Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

ostatnio w Pompadour był polski koń o imieniu Full Fart  😵
Hej zastanawiam się nad pokryciem mojej kobyły, co polecacie? Najchętniej bym widziała ogiera skokowego- przekazującego predyspozycje
vayra to nie jest odpowienie zdjęcie. Wrzuć zootechniczne plus rodowód klaczy. W innym wypadku:

a) zostaniesz pożarta żywcem
b) zostaniesz zignorowana

:kwiatek: 😉)

galopada_ ok, dzieki za uwage :*
Galaksja jest po Pasquinel  (po  Pablo van Berkenbroeck), a Matką jest Gorgona
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-164327.html
Zdjęcie zootechniczne zrobie w tym tygodniu i wrzuce 🙂 Bo zootechnicznego nie mam ;-p tylko kolekcjewłasną z padoków i jazd
Coś dla hodowców kolorowych koni:

Licencjonowany syn og. Pegasus HB i klaczy Biała Dama po Lord Alexander:


Biały Kieł sp ur. 2007r.

Mamy nadzieję, że wkrótce ukaże się oferta stanówki.
A gdzie będzie stał?
Wkrótce podamy wszystkie informacje.
A u nas w 2015 urodzą się 2 źrebaki po Jafarze  😍 Szaleństwo. Rok po roku źrebaki po ogierach własnej hodowli  😁 😁
Swoją drogą Jafar to 178cm małopolaka  😁






http://www.bazakoni.pl/jafar-barnaba-jurata


Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
13 października 2013 20:56
łejeryniu galopada 2015  😉 to ile te kobyły u was noszą  🤣 🤣?
Condina aktualnie mamy 4 klacze źrebne Justusem. Wyźrebienia na luty i marzec. Wiosną 2014 inseminujemy Jafarem, więc źrebięta po Jafarze urodzą się wiosną 2015  😉
Filmowe prezentacje 5 ogierów, ktore ukonczyly ZT Bogusławice i otrzymały lic.

http://www.swiatkoni.pl/news/7543,przed-sezonem-stanowkowym.html

bardzo mnie razi brak kontroli podczas przejazdu wzdłuż trybun i te skoki crossowe pokonywane zgodnie z zasadą: nieważne jak, byleby po drugiej stronie  🙄 w sumie jak co roku....

ps. 24 godziny minęły, więc mam nadzieję, że ostrzeżenia nie dostanę  🤣
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 października 2013 20:53
galopada, na YT PZHK są filmiki wszystkich ogierów...
zwycięzca moim zdaniem nie powinien wygrać. to wcale nie był najlepszy ogier tego ZT. inna kwestia, że to jak został biedny pokazany crossie woła o pomstę do nieba  🙄
z resztą każdy sam może obejrzeć wszystkie ogiery i ocenić sposób ich prezentacji.
Pokazanie tych koni w taki sposób nie powinno mieć wcale miejsca. Ten zakład idealnie pokazuje jak zakład wyglądać nie powinien. 🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 21:19
Fajny ten Goethe.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 października 2013 21:29
w temacie ZT polecam artykuł Jarosława Lewandowskiego z najnowszego numeru HiJa.
Polski traken uznany w Niemczech.  😅
Jest nim kary Negr [Ajbek - Negri / Poll] hod pp. Przeczewscy

http://trakeny.info/?p=3229

(Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, ale nie znalazłam żadnego tematu w stylu 'sukcesy polskich koni' itp. Może warto byłoby utworzyć taki wątek?)
Katharina   "Be patient and trust in the process"
14 października 2013 22:42
Też właśnie skończyłam oglądać kilka filmików, siadłam i myślę czy rzeczywiście tak to powinno wyglądać (szczególnie kros) ??? Ale weszłam tutaj i utwierdziłam się w swoich przemyśleniach  😉
Masakra, chciałoby się oglądając sposób prezentowania koni skupić się na samym rumaku no ale się nie da , bo człowiek siedzi i analizuje ogół, bo coś ewidentnie nie gra ...
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 października 2013 23:01
w przyszłym roku ma ruszyć nowy system kwalifikacji i uznawania. biorąc pod uwagę słowo pisane brzmi bardzo obiecująco. więcej o tym właśnie w HiJu, ale zainteresowanym mogę wysłać na maila 😉
zachęcają też do dzielenia się swoimi uwagami, przesyłając je na maila hodowla@pzhk.pl z dopiskiem w tytule "nowy system kwalifikacji ogierów szlachetnych".

