Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

a skad bedziecie leciec?
z Wro 🙂, całe szczęście, W razie czego mogę sobie pójść na piechotę, ze 4km mam do lotniska 😉
jakby co, pisz do ovcy! sprawdzi Ci czy wszystko ok z rezerwacja 🙂
mery, ja się tak stresuję, że zadzwoniłam na infolinię 😉 - pani potwierdziła po pierwsze, że tylko pierwsze nazwisko ważne. A po drugie powiedziała, że właśnie część biletów na dany lot jest zwolniona z opłat - i że po prostu z dwoma mi się udało a z jednym niestety nie 😉

To teraz idę ogarniać noclegi w tym Mediolanie / Bergamo 🙂. I plan miasta 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 września 2013 13:27
lecialam wizzem dwa razy. dwa razy masakra. usyfiony samolot, pchajacy sie ludzie jakby im za darmo cos mieli dac, wloski merlot okazal sie wegierskim gniotem. okropienstwo.
unikam tanich liniii jak ognia i do polski najczesciej latam lufthansa. inny wymiar. a odpowiednio wczesniej kupione bilety maja super ceny.

maz teraz lecial Air Berlinem i bylo ok, ale bez szalu.
Gorzej, jeśli ktoś nie ma możliwości zaplanowania wolnego z wyprzedzeniem na przykład półrocznym.

W styczniu udało mi się kupić bilety Lufthansy do Chorwacji i rzeczywiście różnica jest zasadnicza, ale jeśli cena kilkakrotnie wyższa, to jednak większość osób się zastanowi.
In.   tęczowy kucyk <3
25 września 2013 17:48
Chcialabym poleciec czyms innym niz tanimi liniami, ale nie orientuje sie jakie sa inne linie i nie wiem, co gdzie lata. Jest jakas strona, ktora mi pokaze co lata bezposrednio z Birmingham do Gdanska?
Poszukaj sobie strony lotniska i tam masz wszystkie odloty.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 września 2013 18:02
Lena, zgadzam sie 🙂
No ładnie, zaaferowana robiąc 984893248932 rzeczy naraz wpisałam w kartę pokładową swój rok urodzenia - 2013. Już mam stresa przed wyjazdem.
Brawa dla najbardziej skoncentrowanego człowieka świata... a tato się dziwi, czemu nie chcę zostać architektem. Wpisałabym źle jedną cyferkę w projekcie i zabiłabym setkę ludzi.

Mam nadzieję, że da radę to odkręcić, jutro będę dzwoniła na infolinię  🤔wirek:
Ja latam często Wizzairem, ostatnio też leciałem Ryanairem i nie miałem większych problemów...No, może oprócz bolących kolan od małej przestrzeni na nogi  🤣 Może mam szczęście 😉 Za to miałem kłopoty z British Airways (musieliśmy czekać na lotnisku pół dnia, bo dali nam za mało czasu na przesiadkę oraz mój bagaż został zgubiony) oraz Saudi Arabia Airlines (także zgubiona walizka).
Czy moze mnie ktoś oswiecic, dlaczego nie mogę zabukowac biletu Wizzair (po nowym roku)....wycofali loty na trasie Bergen-Poznań i Bergen-Katowice?
Chcialabym poleciec czyms innym niz tanimi liniami, ale nie orientuje sie jakie sa inne linie i nie wiem, co gdzie lata. Jest jakas strona, ktora mi pokaze co lata bezposrednio z Birmingham do Gdanska?


Skyscanner.pl
i tripsta.pl
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 września 2013 11:26
dziewczyny,kiedy najlepiej rezerwować bilety do Londynu?
chcemy polecieć na 2 dni,w zasadzie w dowolnym terminie,od II połowy października.
loty z Gdańska lądują w Luton - ktoś przerabiał noclegi i dojazd do Londynu? autobusem? autobusem plus pociągiem?
co jest najlepsze?
Ponia   Szefowa forever.
26 września 2013 11:48
Ktoś, leciałam  z gdańska, ryanem na stansted.
Stamdąd jeżdzą busy do centrum Londynu, nie pamiętam juz jakie ale mogę poszukać 😉
Nocleg miałam w hostelu przy Oxford Street, a więc  przy raju dla zakupocholiczek ;-)

