Ochraniacze

fajne! z piankowych to na duże nakostniaki b.ok są villa horsy memory foam
Ville mają taką normalną piankę, dosyć cienką. A ta mnie autentycznie zaskoczyła, tak fajnego materiału wykładającego ochraniacze jeszcze nie macałam 😉 Szkoda, że cena dość konkretna, no i standardowo pińcet modeli ochraniaczy skokowych i jeden all-purpose, czyli nadający się na ujeżdżenie 🤣
w wilach jest taka jak mam w materacu do rehabilitacji psa😀
ta w tych ochraniaczach ze zddjęcia - no opisz wrażenia z palpacji😀😀 :kwiatek:
i zdradź cenę🙂
To ja mam pytanie trochę   🚫: po co się usuwa nakostniaki?
Każdy z moich koni ma po jednym na przodzie, chyba z padokowania.

Edit: Vetisolon mam od weta i chyba jest legalnie w użyciu?
W pl dużo rzeczy legalnych na zachodzi u nas z różnych względów nie jest dostępne, co nie znaczy że weci nie mają do nich dostępu  😉 bo dość swobodnie mogą kupować na zachodzie. Muszę wetkę podpytać o coś z DMSO na tego nakostniaka.

Perlica nakostniaki mogą być wadą urody obniżającą czasami wartość koni, mogą też podrażniać międzykostny powodując trwałą kulawiznę, duże nakostniaki są też niewygodne, skorupek raczej na naprawdę dużego nie ubierzesz, a zawijanie nie każdy lubi zwłaszcza z przymusu...

Miał ktoś do czynienia z tymi ochraniaczami http://www.gnl.pl/24-h/dla-konia/ochraniacze/ochraniacze-gera-mesh-tec-jump.html wyglądają może tak sobie ale są oddychające i na kołki (nawet mój tata przy przeszkoleniu i instrukcji na który kołek ma zapiąć da radę  😉) Miękkie, bez plastiku może to byłoby fajne rozwiązanie. Zaraz zacznie się błotko, później śniegi nie wiem czy rzepy będą trzymać
Sorry z OT, ale tak z ciekawości, kiedy Vetisolon został wycofany?
Louisa na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciu i wydają się być bardzo porządne. Guma nie ma zamiaru się raczej porozciągać zbyt szybko, a całe mimo miękkości wyglądają długowiecznie.
Sorry z OT, ale tak z ciekawości, kiedy Vetisolon został wycofany?

Ok 1,5 - 2 lata temu
Mam ogromny problem , potrzebuje ochraniaczy na padok ( łąka ) sęk w tym że na łące jest miejscami woda ,błoto . Nie wiem czy ogólnie ochraniacze spełniły by swoje zadanie w tak trudnym terenie , czy zrobiły by więcej złego . Mam dylemat ponieważ koń chodzi po 12 godzin na łące , chciała by żeby dalej korzystał do woli .
Obawia się ,że pod ochraniacze może dostawać się piach , błoto , mogą namoknąć a nie chciała bym żeby tak chodzi kilka godzin . Mam już dosyć jego kontuzji od marca to już trzecia  😵  chłopak wywija na łące , bawi się z młodzieżą i wczoraj wrócił na trzech nogach .

Mam ktoś jakieś sprawdzone ochraniacze ? będę bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek: 
monia, u mojego na padok sprawdzają się woof weary, nie nasiąkają wodą, nie odparzają i nie niszczą się 🙂
Ruda77 dzięki , idę szukać  :kwiatek:
Louisa na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciu i wydają się być bardzo porządne. Guma nie ma zamiaru się raczej porozciągać zbyt szybko, a całe mimo miękkości wyglądają długowiecznie.