Katherina, cross jest najgorszy i tak naprawdę nie pokazuje tego co w założeniu powinien. wydolność konia można sprawdzić w inny, bardziej wymierny sposób. odwagę w podchodzeniu do przeszkód itp. również. a tak walka jeźdźca o życie, a konia z jeźdźcem...
sei ja poproszę galopada@interia.pl

Mam nadzieję, że zmieni się na +. Jeśli nie, to na pewno da się to przewalczyć, szczególnie jeśli zbierze się większa grupa hodowców. Skoro samym Bieńkom udało się wywalczyć zmianę tego głupiego przepisu o powtarzaniu ZT z powodów zdrowotnych, to wszystko się da. Tylko trzeba trochę chęci  😉
sei, mogłabyś zeskanować artykuł? Masz jak? Byłabym bardzo wdzięczna :kwiatek: I w razie co e-mail: maejcia@gmail.com

Mi się Malibou strasznie nie podoba... Jego zaletą jest chyba dobry charakter, kłus i ta "bystrość" - bo tak to wszystko inne wg mnie raczej mierne (na podstawie filmów). Jak miałabym wybierać któregoś małopolaka, to wybrałabym Luciera - nowoczesny typ, dolew pełnej krwi, baardzo dobry galop, dobry stęp, sprytny, dobre skoki. Tanger bez iskry, Joker kompletnie nie w moim typie. Wszystkim małopolakom wg mnie brakuje szyi - co jest dosyć interesujące, bo inne ogiery wydają się być bardziej proporcjonalne.

Pani amazonka na crossie walczy o życie na praktycznie każdym wierzchowcu.

Nie podobają mi się też zmiany w uznawaniu ogierów przez ZT - jeden rocznik może być lepszy, drugi gorszy - wszystko zamiast od faktycznych predyspozycji zależy od średniej...
sei   . let's grow old together & die at the same time .
15 października 2013 21:40
zeskanować nie mam jak, ale zaraz spróbuję zrobić zdjęcia artykułu.
żeby nie było, nie jest on jakiś odkrywczy czy coś, ale po prostu bardzo trafny 😉 do tego jest przedstawiony ogólny zarys tego jak ma wyglądać uznawanie ogierów w przyszłym roku. 

tanger wygląda fatalnie. widziałam tego konia na żywo przed ZT, wiem kto i jak go jeździł. zmarnowany koń. lucier fajny chociaż stęp i kłus dla mnie takie sobie, galop dobry i skoki fajne.
joker w jest w moim typie. tylko kiepsko pod siodłem pokazany w stępie (walka z pyskiem). młody koń, może akurat okres 'buntu' przypadł mu na próbę.

na krosie to tam chyba wszyscy walczą o życie. wyśrubowana norma czasu + fakt, że mowa o młodych 3-4 letnich ogierach i widzimy to co widzimy. inna kwestia, że amazonka chyba dobrą imprezę miała dzień wcześniej, skoro na żadnym skoku się nie zabrała z koniem  🙄 bo wiadomo, że raz czy dwa to się każdemu może zdarzyć.
Wiecie może co się dzieje z Marsem sp (Avero - Marsala/Landos II) ?
Urodziły się w tym roku jakieś źrebaki po nim?  😉

