kącik skoków

monia jest temat o skokach w korytarzu  😉
Powie mi ktoś dlaczego tak jest? Na małych przeszkodach nie potrafię się po prostu zgrać z koniem i zazwyczaj jest to ciągnięcie za ryj(nie oddanie wodzy), pięta w górze no i wgl.. co jest odwrotnością do wyższych przeszkód... Idzie nam po prostu - o wiele lepiej... Miał ktoś z Was taki problem? Jak go zwalczyć? ;p Może i nie zawsze tak jest ale często, bardzo.

Kto będzie w Warce w ren weekend?
i ma miejsce w przyczepie dla klaczy?
kasiak, dlatego, że malutkie przeszkódki są... trudne 🙂 Jest kilka optymalnych punktów odbicia, zależy po co(?) taka przeszkoda stoi. Z drążkiem-pilotem tez masz kłopoty? Sądzę, że nie. Jeśli koń oddaje skok 4 - 5 m całkowitej długości to "zmieści się" jedna przeszkoda 100-120, ale przed kopertką może się zmieścić jeszcze foule. A ty nie wiesz, czy koń odda pełny skok, czy tylko kicnie tuż przed 30 cm. Gdy odda pełny, z daleka - zostajesz z ciałem. I tyle.
kasiak, może dzieje się tak dlatego,  że próbujesz składać się tam,  gdzie nie jest to konieczne?  Przy takich małych przeszkódkach, przez które koń tak naprawdę galopuje,  wystarczy pozostać w półsiadzie. Wtedy wszystko wygląda dobrze 😉

Nasz dzisiejszy szereg:
https://db.tt/S0khba7U
Być może... A co myślicie, że mogłoby mi pomóc się oduczyć tego?
Ktoś kto stoi na ziemie i ciągle cie koryguje  😉
Zuzumój Eviano będzie zgłoszony, ja tym razem znowu w charakterze luzaka 😉
kociarnia, a co idzie? Ja tylko na sobotę, bo bierzmowanie w w tym roku mam, grrr.


Ponawiam pytanie o transport do Warki!!!
Zuzu LL i L  😁 on się dopiero uczy...pokory  😀iabeł:
Zuzu. I ja jadę z sierściuchem ale tylko na niedzielę  😉
deborah   koń by się uśmiał...
28 września 2013 18:04
dawno mnie tu z CB nie było 🙂

nasze dzisiejsze zawody









deborah Gratuluje , masz świetnego konia  😍 
deborah, chyba Clever się naskakał już trochę, co? Nie skacze 90cm jakby 130cm stało? 🙂 Wyglądacie zachwycająco, ale Wy chyba nie potraficie inaczej 🤣
deborah, woooow 😍 Uwielbiam wasz duet, naprawdę! Jak poszło? To L-ka, widzę? Ależ on ci się udał, o rany 🙂
Przepraszam za niemerytoryczny post ale nie mogę się powstrzymać... ja chcę być Deborą w następnym wcieleniu  😍
Robił ktoś zdjęcia w Warce?
deborah   koń by się uśmiał...
29 września 2013 06:40
Bardzo dziękuję za miłe słowa.
wymodelowana,  nadal jeszcze nie złapał pułapu, i przy tej wysokości dopiero zaczyna mieć przebłyski że może łatwiej poskładać przednie łapy niż latać pół metra nad.. widać to  nawet na zdjęciach.  Jedna noga zlozona, druga wisi okrutnie.. 😉

Dzionka, Lka towarzyska. To przejazd treningowy bo do L ze wszystkimi podmurowkami i straszydłami zgłosiły się tylko 2 konie. Wszystkie przejazdy na czysto, ani razu nie tknął drąga ale skakać zaczął tak naprawdę dopiero w L. W LL  wysokość go obrażała  jak to stwierdziła luzaczka 😉

Cejloniara, dzięki !
deborah, on jest zachwycający 😉 I bardzo się przejął wszystkimi podmurówkami :P
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
29 września 2013 10:29
Miałam dziś szansę pojechać na zawody, zapisałam się do P i N. Ale dopiero wczoraj powiedziano mi, że przyczepa przeglądu nie ma! Jak ja już o tych zawodach mówiłam tydzień temu... Jakbym się dowiedziała szybciej do pożyczyłabym od kogoś, a tak to lipa straszna 🙁 Moja jedyna szansa żeby wystartować w tym roku... Takie to frustrujące 🙁 Pech mnie prześladuje na każdym kroku, nigdy nie wyjadę poza swoje podwórko! 🙁
deborah   koń by się uśmiał...
29 września 2013 10:35
xxagaxx no podskakiwał wyżej to chyba trochę na nie zareagował 🙂 Bardzo dziękuję za atmosferę na zawodach całej Waszej ekipie!

edit:
tyskakonik, najwyżej by Ci dowód zabrali po drodze... jak sprawna i ubezpieczenie ma to ja bym jechała
Zaraz tam - zabrać dowód 🙂 50 PLN mandatu za brak dokumentu 🙂 w najgorszym razie.
deborah   koń by się uśmiał...
29 września 2013 12:27
o! lepszy pomysł.. zapomnieć dowodu 😉
Wybiera się ktoś do Poczernina 12.10 ?  🏇
i ma może wolne miejsce w przyczepie (lub chce się zabrać ze mną) ? 👀
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
04 października 2013 17:28
Przepraszam za niemerytoryczny post ale nie mogę się powstrzymać... ja chcę być Deborą w następnym wcieleniu  😍


dołączam do klubu

tyskakonik, 🙁

Jako taki lajk się spytam, bo nic nie rozumiem co jest wypisane na stronie PZJ.
Co trzeba mieć, zrobić na III klasę sportową? Co trzeba mieć by wystartować na oficjalnych zawodach (bo byłam przekonana całe życie, że wystarczy tylko odznaka)?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
04 października 2013 20:26
: Behemotowa, Srebrna odznaka i trzeba zdać egzamin licencyjny L1, żeby wystartować na regionalkach brązowa odznaka, rejestracja w PZJ lub OZJ  i do L można startować
Powracając do tematu derbów w Hamburgu to ten filmik ciekawy z kasku jeźdźca
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
08 października 2013 19:04
Kastorkowa, wow :O
Ostatnio przeglądając archiwalne miesięczniki jeździeckie, w ŚK natknęłam się na ciekawe ćwiczenie, mianowicie rozłożenie kilku (na rysunku były 4) drągów ze stacjonatą na końcu, aby nauczyć konia obszernego i regularnego galopu na przeszkodę.  Z tym, że drągi wg podanych danych powinny być rozstawione w odległości 3,5 metra od siebie. Dzisiaj rozciągnęłam sobie na podłodze w domu miarkę  🤣, żeby policzyć ilość stóp odpowiadającą tej odległości i odtworzyć ją na padoku. I kiedy tak rozciągnęłam tą miarkę to zrobiłam wielkie oczy, bo 3,5 metra okazało się naprawdę długie i zastanawiam się, czy rzeczywiście tyle powinnam ułożyć.

Miał może ktoś styczność z tym ćwiczeniem (lub podobnym) i doradzi mi coś? Odległości, próbować je modyfikować czy zastosować się do poleceń?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się