Zagłodzone konie w Posadowie

Słowem -radio Erewań. Nie rowery a zegarki i nie rozdają, tylko kradną.
Obawiam się wręcz kampanii dezinformującej. I radzę nie ulegać. Fakty, wyjaśnienia osób wiarygodnych i spokój.
Sio   nowe wcielenie marchewki
25 września 2013 10:22
Słowem -radio Erewań. Nie rowery a zegarki i nie rozdają, tylko kradną.
Obawiam się wręcz kampanii dezinformującej. I radzę nie ulegać. Fakty, wyjaśnienia osób wiarygodnych i spokój.


Dlatego dobrze dla sprawy byłoby,żeby chociaż krótkie, oficjalne informacje się pojawiały. Nie byłoby tysiąca niedomówień i podejrzanych informacji.
No a postawa innych lek. weterynarii - np. tego pana

Michał Rojek chyba zapomniał o swym powołaniu i zawodzie...Zamiast uśpić natychmiast klacz, która leżała we własnych odchodach cierpiąc...Poszedł na kawę..W między czasie, przyjechał pan od utylizacji.."hej, gdzie pacjentka?!" Opowiedziałam, że jeszcze żyje i zaprosiłam owego pana na kawę...Co miałam czynić? Wszak ważniejsza jest kawa ów zarządcy i znanego weterynarza...Klacz  niech leży i czeka na swoją kolej do nieba...


to zdaje się ten wysokiej klasy specjalista szkolony w Niemczech http://www.klinika-konie.com.pl/85-lek-wet-michal-rojek   🙄



Przeglądając starsze posty w tym wątku, natrafiłem na powyższe zarzuty wobec pasywności dr. Rojka. Ale rzecz w tym, że lekarz weterynarii nie ma prawa podjąć samodzielnie decyzji o uśpieniu chorego zwierzęcia,. Aby je uśpić, bez obecności właściciela, potrzebna jest pisemna zgoda właściciela lub osoby posiadającej notarialne pełnomocnictwo do oświadczenia woli w imieniu właściciela. Lub oświadczenie właściciela złożone ustnie w obecności świadków. Nawet w sytuacjach ekstremalnych ( wypadek, pourywane nogi itp.) decyzję o eutanazji podjąć może właściwy terytorialnie Powiatowy Lekarz Weterynari, po konsultacji z policją, a jeszcze lepiej prokuraturą. W opisanej sytuacji dr. Rojek podejmując samodzielnie decyzję o uśpieniu konia ryzykował by nie tylko sprawę o odszkodowanie za konia, ale również prawo do wykonywania zawodu.
Dziwne mamy to prawo. Chroni zbrodniarzy a pozwala cierpiec ofiarom...  😵  🤔wirek:
a to nie jest tak, ze w przypadkach "beznadziejnych" wet ma prawo uspić zwierze bez zgody i wiedzy właściciela, a nawet przy jego sprzeciwie?! gdzieś mi się to kiedyś o uszy obiło, ale nie wiem czy słusznie
jeśli nie ma szans na leczenie, zwierz jest w stanie agonalnym i bardzo cierpi, a śmierć nie przyjdzie za "5 min", tylko jeszcze pocierpi?

