Styl western (dawniej kącik)

[quote author=Być. link=topic=27.msg1884217#msg1884217 date=1380100894]
Czy w Poznaniu bądź całej Wielkopolsce jest miejsce godne polecenia, gdzie mogłabym uczyć się west?
Bądź czy jest osoba, która dojechałaby i ogarnęła wątek na miejscu?
[/quote]
Pod samym Poznaniem jest Dębogóra Ranch [za Kobylnicą].
edit🤔kasowałam niewłaściwy link
dzisiaj przeczytałam na moim ulubionym forum o starych koniach, o śmierci konia podczas treningu west.  Szczegóły w linku.
Możesz powiedzieć coś więcej? Bo w linku nic mi się nie wyświetla, a brzmi ciekawie 🙄

Ps. Przy okazji dziękujemy wszystkim za gratulacje z okazji Americany  😉
http://www.western-news.eu/bella-gunna-be-gifted

Ten link powinien się otwierać. W skrócie: 5-letnia klacz Paint Horse Stute “Bella Gunna Be Gifted” podczas treningu doznała urazów i musiała zostać uśpiona przez lek.wet. Działo się to na River Valley Ranch in San Diego, Kalifornien . Trening prowadził zatrudniony tam trener reiningu Mark Aballo. Klacz została związana, wpadła w panikę, porwała wodze i straciła równowagę. Była pozostawiona sama, znalazła ją pracownica. Klacz krwawiła z oczu i uszu i nie mogła się poruszać. Metody treningowe M.A. były ponoć wątpliwe. Tyle na szybko tłumaczenia informacji z forum.
[quote author=Być. link=topic=27.msg1884217#msg1884217 date=1380100894]
Czy w Poznaniu bądź całej Wielkopolsce jest miejsce godne polecenia, gdzie mogłabym uczyć się west?
Bądź czy jest osoba, która dojechałaby i ogarnęła wątek na miejscu?

Pod samym Poznaniem jest Dębogóra Ranch [za Kobylnicą].
[/quote]
Dziękuję.

RioBrawo i tak klacz zginęła śmiercią spowodowaną przez głupotę ludzką.
Szkoda jej cierpienia!
Witam
Licze na pomoc, jestem ujezdzeniowcem co jest jednoznaczne z tym ze na west sie nie znam zupelnie. Dostalam takie siodlo, jest mi ono niepotrzebne chce je sprzedac, ale niesety nie wiem o nim nic. Stad moja prosba o pomoc. Co kto wie na temat tego siodla, bede wdzieczna za pomoc.
Z góry dzieki!
to chyba będzie barel?
czyli siodło do konkurencji szybkościowych ale nie dam sobie głowy za to uciąć. Jak mój sie odnajdzie to jeszcze popatrzy. Nie masz żadnych sygnatur na tym siodle? Np na tej "klapce" z przodu? Albo pod puśliskiem?
Właśnie w tym caly problem, nic zupelnie nie znalazlam. ale zaraz sprawdze pod pusliskiem bo nie zagladałam chyba tam.
tak, naszym wspólnym zdaniem to jest siodło "wyścigowe" czyli do konkurencji szybkosciowych. Jedno strzemię (tzn jedno puślisko) masz odwrotnie wpięte chyba? Ten taki jasny pas na wierzchu? On nie powinien być pod spodem?
Sprawdze ale nie mam zielonego pojecia, nie znam sie po prostu na tym i sie szczerze przyznam do tego. Nie kojarzysz jaka to moze byc firma? Ile takie siodlo moze kosztowac?

Co do firmy nie znalazłam, przeszukałam jeszcze raz. Nic nie ma 🙁
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Jeżeli byli byście tak mili i odpowiedzieli mi na pytanie, które zadała mi znajoma, była bym bardzo wdzięczna. Pytała jak się wiąże westowy popręg. Nie wiem jak on wygląda, ale z jej tłumaczeń wynika, że jest wiązany  😜 Więc tylko tyle wiem. Obiecałam, że się dowiem i pierwsze co przyszło mi na myśl, to re-volta. Podpowiecie?  :kwiatek:
Sprawdze ale nie mam zielonego pojecia, nie znam sie po prostu na tym i sie szczerze przyznam do tego. Nie kojarzysz jaka to moze byc firma? Ile takie siodlo moze kosztowac?


