Styl western (dawniej kącik)

.
Livia   ...z innego świata
04 października 2013 09:52
Czy wiecie może gdzie mogę dostać bosal nie-biały w rozmiarze full? Najchętniej czarny, ale ciemny brąz też może być. Będę wdzięczna za info :kwiatek:

Przejrzałam Allegro i wwr shop, ale nie ma czarnych (na Allegro jest jeden w miarę, ale strasznie mały, na mojego konia na bank nie wejdzie).
Napisz do wwr albo zadzwoń, bo to, że czegoś nie ma na stronie, nie znaczy, że nie mają w ogóle.
Livia   ...z innego świata
04 października 2013 13:54
TomC, dziękuję, ale niestety nie mają czarnych, już tam pisałam.
.
ooo Pielgrzym w niebieskich skarpetkach  😉
.
moj kon niestety nigdy pozniej nie bawil sie z zadnym koniem tak zgodnie jak z Pieluchem. oni nadawali na identycznych falach  😁
.
Muchozol, fajne siodełka..
Ja też nie odzywałam się już z problemem siodłowym na kucke bo stwierdziłam że naprawdę jest za duże i poprostu wstawiłam je na allegro 😉
Kombinowałam z padami a ono i tak spadało bo było poprostu -za szerokie
.
No ja musiałam ,,ortopad,, dla mojego bo każde siodło spadało mu na kłąb.
Nie wiem czy dopasowałam 🙁
Zjeżdza mu na zad więc narazie nie jeżdzę west bo musze napierśnik chyba dopasować jakiś 😉
Też z nim mam kłopot bo wykłębiony i łękowaty.

Gdzie mogę dostać (same/ze strzemionami) puśliska west?
Przeglądam sklepy i pomysły mi się kończą  🙄
.
Na wwr widziałam. I zdecydowanie z polskich stron.
No nic, szukam dalej.
.
Dziękuję, już pisze  :kwiatek:
.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 października 2013 09:36
😀 powiedzcie mi , jakie będzie najlepsze wędzidło na sam początek nauki dla koni ? Koń chodzący do tej pory w stylu klasycznym ( nerwowy i odpalający ) . Dodatkowo potrzebuje ogłowie cob ale w kolorze czarnym + wodze... pomożecie ?? Bo nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać.  🙄
Na sam początek proponuję:
http://www.skapiec.pl/site/cat/3607/comp/3783274#gallery
zduśka
a na jakim wędzidle koń chodził klasycznie?

Bo tu jak znam życie to nie o samo wędzidło chodzi a o sposób pracy z koniem

My dość często używamy klasycznych wędzideł (po prostu mam ich większy wybór) na poczatek i dopiero jak już dobiorę koniowi kiełzno ostateczne (czyli to na jakim ma startowac np) to wtedy kupuje westernowy odpowiednik
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
15 października 2013 19:59
Thymos  :kwiatek:

Magda Pawlowicz Max chodził do tej pory na podwójnie łamanym i zwykłej oliwce.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
15 października 2013 20:35
Ja co prawda Hubertusowo, ale siodło west jest 😉
Ostatnio miałam czas na to, żeby popracować na placu i widzę w sobie i Kukusiu postępy.
Coraz częściej myślę jednak o zmianie siodła. Macie jakieś sprawdzone modele na wykłębione konie z wąskim kłębem? A miał ktoś może z was jakąś beterlicówkę?
[quote author=zduśka link=topic=27.msg1899760#msg1899760 date=1381863557]
Thymos  :kwiatek:

Magda Pawlowicz Max chodził do tej pory na podwójnie łamanym i zwykłej oliwce.
[/quote]

a na czym chodził lepiej?
Przy czym pamiętaj, że konia do west stawia się "za wodzą' a więc wybierz taki typ wędzidła na jakim koń ci pracował przy lżejszym kontakcie.

I jeszcze: w jakim celu koń ma być przestawiany, tzn czy ma być to west "rekreacyjny" czy cos bardziej ambitnego?
W jakim wieku koń?

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
15 października 2013 21:18
wiesz co, właśnie u niego zawsze był problem z dobraniem wędzidła, ale wydaje mi się, że najlepiej chodził na podwójniełamanym ( a jeszcze najlepiej na haku  😉 )
a przestawienie jest na próbę - Max mam wrażenie, że nie odnajduje się w stylu klasycznym , mam drugiego konia, który wiadomo mimo fochów całkiem inaczej pracuje pod siodłem a kuc .. no cóż  😉 
Mam znajomą w stajni co jeździ w stylu west - i aż miło popatrzeć na nich. Może i kuc się w tym odnajdzie  🙂 a jak nie to pójdzie na emeryturę i tyle  😉 Obecnie ma 12 lat.

.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
16 października 2013 10:35
Mochozol, jakąś starą natovę. Fajnie się w niej jeździ, ale jest za szeroka. Na razie koryguje, nie mniej jednak chciałabym mieć siodło dopasowane.

Edit: Przeglądając ogłoszenia na allegro trafiłam na bezterlicówki: http://allegro.pl/hit-siodlo-bezterlicowe-western-najlepsze-dla-koni-i3619939607.html wiem, że jakość ich wykonania pewnie zostawia dużo do życzenia, ale może zdają jednak egzamin? Miał ktoś do czynienia? Bardzo chętnie porozmawiała na PW z użytkownikiem takiego siodła.
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się