kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

możesz
Proszę powiedzcie po jakim czasie od brania antybiotyku moje chore ucho się w końcu odetka.
Biorę sobie antybiotyk od środy i jak nie słyszałam tak nie słyszę ( laryngologa mam dopiero we wtorek )
Jeśli masz ucho zatkane wydzieliną woskową to antybiotyk nic ci na to nie pomoże. Antybiotyk daje się wtedy, kiedy stwierdzamy infekcję bakteryjną. A zatkane ucho, może być po prostu zatkane woskowiną. I tyle.
Jeśli masz ucho zatkane wydzieliną woskową to antybiotyk nic ci na to nie pomoże. Antybiotyk daje się wtedy, kiedy stwierdzamy infekcję bakteryjną. A zatkane ucho, może być po prostu zatkane woskowiną. I tyle.


Ehhh źle zadalam moje pytanie niestety zmęczenie robi swoje.
Byłam u laryngologa stwierdził zapalenie ucha i dal antybiotyk.
Powiedzial ze ucho się odetka ale nie umiał powiedzieć kiedy.
Myślałam ze ze 3 dni mnie potrzyma ale ucho uparte i zatkane nadal ( dobrze że chociaż nie boli )
A...no to zmienia postać rzeczy.  🙂 Na To pytanie nie odpowiem, bo nie wiem kiedy się odetka i czemu się jeszcze nie odetkało.  Ale długo....
O skierowanie na jakie badania poprosić lekarza w związku ze zjazdami nastroju bez powodu? Myślałam o TSH, tato ma problemy z serotoniną - także o czymś w tym kierunku.
czy advantan jest na recepte ?
czy advantan jest na recepte ?

Jest.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 października 2013 10:02
PonPon, ja bym powiedziała lekarzowi, co dolega i niech sam zadecyduje, jakie skierowanie dać.
dzięki casines
Nie ma żadnych badań w kierunku depresji. ( ani na serotoninę ani inne neuroprzekaźniki)
Można sobie zrobić morfologię ( czy nie ma anemii) można zrobić TSH i hormony tarczycy ( czy nie ma zaburzeń, bo one sprzyjają zaburzeniom psychiki) Od biedy można sobie zrobić poziom vit B12, ale to raczej na własną rękę, bo nie jest to standardowym postępowaniem diagnostycznym i rodzinny może nie mieć ochoty wykonywać takiego badania.
dzięki dziewczyny - chcę pójść do lekarza przygotowana i nie dać się zbyć, bo od miesiąca coś jest ewidentnie nie halo 🙁
edit- dżizas.... nie B12, ale D3. Sorki...dobrze myślałam, źle napisałam.
Sama mam niedobory B2 i stąd ta B mi siedzie w głowie.  😡
Czy ktoś miał robioną biopsję cienkoigłową? Jak to wygląda?
Mam się bać bardzo czy tylko troszkę?  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 października 2013 12:55
dzięki dziewczyny - chcę pójść do lekarza przygotowana i nie dać się zbyć, bo od miesiąca coś jest ewidentnie nie halo 🙁


Na ul. Piastowskiej jest świetna klinika uzbrojona w super psychologów.

http://www.pocoapoco.wroc.pl/piastowska.html
Izabela Preś-Magiera
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 października 2013 13:17
Byłam u endokrynologa i przypisał mi Euthyrox 50. Po dwóch tygodniach mam zwiększyć dawkę do 75, a jeśli będę się po tym źle czuć, to mam wrócić do 50. Dostałam skierowanie na USG tarczycy.
Następna wizyta w marcu  😜 (taka długa kolejka).
JARA - psycholog to następny przystanek, jeśli nic nie wyjdzie w krwi. na rozum wiem, że wszystko jest super, nic się nie zmieniło, a pojawił się blues. w najbliższej rodzinie mam chorych na tarczycę i tatę, który miewał doła z powodów neurologicznych, dlatego najpierw chcę szukać tam. ale dzięki za namiary :kwiatek:
Z własnego przykładu PonPon mogę Ci powiedzieć, że to tak bywa wyniki książkowe, a człowiek się czuje jakby się miał zaraz skończyć...
PonPon,, ja bym poza wymienionymi:
TSH, FT3, FT4
D3
(B12 też nie zaszkodzi)

przyjrzała się jeszcze:
magnezowi
antykoncepcji (jeśli bierzesz)
może też standardowa morfologia + żelazo / ferrytyna?
czy w diecie są kwasy omega3
Jak wyglada tomografia komputerowa zatok (tez wjeżdża sie pod tą kopułę? Czy jakoś na siedząco przed urządzeniem?) i ile mniej więcej całość trwa? Jeżeli się wjeżdża na leżąco, to chodzi mi konkretnie ile trzeba leżeć? Ostatnio odzywa mi się kretosłup i ciężko mi wytrzymać bez ruchu na leżąco na plecach, boję się, że mogę nie wytrzymać..
Jak wyglada tomografia komputerowa zatok (tez wjeżdża sie pod tą kopułę? Czy jakoś na siedząco przed urządzeniem?) i ile mniej więcej całość trwa? Jeżeli się wjeżdża na leżąco, to chodzi mi konkretnie ile trzeba leżeć? Ostatnio odzywa mi się kretosłup i ciężko mi wytrzymać bez ruchu na leżąco na plecach, boję się, że mogę nie wytrzymać..

