Kuce - wszystko o

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 października 2013 23:21
Przerwa w pracy, czyli magazyn i Błyskawica =)
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 października 2013 11:39
emptyline no ten rok słąbo  w zdjęcia, głównie brak czasu i walki ze studiami 😉 a do koleżanki nie mam kiedy pojechać po zdjęcia 😀 a przez @ nie idą
Nasza kucka ostatnio nawet fajnie współpracuje. Oprócz drobnych incydentów w postaci baranków to jak na kuca chodzącego pod siodłem weekendowo jest całkiem do zniesienia. 😉







Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 października 2013 21:32
Moje kuc znów mi dziś uciekły i byłam przewściekła, ale jak je zabierałam z padoku moje 3 najmniejsze potworki (90,120, 120 cm) rżały na mój widok, więc przestałam się wkurzać. Życie z kucami.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 października 2013 05:32
Strzyga, one wiedzą co robią 😀 Kucyki są najlepsze 😉
I tak na przypomnienie mój gamoń w nowym blink naczółku 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 października 2013 05:54
Kayra, Nie wiem czy wiedza. Nakrapiana zaba uciekla mi z boksu, wywrocila sie na betonie i wrocila do stajni.
Ma swietna masc!!! U mnie kasztanek jest tylko jeden 🙁
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 października 2013 05:59
Strzyga, a to dziady małe 🙂 Dobrze, że się nic nie stało.
Mały w paszporcie to kasztan. Mam nadzieję że nie wysiwieje :P
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 października 2013 07:27
Moje kuc znów mi dziś uciekły i byłam przewściekła, ale jak je zabierałam z padoku moje 3 najmniejsze potworki (90,120, 120 cm) rżały na mój widok, więc przestałam się wkurzać. Życie z kucami.

E tam życie z kucami zaraz. Pastuch za słaby i tyle. My mamy prawie same kuce,z tego tych małych metrowych kilkanaście i wszystko karnie w ogrodzeniu siedzi.
Kiedyś też nam zwiewały,do czasu zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt.
Ja bym to zrozumiała, iż takie życie z kucami, że nie da się na nie długo gniewać 😁 i z tym bym się zgodziła 😀 a to, że rozrabiają... Chyba jak każde inne 😉
Brzezinka, na pierwszej fotce tło jak z bajki  😜 pięknie!
wistra, dziękuję, :kwiatek:  życie nie zawsze jest bajkowe ale przynajmniej otoczenie staramy sobie takie zorganizować... 😉
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 października 2013 07:53
Tylko po co się na nie gniewać jak można uniknąć ucieczek. U nas była stała ekipa, która opuszczała ogrodzony teren. Po zmianie elektryzatora na odpowiednio mocny oraz zastosowaniu grubszegogo drutu skończyło się zwiedzanie okolicy. Z teamu ucieczkowego tylko jedna nie przestała wyłazić. Stała i słuchała impulsów, po czym jednym susem opuszczała pastwisko. Ta panienka mimo niezwykłego uroku osobistego zmieniła właściciela.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 października 2013 10:56
edzia69, nie mamy pastucha, metalowe, średnie ogrodzenie, Błynia czasem się turla pod. Nic nie da się zainstalować, bo stoimy w ośrodku na 200 koni, padoków jest 10.
Cała stajenna brygada:
https://www.facebook.com/photo.php?v=552926894777840
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 października 2013 11:01
No to w takim razie rozumiem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 października 2013 11:08
edzia69, czasem maluchy zwiewają, ale to też nie powód, żeby trzymać je w boksie. Gdyby to było w kameralnym ośrodku z większą ilością padoków, wymyśliłoby się coś bezpiecznego, to niestety jest moloch =(
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 października 2013 15:44
Strzygo jak napisalaś,że masz 3 to pomyslałam,że masz właśna stajnię. Sporo osób uważa,że kuca nie da sie utrzymać w ogrodzeniu, szczególnie elektrycznym. Z naszymi uporaliśmy się po latach pościgów za zbiegami. Rzoumiem co to znaczy "nie znasz dnia, ani godziny" dlatego dzielę się sprawdzonym sposobem.  Jeśli to taki moloch, to faktycznie niewiele da sie zrobić. jak wieja na teren ośrodka, to jeszcze nie tak źle.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 października 2013 16:22
"Mam", pracusiuję przy całej dziewiątce =) Na całe szczęście na teren ośrodka, bramy są pozamykane, tylko furtki otwarte.
Kiedyś mieliśmy w pensjonacie falabellki, dwie zaźrebione kobyłki, pomijając fakt, ze były wzrostu mojego owczarka i padoki musiały zostać przystosowane do ich wzrostu to były odłowione ze stadka dzikuski, nienauczone niczego a człowiek to straszny zwierz przed którym trzeba uciekać  🙂 Małe to było a na butach za nimi nie raz jechałam. Kiedy brama była zamknięta nawet nosa z padoku nie wyściubiły a kiedy ktoś otworzył bramę nawet na "minutkę" zawsze nawiewały (ogrodzenia pod prądem ich nie ruszały) jeździliśmy po okolicy za nimi na rowerach a sąsiedzi się zachwycali, takie ładne i można na spacery z nimi wychodzić i przy rowerze potrafią biegać  😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 października 2013 16:48
Ja już wyczerpałam limit darmowych łapań u stajennych i będę musiała wykupywać :P

brzezinka co to za siodło (siodełeczko 😉 ) ma kucyk Twój ?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 października 2013 21:20
My się uaktywniliśmy zdjęciowo, wrzucę parę z sesji z koleżanką :P


brzezinka co to za siodło (siodełeczko 😉 ) ma kucyk Twój ?


To jest maxam thorowgood, rozmiar 15 cali, jedyne siodło które w miarę pasuje na ten walec bez kłębu.  🙂

emptyline   Big Milk Straciatella
08 listopada 2013 23:15
brzezinka, już Ci pisałam, że urocza jest ta wasza parka. Określenie "walec bez kłebu" mnie urzekło. 🙂
kayra, poprosimy więcej zdjęć kucyka!
subaru, śliczny ten twój chłopak. Czy on nadal jest ogierkiem?

Nasze zeszłotygodniowe:




subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
09 listopada 2013 14:09
emptyline dalej 😉 Jajek nie zamierzam mu wycinać 😀
Kayra   Kucusiowy wariat :P
10 listopada 2013 18:43
emptyline, niestety teraz cierpię na brak fotek. Fotograf na uciekł do innej stajni 😉 I czekam teraz na nowe siodło 🙂
Jakaś staroć:
Wracamy do gry 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
10 listopada 2013 20:53
Time, hell yeah! Jak się ma maluszek?
kayra, jezu, marzy mi się ustrzelenie leżącego Całuska! Mam jedno, wysłała mi terenerka, ale komórką ze stajni więc niewiele widać.
subaru, a krył coś chłopak?

Mam dzisiejszego Całuska, w w nowej derce, jak to my. 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 listopada 2013 21:01
Ile ma w kłębie?
emptyline   Big Milk Straciatella
10 listopada 2013 21:09
Mój?
zostal okuty, jest szansa, ze wroci pod siodlo  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się