strzyżenie / golenie koni

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
02 października 2013 20:25
zielona roza - poczytaj chociazby dwie ostatnie strony 😉
Bandos - a jakie jest alternatywne ostrze do Goldena a5? Jakie masz drugie ostrze? Jade w poniedzialek ogolic 3 konie, mam nadzieje, ze ostrze podola ;/
To ma 2,4 mm dlugosci, duzo troche. A jakie masz Ostera? Rozumiem, ze lepiej sie sprawdza niz Andis?
Wieczorem popatrzę jakie jest moje. Ostrze Oster jest dużo lepsze niż Andis. Zdecydowanie wiecej ogolilo w swej karoerze przed ostrzeniem.
Cobrinha, tylko, żę w Oster Golden A5 mam jakąś możliwość regulacji maszynki? Drugie ostrze (OSTER) tnie.
No oddała do przeczyszczenia i przeserwisowania i działa jak złoto 😉
Bandos - kurcze, szkoda ze wczesniej nie wiedzialam, to bym zainwestowala 🙁 Nawet jak kupowalam maszynke to od razu z ostrzem Andisa, bo nie wiedzialam, ze sa ostrza Ostera do niej, ktore sie "nadaja" do koni.

Edit.
Moj zwierz ma "okienko" w boksie, wyciete na stale. Nocami juz mocno zimno, zarosl troche, ale chyba moze mu byc zimno, co? Pakowac w polar/ortalion z polarem na noc?
W czym stoją obecnie Wasze konie (ogolone już)? W dzień temperatura okej, ale nocą zniżają się do zera i zastanawiam się, czy na noc nie zakładać już czegoś cieplejszego..
Mam trochę żółtodziobowe pytanie, ale w temacie. Czy da się ogolić mocno ofutrzonego konia na taką w miarę "normalną" długość włosa, żeby dał radę w ciepłej stajni i na padoku pod padokówką na polarze lub z jakimś niedużym wypełnieniem? Zdecydowałam się na zmianę stajni, a kobyła już dosyć mocno zarosła takim długim włosem i jak ją znam to za miesiąc będzie wyglądać jak mamut. Boję się, żeby nie było jej tam za gorąco 🤔
ladydill, mój stoi w starej 150g.

pokora, wystarczy jak ogolisz np. w trace clip. 

Bandos - zamowilam to ostrze z Twojego linka (Oster nr 10). Mam nadzieje, ze bedzie dobrej jakosci..
Angeel, właśnie się zastanawiam czy też tego nie zrobić 🙂 2 ostrza muszę mieć. Zapominam tylko sprawdzić, które mam w domu, żeby oba cięły na zbliżoną długość. Andisem jestem rozczarowana... Myślałam, że to tylko moje tak nawaliło. Dziś wyczyszczę i przesmaruję maszynkę.
Bandos - ostrze juz mam. Ale zastanawia mnie, ze na stronie jest napisane, ze tnie na 2,4mm (czyli tak samo jak andis t84), natomiast na opakowaniu ostrza jest napisane 1.0mm, a na samym ostrzu 1 1/2mm. I wez tu cos zrozum  🤔
I jeszcze "roznica" igielek pomiedzy obiema plytkami ostrza jest bardzo duza, duzo wieksza niz w andisie, a to chyba wlasnie to odpowiada za dlugosc ciecia? Bo juz zglupialam 🙁
OK, wreszcie pamiętałam, żeby spojrzeć na ostrza.

Angeel, na logikę długość cięcia to wysokość, grubość tej głównej płytki (nie wiem czy mówię jasno🙂😉. A może do tego T-84 wystarczy kupić "nożyk"? ruchomą część ostrza? A to dziwne co mówisz z długością cięcia. Może poczekam aż coś ogolisz i dopiero zamówię 😀

Oprócz t-84 mam Ostera nr 8 1/2. Jak goliłam jednym i drugim jednego konia nie było widać różnicy długości włosa.
http://germapol.istore.pl/pl,product,1311045,07,oster,nr,8,5,cryogen,x,ostrze,2,8,mm.html

Ono spisuje się nieźle tylko jest wąskie a konia. Długo się goli.