edit. chyba nie dotyczy zwierząt rzeźnych, jakim jest koń  🙄
strzeszynopitek, nie chodzi o to czy w tym konkretnym przypadku olał czy walczył o uśpienie "bijąc się" z właścicielem... (czy jakkolwiek wbrew ich woli usypiać), choć jak był wezwany to chyba nei po to  żeby popatrzeć jak sama pada?
chodzi o całokształt jego i pozostałych zachowania - że NIE ZROBILI NIC żeby pomóc przez wiele miesięcy cyz lat (zgłosić, wszcząć procedure odebrania, ukarania, nakazu poprawy), a wręcz pomagali je zaniedbać, zagłodzić- wystawiając opinie, że wszystko jest ok!
Bardzo ważne jest przez kogo i w jakim celu został wezwany. Wybór lekarza weterynarii ustawowo należy wyłącznie do właściciela. Lekarz, który przybywa na kontrolę, nie wzywany przez właściciela, nie może nawet krwi pobrać do badania. Nikt nie będzie ryzykował kariery i możliwości pozwania o odszkodowanie ab ulżyć koniowi, który nie rokuje. Duńczyk ma dobrych prawników, o czym niebawem przekona się PdZ, którzy puścili by dr. Rojka w, przysłowiowych, skarpetkach.
Lekarz, który nie wie czy koń jest leczony, jakie leki dostawał ( interakcje między lekami) nie zrobi nic. Nie wiedząc jaki lek koń dostał, nie jest w stanie ocenić, czy koń kona, czy tez to, że leży jest jakimś , ubocznym, działaniem leku. Żaden przytomny lekarz nie rozpocznie kuracji bez znajomości historii choroby. Tak mi sytuację przedstawił mój wet.
Honorowa, Pocztyaj dokument z linku, i zastanów się, czy wydając konie PdZ z Trzcianki nie dokonałaś najgorszego z możliwych wyborów? Te konie znikną, tak jak wiele, wiele zwierząt przed nimi.
https://docs.google.com/document/d/13LapTfDwWdcC_Gd2ONggCprom5DqIsXW1RWmqGNLCDE/edit?usp=sharing
strzeszynopitek, Honorowa na pewno miała dobre intencje. Wydaje mi się, że dopóki nie wstawiłeś tego linku nikt z nas się nie spodziewał, że w Pogotowiu dochodzi do takich przekrętów. Daj spokój dziewczynie, to, że będzie sobie teraz pluła w brodę niczego już nie zmieni. Dla każdego to nauczka na przyszłość....
Fundacje są osobami zaufanie publicznego, z założenie przeciez mają pomagać i wspierać. Z góry zakłada się, że tak jest, szczegółnie jeżeli chodzi o znane fundacje. Przeczytałam ten dokument i jestem w szoku.....

edit: lit.
kermit   Horses horses everywhere ..
04 października 2013 14:57

Co do koni w Posadowie to powiem tak; trzeba być katem by (1) posiadać, i (2) oporządzać i (3) być świadkiem wyglądu koni w takim stanie na dłuższą metę.
Ale trzeba też być wyrafinowanym złodziejem by bez podstawny prawnej i uzasadnienia specjalistów (np. weterynarzy) zabierać cudzą własność.

Na jednym pokrzywdzonym koniu można w Polce sporo zarobić a na kilku w takiej stadninie to już nawet nie jestem w stanie wycenić...
Więc z nutą cynizmu życzę POWODZENIA !


No widzicie !!! Ale kiedy kermit napisał powyższy post to w odpowiedzi usłyszał od użytkownika ElaPe, że nikogo na forum nie obchodzą moje opinie  🙄

Dopiero jak Streszynopitek sam na własnej skórze przeszedł takie piekło to otworzyło kilku osobom oczy. Niestety obawiam się, że to wciąż mało !

A arkady od ilu lat przestrzega przed takimi działalnościami ? Tyle lat, że te fora, na których fundacje czy pogotowia uznane były za 'święte' tam dostawał na dzień dobry BANA! Bo się opinie nie podobały!!

Nie dajcie sobie założyć klapek na oczy ! Trzeba trzeźwo myśleć i oceniać sytuacje, każdą osobno a nie iść z tłumem...

strzeszynopitek, Honorowa na pewno miała dobre intencje. Wydaje mi się, że dopóki nie wstawiłeś tego linku nikt z nas się nie spodziewał, że w Pogotowiu dochodzi do takich przekrętów. Daj spokój dziewczynie, to, że będzie sobie teraz pluła w brodę niczego już nie zmieni. Dla każdego to nauczka na przyszłość....

Masz rację. Sam się nie spodziewałem, że aż tak. Ale to tylko te zweryfikowane historie. wierzchołek góry lodowej.
fraziu   Grażka, weź przestań
04 października 2013 16:34
Honorowa zawiadomiła Pogotowie dla Zwierząt już w maju. Nie było reakcji.
To był właśnie powód, dla którego został ujawniony film - brak reakcji służb i organizacji.
Dopiero po ujawnieniu filmu się obudzili, bo ludzie zaczęli do nich wydzwaniać i to oni zadzwonili do Honorowej.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 października 2013 17:26
no bo nie obchodzą nikogo twoje opinie kermit.

Bo najważniejsze w tym wszystkim jest to że konie które za chwilę by padły z głodu zostały uratowane.





kermit   Horses horses everywhere ..
04 października 2013 17:30
Mow za siebie !

