Praca przy koniach za granicą załatwiana przez pośrednika

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 lipca 2013 22:36
ElaPe, nie za darmo😉
zelka2303- masz PW🙂 dzięki!


no proszę. Czyli w czymś jesteśmy lepsi od Niemców. A tak wieszamy psy na PZJocie a tu proszę.
Rozglądam się za pracą na wakacje i po wielu przygodach z hotelami i restauracjami stwierdziłam, że spróbuję swoich sił w zagranicznej stajni. Ze względu na wcześniejsze miejsca pracy, czyli głównie Włochy i Hiszpania, właśnie z południa Europy dostałam propozycję. Wszystko wygląda niby ok, gdyby nie fakt, że nie mam bezpośredniego kontaktu z właścicielem stajni i wiem o nim tyle, że jego znajomy nocował w hotelu, w którym kiedyś pracowałam i mój ówczesny pracodawca mnie polecił. Czyli zagmatwany kontakt i brak szczegółów... Pośrednik, który ze mną się kontaktował stwierdzi, że wszystko przygotuje na mój przyjazd, ale kontaktu do właściciela dać nie chce.
Stąd moje pytanie - czy zdarzyło się Wam jechać tak totalnie w ciemno? Nie wiedząc nic o stajni i właścicielu?
A.   master of sarcasm :]
10 lipca 2013 13:11
Nigdy w zyciu w ciemno bym nie pojechala. Facet to jeszcze pol biedy, ale kobieta...
ElaPe, nie tylko w tym. Także polskie uregulowania dotyczace startów parajeźdźców w zwykłych zawodach są dużo bardziej cywilizowane niż niemieckie😉
ten w pdf mam w sumie nawet nie wiem od kogo, 2013 widziałam na sklepowych półkach w ksiegarni ale nie jest mi to teraz potrzebne, więc nie mam po co na razie wydawać kasy. Owszem pewnie się różni ale myślę, że nieznaczkie i śmiało z zeszłorocznego mozna korzystać.


ale gdybym startowala z 2012, to bym miala problemy, bo ucze sie programow na pamiec i sa jednak roznice, ktore kosztuja, jesli sie pomyli trase 😉
Mam pytanie, czy wie ktoś może gdzie by potrzebowali w stajni w Niemczech kogoś do objeżdżania, luzakowania koni itp? Bo obecnie poszukuje pracy 🙂
Czy ktos pracowal w tej stajni w Austrii, badz moze cos blizej powiedziec http://www.pferdezucht-wv.at/ ?
Czesc wszystkim 🙂 Mam pytanie (prosze nie bijcie jesli ktos juz ten temat kiedys poruszył). Mam rok przerwy przed studiami i chcialabym przez ten rok popracowac gdzies w stadninie/stajni, ale nauczyc sie przy tym czegos, zalezaloby mi na rowoju w kierunku ujezdzenia. Czy według was w Polsce sa jakies perspektywy na taka prace i rozwoj ?
Probowalam juz raz pracy "wakacyjnej" na pomorzu i niestety treningi ktore tam mialam nie byly warte takiego wyzysku, o ile ktos mial sile po pracy wsiasc na konia.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 września 2013 11:47
Szukam kogoś do pracy w stajni polo, więcej pw
Kurcze, czy znalezienie pracy zagranicznej dla pary przy koniach jest możliwe? Ofert dla stajennych, luzaków sporo a pary nie chcą 🙁
Możliwe jest 🙂 My się z J. plątamy prawie dwa lata już razem. Ale jak już wyjeżdżacię, to odradzam wam pracę wspólną. Zawsze ktoś będzie miał gorzej. Już dwa razy taka sytuację mieliśmy i NIGDY więcej. Nasi znajomi też pracują.we dwojke i także nie mają kolorowo. Teraz J. poszedł spróbować szczęścia na budowie, ale praca u jakiegoś pieprzonego polaczka za granicą to strzał we własne kolano. Oszustów nie brakuje. Teraz jak szczęście dopisze będziemy razem w jednej stajni, lecz u innych osób. Tak będzie w porządku.
tak wiem, czytałam Twoje przygody. No ale tak to wlasnie jest jak sie chce byc razem. zawsze cos za cos. Mimo wszystko my nadal szukamy jakiejs opcji wyjazdu razem, trzeba probowac 🙂
No, szkoła życia była ładna, ale teraz wiem, ile doświadczenia nabyliśmy. Nie tylko odnośnie pracy, ale radzenia sobie w dorosłym życiu 🙂 Po ile wy macie lat? Ogłaszaliście się na facebooku?
mamy 25, 26 lat, czyli nie jakies tam nastolatki i zdajemy sobie sprawe, ze lekko nigdzie nie jest i nic nie przychodzi za darmo.
Czy ktoś ma namiary na jakiegoś pośrednika, który oferuję pracę przy koniach?  Byłabym wdzięczna z pw  :kwiatek:
Centuria pisałam już tu kilka razy,Lepiej nie pracować razem,jak nie problem z płaceniem to z urlopem itp.Tym bardziej że to Wasza pierwsza praca za granicą,jak coś pójdzie nie tak to Wasza sytuacja nie będzie ciekawa.A tak zawsze jedno zarobi jakiś grosz.Nie piszę tego złośliwie tylko z własnego doświadczenia. 😉
Czy macie może namiary na stajnię/stadninę w Niemczech która poszukuje osoby (mężczyzny) do pracy przy koniach (osoba jest niejeżdżąca) lub jako lekarz weterynarii (fajnie by było jakby mógł zostać w zawodzie). Zna język niemiecki, podstawy języka francuskiego. Może być też kontakt do osoby która pośredniczy w znalezieniu pracy w Niemczech, praca miałaby być na stałe.