Czy macie któryś z preparatów do pielęgnacji ostrza? Takie płyny czyszcząco-chłodząco-smarujące?
Bandos - aa, myslalam ze tez masz takie szerokie Ostera, to nic dziwnego, ze innego nie znalazlam nigdzie  😁
Zrobilam dzisiaj test na szkolkowym kucyku (ma serduszko na zadzie :P ). Ale ostrze sie sprawdza, nie widac roznicy dlugosci miedzy nim a andisem. Jutro 4 konie mnie czekaja, mam nadzieje, ze sprzet nie zawiedzie...
Mam pytanko,kto z opola lub okolic posiada maszynke do golenia i moglby przyjechac i ogolic mi konia ewentualnie pozyczyc maszynke? Potrzebuje na juz...
W zeszłym roku mój koń został pierwszy raz ogolony i było wszystko ok do momentu odrastania sierści, wtedy w miejscu działania łydki miała wyraźne wytartą sierść. Zastanawiam się czy w tym roku nie zostawić jej nieogolonych tym miejsc gdzie w czasie jazdy przylega łydka. Ma ktoś jakieś zdjęcia/wzory tak ogolonych koni bo musiałabym mieć jakiś wzór? Może jest jakiś inny sposób żeby nie wycierała sobie sierści od łydek?
Martyna 0112, Moj kon wyciera się nawet od wodzy. Psikam lubrykantem na klacie- tam gdzie wyciera go derka i w innych miejscach podatnych na wycieranie. Siersc jest wtedy sliska i troche dzialalo.
Pod derkę polecam koszulkę. Od łydek nie zaobserwowałam problemu, a miałam siwka, który od wszystkiego się obcierał, za to od wodzy owszem :/
dziunka, koszulka odgniotła grzbiet mojego konia. Musiałam przeciąć gumkę. Psikacz na razie się sprawdza.
dziunka, koszulki odradzam każdemu - znam co najmniej kilka koni, którym odgniótł się kłąb od tego - mojemu zlazło do mięsa.
Bandos czym dokładnie psikasz?

Epk z tymi koszulkami to ciekawe- bo mój koń dzięki nim się nie obciera a kłąb nigdy nie został naruszony. Ja używam satynowej, po niej derka się lepiej ślizga niż tej lycrowej i uważam to za super rozwiązanie dla 'golasa', ale też dla nieogolonego
rochnar, ja miałam tą lycrową.
Epk w sumie widziałam konie korzytające z lycrowej ale o problemach nic nie słyszałam. Raczej spotkałam się z tym że ciągle zsuwające się derki obcierały kłąb
rochnar, wiesz, gdybyśmy w kilka koni w tej samej stajni tak samo nie załatwili koni to bym nie pisała. Potem jeszcze popytałam ludzi i jeszcze co najmniej kilka takich opinii zebrałam. Leczenie kłębu odbitego do mięcha przyjemne nie jest.
rochnar, psikam zwykłym z decathlonu: http://www.decathlon.pl/lustrant-500-ml-all-es-id_8170042.html

Jeśli chodzi o koszulki to ja też myślałam, że mojemu koniowi nic nie jest. Jednego roku nie stało się nic - albo nie zauważyłam, a drugiego odpadł placek skóry zaraz po sezonie derkowania. Ewidentnie odgnieciony w miejscu gdzie była gumka. Mam cały czas tą samą koszulkę, koń objętościowo ciągle taki sam. Potem przecięłam gumkę i było w miarę, jednak wolę nie ryzykować. Pod koszulką i tak jest trochę wytarty.
To ciekawe... Mnie tez koń odbił kłąb po tym, jak uszkodził derkę i zjechała mu do tyłu. Poza tym obcierał się niemiłosiernie na łopatkach i klacie, koszulka pomogła. Drugiemu koniowi tez nic nie było. Ale konie małe, drobne, koszulki rozm. standard, więc były luźne i gumka grzbietowa zupełnie się nie opinała, raczej zwisała.
No ja mam saytnową koszulkę, bez gumki... Może to kwestia po prostu wyboru materiału i posiadania owej gumki??
rochnar możesz podlinkować taką koszulkę?
Ja mam dokładnie taką firmy Shires
Na szybko chciałam w googlach znaleźć w jakimś PL sklepie, ale na pierwszej stronie nic nie wyskoczyło :/ więc nie wiem czy dostępne są gdziekolwiek 🙁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się