Ale ciezko nazwac uratowaniem konia oddaniem go w rece takiego czlowieka.
No ale to tylko  moja opinia ktora wolno mi wyglaszac  😀
Ty sie trzymaj swojej i najlepiej podsun mu jeszcze kilka koni do 'uratowania'.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 października 2013 17:51
nie nudź kermit dobra. Albo jak ci się nudzi kup se szopa pracza.

Przylazło toto z dychawicznego  forum ŚK i ma pretensje nie wiedzieć o co i do kogo 🙄
Ty sie trzymaj swojej i najlepiej podsuń mu jeszcze kilka koni do 'uratowania'. Tudzież do sprzedania hahaha.... Karol o podobnym procederze już wspomniał... Zakulisowo  wiem ,że te konie (wiadomo, nie wszystkie). podobnie jak psy.. albo znikają w niewyjaśnionych okolicznościach albo wracają jako towar na rynek wtórny.... http://forum.swiatkoni.pl/topic/14701-zaglodzone-konie-w-posadowie/page__st__260
ElaPe... coś ci argumentów braknie......jak zaczynasz używać argumentum ad baculum..... Nie wydaje mi się żebyś miała upoważnienie do przedstawiania swojego zdania, jako opinii całej rzeszy revoltowiczów... A jeśli takowe posiadasz, to proszę przedstaw dowód w postaci deklaracji z podpisem + -  3 tys użytkowników tegoż forum
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 października 2013 18:13
ale jakich argumentów?

Fakty są takie że konie uratowano od niechybnej śmierci.

Drugi fakt to taki że działalność Pogotowia dla Zwierząt nie polega li tylko na niewinnym i krystalicznie czystym ratowaniu zwierząt. O czym tu każdy już chyba wie.

Ela pe, nic nie wnosisz do tematu ponieważ sama nic nie wiesz, Arkady posiada taka wiedze jakiej cała re-volta nie jest  w stanie ogarnąć !!!!! 🤔wirek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 października 2013 18:38
nie wątpię że Arkady posiada wiedzę arcyprzeogromną. Szkoda że jest tu od dawna zbanowany bo może by nas oświecił, bo my ciemne jak ta tabaka w rogu.

oj zostaną ociemniali oświeceni, już wkrótce !!!!!!
[quote author=Skaner-A link=topic=92090.msg1891766#msg1891766 date=1380908166]
Ela pe, nic nie wnosisz do tematu ponieważ sama nic nie wiesz, Arkady posiada taka wiedze jakiej cała re-volta nie jest  w stanie ogarnąć !!!!! 🤔wirek:

[/quote]

Owszem, w końcu przez lata sam uczestniczył w tym procederze i robił dokładnie to co niektórzy "inspektorzy".
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 października 2013 18:51
[quote author=Skaner-A link=topic=92090.msg1891766#msg1891766 date=1380908166]
Arkady posiada taka wiedze jakiej cała re-volta nie jest  w stanie ogarnąć !!!!! 🤔wirek:

[/quote]

A cóż to za guru wiedzy wszelakiej?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 października 2013 18:57
[quote author=Skaner-A link=topic=92090.msg1891766#msg1891766 date=1380908166]
Arkady posiada taka wiedze jakiej cała re-volta nie jest  w stanie ogarnąć !!!!! 🤔wirek:



A cóż to za guru wiedzy wszelakiej?
[/quote]

taki chłopek-roztropek co wiecznie amen mówi, prowadzi dialogi sam ze sobą i śmieje się z własnych żartów.
Honorowa, Pocztyaj dokument z linku, i zastanów się, czy wydając konie PdZ z Trzcianki nie dokonałaś najgorszego z możliwych wyborów? Te konie znikną, tak jak wiele, wiele zwierząt przed nimi.
https://docs.google.com/document/d/13LapTfDwWdcC_Gd2ONggCprom5DqIsXW1RWmqGNLCDE/edit?usp=sharing