edit: mogą być nie tylko Niemcy, szuka pracy wszędzie za zachodnią granicą.
http://www.pferdeklinik-duisburg.de/ Niech tutaj napisze. Coś mi się obiło o uszy, że poszukują tam weta/pomocnika.
dodzilla, dzięki wielkie! :kwiatek: Jutro znajomy ma się do nich odezwać 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
26 września 2013 19:02
Centuria, a wy koniecznie chcecie jechać do DE? Zarobki chyba najgosze w Europie  🤔wirek:

Patrzyłaś na http://www.careergrooms.com/? Teraz nie ma nic dla pary, ale ja na Twoim miejscu napisałabym do nich maila z waszymi cv, możliwe, że są jakieś oferty blisko siebie, gdzie jedna osoba mogłaby dojeżdżać?
Patrząc z mojej perspektywy, bardzo się cieszę, że mój chłopak pracuje w zupełnie innej branży, życie pary koniarzy za granicą raczej nie jest łatwe...
dziewczyny pisze tutaj bo do ogłoszeń nie zawsze zagląda : niemiecka zawodniczka poszukuje luzaczki, mieszkanie za darmo, ubezpieczenie zagwarantowane. Sprawa dość pilna, więcej napiszę na pw. Praca sprawdzona.
Przestudiowałam cały watek, szukam pracy w  Norwegii. Dla siebie i dla swojego faceta albo chociaż dla jednego z nas po to aby się zaczepić.
Wiem, że jest kilka osób które siedzą w Norwegii, do których kieruję moje pytanie czy oferty ,,końskie" to tylko yardandgroom albo finn.no, czy może są jeszcze jakieś strony. Mój mężczyzna aktualnie pracuje w Niemczech jako pomocnik kowala i w tej dziedzinie szukamy dla niego pracy. On chce wyemigrować do Niemiec a ja ,,ciągnę" go do Norwegii, to taki piękny kraj. będę wdzięczna za wszystkie rady, sugestie 😉
Delhi, moi znajomi byli w Norwegii. Podobno jest okrutnie drogo, ale z tego co wiem, to ich były pracodawca dalej szuka dwójki luzaków, jednego show i home grooma jeżdżącego. Prawy jazdy i pełna profeska musi być niestety. A w jakich okolicach siedzi twój facet?
Norwegia jest droga ale zarobki też są inne. To bardzo piękny kraj i można spokojnie żyć, tylko czy przy koniach jest to możliwe 😉 nie wiem czy we dwoje moglibyśmy pracować przy koniach, ja miałam przerwę 3 letnia i mamy małą Zosie. A mój facet siedzi w jednej z największych stajni w Niemczech w Neustadt Glewe 😉 Prawo jazdy na B mamy oboje, ja mam jeszcze na przyczepę. Jakby była szansa na jakieś namiary to będę bardzo wdzięczna, zawsze można spróbować 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
14 października 2013 21:24
W Norwegii w sklepie spożywczym można zawału dostać. Z jednej pensji jaką skłonni sa zapłacić luzakowi choćby był nie wiem jak profesjonalny, utrzymać 3 osoby to zupełnie tego nie widzę. Wymagania maja bardzo duże, kraj wielki i wszędzie daleko. To tak z dwu letnich prawie doświadczeń skandynawskich.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 22:52
Norweski sklep - ceny żywności

http://www.supermarket.no/brod/brod/

na szczególną uwagę zasługują wędliny np. 250 zł za kg  👀

http://www.supermarket.no/palegg/kjottpalegg/
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 października 2013 09:03
Cena powala, ale najgorsze jest to,że te ich wędliny są kompletnie niejadalne. Tani u nas drób zabija ceną, za to ryby świetne. Trzeba się dobrze zastanowić, zanim sie tam człowiek na stałe wybierze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 października 2013 20:06
Ciekawe są też ceny mleka - tak 10 zeta za litr to taniocha  😵

Wygląda na to że ceny tam są tak circa 5 x wyższe niż u nas

Czyli u nas zarabiasz 1500 zeta na rękę i starcza ledwo ledwo to tam na wegetację ledwo ledwo powinno się mieć 1500 x 5 = 7500 zeta = 16 000 koron na rękę.
Witam, wlasnie szukam pracy przy koniach ( najlepiej UK). Biegle znam angielski, francuski na poziomie A2. Najbardziej interesuje mnie praca w której prócz zajmowania się końmi bede mogla na nich jeździc. Głównie trenuje ujeżdzenie, od niedawna zaczęłam skakac. Jeżdze ponad 6 lat, od 3 ujeżdzenie. Nie chciałam szukac ofert na stronach internetowych, poniewaz wiele osób radziło aby pytac ludzi którzy byli w danej stajni, a wiec miejsce jest sprawdzone. Mam 19 lat. Jeśli ktoś z osob na forum zna miejsce godne polecenia to bede wdzieczna za kontakt🙂 Najlepiej na maila paulajagustyn@gmail.com
Pozdrawiam
Ktoś mnie tu kiedyś pytał o pracę we Francji, chyba przez PW. Jeśli ktoś mocno doświadczony byłby zainteresowany, to dajcie znać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się