Derki

czy jest jakiś sposób na elektryzowanie sie derki ? ortalion pod spodem polar , dzisiaj pierwszy raz założona na konia , przy ściaganiu dosłownie odlepiła sie od kopytnego i od razu przykleiła do mnie 🙁w ciemności pewnie byłoby widac iskry .
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 października 2013 18:25
dzisiaj przyszła do mnie zimówka Villa Horse. Jest piękna  😍 O, ta

Mam nadzieje, że się sprawdzi 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
03 października 2013 20:02
Nasturcja-Renata, mam taką samą. Spisała się w zeszłym roku fantastycznie.
Mój koń jest mocno rozrywkowy i ma takich samych towarzyszy na padoku, a derka przetrwała cały sezon z kilkoma małymi rozdarciami.
Ja też ją miałam i też złego słowa nie mogę powiedzieć 🙂
MA ktoś jakieś doświadczenia z derkami Anky ??
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
04 października 2013 07:32
Dzieki dziewczyny za opinie. Czytalam o tej derce duzo dobrych opini,wiec sie zdecydowalam. A jak wy teraz jeszcze to potwierdzacie, to sie bardzo ciesze  🙂 Zwlaszcza, ze Zar to niszczyciel
http://arcus-konie.pl/derka-zimowa-horze-avalanche-p-4767.html- czy ktoś z Was miał tą derkę? jaką macie o niej opinię? raczej pytam o nieprzemakalność i niezsuwanie się z konia, niż o wytrzymałość, bo mój kobył raczej nie jest niszczycielem.
rhinoe ta derka nie przemaka i całkiem dobrze leży na koniu. Materiał fajny.
Angeel - w wątku o goleniu to raczej o wzorkach, maszynkach itp rozmawiają, ja typowo o wypełnienia derek pytałam - oba wątki śledze od jakiegoś czasu

halo - ja właśnie też orientuję się tylko teoretycznie. Jak usłyszalam od znajomej ze stajni, że zeszłej zimy jej koń, golony na 1mm(i z tego co widzę raczej chyba zmarzlak) stał max w 300g, to stwierdzilam, że chyba 200 + ew polar pod spód powinno wystarczyć. Chyba będę musiała po prostu zobaczyć jak zniesie golenie i nowe boksy - poprzednie były b.zimne, a teraz nie wiadomo jak będzie - u nas remont na całego.

czeggra1 - wiem, ze każdy koń inaczej znosi zimno, ale chciałam sie zorientować czy ten pomysł jest zupełnie beznadziejny, czy są jakieś szanse na jego powodzenie. Młoda pasze wykorzystuje doskonale(jak chyba każdy fryz) i ma ją co grzać, letnie temperatury znosi raczej kiepsko, niskie wygląda na to, że o wiele lepiej. No nic, będzie trzeba obserwować, ale widzę, że jakaś szansa istnieje.

Nasturcja-Renata - w jakim kolorze masz tą derkę? Bo jeśli uznam, zę jednak kupię 300g, to kusi ta fioletowa, ale na jedych zdjęciach wygląda jak piekny, b.ciemny fiolet, a na innych jak zupa wiśniowa i nie wiem właśnie jak to w realu wypada.

Widział ktoś gdzies zimówkę padokową 200g, na polarze, 155cm, najlepiej brązową w podobnej cenie jak ta Villa Horse?

Domyślam sie, że York Madison jest derką stajenną? Bo w opisie ani słowa, ale wychodzę z założenia, że jak się nie chwalą nieprzemakalnością, to pewnie stajenna?
Livia   ...z innego świata
04 października 2013 13:53
Katasia, ja już tu ze dwa razy wstawiałam zdjęcia tej fioletowej VH, to jest bardzo ładny fiolet, żadna tam wiśnia 😉
http://re-volta.pl/galeria/foto/60737

edit: dopisek.
Katasia, ten fiolet VH to nie jest wiśnia, tylko denaturat 😁 Na zgrabnym, niedużym koniku wygląda fajnie, ale na wielkim robi się z tej derki oczodajna, gigantyczna denaturatowa plama.