no jak nie masz sygnatur to niestety jest "no name" i w tym momencie nie jest warte za dużo...Popatrz sobie po ogłoszeniach na allegro ale to raczej będzie z tych tańszych siodeł chyba...
Wiem ze siodlo zostalo kupione za 6tys, nie ma firmy ktora po prostu nie znakuje siodel? Troche czuje sie w kropce. Jesli jest no name to ile 700? 600? Nie mam kontaktu z wlascicielem dostalam sprzet i nie wiem co z nim zrobic.
a może wiesz gdzie zostało kupione? Może poprzedni sprzedawca coś podpowie?
No i koniec sezonu w RR. Piękne zawody. Mnóstwo koni. Bardzo, bardzo interesujące przejazdy. Cira Baeck po prostu bajeczna.  😍
A najmilsze to wyrównanie poziomu. Ja nie widuję polskich reinerów poza RR. I z wielką radością odnotowałam bardzo znaczący postęp praktycznie w każdej grupie wiekowej. Świetne konie, dobre przejazdy.  💃
p.s
TomCrow- nadal czekam na piwo.  😉
Jeżeli byli byście tak mili i odpowiedzieli mi na pytanie, które zadała mi znajoma, była bym bardzo wdzięczna. Pytała jak się wiąże westowy popręg. Nie wiem jak on wygląda, ale z jej tłumaczeń wynika, że jest wiązany  😜 Więc tylko tyle wiem. Obiecałam, że się dowiem i pierwsze co przyszło mi na myśl, to re-volta. Podpowiecie?  :kwiatek:


Na filmiku poniżej masz przedstawione różne sposoby zapinania popręgu w siodle westernowym 🙂



Pozdrawiam
Wiem ze siodlo zostalo kupione za 6tys, nie ma firmy ktora po prostu nie znakuje siodel? Troche czuje sie w kropce. Jesli jest no name to ile 700? 600? Nie mam kontaktu z wlascicielem dostalam sprzet i nie wiem co z nim zrobic.


siodła w weście są podobne jek w klasyce:
dzielą sie na konkurencje - tak jak inne jest skokowe, inne ujeżdzeniowe inne do wyścigów - tak samo inne są do różnych konkurencji west
siodła westowe podobnie jak klasyczne mają MARKI - w klasyce masz np. Passiera, Kieffera, Daw-Mag, Prestige czy Stubben i wiele innych
tak w weście są też marki
tak jak w klasyce - marka- nazwa jest gdzieś wybita, wykuta tak samo w weście NAZWA i numer gdzieś jest

jeśli nie ma = jest to siodło no name, chyba, że było kradzione/lewe i ktoś odciął znakowania, numery itd.
[quote author=kosteczka link=topic=27.msg1888155#msg1888155 date=1380483033]
Jeżeli byli byście tak mili i odpowiedzieli mi na pytanie, które zadała mi znajoma, była bym bardzo wdzięczna. Pytała jak się wiąże westowy popręg. Nie wiem jak on wygląda, ale z jej tłumaczeń wynika, że jest wiązany  😜 Więc tylko tyle wiem. Obiecałam, że się dowiem i pierwsze co przyszło mi na myśl, to re-volta. Podpowiecie?  :kwiatek:


Na filmiku poniżej masz przedstawione różne sposoby zapinania popręgu w siodle westernowym 🙂



Pozdrawiam
[/quote]

Dziękuję Apaczowa, filmik jest bardzo przejrzysty, nawet ja, jako zupełny laik westowy, mam wrażenie, że nie wydaje się to trudne.

Tak, w związku z tym, że ja w tym temacie zupełny laik jestem, to zapytam. Czy są tylko takie rodzaje popręgów? Z tłumaczeń znajomej wynikało, że musiała wiązać popręg za pomocą jakichś sznurków.
ja Ci odpowiem, ja się nigdy nie spotkałam z popręgiem wiązanym
sama mam z 6 różnych popręgów i są wszystkie na klamrę/sprzączkę
tu masz najprostszy: http://www.firehorse.pl/popreg-western-soft.html

są sznurkowe, skórzane, neoprenowe, z barankiem, z barankiem sztucznym, odpinane do prania
ze sprżczką normalną - półokrągłą, ze sprzączką z rolką, pogrubiane, rozszerzane
ja się spotkałam z popręgiem wiązanym
pamiętam, że wiązało się na tzw "krawat"
nie były to "sznurki" a skórzany pas
sam popręg był z kółkiem

ale zabijcie- nie pamiętam jak to się "kupy trzymało"

