Ochraniacze

Źle się wysłowiłam 😉 - chodziło mi o to, ze chce takie z tym zapięciem pod pęciną. Z tego co widzę to te double locki to takie zwykle wysokie tyły, ale nie ma ich pod pęciną ( mam nadzieje, że wiesz o czym mowie, bo jakoś nie umiem tego wyrazić:P)

Bo takie zwykłe pełne tyły to mam ( co prawda dogorywają i już też myślałam, żeby je wymienić na WW, ale na razie musze się wstrzymać :P)

edit - czy ktos mógłby wstawić/ wskazać miejsce w tym wątku gdzie są wstawione zdjęcia tych eskadronów allaround?

PS. Śmiałam się z przyjaciółki, że przez pół roku się agnizowała kupując laptopa - myślała, porównywała oferty, wachała się, a sama nie jestem leprza jak przyszło co do czego 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
23 lutego 2009 23:37
allroundy nie mają paska pod pęciną.
(dopisane: fotki np. tutaj: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,3.msg131830.html#msg131830)

a tak z ciekawości - dlaczego muszą mieć ten pasek pod pęciną? jaki powód?
Ha! – wiedziałam, że to pytanie padnie 😉 Właściwie dla tego, że tak sobie wymyśliłam, bo de facto na poziomie na jakim jesteśmy potrzeby takiej nie ma (przynajmniej na tyłach) Nie chcę na razie takich ochraniaczy w stylu double lock, bo mam już bardzo podobne, choć oczywiście gorszej jakości ( przynajmniej tak mi się wydaje, bo wszyscy chwalą WW, a ja z moich nie jestem jakoś specjalnie zadowolona, gdyż mi się szybko poniszczyły skorupki). Double lock są następne w planach zakupowych 😉 Już sobie obejrzałam allaroundy na googlach i mi się podobają, mimo, że nie mają magicznego „ paska pod pęciną” :P. Generalnie chciałam coś co stanowiłoby dla mnie alternatywę dla owijki + podkładki, bo jakoś mnie najbardziej przekonuje właśnie taki system ochrony nogi – możliwość zwinięcia, podtrzymania pęciny (moja trenerka też mi zawsze mówiła, że najlepsze owijki + podkładki). Przydałoby się jednak coś na błoto, albo jak się śpieszę i nie mam czasu zawijać.
caroline   siwek złotogrzywek :)
23 lutego 2009 23:57
[quote author=Aga_Leming link=topic=30.msg184120#msg184120 date=1235433330]
Przydałoby się jednak coś na błoto, albo jak się śpieszę i nie mam czasu zawijać.
[/quote]
to ja sie jednak powtórzę - w takiej sytuacji: ww single/doble lock 🤣
zwlaszcza z powodów jakie wymieniłaś, tym bardziej nie widzę uzasadnienia do wydawania możliwie największej kwoty na ochraniacze :P
Może i masz racje, że nie ma co szaleć... Generalnie chciałam Prof. Ch. Bo kilkoro znajomych mi je już polecało, a potem zaczęłam rozglądać się za innymi podobnymi i jakoś już moje pole zainteresowań się specjalnie nie rozszerzało. Musze się teraz z tym przespać:P

W ogóle ja jestem ofiarą wolnego rynku – dla mnie jakokolwiek wybór większy niż między produktem A i B jest bardzo czasochłonny i wymaga wielu podchodów i zastanowienia. :P

Aga_Leming, tu masz WW chociazby
bo caroline o mnie zapomniała!
hmm, ja chce jakieś ujeżdeniowe ochraniaczki. mógł by mi ktoś polecić? na 4 nogi, w cenie nie za drogiej :P
Tzn do jakiej kwoty chcesz kupić te ochraniacze?

Ja niezmiennie jestem zadowolona z WW. I nie jestem jedyna 🙂
do 300/400zł za komplet? ale to tak maks :P jak najtaniej xD

a te WW to neoprenowe? nie odparzaja sie konie w lato w nich?
O WW double lub single lock dużo już było pisane na forum, może poszukaj w wyszukiwarce, dużo osób fotki wstawiało.

To są ochraniacze neoprenowe, ale nie takie pełne jak np. SMB. Swoich latem w upały jeszcze nie testowałam, ale podczas jazd na ciepłej hali nogi sie nie pocą pod ochraniaczem. Bardzo je lubię, w przeciwieństwie do pełnych neoprenów, które przegrywają z WW praktycznie na każdym polu.
do mnie właśnie przyszły SMB elite, wyglądają b.fajnie jutro porobie foty
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
27 lutego 2009 15:26
A ja wczoraj odebrałam z pasi-konika vereduski 🙂 na przody carbon gel a na tyły olimpic (ale tez przody) zestaw po pierwszym uzyciu sprawdził się rewelacyjnie  😀
Właśnie korsik, zdaj relacje, jestem bardzo ciekawa jak innym się one podobają 🙂 Ja jestem zadowolona baaardzo 🙂
[quote author=Agata-Kubuś link=topic=30.msg187618#msg187618 date=1235748419]
A ja wczoraj odebrałam z pasi-konika vereduski 🙂 na przody carbon gel a na tyły olimpic (ale tez przody) zestaw po pierwszym uzyciu sprawdził się rewelacyjnie  😀
[/quote]

na tyły używasz przodów??
Na konia średniego wzrostu, 166 cm powinnam kupić ochraniacze M czy L ? 
Chodzi mi konkretnie o Veredusy.  🙂
juice- tródno tak powiedzieć.. zależy jakie konia ma nóżki  😉
moja ma ok 170 i Lki
inny kon ma ok 168 i Lki są sporo za dużo
a mała kluseczka ma grube nóżki i Lki są dobre 😉
najlepiej zmierz nogi  🙂
Nogi są takie


