KOWALE

desire   Druhu nieoceniony...
14 września 2013 22:11
Z okolic Bielska, Pszczyny - Ryszard Nitoń, po roku werkowania mam najlepsze kopyta ever. Nie wiem czy bierze nowych klientów, ale warto zapytac. Poza tym Waldek Wojtyczka z okolic Mikołowa.


aż zapytam z ciekawości:  to Pan Wojtyczka bierze nowych klientów? słyszałam, że ma grupe stałych klientów i tylko im od lat konie kuje.  😉
Karla czy masz opinię o kowalu Piotrze Okła co do werkowania ? Konie z kruchymi kopytami, jeden z pękającymi -trudno dojść dlaczego - jednym słowem kopyta wymagące pomyślunku przy werkowaniu 😉
tak, mam🙂 Piotr werkuje konia mojej przyjaciółki (nota bene też wetki, bdb ortopedy😉) i obie plus nasze koniska polecamy. U nas dzięki jego robocie zniknęły problemy po "naturalnej pracy" i nie tylko objaw, ale i na zdjęciach, usg, motoryce ruchu, plus moich jakiś tam ekspresjach genów poprawa🙂
Karla, dziekuję  :kwiatek: Poszło PW
Bronze   "Born to chase and flee.."
20 września 2013 22:00
Desire - nie mam pojęcia czy bierze nowych klientów. Ja współpracowałam z nim rok - porządny fachowiec.
Czy ktoś posiada numer do Pawła Wieńcia? Może być PW.
Dość pilna sprawa :kwiatek:
Grace Ja Piotra Okłę też szczerze polecam - mój "wieczniekulawypokowalu" koń od kiedy robi go pan Piotr śmiga po każdym podłożu, poprawił się ruchowo i w ogóle jest git.
Czy ktoś posiada numer do Pawła Wieńcia? Może być PW.
Dość pilna sprawa :kwiatek:

692 43 62 59
jest w watku z namiarami na wetow i kowali
czy ktoś wie co z Brzezińskim ostatnio miał obsuwę u mnie ale w końcu udało nam się umówić? teraz wrzesień miał odbierac tel,smsy i być na pocztku miesiąca.
juz nie mam siły,zaraz podkowa odpadnie..

Dziewczyny, polecicie kowala z okolic Wrocławia, werkowanie + jeden koń do kucia. Zależy mi na systematyczności (no i oczywiście dobrze zrobionych kopytach), żeby nie było długich opóźnień w wizytach  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
25 września 2013 20:55
Desire - nie mam pojęcia czy bierze nowych klientów. Ja współpracowałam z nim rok - porządny fachowiec.


miałam przyjemność popodglądać jak pracuje 🙂  a spytałam z czystej ciekawości, może kiedyś... 😉
Polecam p. Rybke z Ostrowa, robi nam konie już od dość dawna, bez zarzutu a w dodatku sympatyczny 🙂 okolice Wrocławia też robi 🙂
Korsik, odradzam p. Marka z Wrocławia. Podkowy po nim spadają, nawet tego samego dnia, a jak spadnie, to niby mówi, że zrobi za darmo, w ramach reklamacji, ale przyjechanie do konia zajmuje mu wtedy baaardzo dużo czasu, nawet tydzień. Ewidentnie nie spieszy mu się do darmowej roboty, którą musi zrobić, bo to w końcu reklamacja spartaczonej roboty.
Kuje przeciętnie, kilka razy słyszałam o kulawiznach po jego kuciu. Mój koń akurat miał dobrze robione kopyta, nigdy nie kulał, no, ale jak już któryś raz spadła podkowa dzień po kuciu, to zrozumiałam, że coś jest tu nie tak...:/

Podobno godny polecenia jest Marcin Biały, wiele koleżanek kuje u niego konie i chwalą, sympatyczny młody chłopak.
Po raz kolejny polecę Jarka Kotfasińskiego -  nie wiem co on zrobił, bo mimo zarzekania się -  Znowu mnie przy kuciu nie było  🙇, ale koń rusza się Extra! Aż sam był zdziwiony (koń) 🤣
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 września 2013 19:08
Jarek jest git 😉 Po jego robocie Grom fruwa 🙂
a podpytam- ile bierze Kotfasiński za kucie na 4 nogi?
Nie wiem jak dokładnie -  w stajni umówiliśmy się na "hurtowe" ceny, no i koszt dojazdu odpada - taki w zasadzie sąsiedzki układ, no i zależy co - jakie podkowy, czy hacele, czy podkładki i pewno to nie są ceny "po taniości" ale racjonalne, no nie z takich, że szczęka opada z wrażenia, powiedziałbym, że dość typowe/powszechne.
korsik, ja tez nieodmiennie polece rybke. bywa w twoich okolicach z tego co wiem. mozesz powolac sie na mnie.
Czy ten numer do kowala Dąbrowskiego - 601 319 008 (z naszej, forumowej bazy) - jest aktualny?
Czy może ktoś podać mi numer telefonu do pana Kotfasińskiego?

EDIT: Już mam. Dziękuję.  :kwiatek:
Był ktoś może w tym roku w Jaszkowie?
Witam
Pytanie takie mam , gdzie Kowal podkuwacz może na re-volcie dać namiar do Siebie z woj. łódzkiego ?
Witam
Pytanie takie mam , gdzie Kowal podkuwacz może na re-volcie dać namiar do Siebie z woj. łódzkiego ?


Na górze są ogłoszenia. Może tam....  😉
Kojarzy ktoś może kowala Tomka z Pomorskiego, ale NIE jest to Gawinek..
Dosyć wysoki, szczupły, brązowe włosy, bardzo sympatyczny, jeździł Punciakiem, ale go ostatnio rozbił..
Pytałam o nazwisko, ale zapomniałam go i potem głupio mi było znowu pytać  😡
Hej !🙂 potrzebuje opini o kowalu imieniem Michał Rup, z góry dziekuje za odpowiedź
🙂
Był ktoś może w tym roku w Jaszkowie?

ja bylam 🙂
Witam
Pytanie takie mam , gdzie Kowal podkuwacz może na re-volcie dać namiar do Siebie z woj. łódzkiego ?

mozesz dodac swoje namiary w watku wazne telefony. zostana dodane do listy.
Szukam asymetrycznych podków, nie muszą być aluminiowe. Ktoś coś ? Szersze jedno ramię (wew.). Ktoś, coś ?
Szukam asymetrycznych podków, nie muszą być aluminiowe. Ktoś coś ? Szersze jedno ramię (wew.). Ktoś, coś ?

Prosta sprawa - bierzesz zwykłą podkowę i poszerzasz ramię rowkownikiem, robiąc dodatkowy rowek obok już istniejącego. Albo kawałek płaskownika i wykuwasz co ci potrzeba. Zapytaj swojego kowala, to nie jest skomplikowane.
Jak będzie kłopot to daj znać, mogę ci takie zrobić.
armara Polka ma takie podkowy robione metodą opisaną przez lukaszapodkuwacza,zadzwon do Agi to dokladnie Ci powie jaki material i jaka podkowa-bo Ona z Piotrkiem Okla wymyslila taki patent🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 listopada 2013 23:04
Mój kowal po prostu wziął zwykłą podkowę i na miejscu, po rozgrzaniu w piecu, rozbił jedno ramię.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się