A może chodziło jej o taki [url=http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://images.okazje.info.pl/p/sport-i-hobby/5963/popreg-western-bawelniany-sznurkowy.jpg&imgrefurl=http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/popreg-western-bawelniany-sznurkowy.html&h=500&w=500&sz=43&tbnid=-2720RTmSQpRUM:&tbnh=90&tbnw=90&zoom=1&usg=__XJW6MSrgtSYIHJmKMu9A2KJwK88=&docid=hcivjGTdnlzRxM&sa=X&ei=ivZKUqH9KsGTtAaB24GoDw&ved=0CD4Q9QEwAw]popręg[/url]  😉

Albo o coś takiego, o czym mówi Złota. Popręg zawiązywany na pas, z samą sprzączką, bez tego "cypka", który wsadza się w dziurkę. Takie chyba też są?

Każdy rodzaj wiązania się przyda, będę jej mogła pokazać kilka sposobów i pewnie któryś z nich będzie odpowiadał popręgowi, który ma.
kosteczka, ten popręg ze zdjęcia to najzwyklejszy- nie o taki mi chodziło.
W tamtym siodle był taki właśnie- bez tego "cypka"...  siodło miało ze 100 lat a samo zdarzenie ze 25 lat temu...

ale kojarzę, że pasem wiązało się tak jak z filmu Apaczowej( metoda nr 2)... przez siodło i właśnie "na krawat".  Tylko nie było "cypka". I tak się trzymało🙂 Podciągnie popręgu było wtedy dość trudnym zadaniem🙂
W siodle Charro popręg może być tylko wiązany


Widzę w takim razie, że co siodło, to inna metoda. wawrek , a wiesz może jak się to wiąże?
Za parę dni będę się z koleżanką widzieć i zobaczymy co to za "dziwny" popręg i czy dało się go zawiązać według instrukcji. Dziękuję za podpowiedzi.  :kwiatek:
Ja jeszcze o 4 spins.
140 przejazdów, 58 koni, wynik w open Dominik Reminder 149,5 punktu.  😅
Więcej:
http://4spins.pl/en/home/
Żaden konkurs nie opóźniony nawet o minutę, cała dokumentacja wywieszana na bieżąco, relacja On-line.
Gratuluję organizatorom. Wzorowo.
Ja się przyłączam do gratulacji. Chcę podkreślić, że nie tylko organizacja była wzorowa, ale też poziom sportowy wysoki. A niedzielna rozgrywka w klasie Open - bardzo emocjonująca. Były europejskie gwiazdy (Cira Baeck, D. Reminder), które można było podpatrywać, gdy przygotowywały konie do startów a i same przejazdy naprawdę robiły wrażenie. Cieszy też fakt, że D.Teneta nawiązał z nimi równorzędną walkę.

Już by się chciało, żeby  za chwilę rozpoczynała się kolejna edycja 4spins. Ale to dopiero w przyszłym roku :-(.

Gdybym już musiał się do czegoś przyczepić, to... mogło by to być bliżej Warszawy. :-)
Mi też, się bardzo podobało i już nie mogę się doczekać, następnych zawodów  😍
No i koniec sezonu w RR. Piękne zawody. Mnóstwo koni. Bardzo, bardzo interesujące przejazdy. Cira Baeck po prostu bajeczna.  😍
A najmilsze to wyrównanie poziomu. Ja nie widuję polskich reinerów poza RR. I z wielką radością odnotowałam bardzo znaczący postęp praktycznie w każdej grupie wiekowej. Świetne konie, dobre przejazdy.  💃
p.s
TomCrow- nadal czekam na piwo.  😉


Błogosławieni cierpliwi, albowiem piwa się doczekają 🙂 A jeżeli Treser się przyłączy, to i dla niego będzie. (pozdrawiam! ) Zawody super zorganizowane, tak jak piszesz w kolejnym poście. Uwaga dla Czarterosa - minusem i to duużym jest to, że tak daleko od Poznania 🙂
.
Muchozol, jeżdżąc spędzasz znacznie więcej czasu, niż nosząc siodło (tak przypuszczam  😉). Ja bym nie miał dylematu.

Tom, patrząc na te zawody z perspektywy każdego miasta, dochodzimy do wniosku, że miały znacznie więcej minusów, niż plusów.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się