Jak coś , to pisz 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
26 września 2013 11:58
[quote author=Ktoś link=topic=25292.msg1885255#msg1885255 date=1380191201]
dziewczyny,kiedy najlepiej rezerwować bilety do Londynu?
chcemy polecieć na 2 dni,w zasadzie w dowolnym terminie,od II połowy października.
loty z Gdańska lądują w Luton - ktoś przerabiał noclegi i dojazd do Londynu? autobusem? autobusem plus pociągiem?
co jest najlepsze?
[/quote]- masz autobusy chyba najtaniej wychodza jak 10 funtów w jedna strone, tu strona http://www.nationalexpress.com/home.aspx
Pociąg jest droższy bo w granicach 20 funtów. Autobus jedzie 1h 10 min a czasami szybciej wiec nie jest źle.
Co do Hostelu nie pomoge bo nigdy nie nocowałam. Daj znać jeśli potrzebujesz pomocy. Sama mieszkam w Lodnynie wiec jeśli potrzebujesz wskazówek lub czegokolwiek pisz śmiało.
Ktoś najlepiej teraz rezerwować, potem już są droższe. Ja jak byłam w tamtym roku to ze Stansted jechałam pociągiem, banalnie proste połączenie na Oxford Street. Wychodzisz z samolotu, idziesz korytarzem i już masz pociąg. Dworzec jest na lotnisku, jedzie się nim może z 40 minut, wysiadasz i jesteś na Oxford Street w samym centrum. Naprawdę bardzo szybko i łatwo, zero błądzenia. W tamtym roku w taki sposób zrobiłam z koleżankami w Londyn w kilkanaście godzin, oczywiście wszystko w tempie, ale zdążyłyśmy zrobić fajne zakupy i wrócić z powrotem do Polski. Tam jest jeszcze spoko to, że jak lądujesz to masz godzinę różnicy czasu na swoją korzyść  🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 września 2013 12:25
Ponia, dawaj namiary na hostel i wszystko inne, na pw albo na fejsie 🙂

slojma, hanoverka, dzięki,pewnie jeszcze będę dopytywać 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
26 września 2013 14:21
Co do rezerwacji to nie utrafisz, bo czasem lepiej wcześniej (tańszy bilet), czasem jednak robią promocje na tydzień, dwa lub kilka dni przed wylotem i wtedy bilet możesz kupić jeszcze taniej.
Ktoś, dosłownie tydzień temu ryan miał bilety po 66 zł w jedna stronę jakoś na listopad. A wczoraj w wizzairze -20%, ale z tego co patrzyłam to do Londynu były jakieś pojedyncze za 99zl minus 20%. Wiec musisz po prostu co pare dni zajrzeć.
Ja z Luton jechałam busem spod lotniska, easybus bodajże? Całe 3 funty, bo rezerwowany wcześniej.
w ryanair jeśli dopłacę za sztukę bagażu np. 15 kg (30euro) to znaczy że mam bagaż 15kg+bagaż podręczny?
edit
i czy z Modlina są jakieś autobusy/pociągi do Warszawy?
edit
już widzę, że są busy i pociągi
Fantazja - tak, masz bagaż rejestrowy do 15kg plus bagaż podręczny wg obowiązujących wymiarów.
to super
jakiś haczyków mam się spodziewać?
nie leciałam tymi liniami nigdy
będę leciała z Bergamo (Mediolan) do Modlina
Fantazja, czy ty jesteś na stałe gdzieś w okolicy Mediolanu?
epk, tak, na stale. Bede jeszcze blizej bo obecnie mam 30km do Mediolanu
Kiedy najlepiej rezerwować bilety na koniec stycznia/początek lutego? W grudniu? GDN-Luton, Wizz.
majek   zwykle sobie żartuję
06 października 2013 12:51
Dziewczyny z lotniska: czy można zabrać w bagażu podręcznym słoik z masłem orzechowym 454 gram?
aj, różnie może być. jeden zabierze Ci to, bo sloik i zabiera wszystkie słoiki a inny pozwoli Ci go wziąć, bo przecież konsystencja bardziej stała niż płynna...  🙄
Na jakich stronach szukać lotniczy okazji? Szukam tanich biletów do Rzymu i spowrotem na przełomie listopada i grudnia. Jest szansa upolować coś w cenie niższej niż 140-200 w jedną stronę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się