Jak tanio wysłać rower?

Jak w temacie. Generalnie dla UPSa jest za duza paczka, średnio bym chciała też jako paletę wysyłac.
Ktoś może wysyłał?
Można pociągiem. Na stacji A oddajesz rower, wypełniasz kwit i płacisz.
Na stacji B odbiorca dostaje od konduktora rower 🙂
Musisz tylko sprawdzić jaki jest koszt przesłania roweru. Ogólnie przesyłka konduktorska to ok. 25zł.
Majorka, sprawdzałam niestety na ich stronie jest
Masa przesyłki nie może przekroczyć 10 kg, maksymalne wymiary: 20x40x50 cm
więc niestety lipa
znalazlam na allegro, ze  taka przesyłka kurierska roweru to koszt 35 zl, wydaje sie bardzo do przyjecia, wiec sprawdz sobie moze firmy kurierskie ?
Majorka, sprawdzałam niestety na ich stronie jest
Masa przesyłki nie może przekroczyć 10 kg, maksymalne wymiary: 20x40x50 cm
więc niestety lipa


A gdyby go rozebrać? Osobno koła, osobno ramę.... ?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 kwietnia 2010 13:59
Sznurka, a dzwoniłaś do PKP? Wydaje mi się, że można przesłać rower przesyłką konduktorską, w całości.
Jeśli chodzi o firmy typu UPS, to rower musi być zapakowany w paczkę, czyli trzeba go najpierw zdemontować  🤔
sanna, pytanie tylko gdzie bo nie w ups czy dhl, ja też czytałam ale firmy mi zeznają co innego przez telefon
szepcik wolałabym wysłać cały;/ btw rama i tak ma ponad metr długosci

Lotnaa nie dzwoniłam, a kurier rower wezmie chetnie na palecie ale to koszmiczny koszt

ktoś wysyłał? ja na razie rozważam teoretycznie, rower na allegro wystawiony, liczę ze się go pozbędę 😁 ale napisałam że 100 zł wysyłka wiec planuję w tej kwocie sie zmiescic
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 kwietnia 2010 14:04
Ja kiedyś kupiłam rewer na ebay'u w UK, przesyłka kosztowała około 25 funtów, ale dostałem go totalnie rozmontowanego.
sznurka - takie małe paczki przyjmują jeśli są one przewożone w przedziale konduktorskim.
Jeśli mają wagon do przewozu rowerów, to nie powinno być problemu.
Najlepiej jak zadzwonisz na informację o przesyłkach, to powiedzą Ci co i jak (np. którym pociągiem można przesłać rower).

Majorka, tylko że jest jeszcze jeden myk
musi być taki pociąg;] obdzwonie jeszcze jutro kilka firm i poczekam do konca aukcji z pkp bo jak rower kupi ktoś w Pcimiu dolnym to przesyłka konduktorska nie załatwia sprawy
skąd - dokąd?
teoretycznie po odkręceniu pedałów i skręceniu w bok kierownicy po uprzednim jej poluźnieniu wychodzi coś płaskiego. Bierzesz karton i obkładasz nim rower, folią strecz owijasz całość. przychodzi kurier i zabiera.
Wysyłałam w ten sposób łózeczko dziecięce i wcale jakas super wysoka cena mi nie wyszła. Wysyłałam bodajże dhl i tylko waga była ważna.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 kwietnia 2010 22:05
sznurka a pocztex? oni dużo rowerów roznoszą. tak samo DPD 😉
pkp ma przepis ze do 10kg????? ciekawe.. ja regularnie nadaje przesylki 25-30kg bez problemu..
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
07 października 2013 11:09
Hej

I co z tymi rowerami? Ktoś w końcu je jakoś wysłał? Ja potrzebuję przewiezienia mojego z Białej Podlaskiej do Wrocławia... Najlepiej bez demontażu, bo raczej nie będę sama w stanie go potem na nowo zmontować...
Jakieś rady?
UPS odpada
Odkręcenie kół oraz pedałów i skręcenie kierownicy nie wymaga żadnych umiejętności, a pozwala zmniejszyć rower znacznie. Jedynie obawiałabym się przy tym o hak przerzutki. Kupowałam rower z Wrocławia - dostarczono mi go kurierem. Nie pamiętam jaka firma. Zadzwoń, zapytaj do kilku. Koszt 35-50zł.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
07 października 2013 11:49
Tylko, że rama mojego roweru jest dość duża... Plus koła mam na śruby... Nie znacie jakiejś firmy która zawiozłaby rower w całości? Ewentualnie z odkręceniem pedałów i kierownicy? Już i tak z przykręceniem tych dwóch rzeczy podejrzewam, że będę mieć problem...
Kombinowałam żeby kurier zawiózł mi rozkręcony rower do serwisu rowerowego we Wrocławiu, ale serwis krzyknął za skręcenie uwaga uwaga... 150zł  🤔 Pogrzało chyba kogoś... Echh...  👿
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
07 października 2013 16:23
Dobra, odpowiem sama sobie i tym, którzy kiedyś będą czegoś szukać w tym wątku. Wysłałam rower kurierem jedynie z przekręconą kierownicą za 50zł z jednego końca Polski na drugi firmą Epaka  😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się