Czy gdzieś można dowiedzieć się, jak się zakończyły sprawy przytoczone w tym artykule?
Zabranie psów z tatuażami, zabranie leczonego psa... Jakiś kosmos!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 października 2013 21:09
Ta chłopek z niego to za mile powiedziane, hehe
Pan A to niezły odłamek, oczekuje przeprosin za to, że sam by chętnie te konie zagłodził  xxxx
Wolałabym benzyny się napić, niech on lepiej siedzi na swoim chlebie powszednim(śk) i nie śledzi tak re-volty
ale jak widać sympatia do rv go zżera.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 października 2013 21:40
Ok. Poczytałam i podziękuję. Ktoś zdecydowanie ma jakiś problem sam ze sobą.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 października 2013 21:59
jeju ... co tutaj się dzieje  🤔 czy mi się zdaje czy mamy jakiś nalot ludzi ze ŚK  😁 ?? ... jeszcze nam tego brakuje - brednie pana A  🤔wirek:

[quote author=Skaner-A link=topic=92090.msg1891766#msg1891766 date=1380908166]
Ela pe, nic nie wnosisz do tematu ponieważ sama nic nie wiesz, Arkady posiada taka wiedze jakiej cała re-volta nie jest  w stanie ogarnąć !!!!! 🤔wirek:
[/quote]

no leże i kwiczę  😂 Skaner rozumiem, że i Ty jesteś chory/a na głowę  😀 ?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 października 2013 22:13
A owszem posiada wiedzę, jak skupić konie za złotówkę i sprzedać za 1500  🤣

szczyt mądrości tego Pana to bycie aroganckim, zuchwałym, patetycznym(to mu wychodzi)- niech narody klękają, amen  🥂


Dajcie spokój przyjaciół nie ma w realu to tworzy wokół siebie sektę xxxxx  Nie ma co się przejmować
Nawet za terrorystami idą tłumy ;d
No niestety , życie pokazuje po raz kolejny, że świat nie jest czarno biały.... A szkoda. Bo to by zdecydowanie ułatwiło sprawę. Wychodzi na to, że tak jak bardzo konie z Posadowa wymagały interwencji , tak bardzo interwencja ta okazała się szemrana. Nie we wszystkich przypadkach oczywiście. Zawsze znajdą się ludzie uczciwi, o czystym sercu pośród tej całej hołoty...
Wspierajmy tych "małych"! Uczciwych. Szczerych. Mam nadzieję, że re-volta pozwoli te osoby wyłonić.
Te wszystkie Pogotowia, Fundacje są takie jak nasze wspaniałe państwo. W którym k..wa... nie da się żyć nie oszukując.
Gdzie się nie obrócisz tam ściana. Szlag by to trafił...

P.S. Wiecie co... Ja naprawdę jestem osobą naiwną, prostoduszną, szczerą, niekombinującą. Wspierałam całym sercem (i portfelem, w tym 1% ) przez wiele lat , Vive!, Tarę , Centaurusa, Pegasusa, teraz Met. Może zabrzmi to głupio ale naprawdę kocham zwierzęta.  Po wycieczce do Skaryszewa nieco zmieniłam zdanie ale nadal byłam rozdarta (wbrew opinii "zielonych" dla których stałam się wrogiejm nr. 4 ) co tak naprawdę jest dobrem konia a co nie jest. To już nie było tak czarno - białe. Wywóz koni na rzeź jest zły a rolnicy są okropni itd. Wszystkich nas czeka śmierć. A tymczasem jest to temat wypierany przez większość społeczeństwa, które sądzi, że schabowy bierze się z "fabryki schabowego" i broń boże nie ma nic wspólnego z cierpieniem zwierząt. Z kolei ludzie którzy dostrzegli to cierpienie idą w drugą mańkę... W inną skrajność.
Ja już nikomu nie wierzę... Wierzę Honorowej i jestem w stanie postawić się na jej miejscu. Mam nadzieję, że starczyłoby mi odwagi aby zachować się podobnie!
Ale prawda jest taka, że my - a przede wszystkim  konie - jesteśmy pomiędzy młotem a kowadłem.
Z jednej strony właściciel, który doprowadza konie do stanu agonalnego  a z drugiej "biegnące na ratunek" fundacje i pogotowia. Kur..a....
Ja wierzę w pomoc indywidualną. Osobistą. Jednorazową. Bo jeśli ktoś pomaga jednorazowo raczej nie ma biznes -planu.... 

Ja na własną rękę wykupiłam dwa konie, Falbanę [*] i Nutkę. Maczałam palce w innych interwencjach i żałuję....
Moja konkluzja jest taka: pomagajmy indywidualnie. Bo naprawdę, liczyć na uczciwość ze strony jakiejkolwiek fundacji czy pogotowia to skrojona na dużą skalę naiwność....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się