Ochraniacze

Chorera, niedobrze-bo jak sobie zestaw na cztery skombinuje?!

Ktore lepsze, fajniejsze: laval czy memphis? Szybko piszcie, bo mi wykupia!  👀
No poradzcie cos, pls  :kwiatek:
Bo spac nie moge....
Lavale szybkie w obsłudze, łatwo się piorą, nie łapią wilgoci-na nadchodzącą porę lepsze 😉
Equi.dream - dzieki!

Blockiem i chlapa sie specjalnie nie przejmuje - mamy do dyspozycji kryta ujezdzalnie  💃

Bo ja sobie wlasnie pomyslalam, ze na obecne zimno i nadchodzaca (jak co roku) zime stulecia, to moze wlasnie te z kozuszkiem bylyby fajne...

Kurcze, a moze w tajemnicy przed mezem kupic dwa komplety?  🤬
Bo w koncu przeciez mam dwa konie...
Nie sugerując okłamywania męża ( :hihi🙂, wzięłabym dwa, bo z zimą chodziło mi o to, że schnie wszystko sto lat i zwłaszcza przy dwóch koniach może to być uciążliwe. Oba modele się nie niszczą, wytrzymają spokojnie dobre parę lat, więc będziesz miała z głowy na jakiś czas 😉
A kto tu mowi o oklamywaniu?- po prostu nie bede sie chwalic zawartoscia paczki...  😉

W zwiazku z trwalym (mam nadzieje) powrotem do jezdziectwa po prawie 8letniej przerwie (dzieci+praca=nie ogarniam kuwety) odnawiam/uzupelniam sprzet (to znacznie poprawia motywacje-bo jak juz nakupilam tyle slicznosci, tomteraz MUSZE jezdzic)  🏇

Chyba sie szarpne na dwa zestawy...  😵
Tylko jaki kolor Memphisow?  🤔  (bo Lavale sa tylko biale-i pozamiatane)
Żartuje oczywiście, mój również nie o wszystkim musi wiedzieć, oczywiście w trosce o jego zdrowie psychiczne  😁 Ja właśnie też po sporej przerwie i doskonale rozumiem, jak sprzęt poprawia motywację. Szarpnęłam się na kilka rzeczy i zrywam się codziennie bladym świtem, żeby zdążyć przed pracą do stajni 😉
Jak Lavale białe, to Memphisy czarne chyba- na jednym komplecie "na niedzielę" dasz radę, a drugie mniej odświętne do codziennej roboty.
Moj slubny (tez w trosce o moje zdrowie psychiczne, oczywiscie) nie chwali sie przesadnie kazda nowa sztuka zakupionej broni (strzelanie sportowe+rekonstrukcje historyczne, zeby nie bylo...  :oczy2🙂.

Wlasnie takie zamowionko zaraz zloze:Laval biale+ Memphis czarne - i bede sie modlic, zeby moje szkapy sie w M na przod  zmiescily... A jak sie nie zmieszcza, to sie M opchnie i L na przod zostanie.

Ja o bladym swicie sie zrywam, zeby zdazyc dziecki do przedszkola i szkoly dostarczyc, i sama do pracy na 8ma zdazyc-co jest duzym wyzwaniem...

Ale jak sie po poludniu do stajni wyrwe, to w nocy wracam... (wczoraj o 22giej)  😵
Koniec  🚫
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 września 2013 01:31
nic nie mówcie... zimą chyba też wybiorę opcję jazdy porannej w dni kiedy do pracy na 10. nocne wypady zostawię sobie na dni, kiedy zaczynam robotować o 9. inaczej się nie da. tzn i tak się nie da dwóch koni ruszyć jednego dnia raczej :P

chciałam tylko wtrącić, że zaintrygowały mnie pewne ochraniacze HH...
[img width=500][/img]
to może być idealne rozwiązanie dla despa na intensywniejsze treningi, ponieważ on jednak tymi tyłami zamiata do wewnątrz dość mocno. coś takiego ma szansę się chyba sprawdzić  🤔

widziałam też gdzieś, a teraz za nic nie mogę znaleźć - fajne neoprenowe ochraniacze, zapinane właśnie tak z boku jak Horze Memphis czy HH itp. ale były bez futra, a od wewnątrz miały łyżkę, tylko nie skórzaną, a 'skorupę'. ktoś kojarzy co to może być?  👀
sei, skąd te ochraniacze HH? 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 września 2013 08:12
mam dostęp do katalogu Harry's Horse'a. będą w sprzedaży pod koniec października 😉
są niestety tylko czarne.
Szkoda, że memphisów nie ma brązowych 🙁 Marzą mi się ochraniacze z futrem w brązach, zostaje tylko chyba HKM. Jakieś opinie?
Szkoda, że memphisów nie ma brązowych 🙁 Marzą mi się ochraniacze z futrem w brązach, zostaje tylko chyba HKM. Jakieś opinie?


http://www.gnl.pl/ochraniacze-harry-s-horse-flextrainer.html

http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Kon/Ochraniacze/Ochraniacze-Event-Teddy-Hansbo.html?pa=2

brązowe 😉
O nieee, po co pytałam, na Hansbo jest właśnie promocja!!! dzięki 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 października 2013 12:37
Ooooo nie, Epikea niedobra kobieto!! Muszę mieć Hansbo, zwłaszcza za taką cenę 😜

