Bryczesy

To jak ma być hurtowe mierzi ktoś, coś jeszcze, to dajcie znać. Jak tylko znajdę chwilkę, to polatam z miarą.
Może ktoś coś doradzi 🙂

Kupiłam jakieś 2 lata temu na allegro niemieckie bryczesy z pełnym, skórzanym lejem.
Za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć jakiej były firmy, ale były to najlepsze bryczesy jakie w życiu miałam (a przez 18 lat jeździeckiej kariery przewinęło się trochę tych par). Tyrałam je codziennie i nic, absolutnie nic się z nimi nie działo (prałam normalnie w pralce, co prawda po praniu ten lej był troszkę sztywny, ale wystarczyło wetrzeć trochę kremu Nivea i były mięciutkie).
Chodzi mi właśnie o ten lej- wcześniejsze pary z pełnym skórzanym lejem były raczej fatalne- lej sztywny, obcierający, nie układający się dobrze na ciele.
A ten lej był taki miękki, jakby lekko zamszowy, a jednocześnie super trzymał w siodle.
Jeździłabym w nich nadal, gdybym nie rozerwała ich na tyłku w czasie upadku z quada.  😡
Głupia, wywaliłam je od razu (chciałam ukryć dowody wypadku 😉 ) i nie zapisałam firmy.

Może ktoś z was może polecić podobne (bo pewnie takich samych już nie znajdę) bryczesy z fajnym, miękkim i przyjemnym pełnym, skórzanym lejem?
pati12318, obecnie nie robi się bryczesów ze skórzanym lejem (czyli właśnie takim, który po praniu twardnieje). Używa się skóry syntetycznej McCrown, która ma lepsze właściwości, no i jest taka jak piszesz, trochę jak zamsz.
Leje z tego materiału mają bryczesy np. firmy Pikeur, Euro-star czy Cavallo.
Dzięki Moona 🙂
W Pikeurach skóra jest raczej cieńsza (co nie oznacza, że gorsza  😉). Leje w moich Euro-starach (model Hunter) po praniu zawsze są sztywne i trzeba je rozchodzić, więc może takich szukasz.
Rzeczywiście jest cieńszy ale przez to lepiej się dopasowuje do ciała  😉
Dziewczyny, przepraszam, że to tyle trwało, ale nie miałam kiedy się z tym ogarnąć.
Niestety wymiotło nam praktycznie wszystko, z tych, o które pytała Klami . Udało się pomierzyć jedynie jeansowe Badiry w 2 rozmiarach:

r. 36:
pas - 37.5-41.5cm (x2)
biodra - 44-48cm
długość zewnętrzna (od pasa) - 87cm
długość wewnętrzna (od kroku) - 71cm

r. 38:
pas - 39.5-43cm
biodra - 44-48cm
dł. zewn. - 90cm
dł. wewn. 71cm

Przedłużone, to zwykle ok. 5-7cm więcej.

Model Nanette wychodzi standardowo w kwestii długości i obwodu w pasie, ale jest ok 2-3cm węższy w biodrach (porównywałam go ostatnio z bryczesami Jasha, poza tym rozmawiałam z klientką, która ma od nas oba modele w tym samym rozmiarze i Nanette są właśnie wyraźnie węższe), przy czym są dużo bardziej rozciągliwe, więc nie sugerowałabym się tym, ze są węższe i wybierała tak, żeby pas i długość były OK.
Nie wiem niestety jak wypadają dwa pozostałe modele.
Dziewczyny, miała któraś z Was te bryczesy? http://www.decathlon.pl/spodnie-ciepe-kipwarm-brzowe-id_8277669.html
Zastanawia mnie ich wytrzymałość, materiał jest trochę dziwny ale z drugiej strony nieprzemakalne, przeciwdeszczowe i cena niska...
o jakie fajne..chociaż nie wiem czy cena taka niska za krotki lej 😉
Czy któraś z Was spotkała może bryczesy na patyczaka 175 w górę ? Mają być dla chłopaka, który jeszcze rośnie i na pewno szybko nie przestanie, więc jak najdłuższe i jak najchudsze. Zwężane są do 170 cm
equi.dream  Męskie?

