Ochraniacze

No to sie namierzylismy... ewentualne fotki wieczorem, bo wczoraj ciemno juz bylo ...
No wiec (nie zaczyna sie zdania od wiec  :icon_redface🙂 tak:
Toltek - Lavale wywolaly fale zachwytu w stajni (bo sa takie sliczne, profesjonalne i w ogole zaje...), na moje potwory wielkie rozmiar full jest idealny. Tylko ciezkie sa troche i rewelacyjnie dopasowuja sie do nogi (i pewnie dlatego mlody chodzil po boksie jak bocian  :wysmiewa🙂
Yennefer- Memphisy tez b.fajne, "na sucho" faktycznie troche sztywne, ale po pobycie na konskiej nodze robia sie przyjemniejsze w uzyciu. Co do rozmiaru: mlody wbil sie  😤 w M-ki na przod , aczkolwiek na nim nie wygladaja tak slicznie jak na zdjeciach kolezanek, po prostu sie nie schodza, zwlaszcza w okolicy stawu pecinowego (bo stawy to on ma konkretne, he, he), ale komisyjnie zdecydowalismy, ze daja rade. L-ki na tyl- prawie idealne (ale prawie  :ke🙂, natomiast L-ki na przod-zdecydowanie za dlugie , konio mialby problem ze zginaniem nozki (ale to zalezy od dlugosci konionog). Plusem sa tutaj dosc elastyczne gumy ulatwiajace zakladanie i dopasowanie (kolezanka mowila ze ma podobne HKM-y i w nicg gumy sztywne-miala problem z zapinaniem. Ale ogolnie koni fajowo w takim kompleciku wyglada, no i w nozki mu cieplo...  😀

No, czyli które lepsze?  🤣 Pomijając dopasowanie rozmiaru...
Ciezko powiedziec, ktore lepsze-to bede mogla ocenic za jakis czas... Ale na  ogladajacych wieksze wrazenie robia Lavale-takie niespotykane, no i full profeska, w ogole...
Lavale bomba, polecam. Ja czuję się bardzo miło nimi zaskoczona już od jakiegoś czasu  😉
Też mogę z czystym sumieniem polecić Horze Laval 🙂 chyba dotąd nie miałam fajniejszych w łapkach i na koniu bardzo estetycznie wyglądają 🙂
Dziewierz, dzięki za relację. :kwiatek: To teraz czekam koniecznie na foty i memphisów, i lavali. 🙂

Tak zachwalacie te lavale - są gdzieś jeszcze dostępne białe fulle? Napisałam do dwóch sklepów kilka dni temu, ale cisza...
Nie są dostępne, ostatnie Lavale przygarnęła Dziewierz i aniaagre. Zamiennik Lavali-zwycięzca testu EQUIPAGE to Catago, również "niepsujne", ale już trochę droższe
Ale mi sie udało... 💃

Wszyscy, którzy oglądali lavale , robili mniej więcej tak:  😜  albo tak:  😍

Może w końcu ktoś mi (ochraniaczom) zrobi zdjęcia  😤  (próbowalim smartfonam, ale ciulowe wyszli...)
Pokażcie te lavale, jestem b. ciekawa fotek nie katalogowych!
Właśnie...
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 października 2013 22:32
Znawcy ochraniaczy, szukam morsko-blekitno-turkusowych, pod kolor 🙂
http://jarpol-konie.pl/pady/pad-classic-dr-kolekcja-wiosna-2012-morski-blekit.html

Tanich, wyłącznie dla lansu 🙂

Może komuś obiły się o oczy 🙂 ?
Orientuje się ktoś, czy dostanę gdzieś zapasowe paski do ochraniaczy Veredus Pro Light (rozm. L) ?

Ochraniacze nie są już produkowane niestety, a pasków też nie mogę nigdzie znaleźć 🙁
BASZNIA akurat przeglądałam katalog lamicella i znalazlam To Lamicell sport 2, są turkusowe:

A może takie: - fair play pro (sa np w Cavalloshop) albo BR Event Carribean sea


Orientuje się ktoś, czy dostanę gdzieś zapasowe paski do ochraniaczy Veredus Pro Light (rozm. L) ?

Paski zapasowe też nie są produkowane i nie ma ich nigdzie w polskich sklepach (szukałam ;-))
Jedyna opcja to polowanie na Allegro , ale paskó jako takich się już raczej nie kupi. Ew. Ochraniacze w kiepskim stanie z paskami w stanie dobrym
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 października 2013 12:47
Dziewierz, Magdzior, dzieki ! Ja znalazlam jeszcze horze, teraz musze tylko przeszperac ceny :-) ,
_Gaga, tego się obawiałam 🙁 właśnie mi jeden pasek poszedł...
Kiedyś widziała ochraniacze podobne bardzo do tych veredus, może od nich dałoby się paski dosztukować ale też ich nie widzę.
Cobrinha, podobne były Canter Club. Poszukaj, może znajdziesz.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
10 października 2013 14:41
Cobrinha - a nie dały by rady wąskie zapinki do owijek? Tak jak by to poprzekładać ?
epk, już szukam  :kwiatek:
Medziiik, jak zapinki do owijek?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
10 października 2013 15:11
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 października 2013 15:33
Dziewierz, Magdzior, dzieki ! Ja znalazlam jeszcze horze, teraz musze tylko przeszperac ceny :-) ,


Lamicell 175 zł komplet 😉
Medziiik, wielkie dzięki. Jest to jakaś alternatywa pod warunkiem że pasek dość długi hihi zważywszy na drobne nóżki Kluska 😉
Jak nie uda mi się nic innego zwojować albo naprawić zepsutego paska to pewnie czeka mnie zakup
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
10 października 2013 19:09
Cobrinha- są naprawdę dłuugie 😉 ja mam z hkm'u bodajże tylko szersze i ozdobne to mogę dopasować w sumie na każdego konia jest taka regulacja 😉
Cobrinha- są naprawdę dłuugie 😉 ja mam z hkm'u bodajże tylko szersze i ozdobne to mogę dopasować w sumie na każdego konia jest taka regulacja 😉
Próbowałaś na ziemniaczka dopasować? to jest wyzwanie heheh 😉
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
10 października 2013 19:24
Cobrinha jak bardzo potrzebujesz to mogę Ci te paski nawet wymierzyć 😉
deborah   koń by się uśmiał...
10 października 2013 19:25
Cobrinha a zostały Ci te metalowe ramki? może możnaby takie samemu uszyć?
Medziiik, dziękuję... póki co nie ma takiej potrzeby - najpierw postaram się jakoś zregenerować ten zepsuty pasek, a jak mi się nie uda to Cię poproszę wtedy  :kwiatek:
deborah, tak została mi ta metalowa szlufka - akurat felernie mi pasek pękł dokładnie w tym miejscu gdzie ona była przyszyta  😵
deborah   koń by się uśmiał...
10 października 2013 19:28
Cobrinha, mam takie ochraniacze. jak wyrwę się z objęć anginy pojade do firmy i zobaczę czy mam materiały na takie cuś.
deborah, wielkie dzięki. Ja jeszcze jakoś w tyg podjadę do kaletnika - może on coś zaradzi, choć to nie skóra... no ale spróbować można, a nóż się uda to jakoś uzdatnić żeby w oczy nie raziło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się