Derki

ktoś wie gdzie można kupić derki firmy Masta ?  😉
internet  😉
internet - to proste a wręcz najprostsze stwierdzenie 😉 chodziło mi o sklep w polsce ,żeby nie zamawiać z anglii czy innych zagranicznych miejsc 🙂
marlenka1993, tutaj masz dość duża ofertę ale na zamówienie -> traken.pl
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
26 września 2013 21:01
marlenka1993 jeszcze tutaj są na zamówienie derki Masta.

ashtray bardzo ładna. Co to?
Hooks 🙂
Czy ktoś wie jakie podszycie ma derka Villa Horse Titan?
Poliestrowe 😉
Dziękuję  :kwiatek:
Witam 🙂 czy ktoś mógłby mi podać ile cm ma derka pod szyją w dół w derce na konia wysokiego na 163cm. (wg tabeli góra 145, dół 195, wysokość 95) ale nie wiem ile ma mieć ten kawałek o:
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
28 września 2013 21:27
rysieek mogę jutro zmierzyć. Obecnie w stajni mam derkę stajenną, siatkową i polarową w tym rozmiarze.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
29 września 2013 16:33
Mój już zapakowany w derkę Horze PriceZ. Niestety zgodna z opisem nie jest, miał być rip stop 600D a przyszedł poliester 300D. Wkurzona jestem! Na szczęście nie przecieka (sprawdzałam w wannie :hihi🙂 i może po tym sezonie ją sprzedam. Teraz już ani nie mam pieniędzy żeby bawić się w kupno następnej derki, ani żeby tą zwracać zważając na to, że to już ostatni gwizdek do derkowania. Następne noce u nas będą oscylowały koło zera a nawet na minusie 😲.
a mój koń wygląda już jak mamut  😵
Dramka, derkujesz już swoją ? Moja też już zaczęła zagęszczać futro, zarzuciłam póki co plandekę ale grubo zastanawiam się nad polarem pod spód. W nocy są już przymrozki, a stoi w angielskiej stajni...
mój koń stoi już w zimowej i w kapturze,i wcale nie jest mu za gorąco- nie przypominam sobie abym musiała golić wcześniej niż w połowie października, a tu golę już w sobotę... 😵
Ja nie mam zamiaru golić, bo kobyła spędza pół dnia na padokach. A z drugiej strony nie chcę, żeby zarosła jak mamut więc inwestuję w dobre derki. 🙂
Ja zdaje się, że też szybciej ogolę. Już wsadziłam w plandekę. Ale coś mi się widzi, że w przeciągu tygodnia pójdzie maszynka w ruch i derka na polarze.
Mój od 2 tygodni chodzi w derce polar+ortalion a niestety i tak wyraźnie zarósł 🙁 Futro się mocno gęste zrobiło i na hali już się szybko poci. Spędza czas od świtu do zmroku na zewnątrz i w słońcu czuć jakby 20 stopni, a jak zajdzie z 10 od razu albo i gorzej - okropność. Coś czuję, że golenie nas nie ominie, a taki miałam właśnie plan 🙁
Anderia   Całe życie gniade
29 września 2013 19:26
W tym roku mieliśmy absolutnie beznadziejny wrzesień 🙁 Nie dziwota, że zwierzaki się wyposażają. Mój zaczyna już mieć wyraźny puszek, ale ma pełne prawo, bo na razie nie derkuję go i nic z sierścią nie robię - nie wiem kiedy będziemy jeździć...

Co nie zmienia faktu, że mocno wierzę w przyjście pięknej polskiej złotej jesieni i liczę w tym temacie na październik/listopad  😀
goliłam prawie 2 tygodnie temu, dzisiaj już na padok zapakowałam w 180 gramów. w stajni ortalion na polarze, ale mamy ciepłą stajnię.
tak u was zimno? Mój koń tylko pod plandeką stoi :P
Dramka, derkujesz już swoją ? Moja też już zaczęła zagęszczać futro, zarzuciłam póki co plandekę ale grubo zastanawiam się nad polarem pod spód. W nocy są już przymrozki, a stoi w angielskiej stajni...


Nie derkuje bo w stajni ciepło a i tak zarośnie jak co roku
U nas większość koni stoi w plandekach lub plandeka+polar. Cały dzień spędzają na padokach i większość stoi na noc w boksach angielskich. Mój chodzi w plandece na polarze i zaczyna powoli obrastać, ale szału nie ma. Widać mu ciepło😀
Czy derka softshell jest cieplejsza niż zwykła plandeka?
deborah   koń by się uśmiał...
29 września 2013 20:35
ashtray, zdecydowanie tak. ciepłotą odpowiada plandece  na polarze.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
29 września 2013 20:46
rysieek w drelichowej Tattini wyszło mi 43cm  😉

Trochę głupie pytanie  😡 Czy puszczać konia w drelichu na padok?
Nasturcja-Renata, jak wiesz że nie będzie padać, ani nie ma błota ani rosy (lub koń się nie tarza) to można :P
deborah dzięki 🙂 kusi ten softshell Jarpola 😉
Nasturcja-Renata, dziękuję 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się