strzyżenie / golenie koni

jak długo wytrzymały wam ostrza od delty 3? te podstawowe, które są w komplecie?
Jednak moje plany golenia jak najpóźniej upadły...  😵

W weekend pierwsza próba golenia, dla kobyłki będzie to absolutny debiut w tej zabawie...
Ktoś z okolic Aromeru jest w tym wątku i dysponuje golarką,chwilą czasu i chęcią zarobku? 😀
ddd, na allegro, ale od zdaje się bezpośrednio od producenta (użytkownik alleogrodnik?). Swoją drogą, nie mam pojęcia, na jaką długość goli to ostrze w niej zamontowane. Wygląda, że na taką w sam raz, ale ile to mm...  🙄
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 września 2013 18:27
jak długo wytrzymały wam ostrza od delty 3? te podstawowe, które są w komplecie?


Ja średnio co 10-12 ogolonych koni wożę do ostrzenia i tak od początku.
Mam małą zagwozdkę, zakupiłam maszynkę ostera z ostrzem 1,6mm i teraz tak się zastanawiam czy to nie będzie za krótko... Mam tez nakladkę 3mm ale to może być trochę przy długo, zakładając ze mam halę a na padok wychodzą, ale nie na cały dzień, maks 3-4h.
Jak to u Was wygląda? Na jaką długość golicie?

Nikt się nie wypowie? Goli ktoś z Was na 1.6mm? Szukałam w historii ale niestety bez rezultatu.
Ja mam 2 ostrza: 1 mm i 3 mm. Swoje goliłam na 1, koleżance tak i tak. Moje przeżyły i nie zamarzły (chociaż ubrane cieplej niż sąsiedzi, ale one zmarzluchy są), u koleżanki golenie spełniło swoją funkcję. Po zimie doszłam do wniosku, że swoje następnym razem też na 3 ogolę, ale głównie dlatego że moje zdolności mnualne nie są wybitne, a przy długości 1 mm wszystkie "niedociągnięcia" dużo bardziej widać.
Znalazłam. W instrukcji obsługi napisano, że moja goli na 1,5-2mm (pewnie zależy jak się dociśnie ostrza). Więc stwierdzam że tak, to jest ok długość
reinko moja była ogolona na 1,4mm i przy odpowiednim derkowaniu uważam że to bdb długość
Dzięki!!! :kwiatek:
Już się bałam, że będę musiała jeszcze inne ostrze dokupić.
Koń ogólny niby od lat, ale jakoś nigdy nie przywiązywałam do tego wagi 🙂
Pytanie do do użytkowników słynnej maszynki zeszłotocznej Bass Polska: http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-psow-kotow-35w-akcesoria-i3553527255.html
Ile koni można ostrzyć bez ostrzenia ostrzy? W zeszłym roku obstrzygłam jednego i zastanawiam się czy w tym roku dam radę obstrzyc jednego/dwa czy lepiej wcześniej naostrzyć?
Spokojnie! Pomijając, że masz dwa ostrza w zestawie (aczkolwiek mają różną długość i np. na zimowe golenie moich konie chwytało mi tylko jedno, a golenie letnie konia znajomej z kolei to drugie) to mi to jedno starczyło jak dotąd na ok. 3 golenia całych koni, 2 typu blanket i robotę wykończeniową przy jeszcze jednym. Jak dotąd, ale jeszcze nie jest tępe. Zamawiając drugą maszynkę kupiłam od razu nowe ostrze do małej, kosztuje coś 30-40zł, wiec nie wiem, czy będzie Ci się opłacało w ogóle ostrzyć...
dziunka, a widziałaś gdzieś ceramiczne ostrza do tej maszynki? Bo znajoma miała, i golenie tym to była bajka. Chętnie bym dokupiła.
Przepraszam że pytanie nie do końca wątkowe, ale szukam kogoś kto goli konie w okolicach Poznania.
Prosiłabym o kontakt.
U nas już po goleniu! Myślałam, że będzie gruba afera, ale kobyła zachowała stoicki spokój i dała sobie ogolić brzuch, głowę, wszystko. Zostawiłam tylko nogi 😉 Natomiast pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby koń miał na zadzie tak cienką sierść, że nie widać zostawionego wzorka... W końcu zgoliłam także wzorek, bo ledwo go można było dostrzec... 🙁
Dziunka dzięki. W takim razie powinno być ok, będę działać od razu. A te nowe ostrza też na allegro?
Si, u tego samego sprzedawcy. Dokładnie 31zł plus przesyłka. Ceramiczne pewnie można dokupić innej firmy, te małe maszynki na zatrzaskowe ostrza są zdaje się ustandaryzowane. Tylko że cena takiego ostrza jest niewiele niższa, niż tej maszynki, przy najmniej takie są moje wnioski wygooglowaniu takowych...
Siwy łysy... Miałam problem z ostrzami do Oster Golden A5. NA jednym goleniu wykończyłam 2 ostrza. Fakt, koń był zapiaszczony trochę, ale nie dało się go aż tak dokładnie wyczyścić. Niestety kąpiel nie wchodzi w grę. Czy to możliwe, że świeżo po ostrzeniu wykończyłam 2 ostrza? Rozłożę je i dokładnie wyczyszczę. Może jeszcze zadziałają...

