Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Smarcik spoko 😀 To wymysł mojego chłopa podejrzewam, że bał się iść a wie, że tyle byśmy nie wytrzymali 😁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 października 2013 11:51
CzarownicaSa, bo to zalezy od uprzejmosci i dobrego dnia pani 😉
oczywiscie w przypadku jednego-dwóch dni i "czytego" konta niesubordynacji  😁
chcę się zarejestrować w urzędzie pracy. więc mam dwa pytania:
- czy muszę mieć jakiś dokument potwierdzający, że studiuje zaocznie?
- w czasach liceum pracowałam w radiu za grosze  na umowę zlecenie. umowę jedną gdzieś mam, reszta się zapodziała. jak to najlepiej rozwiązać? wspominać o tym w urzędzie, skoro to umowy zlecenia, a nie o pracę? 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 października 2013 08:59
przeztysiacmorz, musisz mieć dokumenty stwierdzające posiadane wykształcenie. To, że studiujesz zaocznie, wystarczy że zadeklarujesz.
Świadectwa pracy potrzebujesz tylko wtedy, gdy starasz się o zasiłek. Oczywiście, mogą od Ciebie chciec, bo w systemie sobie zapisują gdzie pracowałaś etc, ale to tylko po to, żeby wiedzieć 🙂 Nie musisz brać umów ze sobą.

Jak masz jakieś pytania, wal śmiało.

Z resztą na stronie Twojego PUP powinny być info, co ze sobą zabrać.
opolanka, dzięki bardzo  za rozjaśnienie sytuacji :kwiatek: teraz to już wszystko wiem 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 października 2013 09:17
Polecam się 🙂
Ja się nie zgadzam z opolanką. Ode mnie chcieli potwierdzenie z dziekanatu, że jestem na liście studentów i musiałam mieć wszystkie umowy, które podpisałam do tej pory ze sobą (oni je sobie kserowali i opisywali sami). Może to od UP zależy. 🙂
byłam dzisiaj w tym urzędzie, skończyło się na tym, że powinnam załatwić zaświadczenie od pracodawcy w jakim okresie byłam zatrudniona z podpisem, pieczątką itp  i to wystarczy. a co do studiów, to o żadnym zaświadczeniu nie było mowy. 🙂 może to faktycznie zależy. dla świętego spokoju załatwię to i po sprawie 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 października 2013 20:01
sandrita, chcieli wszystkie umowy, żeby udokumentować Twój staż pracy. Ale jeśli nie starasz się o zasiłek, to informacje takie są tylko dla statystyki - po nic więcej. Jak nie przyniesiesz, głowy nie urwą. Podobnie z wykształceniem - mogą Ci uwierzyć na słowo, że masz np. wyższe, ale w statystykach i tak bedziesz miała np. średnie, bo takie świadectwo przyniosłaś.
Odbija sie to wyłącznie na tym, że kiedy chcą Cię skierować do pracy - "odpowiedniej pracy", to im więcej wiedzą, tym większa szansa, że znajdą Ci odpowiednią ofertę. Co się zdarza... rzadko 😉
Szukam osoby z polskimi znakami w np. nazwisku z kontem na ebay, która by mi pomogła z założeniem konta i odnalezieniem się tam i zrobieniem zamówienia😉
In.   tęczowy kucyk <3
04 października 2013 17:32
Horsiaa, moge Ci pomoc. A z polskimi znakami zalatwiasz tak, ze jak masz w nazwisku ń to wpisujesz n 😉
Już piszę na PW 🙂
czy ktoś ogarnia tego całego blogrolla?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 października 2013 13:24
a ja mam takie oto pytanie - skąd się wzięły takie dziwaczne komentarze "tyle wygrać", "tyle przegrać"? O co chodzi?
Mam kilka nastolatek w znajomych na FB i ni w ząb nie kumam 😁
opolanka - mam 15 lat i sama tego nie ogarniam  😁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 października 2013 13:48
Matuzaalem, ja podejrzewam, że niekoniecznie z wiekiem to jest związane, ale cholera - nie wiem, skąd to się wzięło. A ja nie lubię niewiedzieć 😉
Czy ktoś z was był obecny przy kremacji?
a ja mam takie oto pytanie - skąd się wzięły takie dziwaczne komentarze "tyle wygrać", "tyle przegrać"? O co chodzi?
Mam kilka nastolatek w znajomych na FB i ni w ząb nie kumam 😁

jeszcze 'taka sytuacja'.
również chętnie się dowiem skąd to się wzięło.
slojma   I was born with a silver spoon!
07 października 2013 22:47
Czy ktoś z was był obecny przy kremacji?
- ja byłam
casines, 'taka sytuacja' to stąd
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
08 października 2013 08:31
Nie widziałam tego filmiku, ale odlot, co za koleś!!   😁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 października 2013 09:31
hemoglobina, ziemia, woda... 😁
doczytałam, ze to "tyle wygrać" pochodzi z jakiegos zagranicznego mema...
macie może Akademię jazdy Pruchniewicza w PDF?  :kwiatek:
Hanexxx, ja mam w pdfie 1 część, podrzuć na privie mejl, wyślę😉
Moi teściowie mają niedługo 40 rocznicę ślubu.... wymyśliliśmy z mężem, że dostaną od nas kosz z prezentami- czekoladkami winami itp itd. Gdzie można kupić taki koszyk?? ale sam, bez zawartości- tą skompletujemy sami z tego, co lubią...

a może któraś z Was wyplata takie kosze?
Kosz - w jakimś centrum Ogrodniczym, albo w jakimś markecie budowlanym na dziale ogród.. albo net...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 października 2013 05:46
W moim mieście, a raczej już za miastem facet wyplata przeróżne rzeczy z wikliny i sprzedaje u siebie w domu- sprawdź, czy u Ciebie nie ma takiego wiklinowego sklepu  😉


Swoją drogą u mnie w domu używa się takich wiklinowych koszy na zakupach- i wszystkie są z firmowych 'prezentów'  😁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 października 2013 08:51
A powiedzcie - jak wrzucam film na YB, a nie chcę żeby był udostępniony wszystkim, to zaznaczam, że jest prywatny?
I wtedy, jak przesyłam komuś, to muszę dla niego odznaczyć te prywatność? Czy jak to w praktyce wygląda? 🙂
Opolanka, ja zawsze zaznaczam jako niepubliczny i wtedy nikt nie może go znaleźć, tylko osoby,które mają link.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 października 2013 09:21
a jaka jest różnica między niepublicznym a prywatnym?
Przepraszam za głupie pytanie ale w ogóle nie znam się na tym 😉

Bo tak jak widzę, to przy prywatnym może oglądać wskazana osoba.
Chyba kumam już 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się