Kuce - wszystko o

opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 września 2013 11:55
Kayra, trzeba było siedzieć dłużej :P Ale wiem, że nie zawsze się da. Ponoć tam, gdzie ja stoję, też jest takie bajorko, ale chyba szybko się nie dowiem 😉
Zazdroszcze nadal i pozdrawiam 🙂
to ja wrzucam hucułkową pierdołe i konika polskiego 🙂
Time, weszłam w wątek w towarzystwie dwóch dzieciaków, 2,5roku i 4 lata, jedna mówi "Oooo jaki piękny, śliczny!" a druga "ohoooo, iiiiihahahaaaa!" 😁 super wyglądają 😀
hahahaahhah dzieciaki zawsze najlepiej skomentują 🙂
Dziękuje :kwiatek:
To i my się przypomnimy z nasza mini parą 😀
Ostatnio często nie jeździły bo jakoś w wakacje zawsze było coś ważniejszego do roboty. A to wyjazdy na obóz a to do babci a ja wychodzę z założenia, że nic na siłę, więc nie zmuszałam ale widzę, że z nowym rokiem szkolnym chęć do treningów wraca  😉







edzia69   Kolorowe jest piękne!
24 września 2013 12:47
Bardzo fajny kucyś1
brzezinka super obrazek 😀
brzezinka,  jak zawsze super! raczej rozmiarowo Twój kucyk jest jak Trufel, powiedz, kto go robił pod siodło? nas to czeka za minimum 1,5 roku, ale jestem ciekawa kto takie maluchy zajeżdza.
Dzięki :kwiatek:
Isabelle, może to śmiesznie zabrzmi ale córka "zrobiła" go sobie sama z pomocą z ziemi moją i męża. Niestety przy tych gabarytach nie było szans, żeby ktokolwiek dorosły na nią wsiadł.  😉
edzia69   Kolorowe jest piękne!
24 września 2013 13:10
My do zajeżdżania kuców zrobiliśmy sobie manekin. Potem wystarczy ogarnięte dziecko i rozsądna pomoc z ziemi.
brzezinka, a ile córa miała lat? uczyła się wcześniej na dużych, zrobionych koniach?

edzia69,  ale dziecko musi być już w miarę ogarnięte, żeby samo zajezdziło kuca 😉
edzia69   Kolorowe jest piękne!
24 września 2013 17:55
No to napisałam przecież, że potrzebne jest już takie co jeździ.  Dzieciaki spokojnie dają radę z takimi maluchami.
Isabelle, córka właśnie skończyła 8-siem lat. Jak zaczynała jeździć na kucyku miała coś koło 6-sciu. Nigdy nie uczyła się jeździć na dużych, zrobionych koniach. Połączenie prawie surowego kuca z kompletnie surowym jeźdźcem nie było łatwe do ogarnięcia ale stopniowo z bardzo dużą ilością pracy na lonży się udało.  🙂
Kiedy najlepiej golić kuca tak żeby zaraz nie obrósł na nowo?  👀
Na chwile obecną mamy takie futerko:

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 października 2013 16:03
Nowa praca, jeden z moich ulubionych podopiecznych:

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 października 2013 22:35
jaka beczułka  😍
Strzyga jaki okrąglutki 😉
A ja dorzucam zdjęcie naszej kucynki, jedno z zawodów, jedno z dzisiejszego treningu 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 października 2013 23:57
subaru2009, Miranda, Taaak wygodnie sie na nim jezdzi na oklep. Zero klebu, plecy plaskie jak stol, sama przyjemnosc 🙂 w dodatku jest bardzo mily i jest ostoja spokoju 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
07 października 2013 06:28
Zero kłębu to fajne na oklep,a czym go siodłacie?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 października 2013 09:22
edzia69, Mamy zwykle siodlo, nic kucykowego, zadnych napiersnikow i podogoni. I sie trzyma bez problemu 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
07 października 2013 09:35
U nas niestety duży problem z tym mamy. Dziękuję.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 października 2013 12:42
U nas właściwie tylko najmniejsza w podogoniu chodzi, reszta popyla w kucykowych siodełkach i pod dziećmi nie ma problemu, pode mną już niestety jest =(
Maluchy:

Czułek:

Tylko nasza Błysia nosi:
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
07 października 2013 15:03
brzezinka bardzo fajny ten wasz kucor i dzielny jeździec 🙂

A ja prawdopodobnie w czwartek stanę się szcześliwa posiadaczką Sophie 🙂 jednak zostało na niej. Nie znalazłam nigdzie kuca który by mi odpowiadał. Jak ktoś mieszka blisko Stadniny KOni Czołowo to może mógłby kucke obejrzeć za mnie ???Bo kupuję w sumie bez oglądania, zawierzam opisowi i relacji właściceli.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/8824?masc=7
edzia69   Kolorowe jest piękne!
07 października 2013 15:49
W tej cenie to wstydziłam się o cokolwiek w ogole pytać, a juz na pewno wypytywac za plecami po ludziach.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
07 października 2013 15:57
my wpadamy z małym 🙂

ogólnie miał miesiąc spokoju i bardzo dobrze mu to zrobiło. Oboje musieliśmy odpuścić psychicznie i wczoraj bardzo fajnie się pracowało 😉
Alicja_8 kupiłam właściwie kuca podobnie jak Ty, na zasadzie ogłoszenia i szybkiej decyzji bez oglądania go. Zawsze możesz poprosić właściciela o filmik z ruchu, o zdjęcie zootechniczne itd. Może nie jest to tym samym jakbyś widziała zwierzę na własne oczy, ale też coś da.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
08 października 2013 08:22
w sumie jaka bedzie taka bedzie. Nie moge dluzej szukac konia. Cena dobra. Tylko czekac az przyjedzie.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 października 2013 20:54
strzyga, jaka super beczułka.
subaru, co tak szczędzisz zdjęć? 🙂 Co za kryzysik was dopadł?
edzia, jej, wyluzuj ciutkę. Przecież dziewczyna nie wysyła niego na ciche przeszpiegi w przebraniu, a chciała tylko, żeby ktoś zerknął co to faktycznie za koń. Cena ceną, ale to nie znaczy, że nie wypada konia zobaczyć przed kupnem. 🙂

Przypominam się z Całusem. Obrósł już chłopak jak wariat. :/


Czy ktoś z Was posiada kucykowe siodło western?
wistra, ja mam od niedawna, ale za wąskie na moją kuckę. Swoją drogą już trzecie siodło. Wiecie może jak się mają bezterlicówki do kucyków? Czy ktoś używał?
Burza też już kudłata, w porównianiu z Ontario to jak yeti jakiś  😁
Jeszcze z wakacji. Burza i Ontario(pierwszy dzień razem):

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się