Pierwsze odmówiło współpracy ostrze ANDIS zaczęło ciąć co kawałek. Czyli zostawiało po sobie 2 ogolone i 2 nieogolne pasy na przemian.

Na razie koń ubrany w derkę podszytą polarem. W czym stoją wasze?
Bandos - mialam podobny problem z takim samym ostrzem. Potem juz w ogole przestalo lapac. W serwisie stwierdzili, ze na ostrzu byla jakas rysa i to jest przyczyna. Ale jak ta rysa powstala to juz nie wiem..
Angeel, też z Andisem? Kupiłam takie szersze, żeby więcej sierści łapało. Z tym piaskiem to bez przesady... Nie takie brudasy są golone myślę. Nic to, kupię preparat do czyszczenia ostrzy. Zobaczymy. Nie wiem czy oddawanie znów do ostrzenia to nie skórka za wyprawkę skoro ostrze kosztowało 150pln.

Czy jakość ANDIS jest porównywalna z OSTER? Mimo wszystko to drugie sprawuje się lepiej.
Bandos - tak, dokladnie andis T-84
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
29 września 2013 21:02
czy w heiniger handy jest regulacja dlugosci golenia?
Angeel, dzięki. To dokładnie to ostrze. Więcej nie kupię Andisa...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 września 2013 08:49
czy w heiniger handy jest regulacja dlugosci golenia?


Są wymienne ostrza, które golą na różne długości.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 września 2013 09:26
a gdzie sprawdzic jakiej maja dlugosci te zalozone?
Na nożach masz oznaczenia, 23 na małym (albo 15) i 31 na dużym to długość golenia 2-4mm. A te większe noże z oznaczeniem 31F to noże 1-2mm. W standarcie Heiniger sprzedaje maszynki z ostrzem golącym na 2-4mm
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 września 2013 17:52
dzieki!wlasnie sie zastanawialam czemu goli na taki dlugi wlos
Bandos, miałam to smo ale to była wina rozlegulowania maszynki jak pamiętam... ale ostrze też ostre nie było.
już zaczeliście sezon golenia? jak derkujecie?
ja co roku goliłam dopiero zimą, a do tego czasu koń mega zarastał (miał wolne 1,5-2 miechy po sezonie otwartm)
w tym roku myślę ogolić wcześniej, bo juz zaczynam treningi, ale nie wiem czy ma to sens, bo koń właśnie linieje
Cobrinha, tylko, żę w Oster Golden A5 mam jakąś możliwość regulacji maszynki? Drugie ostrze (OSTER) tnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się