Na lezaco i trwa chwilę
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 października 2013 16:02
Następna wizyta w marcu  😜 (taka długa kolejka).

Ciesz się, że nie za dwa lata... To jest długa kolejka!

Czy okres, antykopy (Zoely), magnez i Vesicare zawadzają jakoś przy usuwaniu pieprzyka (raczej o kolidowanie ze znieczuleniem mi chodzi)? Tak się głupio termin złożył, że albo będę 1. dzień po okresie, albo jeszcze w trakcie  😵
Byłam u endokrynologa i przypisał mi Euthyrox 50. Po dwóch tygodniach mam zwiększyć dawkę do 75, a jeśli będę się po tym źle czuć, to mam wrócić do 50. Dostałam skierowanie na USG tarczycy.
Następna wizyta w marcu  😜 (taka długa kolejka).

Nie wiem, czy już bierzesz 50. Jeśli nie, to proponuje wprowadzać tę dawkę stopniowo. Tzn. najpierw brać połówkę, dopiero po kilku dniach wejść na pełną dawkę. Można wprowadzać, podnosząc i po ćwiartce. Niektórzy dobrze znoszą podnoszenie dawki, innym lepiej ze stopniowym podnoszeniem.

A, i taka propozycja: jak już wejdziesz na docelową dawkę, to odczekaj 6 tygodni i zrób badania THS, FT3 i FT4. Możesz je tu wrzucić. Spojrzy się, czy jest mniej więcej OK.
aszhar dziękuje za odpowiedź  :kwiatek: mam nadzieję, że wytrzymam..
agatat, jakieś 40 sekund przeważnie, do minuty.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 października 2013 09:49
A teraz ja z pytaniem - strzelają mi kolana. Ogólnie bardzo często, przy prostowaniu, kiedy się obracam. Czasem po kilka razy pod rząd. Nie bolą. Iść do lekarza? Olać?
opolanka Możesz profilaktycznie brać jakiś Arthroflex, na produkcję mazi stawowej 😉
I swoją drogą - czym się kierować przy wyborze takiego preparatu ? Glukozamina, chondroityna, wit.C - o tym głównie słyszę, coś jeszcze  :kwiatek: ?

Swego czasu pisałam tutaj o moich dziwnych dolegliwościach - z krwi wyszło mi wysokie OB i podniesiony poziom leukocytów, co zresztą później rozwinęło się w przeziębienie. Mocz był praktycznie idealny, pH ciut za wysokie - zjadłam Urosept i żurawinę 😉
A co do bólu lędźwi/pleców - ostatnio zauważyłam, że reaguję tak jak mnie bierze jakieś choróbsko, pierwszym objawem są właśnie obolałe plecy (w różnym odcinku), jakby ktoś przywalił mi młotkiem...

A teraz mam anginę  😵
Ma ktoś jakiś dobry sposób na taki paskudny, cieknący katar- kiedy co chwilę się kicha i do tego okropnie łzawią oczy?
Dopadło mnie jakieś paskudne przeziębienie, ale o ile jeszcze gorączkę i łamanie w kościach mogę jakoś przeżyć, to tego okropnego kataru ani trochę.
A jutro muszę iść do pracy i prowadzić rozmowy rekrutacyjne, a nie chcę tymi załzawionymi oczami (łzy mi ciekną dosłownie ciurkiem po policzkach) i kichaniem średnio raz na minutę przestraszyć kandydatów.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 października 2013 15:18
Teodora- Lekarka od razu kazała brać 50. Dzięki za doradzenie zrobienia ponownych badań po 6-iu tygodniach- postaram się je zrobić  :kwiatek:
kolebka, wykluczyłaś  jakieś pokleszczowe historie?
pati12318, ta - bo że ich pozarażasz to pikuś, wrr. Szlag mnie trafia na te wszystkie reklamy: łykamy gripex i dawaj! prowadzić wykład, bujać się autobusami, całować  🙄 Bo jak objawy zmalały to już wszystko ok.
Zyrtec powinien być nie od rzeczy, ale...
Ogólnie trzeba wytłumić reakcję alergiczną na wirus.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się