A Madison jest stajenna, na wierzchu ma taki śliski, miękki a la ortalion.
haha, czyli na niezbyt szczupłym fryzie 172 cm w kłębie, będzie to na prawdę wielgachna plama  🤣

Coraz bardziej skłaniam się ku Jarpolowi, ma ktoś może?
jaką najmniejszą derkę znajde na kuca? jarpol sobie życzy za polarówke 150zł
Może poloarówki z ozdobnymi lamówkami, herbami itp mają drogie, ale jak na razie ani derki przeciwdeszczowej na polarze, ani zimówki 200g nigdzie taniej nie znalazłam, a jak dla mnie ogromny plus, ze mają w ofercie brązy. Właśnie wymarzyła mi się brązowa dera z różową, albo błękitną lamówką  😉
Wahałam się między Caballem i Jarpolem, ale Caball zewnętrzny materiał ma tylko czarny i granatowy  😕 A wielka szkoda, bo podobała mi sie idea systemu podpinek. Choć jak się tak dłużej zastanowiłam, to ma on jedną wadę - górna warstwa jest najbardziej podatna na zniszczenia, więc czasem lepiej mieć 2 nieprzemakalne derki różnej grubości, niż 1 zewnętrzną i kilka podpinek. Ktos wie ile się czeka w Jarpolu na wykonanie derki?
A York ? W brązie, padokówka i w dobrej cenie 😉 Zdjęcie z galerii derek
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
04 października 2013 16:52
a vh ma przeciez brązową padokówke na polarze jeżeli dobrze kojarze 👀
Livia   ...z innego świata
04 października 2013 17:00
Zairka, były takie, może gdzieś jeszcze można je dostać, ale identyczną padokówkę szarą wycofali ze sprzedaży - więc podobnie może być z tą brązową. Ja się tej szarej nieźle musiałam naszukać.

edit: są jeszcze derki przejściowe VH, kolorystyka brąz-beż, ale nie na polarze, wypełnienie 150g.
equi.dream, dzięki za natchnienie, dzięki Tobie właśnie znalazłam derę, która mi się podoba (brązowa krata mi się strasznie marzyła), ma wypełnienie jakiego szukałam i ma super cenę, kwestia tylko jak z jakością.
Miał ktoś takiego HKMa? Wiecie co ona ma od spodu?

[edit] czy ktoś wie, czy ona jest padokowa, czy stajenna?
deborah   koń by się uśmiał...
04 października 2013 21:18
Katasia, ktoś już tu chyba pisał, ze stajenna. Stronę, może dwie temu
. W jarpolu w tej chwili czeka się do 3 dni roboczych 😉
Klami, ile Ty jeszcze derek potrzebujesz, co? 😜 Ja derki Ankowej nigdy nie miałam, ale ktoś kiedyś pisał, że są one warte swojej ceny. 😉
Gwiazda, hahaha.... jedni zbierają czapraki, ja zbieram derki. Mysląc racjonalnie już mam ich zdecydowanie za dużo, ale cóż z tego. 😉
Zrób 'Pokaz mody końskiej - derki' 😁 Ogr będzie top model 😜.
deborah   koń by się uśmiał...
04 października 2013 22:02
Klami, biorąc pod uwagę to jak szybko Kajtek z nich wyrasta to wcale nie za dużo 😉
Gwiazda, on już jest top model. Hahaha

deb, weź Ty mnie nie strasz. Ja mam nadzieję, że on już względnie zakończył etap powiększania swoich wymiarów w każdą stronę.
deborah   koń by się uśmiał...
04 października 2013 22:09
mam znajomego w Zoo w razie czego. zapytam gdzie ubierają swoje nosorożce 😉
deb, chyba słonie. 😉
Klami widziałaś gdzieś derki Anky w polskim sklepie? 👀
Losia, Arcus.
:kwiatek:

miałam styczność  tylko z siatkowymi Anky i były bardzo dobrej jakości, spokojnie używane kilka sezonów.
ja dziś założyłam na moje koniczydła York Pabla ( padokowa z polarem ), jutro pierwsze padoki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się