Jakie pasze dajecie swoim koniom?

tak 🙂 koń je, cena ok, odpowiednia ilość energii, wszystko gra
a ja od dziś testuję Saracena:

Klacz 6 latka : Re-leve jako dodatek do owsa i jęczmienia
Wałach 4 latek: balancer BIO 2000

Dodatkowo dostają sieczkę Dengie Alfa A-Oil

Zobaczymy jak efekty-wrócę tu za 2 tygodnie i potem za 4 .
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
30 września 2013 22:25
Perlica myślę że będziesz zachwycona tak jak u Nas połowa stajni 😍
A najlepsze efekty widze po Show Improver Mix
Zairka, widziała, Twojego syneczka na stronie OptiFeed jako modela "przed" i "po"- wygląda fajnie 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
30 września 2013 22:36
Mój koń też zachwycony Saracenem Veteran Mix, wygląda też świetnie
Re-leve nie najtańszy, ale u mojej młodej-nadpobudliwej-spalającej się super się sprawdza- jest moc, ale jest koncentracja i przypakowała, nie wygląda już jak folblut wyścigowy  🤣, także polecam. Tylko moja zero owsa niestety, pasza pełnoporcjowo. Młody dostaje balancer Bio Life plus sieczki Dengie i też zaczyna wyglądać.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
01 października 2013 10:36
Dramka zadowolona jesteś z tej paszy ? Bo celuję właśnie w Marstalla i między Cornmusli/Champion a Haferfrei  😀


Ja nie Dramka, ale mogę się wypowiedzieć, bo cała stajnia u nas je. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Konie wyglądaja super i jedzą chętnie. Karmimy hafefrei i Corn. Ja mogę z czystym sumieniem polecić 🙂
Anderia   Całe życie gniade
01 października 2013 12:28
Mam pytanie. Już któryś raz spotkałam się z tym, że koń tłusty jak świnka je paszę kondycyjną (wszelkie Conditioning Mixy, Improvery, Build Upy itp). Oczywiście koń w robocie, ale zastanawiam się, jaki to ma cel? W połączeniu z pracą łatwo pójdzie to w mięśnie, a nie jeszcze więcej tłuszczu, czy prędzej czy później koń zrobi się naprawdę niebezpiecznie otyły i stawy/serce siądą?

Pytam, bo serio mnie zastanowiło, po co podawać grubasowi tak tuczącą paszę. Nie lepiej jechać na samym owsie, rzetelnie konia jeździć żeby te mięśnie wypracować, a ewentualne niedobory uzupełniać suplementami?
Anderia Powiem szczerze, że też nie do końca rozumiem takie postępowanie.

Z mojego doświadczenia wynika, że konie otyłe najlepiej karmić owsem, dodatkiem paszy energetycznej (jeśli nie chcemy ładować Bóg wie jakiej ilości owsa warto właśnie dodać coś bardziej skoncentrowanego), dobrych witamin (Chevinal albo PlusVital). Dobrym dodatkiem będzie też sieczka niskokaloryczna typu Dengie Hi-Fi Good Doer (pozwoli lepiej wykorzystać paszę również pod względem energii). Do tego konkretna praca i efekty można zobaczyć bardzo szybko. Najważniejsze, żeby pozbyć się konia-leniwca 😀, potem efekty w postaci gubienia kg są momentalne.

Interesującą paszą jest Shape Up Saracena, ale nie miałam okazji jej wypróbować.
A ja od przyszłego tygodnia będę testować na mojej Siwej, wracającej właśnie do pracy, baaaardzo ciężkieej do upasienia Show Improver Musli. 😉 Plus do tego sieczka Healthy Tummy niezmiennie. 😉 Myślę, że za miesiąc będę mogła zdać relację, ale widzę, że wiele osób jest z tej paszy bardzo zadowolone. ; )
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
01 października 2013 15:53
Z ciekawości zamówiłam teraz Healthy Hooves zamiast Healthy Tummy. Na pierwszy rzut oka obie sieczki wyglądają bardzo podobnie 🙂 Zobaczymy jak dalej.

Wcześniej zamawiałam z Opti-feed, ale płatność za przesyłkę mnie dobiła (jestem rozpieszczona, bo chyba od zawsze miałam darmowe dostawy). Zamówiłam więc teraz w Equico (Warszawa) i pozbyłam się dodatkowego wydatku w postaci kosztów przesyłki. Przy okazji bardzo polecam ten sklep!  😅
A ja nie wiem o co chodzi i od czego to zależy, ale moja kobyła dziś miała dużo bardziej suche nogi niż normalnie, ale nie sądzę żeby to już był wpływ paszy 🙂 od wczoraj 🙂

Edytka oo! Nie wiedziałam o istnieniu tego sklepu! Długo czekałaś na paszę od momentu zamówienia?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 października 2013 15:11
ashtray 3 dni? jakos tak, nie liczyłam dokładnie 🙂
(btw. w tym sklepie są też mega fajne wiaderka na paszę - takie z pokrywką i miejscem na napisanie notatek 😀)