Lullaby Macałam dzisiaj te w decathlon i są takie..plastikowe
equi.dream - cavallo są ogólnie długie, bardzo długie i wąskie widziałam też harry's horse, ale nie jestem w stanie powiedzieć, co to za model
a propos bryczesów animo...mierzyłam dzisiaj rozmiar D34 i jest na mnie dobry  😲

Normalnie noszę 38
Dramka, bo Animo są rozmiar większe niż to nieszczęsne D...
według mojej przymiarki 2 😉
Dramka - A nie mówiłam ... 😁. Moim zdaniem o 1,5 rozmiaru  😉
Ja ostatnio mierzyłam fraki Animo i przy pikeurowych 38, tam byłam na przełomie 34 i 36. 34 było OK, jak stałam wyprostowana, takie, że się dopięłam spokojnie, ale wolałabym jednak odrobinę luźniejszy w talii. 36 już nieco za luźne 🤔
Nijak nie rozumiem tego, co widziałam w porównaniu do tabeli rozmiarów, którą znalazłam:
http://awilhorse.pl/110-frak-lovely-.html
Ja ostatnio mierzyłam fraki Animo i przy pikeurowych 38, tam byłam na przełomie 34 i 36. 34 było OK, jak stałam wyprostowana, takie, że się dopięłam spokojnie, ale wolałabym jednak odrobinę luźniejszy w talii. 36 już nieco za luźne 🤔
Nijak nie rozumiem tego, co widziałam w porównaniu do tabeli rozmiarów, którą znalazłam:
http://awilhorse.pl/110-frak-lovely-.html


Taka niestety jest ta rozmiarówka na metce w porównianiu z EU. A to że za duże wychodza to tak niestety juz jest. Ja też normalnie nosze 36 rozmiar a u nich powinnam miec 32 i bryczesy dziecience albo z nowej kolekcji 32 lub 34


Bo to jest włoska rozmiarówka.

jak byłam w poprzedniej ciąży to była wyprzedaż w cavallo w Szczecinie i sobie tak dla fazy nałożyłam i się zdziwiłam, że z takim "bufetem"w 38 weszłam.
Męskie, męskie, a właściwie chłopięce. Chudziutenki i długaśny.
Animo bryczesy mam 34 ale frak 38  🤔


Dworcika
Bo te tabelki nie są wiarygodne
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
11 października 2013 17:04
Jakiś czas temu kupiłam dwie pary bryczesów:
http://sklepczarnykon.pl/produkt/993/115/DLA_JEZDZCA/Bryczesy_i_spodnie/-_mlodziezowe/Bryczesy_York_Seline_z_pelnym_lejem.html
http://sklepczarnykon.pl/produkt/919/116/DLA_JEZDZCA/Bryczesy_i_spodnie/-_damskie/Bryczesy_FP_ROXANA.html

York seline: super, po prostu boskie, stosunek ceny do jakości naprawdę na +, mięciutkie, wytrzymałe, czuję się w nich jak w dresach, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, nic nie uwiera, wszystko dobrze dopasowane, w siodle trzymają jak należy.
FP roksana: buuu, materiał dość twardy, w tyłku za małe, w pasie zdecydowanie za duże, wpijają się w krok, materiał - taki sobie , ogólnie zdecydowanie gorzej się w nich jeździ. Nie polecam.
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2013 08:29
Dziewczyny, a jak po dłuższym użytkowaniu sprawują Wam się Kyrony?
Przeszukałam re-voltę i raczej opis wyglądu zaraz po zakupie ;-)
Podobne jakością do Pikeurów?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
24 października 2013 17:20
Harry's Horse wprowadził do oferty bryczesy z silikonowym lejem 🙂.
A ja chciałam powiedzieć, że wspominane kilka stron softshelle Majestic są obłędne. W życiu się tag dobrze w bryczesach nie czułam. Spasują zwłaszcza biodrzastym, są super skrojone i piękne  😍 Jestem gotowa na tegoroczną zimę😉
A mnie się w nich wizualnie nie podoba to, że lej się tak nisko kończy na pupie i że od tylnych kieszonek do przodu biegną szwy, które się nieładnie wcinają w ciało, tak ze bryczesy wyglądają na zbyt ciasne.
Tyle po zdjęciach katalogowych, na żywo nie widziałam.
equi.dream real fotki pliz  :kwiatek:
No dobra, wrzucę real, ale moja figura do modelowych nie należy 😉 Modelka na zdjęciach katalogowych ma je zbyt ciasne po prostu i stąd Twoje wrażenie. Lej kończy się wysoko, stan jest dość wysoki, a na pupie się nic nie wrzyna. Ma mi się w co wrzynać, więc mnie nie gniecie to nie będzie nikogo 😁
Dziewczyny, a jak po dłuższym użytkowaniu sprawują Wam się Kyrony?
Przeszukałam re-voltę i raczej opis wyglądu zaraz po zakupie ;-)
Podobne jakością do Pikeurów?


Nie  😉
equi.dream ja również czekam na fotki, bo bardzo wpadły mi w oko  😍 mimo, że nadal poluję na Pikeur Lucinda po okazyjnej cenie... Może Majestic mnie pocieszą  🤣
okunka Nie ryzykowałabym, masz jedną parę na allegro

http://allegro.pl/bryczesy-pikeur-lucinda-38-granatowe-i3634188663.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się