Zawody Hipodrom Sopot i okolice.....

Dziewczyny, a wiecie  może o jakichkolwiek zawodach jeszcze w październiku? Bo w kalendarzu dopiero w listopadzie jakiekolwiek widnieją.
Ronin.   Każdy orze jak może.
09 października 2013 18:58
W Januszewie ,ale nie wiem czy to nie w ten weekend.
W Januszewie właśnie odwołali🙁 Mają jedynie Parkur Otwarty
Lena, toć ona już stoi ;-)


Ale skończona?
Lena, na 16 listopada zapowiedziane jest otwarcie i zawody regionalne, więc hala chyba powinna byc juz na dniach gotowa do użytku.
Więc... Dzwoniłam do La Scalli, dowiedziałam się wszystkiego. Nie wiem, czy jestem upoważniona do rozpowszechniania informacji, więc do tych, co chcą mogę wysłać pw 😉
Gwiazda, ja proszę o info nie zdążyłam jeszcze zadzwonić
Ronin.   Każdy orze jak może.
11 października 2013 20:16
To czego ciekawego się tam dowiedziałaś ,czego by inni nie wiedzieli ?  🏇
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 października 2013 20:29
Ronin., no to zamiast plotek i ściem które mogą się tu pojawić,Ty,jako córka właściciela,przedstawisz nam oficjalną wersję?
Ronin.   Każdy orze jak może.
11 października 2013 20:34
Chodzi głównie o opłacalność prowadzenia pensjonatu
no jak są puste boksy, to pewnie trudno mówić o opłacalności...
Zresztą... To nie moja sprawa. 😡 Sprzedajecie, bo sprzedajecie. Po prostu. Nie będę się w to mieszała, po co w ogóle zaczęłam... Bardzo przepraszam tych ciekawskich za to, że nie będą znali szczegółów. Nie było tematu. 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 października 2013 09:12
Ronin., a Sopot nie zrobił Wam psikusa? 😎

ale teraz masz przynajmniej całą halę i ośrodek dla siebie (dopóki się nie sprzeda).nie musisz się dzielić z jakimiś pensjonariuszami,którzy mają czelność wjeżdżać na halę w najmniej odpowiednim momencie.
no i nikt się nie będzie pałętał po stajni,brudził jej i dewastował. 🏇

Gwiazda, dzięki za chęci.to i tak od jakiegoś czasu tajemnica poliszynela jest 😉
mniej więcej dowiedziałam się co nieco, cena za obiekt dla mnie mocno zawyżona patrząc np. na realia warszawskie, ale przez telefon wiadomo, najlepiej osobiście odwiedzić miejsce jeśli czegoś takiego się szuka
Ronin.   Każdy orze jak może.
12 października 2013 10:55
No tak Ktoś bo ty masz ogromną wiedzę o prowadzeniu takiego obiektu
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 października 2013 11:52
doświadczenia nie mam.
ale doskonale znam prawo popytu i podaży.
jeżeli sprzedaje się jakiś produkt,to trzeba dbać o klienta.a nie traktować go jak intruza  😎
Ronin.   Każdy orze jak może.
12 października 2013 12:08
A o kim /o czym teraz mowa ,przepraszam ,bo chyba jestem trochę nie w temacie... No tak ,bo o ośrodku najwięcej wiedzą ci co tam nie byli .
firma to przede wszystkim ludzie i ich rozumienie potrzeb klienta. jak ktoś tego nie wie, to na pewno nie jest w temacie.
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
12 października 2013 15:49
Z tego co wiem to osoby które tam trzymały konie uważano również za obsługę którą można pomiatać (obgadywać ją za plecami i wyżywać się na niej).
Nie wiem czemu wypowiadają się osoby, które nie trzymały tam koni (chyba że kogoś nie poznałam po nicku).
Jako osoba, która stała tam dwa lata zupełnie nie rozumiem dlaczego tak się wypowiadacie.
Z tego co wiem to osoby które tam trzymały konie uważano również za obsługę którą można pomiatać (obgadywać ją za plecami i wyżywać się na niej).


