Kącik Ujeżdżenia

Facella, akurat od kiedy pamiętam tą kobyłę, czyli od prawie 4 lat to ona w większości skacze jak zając tyłami w galopie  (a im bardziej się usztywni tym gorzej). Do tego jest koniem wściekle nerwowym i jakie by piaffy i pasaże nie robiła to tym się nie da jeździć całego czworoboku. Do tego wiecznie jest bardzo sztywna, często odgięta, szyja na jedynkę. Ja ją obserwowałam pod 2 jeźdźcami i niestety niewiele się różniła. Zresztą % na czworobokach też podobne.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 września 2013 19:25
epk, o właśnie tego określenia mi zabrakło - sztywna i spięta. Takie wrażenie odniosłam. Piruety to niestety minus, ale tymi jej pasażami jestem i raczej będę zachwycona, choć wiem, że to mało w całokształcie czworoboków. Domyślam się, że to trudny koń, tym bardziej podziwiam pana Jarka, że na niej startuje.
mam do was pytanie gdzie znajdę art.427?
Znalazłam w przepisach ujeżdżeniowych takie zdanie:

- marynarka jeździecka w kolorze czarnym
lub ciemnogranatowym lub w innym
kolorze zgodnie z art.427

I bardzo bym chciała wiedzieć jakie kolory są dozwolone. Jadę ujeżdżeniowe zawody a mam tylko i wyłącznie brązowy frak i brązowe oficerki i nie wiem czy mogę tak jechać...
Możesz-zasada jest taka że albo czarne oficerki albo w kolorze fraka.Nie wiem czy patrzysz w stare przepisy,bo o ile pamiętam to jest napisane,że można tak,jak napisałam,i że kolor fraka w określonym (też podane w przepisach) przedziale skali HSV
DressageLife, może ja ślepa jestem, ale wydaje mi się ze sprawdzałam nowe, i właśnie napisali jak zacytowałam. I nie wiedziałam gdzie znaleźć ten artykuł 427 żeby zobaczyć dozwolone kolory.

Dzięki za odpowiedź 😉
xxagaxx co Ty sie kolorami przejmujesz  skoro można i tak   😁

Jak taki strój ma się do przepisów?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 września 2013 07:48
Buty są niezgodne z przepisami ponieważ mogą tylko być czarne, lub w kolorze fraka.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 września 2013 09:41
Sławne srebrne buty 🙂
xxagaxx klik przepisy ujeżdżenia 2013 str 53

Artykuł 427 - UBIÓR
(...)
Zawodnicy cywilni:
Poniższe przepisy obowiązują na zawodach CDI3*/CDI4*/CDI5*/CDI-W, CDIO, Mistrzostwach, Igrzyskach Regionalnych i Olimpijskich: wymagany jest czarny lub granatowy frak lub inne ciemne kolory określone w międzynarodowej skali HSV. Kolory mające wartość dla „V ” mniejszą niż 32 % z modelu HSV, mogą zostać zaadaptowane do użytku przez Departament Ujeżdżenia FEI. Kolory kontrastowe i lamówki są dozwolone.

Kask ochronny lub cylinder**: czarny lub tego samego koloru co frak

bryczesy: białe lub kremowe

plastron lub krawat: białe, kremowe lub tego samego koloru co frak

rękawiczki: białe, kremowe lub tego samego koloru co frak

buty do jazdy: czarne lub tego samego koloru co frak
(...)

[img]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQy8cDnUCCg5S6UCBtu91C_ATpJm6JcfWnJCbchwzlJOlcsa0MX[/img]



Ale wychodzi na to, że wg powyższych przepisów, o ile nie stratuje się w CDI3*/CDI4*/CDI5*/CDI-W, CDIO, Mistrzostwach, Igrzyskach Regionalnych i Olimpijskich, (czyli choćby ZR i ZO) można jeździć w innych kolorach. Rozmawiałam z 3 osobami w PZJ i nikt nie potrafił mi udzielić konkretnej odpowiedzi, czy na pewno tak będą egzekwowane nowe przepisy i start w błękitnym fraczku będzie dozwolony.
Na zawodach słyszałam natomiast, że "przepisy się zmieniły" i można startować na kolorowo, o ile cały strój jest spójny, np. są dodane pasujące elementy na nakryciu głowy lub czapraku. Ponoć włoska drużyna poniaków jeździła ME w błękicie.
Ktoś coś wie?