Te ochraniacze są rozmiaru VB no i są ok 😉

Dobra, jutro ją zmierzę, tylko ile cm obwodu dla L-ki i dla M-ki ?
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
27 lutego 2009 21:10
Po tym co widzę M!
Manta   Tyłkoklep leśny =)
27 lutego 2009 21:32
A jak czyscicie swoje skorupy? Bo cos kiedys mi sie o uszy obilo, ze ktos do pralki wrzuca ;P a ja stoje przed wyzwaniem wyczyszczenia lamiceli moich ;-)
jak miałam kiedyś białe to szorowałam je wybielaczami, prałam godzinami.. do puki ktoś mądry nie powiedział mi, żeby wrzuciła do pralki
i teraz wszystkie tak piore, a po jeździe szczotką przecieram chyba że są w błocie to pod kran
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
27 lutego 2009 23:42
Ja raz potraktowałam białe ochraniacze Cifem, ale więcej tego nie zrobię, bo ponoć żółkną (nie chcę się o tym przekonywać 😉 ).

Co do czyszczenia skorup, to ja zawsze szorowałam szczotką, możliwie sztywną, jeśli była taka potrzeba najpierw moczyły się w misce 😉
Do pralki pewnie też można, ale mama by mi chyba uszy urwała  😁

juice
Po zdjęciach też obstawiam M-kę, ale ciężko ocenić nie widząc konia 😉
Na samym dole masz pokazany sposób mierzenia nogi
http://www.okser.pl/sklep/veredus-pro-light-p-1273.html?osCsid=d3f767969e69d8457d7d3a4793968518

Jak już wymierzysz, zapytaj po prostu w sklepie jaki rozmiar będzie najlepszy. Tak będzie najpewniej 😉

Ja na kobyłkę ok 166 cm, o przeciętnych nogach (normalnie noszącą skorupy L-ki) miałam L-ki Veredusa i mogłyby być mniejsze 😉 Wydaje mi się, że Veredus ma sporą rozmiarówkę.
Ma 23 cm obwodu. 😉
Przymierzyłam ochraniacz na tył koleżanki rozmiar L i dosłowie w nim pływała, dlatego wezmę M  🙂
Dzięki!  :kwiatek:
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
28 lutego 2009 17:54
xxagaxx - tak na tyły zakładam skorupy przody. Podejrzałam ze 3 lata temu na torwarze (kilka koni skakało w veredusach pro lightach na 4 nogach). Skonsultowałam z mądrzejszymi, w tym z wetem, przeciwskazań brak, więc moje pro lighty już dawno wylądowały na tyłach. Teraz w ramach zakupów własnie olimpic przody specjalnie i celowo zakupiłam z myślą o tylnych nogach.

A jesli chodzi o czyszczenie to pralka - 30stopni, program krótkie pranie i redukcja wirowania. jak Wyschną to szmatką wcieram krem do rąk - odzyskuja młodośc i połysk  😉
dzisiaj pierwsza przymiarka SMB Elite
przód:


tył:

ogóle ochraniacze super! tyły mogłyby leżeć trochę lepiej, po 1 lonży jestem zadowolona, ale jak wzięłam je też na drugiego konia to w tyłach jak ściągnęłam było błoto! strasznie dużo piachu naleciało do środka...muszę mocniej zapinać. no i czyszczenie też nie należy do najłatwiejszych rzeczy.
tu cały komplet:



zrobione są z grubego neoprenu, od środka gładki-z nalepką jaki to rozmiar i który to ochraniacz (bo wszystkir prawie takiesame), od zewnątrz z takiego włochatego ale nie mechaci się, lamówka też się nie machaci
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 lutego 2009 22:32
ktoś ma te ochraniacze?
albo podobne w podobnej cenie?




nasz komplet do zadan specjalnych
przod cros country tył double lock



Misia, Ty te przody masz takie?


a na tył te?
Strucelka, mi ww cross country nie pasowały zupełnie

przez jakis czas na przody miałam cross country a na tyły double lock
teraz mam double lock na 4 i zdecydowanie bardziej jestem zadowolona
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 11:44
Tak pytam, z ciekawości. Bo ogólnie i tak bardziej podobają mi się takie jak Canter Club (te co wkleiłam) czy SMB Elite, ale za to te drugie cenę mają powalającą... 😵
Nie znam Canter Clubów, natomiast gorąco polecam WW. Być może nie powalają wyglądem, ale są dobrze przemyślne i bardzo fajne w użytkowaniu. Lubię pełne neopreny, ale do rozpaczy doprowadzał mnie efekt "mokrych skarpet" po przejechaniu    w terenie przez parę strumieni czy zimowe jazdy po śniegu. Obawiałam się, że pod tym względem (="nie wchłaniają wody"😉 WW są przereklamowane, a tymczasem - doskonale zdają egzamin.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 marca 2009 19:35
A jak czyscicie swoje skorupy? Bo cos kiedys mi sie o uszy obilo, ze ktos do pralki wrzuca ;P a ja stoje przed wyzwaniem wyczyszczenia lamiceli moich ;-)

ja lamicelle raz na jakis czas wrzucalam do pralki i nic sie z nimi nie stalo 🙂 wystarczy krotki program w 30 stopniach.
a na codzien po jezdzie czyscilam je pod biezaca woda, czasem przy uzyciu szczotki ryzowej

korsik wygladaj super! jaki rozmiar w koncu wzielas? L?
wzięłam L i przód i tył, tyl gdybym wzięła większy byłby sporo za duży...

przody są super, tyły jak mówiłam na 1 koniu był piach w środku a dzisiaj się trochę zsunęły... no cóż trochę poćwiczę i mam nadzieję, że będzie git
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się