normalnej cenie (tak, wiem że Poznań nie równa się normalnej cenie  😵 )

Czy w 3-paku będzie gdzieś taniej?

Tylko nie Wola... zdecydowanie nie ta cena.
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 września 2013 16:41
Musisz podzwonic i pogadac czy za 3 bedzie taniej. I jaka to jest normalna cena ;-) ?
Nie wiem, w zależności od warunków...  🙂
w okolicach Środy Wlkp. jest 900 zł z treningiem, ale ja wiem, że Poznań raczej kwota inna...
Dlatego na razie szukam bez treningu, tylko z ewentualnym trenerem na miejscu.
Bez hali odpada.
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 września 2013 18:32
Hmm, Delta Biedrusko, nie wiem, czy Strzeszyn troche spasował z cenami? POza tym LOopuchowo-ale to kawałek, Marianowo, Swadzim.
a w samym Poznaniu (lub do 5 km... +/-) coś jest?
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 września 2013 20:58
Krygier na Strzeszynie jest w Poznaniu. Niedaleko Woli.
Szukam stajni dla 3 koni (w tym ogier) w Poznaniu lub bardzo bliskiej okolicy.
Z halą, trenerem i w normalnej cenie (tak, wiem że Poznań nie równa się normalnej cenie  😵 )

Czy w 3-paku będzie gdzieś taniej?

Tylko nie Wola... zdecydowanie nie ta cena.


W Łopuchowie jest hala, dwóch dojeżdżających trenerów: Bartek Humpich i Jacek Bucki, ceny są 4: 550, 630, 700, 850zł. Wybierasz w zalezności od potrzeb 🙂
Wydaje mi sie, że nie byłoby większego problemu z postawieniem ogiera w stajni ale to musiałabyś się bezpośrednio dowiedzieć.
a w samym Poznaniu (lub do 5 km... +/-) coś jest?



W sensownej cenie, z dobrą opieką, halą, karuzelą, pastwiskami, socjalem - nie ma. 
Swadzim +/- 10 km, komunikacja podmiejska, hala plus namiot, dwa place,  900 zł
Ma ktoś konia u Krygiera ? Wie jak z ceną?
1200
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się