Puma, zgoda na start w srebrnych butach została wydana jednorazowo.
Jak mozna wydać zgodne na start w srebrnych butach?!
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 września 2013 11:19
Jak w ogóle można prosić o zgodę na start w srebrnych butach... Dla mnie jest szczyt bezguścia zakrawający o wieśniactwo, co nijak ma się z elegancją tejże dyscypliny...
Facella,
a nie pomyślałaś o tym ze moze cos moglo sie stać z innymi butami i trzeba bylo te zalozyc?
Ciekawa jestem, skąd się taki pomysł na te buty u tej dziewczyny wział. Ani do fraka nie pasują, ani do siodła, ani do konia - no po prostu z kosmosu. Swoje normalne buty miała w naprawie i nie dało się skombinować żadnych innych zastępczych, czy co? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 września 2013 13:17
Armiona, nawet jeśli, to jednak kupiła srebrne buty - dla mnie to oznacza, że z jej gustem jest średnio. No chyba, że w pożyczonych jechała, bo faktycznie różnie to bywa.
Kazdy ma inny gust, i kazdemu co innego sie podoba.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 września 2013 13:33
Fakt, o gustach się nie dyskutuje. Zatem z mojej strony koniec (-;
A mi się w głowie kołacze scenka rodzajowa, coby na którychś z międzynarodowych zawodów pokazała się dziewoja w srebrnych butach. Tylko znaleźć żadnego zdjęcia nie mogę i nie wiem, czy czegoś nie przekręcam  😵
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 września 2013 16:28
Nie dziewoja, a Anky we własnej osobie 😉 2011 rok, zawody w Salzburgu.
Masakra te oficerki 😉
disco, nie jechała w błękicie, chyba, że nie o tym roku mówimy.
A mi się takie oryginalne podobają 😉 Sama mam krokodylkowe lakierowane,w drodze szare z Derby boots- dla mnie to fajne i zabwne,mieć kolorowe oficerki-szczególnie na treningi.
Zdarzyło mi się widzieć i różowe lakierowane  😀

Edit: Anky oficerki nie są srebrne srebrne,to błyszczący ciemnoszary,jak stare srebro na żywo (widziałam live w Amsterdamie) i pasują do jej fraka.
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 września 2013 20:05
[quote author=disco link=topic=11.msg1880697#msg1880697 date=1379753580]
xxagaxx klik przepisy ujeżdżenia 2013 str 53


Ale wychodzi na to, że wg powyższych przepisów, o ile nie stratuje się w CDI3*/CDI4*/CDI5*/CDI-W, CDIO, Mistrzostwach, Igrzyskach Regionalnych i Olimpijskich, (czyli choćby ZR i ZO) można jeździć w innych kolorach. Rozmawiałam z 3 osobami w PZJ i nikt nie potrafił mi udzielić konkretnej odpowiedzi, czy na pewno tak będą egzekwowane nowe przepisy i start w błękitnym fraczku będzie dozwolony.
Na zawodach słyszałam natomiast, że "przepisy się zmieniły" i można startować na kolorowo, o ile cały strój jest spójny, np. są dodane pasujące elementy na nakryciu głowy lub czapraku. Ponoć włoska drużyna poniaków jeździła ME w błękicie.
Ktoś coś wie?

Puma, zgoda na start w srebrnych butach została wydana jednorazowo.
ekipa włoska na ME jechała w takich samych granatowych frakach, klasycznie i bez żadnych odstepstw od klasyki.
...więc mówicie, że te oficerki na MWiM są okropne? to zobaczcie te:
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/34222 😂
jak na misję kosmiczną 😉
Nie wiem właściwie czy zwracam się do was w odpowiednim wątku, ale mam pewien problem...
Nie jeżdżę sportowo czy coś, rekreacja bardziej no ale zakochana jestem w ujeżdżeniu ^^ No i postanowiłam na zwykłych jazdach starać się 'zbierać' konia, a bardziej starać sie żeby na luzie opuścił łeb. Na początku zazwyczaj trzymałam go za mocno teraz niby jest lepiaj ale pojawił się u mnie problem - GARBIENIE SIĘ :/ Jeśli próbuje się wyprostować to automatycznie mam napięte wodze, albo po prostu koń ma nie głęboko gdzieś...
Właściwie nie wiem co z tym zrobić... Jedna instruktorka nie za wiele mi pomoże, a z drugą zazwyczaj mamy skoki albo jest nas z 3-4 osoby więc jest trudno żeby skupiała się na mnie... Może Wy dacie mi jakieś rady które mi pomogą chociaż w minimalnym stopniu...
(garb jak na zdjęciu nie zawsze jest aż tak mocny, ale bywa i taki)
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 września 2013 10:37
faraa, piękne są Twoje zdjęcia  😍

kasiak, http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,107.7380.html
Facella Dziękuję 🙂
kasiak ... też przeniosę się do odpowiedniego wątku 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 września 2013 13:18
Wracając do wcześniejszego tematu... Co my tam wiemy o wzorach i kolorach oficerek, to jest coś: http://www.horsenation.com/2013/06/14/7-bootmakers-with-a-wild-side/ Najlepsze są te angielskie, różowe z kryształkami  💘


przepadłam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się