już je mam i dalej twierdzę że są paskudne tak na sucho  😉, wzięłam czarne i na nogach wyglądają dobrze,
idealnie mi pasują bo całe są miękkie, nawet wzmocnienia, wyglądają na przewiewne, ale to przetestujemy dopiero, super proste w zakładaniu
Że ładne nie twierdzę, tego o nich powiedzieć nie można  😁 Ale jakoś mniej bolą na żywo-na padok uważam bardzo dobre. W ogóle kilka modeli Gery ma powłokę nie wchłaniającą wody, więc warto przejrzeć ofertę, jeśli ktoś szuka na padok.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 września 2013 13:50
W końcu dałam tylnie BR do naprawy 🙂 i jestem mile zaskoczona, bo nie spodziewałam się, że aż tak fajnie rymarz je zrobi 😉 pomimo ogromnego pecha z moimi BR niezmiennie je uwielbiam i myślę, że posłużą nam długo - może jedynie z jakimiś sporadycznymi wizytami u rymarza 😉




deborah   koń by się uśmiał...
27 września 2013 18:03
Moim zdaniem wyglada koszmarnie.  Ale ja mam zboczenie zawodowe..
deborah, zgadzam się. Do ciurania jak najbardziej, ale rymarz się zdecydowanie nie postarał ;/
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 września 2013 19:47
rymarz moze za duzo powiedziane, ale zajmuje sie renowacja odziezy skorzanej i ja jestem zadowolona, bo na pewno dlugo wytrzymaja 😉
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
28 września 2013 08:18
toltek, ja mam, komplet na 4 nogi i jestem z nich bardzo zadowolona, piorę w pralce, dopierają się bez problemu. Dołączyłam zdjęcie na moim Maurice  😉
Kasia  Konikowa - domyślam się, że masz M na przody i L  na tyły?  A twój konik jaki duży jest? (pytam, albowiem zdjęcia oszukują) - bo ja mam takie drobne inaczej rumaki (170, 180), i nie wiem, czy w M-ki wejdą...  😤


A takie ktoś ma/miał/testował:

http://arcus-konie.pl/ochraniacze-horze-laval-p-6496.html

Opinie mile widziane :kwiatek:
Ja mam Lavale, w ciągłym użyciu i nic się z nimi absolutnie nie dzieje. Nawet rysek nie mają-po wypraniu jak nowe 😉
equi.dream - dzięki za odpowiedź!


Co prawda zamówiłam już sobie (koniu, znaczy) takie:

http://www.gnl.pl/ochraniacze-neoprenowe-treningowe-horze.html

ale zakupoholizm mi się włączył ostatnio... 😜
Lavale nie są już dostępne, także pewnie i tak nie udałoby się ich dopaść 😉 Daj znać jak te horze w użytkowaniu, bo też nad nimi myślę
Ja od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczką HORZE Memphis. Jestem mega zadowolona z tych ochraniaczy, uważam, że był to dobry zakup. Jeszcze ich nie prałam, ale są bardzo łatwe w czyszczeniu-wystarczy mokra szmatka i ochraniacze wyglądają jak nowe.

Na folbluta mam przód Ski a tyły M-ki.



Ja również jestem posiadaczką horze memphis już jakiś czas. Zdecydowanie polecam te ochraniacze, bardzo je lubię. Łatwo je utrzymać w czystości, dobrze się dopierają i szybko się je zakłada/ściąga. Dodatkowo bardzo ładnie wyglądają 🙂
Dzięki!
Myślałam o lavalach, ale trochę mnie odrzuca to tworzywo od wewnątrz. Przy upałach to chyba może odparzać? Equi.dream skoro są na stronie arcusa to chyba jeszcze jakieś resztki zostały?
Trzeba by dzwonić. Ja je chciałam po obejrzeniu na żywo domawiać, ale udało się tylko dwie pary, potem już nie było nic-więc trzeba sprawdzać czy są na stanie. Jeśli
widnieją jako "na zamówienie" to nie są niestety do ściągnięcia. W lato nie odparza, są wyścielone neoprenem i anatomiczne-nic tam nie gniecie i nie obciera.

Dzięki!
Myślałam o lavalach, ale trochę mnie odrzuca to tworzywo od wewnątrz. Przy upałach to chyba może odparzać? Equi.dream skoro są na stronie arcusa to chyba jeszcze jakieś resztki zostały?
Dziewierz z tego co wiem, to te memphis są raczej mniejsze niż większe
Co sądzicie o ochraniaczach zrobionych z gumy? Moja koleżanka takich używa, niestety ale żadnego zdjęcia chyba nie znajdę ale poszukam jeszcze.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
28 września 2013 20:28
Dziewierz, tak,na przody mam M, tyły L. Mój koń raczej do dużych nie należy, ma jakieś 162 cm w kłębie, więc na Twoje Rumaki to chyba jednak większe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się