Przy okazji pan z Equico polecił mi też do spróbowania inną sieczkę Dengie, więc w przyszłym miesiącu będę testować kolejny produkt tej firmy.
Czy dawanie ogólnych suplementów (np jak wyżej wspomniane Chevinal czy PlusVital) do samego owsa zabezpieczy potrzeby konia na witaminy i resztę? Koń stał pełnoporcjowo na Hippolyt Polen Krauter, ale jestem niezadowolona z jakości kopyt, sierści i włosów. Do tego jest za gruby, a wysiłek fizyczny mogę zwiększać stopniowo. Zmieniłam musli na Dengie Main Gold, dostaje marne 0,5-0,5-1. Pomyślałam, że może wstawię go na małe ilości owsa+witaminy? ew jeszcze sieczkę dla smaku.
Nie mam obecnie dużego zapotrzebowania na energię, forma ma rosnąć, a trzeba zbić wagę. Z jednej strony uniknę "wolno uwalniającej się energii" i magazynowania tłuszczu, z drugiej strony owies zawsze go grzał 🍴

niestety nie mam możliwości podawania wysłodków 🙁
Może balancer albo shape up ? To koncentraty, więc małą ilością załatwisz zabezpieczenie potrzeb, nie zagrzejesz głowy i nie dostarczysz zbędnych kcal 🙂
disco, do małej ilości owsa (najlepiej gniecionego) dorzuciłabym "pustą" możliwie sieczkę, żeby koń nie miał wrażenia, że mało w żłobie, jakie witaminy/mikroelementy się sprawdzą - rzecz dość indywidualna, jeśli wyżera proszek/minigranulki to Bestermine spokojnie wystarczają czy NutriHorse. Owszem, balancer np. Baileysa super poprawił (u nas wręcz przesadnie) stan okrywy włosowej, rogu. Z tym, że balancer nie jest "obojętny kalorycznie".
halo dlaczego polecasz owies gnieciony ? po gniecionym zazwyczaj konia grzeje jeszcze bardziej
margaryna, jeśli dostanie wagowo(!) tyle samo - objętościowo ma więcej, czyli przy tym samym "wrażeniu" konia można bardziej obciąć dawkę - gdy koń potrzebuje Mniej dostać. Najmocniej pobudzające substancje psychoaktywne są w łusce/tuż pod łuską i szybko się utleniają w gniecionym. Na gniecionym konie spokojniejsze, faktycznie "lepiej tyją" niż na całym, ale tu chodzi o to, żeby podać znacząco mniej (w kaloriach) a objętościowo żeby nie było takiej różnicy. Czyli - całego nie możesz podać (wagowo) tak mikrych ilości jak możesz gniecionego, albo inaczej: sypniesz miarkę całego a miarkę gniecionego - koń na gniecionym schudnie (o ile ogólnie dostanie mniej energii niż zużywa).
Jednocześnie owies zapewni żywą chęć do ruchu, na czym chyba zależy disco.
Orientuje się ktoś, czy w okolicach Zielonej Góry dostanę gdzieś pasze Spillersa? Aby móc podjechać i kupić,a nie musieć brać wysyłkowo...
Hej kupiłam granulat Basterly Basic i nie wiem jak podawać czy na sucho czy namoczone,jest to w postaci bardzo twardych pałeczek, na opakowaniu nic nie pisze że trzeba moczyć. 🙇Pewnie o granulatach i ich podawaniu już tu pisano ale nie mam czasu szukać.
na sucho 🙂
tego się nie moczy, to normalna pasza gotowa do podania, a dla konia wcale twarde to nie jest  😉
Dzięki wielkie za odpowiedz  😡
Jestem zielona jeżeli chodzi o wątek paszowy. 😡 Zaczynam pracę od podstaw z młodym koniem. Doradzicie mi jaką paszę zacząć mu podawać żeby przybrał trochę i zrobił się bardziej energiczny? Z góry dziękuję za porady. :kwiatek:
Przeczytaj ostatnie 5 stron.
Ja niezmiennie polecam Besterly Basic - najlepsza pasza w doskonałej cenie  😉
margaryna A gdzie zamawiasz Besterly?

Gdzie dostanę Besterly Dynamix w dobrej cenie z przesyłką? Ktoś karmi Dynamixem? Kopytne chętnie jedzą?

Dziękuję za pomoc.
margaryna A gdzie zamawiasz Besterly?

Gdzie dostanę Besterly Dynamix w dobrej cenie z przesyłką? Ktoś karmi Dynamixem? Kopytne chętnie jedzą?

Dziękuję za pomoc.


W Dobrym Kuniu widziałam  🤣
ewamloda, we Wro jest przedstawiciel Besterly - www.vital-horse.pl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się