Nigdy nie czułam się w stajni jak obsługa.
Co więcej miałam możliwość przez chwilę tam pracować i nikt mną nigdy nie pomiatał.
Nie miałam nigdy poczucia że jestem intruzem a gdy zgłaszałam jakieś niedogodności wszystko było szybko załatwiane (zdarzyło się kilka razy że hala była równana dla kilku koni).
Zawsze miałam poczucie, że dobro pensjonariuszy jest na 1 miejscu (zarówno koni jak i właścicieli). Mogłam spokojnie wyjechać na 2miesięczną delegację z pracy i koń był pod najlepszą opieką (właściciele z własnej nieprzymuszonej woli niejednokrotnie wylonżowali konia i zajęli się nim kiedy niedomagał).
W cenie pensjonatu była zmiana derek, ochraniaczy i wprowadzanie na karuzelę.
W całym ośrodku było zawsze czysto i owszem nikt nic nie dewastował. W siodlarni codziennie zmyta podłoga, czysta łazienka, myjka dla koni itp  być może dla niektórych sprzątanie po sobie jest zbyt trudne ale jeśli ktoś chce stać w zadbanym ośrodku to inaczej się nie da.
Prawda jest taka, że gdyby nie moja przeprowadzka i dziecko w drodze to na pewno dalej bym stała w La Scalli i z czystym sercem mogę ten pensjonat każdemu polecić.
Jak dla mnie to przy obowiązujących teraz w Sopocie abonamentach stajnia w La Scalli i tak wychodzi na plus bo oferuje w cenie pensjonatu więcej usług niż abonament za 1600zł a dojazd IMO wcale nie jest najgorszy( przeżyłam tam 2 zimy i zawsze dojechałam z posiadam jedynie osobówkę)
W cenie pensjonatu była zmiana derek, ochraniaczy i wprowadzanie na karuzelę.
To się chyba zmieniło. Byłam tam jakieś 3tyg. temu bo szukałam stajni, do której mogłabym wstawić konia. Dowiedziałam się, że koń może wychodzić na padok ALBO na karuzelę, że derek nie zmieniają bo nie mają do tego ludzi. Dodając do tego pustą stajnię pensjonatową zdecydowałam, że stanę w innym miejscu.

może dla niektórych sprzątanie po sobie jest zbyt trudne ale jeśli ktoś chce stać w zadbanym ośrodku to inaczej się nie da.


Niestety, sporo ludzi myśli właśnie kategoriami typu 'klient nasz pan'. I takie osoby nie kumają, że np. czyszczenie kopyt po wyjściu z hali jest dobrem dla ogółu a nie tylko zapisem w regulaminie ( o ile taki w ogóle gdzieś istnieje).
Gdyby właściciel ośrodka miał płacić nadgodziny zatrudnionym pracownikom/ zatrudnić nowych do ciągłego zmiatania korytarzy, wywalaniu kup z hali, ujeżdżalni to cena za pensjonat musiałaby być relatywnie większa.
Posprzątanie po sobie nie jest ujmą na honorze dla nikogo, nie boli a zajmuje naprawdę chwilę.
To tak odnoście ogółu, nie La Scalli. Byłam tam tylko raz i jedyne, co stanowiło dla mnie pewien minus to odległość do lasu.

[quote author=Hanula link=topic=129.msg1897357#msg1897357 date=1381593000]
W cenie pensjonatu była zmiana derek, ochraniaczy i wprowadzanie na karuzelę.
To się chyba zmieniło. Byłam tam jakieś 3tyg. temu bo szukałam stajni, do której mogłabym wstawić konia. Dowiedziałam się, że koń może wychodzić na padok ALBO na karuzelę, że derek nie zmieniają bo nie mają do tego ludzi. Dodając do tego pustą stajnię pensjonatową zdecydowałam, że stanę w innym miejscu.
[/quote]

Tak było zawsze że albo padok albo karuzela bo zwyczajnie nie starczyłoby ludzi do obrobienia wszystkich koni a z derkami to rzeczywiście zmiana in minus. Mi nigdy nie przeszkadzało że jest mało koni w pensjonacie bo wtedy zawsze sporo miejsca na hali :P
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
12 października 2013 18:07
Hanula - Jasne, że zawsze jest lepiej jak jest mało osób w pensjonacie ale wtedy warto się zastanowić właściwie DLACZEGO tam nikt nie stoi skoro ośrodek jest ładny i zadbany?  <jest to pytanie Retoryczne>To zawsze niepokoi (chyba, że stajnia jest nowo wybudowana).
Co do sprzątania w stajniach też jestem opinii, że należy sprzątać po SOBIE <albo płacić wyższą cenę za pensjonat kiedy się tego nie chce robić tak jak to jest rozwiązane w Warszawie> ale ja tu mówiłam o sprzątaniu po np. właścicielu ośrodka 😉.
ale ja tu mówiłam o sprzątaniu po np. właścicielu ośrodka 😉.


Pierwsze słyszę  😲
Przez prawie dwa lata nikt mnie nie przymuszał do sprzątania po nikim innym jeśli nie po sobie a zawsze jak "byłam na ziemi" to sprzątałam po jeżdżących, którzy zazwyczaj odpłacali się tym samym (z drobnymi wyjątkami ale to już zwykła ludzka uprzejmość lub jej brak)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 października 2013 21:39
2 hale otwarte od jutra.
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2013 07:10
Przepraszam za nieprzepisowego posta:  😍
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 października 2013 09:15
czyli jest szansa na sezon halowy? 🙂
Kiedy będzie można się tam wybrać i obejrzeć wszystko? Będzie jakieś otwarcie czy trzeba się samemu pokręcić?
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2013 10:34
Któregoś tam listopada mają być ZR połączone z oficjalnym otwarciem dużej hali (ah i oh pani prezes będzie mogła sobie wstążeczkę przeciąć  😉 ) więc pewnie wtedy będzie można wszystko obejrzeć.
Póki co nas wpuszczają od piątku do stajni żeby się urządzać i przeprowadzać, więc pewnie będzie kongo, a od dziś są dwie hale czynne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się