Widziałam ostatnio na żywo Horze Memphis, nawet mierzyłam na Belfaście i powiem Wam, że wywołały u większości reakcję "jaaaakie cudo 😍" (jak się zazwyczaj reaguje na małe słodkie dzieci :hihi🙂

Sei fajne te ochraniacze, ale po co dziurki? Niby wentylacja? Czy żeby się trudniej czyściło? 😁
Strucelka, jak napisałaś o tych dziurkach, to ten ochraniacz skojarzył mi się z telefonem jakimś 😁
Telefon-skojarzenie jak najbardziej prawidlowe-taki stary, z tarcza do wykrecania numerow...  😂

Wlasnie przyszly Horze Lavale (biale) i Memphisy  (czarne) - sa przepiekne i przefajne! Jutro bedziemy namierzac na moje (malo)szlachetne rumaki... Moze nawet jalies fotki zrobie...  😅
Dziewierz gdzie zamawiałaś lavale i to jeszcze tak szybko przyszły?!
Podobno są już niedostępne...
Dziewierz, koniecznie fotki, zwłaszcza memphisów. 🙂 Też mam takiego "filigranowego" konia jak Twoje, więc jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądało (szczególnie na tym 180 cm wzrostu).
Toltek - zamawiałam w Yard Equites - Laval rozm full  wydarłam ostatnie , a Memphisy są dostępne... Też jestem pod wrażeniem szybkiej wysyłki oraz sprawnie działającej strony sklepu (wygląda na to że pokazuje faktyczne stany magazynowe i jeszcze aktualizuje na  bieżąco) - przed chwila sprawdzałam, że są jeszcze dostępne ostatnie egzemplarze Laval Czarny rozm. Cob.

Yennefer - po obejrzeniu  i pomacaniu Memphisów mam poważne wątpliwości, czy  moje szlachetne rumaki wepchną się w M-ki na przód - ale jak sie nie wepchną, to zawsze mogę je wymienić na L-ki  🙂

(dodam, że pani z Yard Equites się pochwaliła, że ma oba zestawy na swojego konika i są bardzo wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji i w ogóle fajowe)
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 października 2013 09:11
Memphisy to jeden z moich 'zakupów życia', ponieważ ochraniacze są świetne. co do utrzymania w czystości - mam białe - wrzucam je do pralki i no problem  😎
ale rozmiar (mam M) ... na mojego młp są jednak lekko przyduże (za długie, obwód ok), a na sp, ale też z dość standardową nogą (M veredusów) są perfect.

z resztą wstawiałam chyba zdjęcia, ale mogę jeszcze raz ku chwale ojczyzny, bo ochraniacze naprawdę super 🙂

Dziewierz dzięki. Do mnie też już doszły zamawiane dużo wcześniej memphisy i na mojego rumaka - całe 160 cm i male nóżki - M na przód i L na tył są idealne.
Jakoś mnie nie rzuciły na kolana, jakieś takie dziwnie sztywne, ale może się przekonam...

Dziewierz a jak, porównując je wizualnie i funkcjonalnie oceniasz, które lepsze?
Toltek - ja tak je z grubsza wczoraj pomacałam,i też mi sie memphisy dosyć sztywne wydały, ale zobaczymy na koniowatym (może one po kilku użyciach miękną  -w końcu nie widziałam o nich złej opinii żadnej a wręcz przeciwnie).

Lavale - fajne, nigdy takich nie miałam - tak jakby trochę skorupa (jak skokowe), ale z pełnym przodem - ogólnie miękkie i przyjemne w macaniu. Zobaczymy na koniu...
To daj koniecznie znać, bo trochę te lavale kuszą...
Dziewierz, to koniecznie daj znać jak wrażenia po przymiarce, bo nie wiem czy zamawiać na przód M czy L. 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 października 2013 15:04
Ja z takim pytaniem. Jakie ochraniacze polecacie na padok? Skorupy czy kontakty? Moje konisko normalnie chodzi w skorupach, ale na cały dzień na padoku przydałaby się alternatywa. Co polecacie?

Siedzę w pracy i nie mam czasu przekopać wątku. Z góry dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:
Gera ma kontakty oddychające, a jednocześnie nie absorbujące wody. Skorupy w sumie na zimę też opcja, w lato bym się chyba bała za małej przewiewności, żeby trzymać cały dzień na nogach
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 października 2013 16:47
equi.dream  :kwiatek:
Mam podobne obawy 😉 A możesz podlinkować?
Wszystkie z materiału Supratex generalnie:
http://www.gera-ferro-plast.de/en/products_supratex_overview.php
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
04 października 2013 21:34
szukam sklepu w którym najtaniej dostane białe ochraniacze horze lub inne tak samo tanie

i jakiś białych kaloszków najchętniej neoprenowych ew gumowe z zapięciem.

nie szukam czegoś super szałowego jest mi to potrzebne na dosłownie 5 minut ale ze nie mam od kogo pożyczyć to trzeba kupić ;P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się