edit. na bazie pzhk widzę jednego źrebaka z tego roku.. nic więcej? Od hodowcy mojego młodego (po Marsie,2012 rocznik) słyszałam, że nie został udostępniony do krycia..?
Witajcie,
odkupiłem w niedziele swoją starą kobyłę małopolską - Charama ( http://www.bazakoni.pl/charama-bachus-chmura ). Chciałbym zaźrebić ją w kwietniu jakimś fajnym małopolakiem. Charama rodzi w ogierki, a ma tylko wpis do kisęgi wstępnej. Miała 7 źrebaków o których istnieniu wiem na pewno ale mogło ich być nawet 10. Po Ostragonie urodziły jej się 2 klaczki (średnio co 4-5 lat). Więc wg. statystyki teraz też powinna być klaczka. Potrzebuje jakiegoś dość spokojnego małopolaka z niewysoką ceną stanówki (do 700 zł) i najchętniej z tych wyższych. Pytanie tylko czy duży małopolak nie dobije staruszcze organizmu bo w stanie zdrowotnym i kondycji jest średniej... Najlepiej zachodniopomorskie i sąsiednie województwa, gdzieś bliżej bo kobyła będzie miała 2 lata odpoczynku o źrebaka no i wiek, więc preferowałbym krycie naturalne. Co polecacie?
Fokusowa - ogier Mars jest własnością Stada Ogierów Sieraków - tutaj masz jego filmik oraz zdjęcia źrebaków http://www.video-konie.pl/sp-cz-ii/ogier-mars-hod-pol-nowa-oferta-skoki-rocznik-2005/
konikmorski dzięki, o Marsie wiem to wszystko (mam jego syna - Fokusa II, który na stronce z linku jest opisany jako Fokus..., więc wywiad był zrobiony) i źrebaków ma wiele więcej niż przedstawione na tej stronie. Rozumiem, że on chodzi teraz w sporcie a nie kryje zbytnio..?
On w tamtym roku był na punkcie wraz z Barnerem, więc w tym roku powinno się pojawić jeszcze kilka zdjęć źrebaków. Czekam na informacje od Stada Ogierów Sieraków do kogo mam dzwonić i pytać o zdjęcia źrebaków. Jeśli chodzi o krycie w tym roku, to był dostępny cały rok i jest nadal. Startuje też w sporcie.
Matka mojego po Marsie miała być kryta w połowie 2012 roku i powiedzieli, że ogier nie będzie na razie udostępniony do krycia.. Może to chwilę później się zmieniło 😉
My film nagrywaliśmy w 2013 roku, mam w domu też od nich katalog ogierów na ten rok i była tam oferta Marsa. W grudniu mam rozmawiać ze wszystkim właścicielami ogierów które mamy na stronie i wtedy też dowiem się czy będą te same ogiery dostępne na sezon 2014.
nekti   Pająk stajenny..
22 października 2013 19:55
Witajcie,
odkupiłem w niedziele swoją starą kobyłę małopolską - Charama ( http://www.bazakoni.pl/charama-bachus-chmura ). Chciałbym zaźrebić ją w kwietniu jakimś fajnym małopolakiem. Charama rodzi w ogierki, a ma tylko wpis do kisęgi wstępnej. Miała 7 źrebaków o których istnieniu wiem na pewno ale mogło ich być nawet 10. Po Ostragonie urodziły jej się 2 klaczki (średnio co 4-5 lat). Więc wg. statystyki teraz też powinna być klaczka. Potrzebuje jakiegoś dość spokojnego małopolaka z niewysoką ceną stanówki (do 700 zł) i najchętniej z tych wyższych. Pytanie tylko czy duży małopolak nie dobije staruszcze organizmu bo w stanie zdrowotnym i kondycji jest średniej... Najlepiej zachodniopomorskie i sąsiednie województwa, gdzieś bliżej bo kobyła będzie miała 2 lata odpoczynku o źrebaka no i wiek, więc preferowałbym krycie naturalne. Co polecacie?

Karol,
1. "Ze statystyki wynika" tyle, że albo urodzi się ogier albo klacz  😉
2. Do czego ten źrebak ma później służyć? Z tego co wiem, jej potomstwo nie robi jakiejś oszałamiającej kariery w sporcie.  🙄
W tej chwili sporo fajnych koni można kupić za śmieszną cenę, która często nawet nie pokrywa kosztów odchowu źrebaka. Nie wiem czy jest sens "produkować" kolejnego konia do rekreacji..
3. Jeżeli to staruszka w "stanie zdrowotnym i kondycji jest średniej", to może nie ma sensu jej kryć? Pytanie co jej dolega..
Na początek proponuję wyleczyć  😉
Karol,
1. "Ze statystyki wynika" tyle, że albo urodzi się ogier albo klacz  wink
2. Do czego ten źrebak ma później służyć? Z tego co wiem, jej potomstwo nie robi jakiejś oszałamiającej kariery w sporcie.  icon_rolleyes
W tej chwili sporo fajnych koni można kupić za śmieszną cenę, która często nawet nie pokrywa kosztów odchowu źrebaka. Nie wiem czy jest sens "produkować" kolejnego konia do rekreacji..
3. Jeżeli to staruszka w "stanie zdrowotnym i kondycji jest średniej", to może nie ma sensu jej kryć? Pytanie co jej dolega..
Na początek proponuję wyleczyć  wink

nekti na wstępie - proszę, nie traktuj mnie jak jakiejś/goś nastki/a, która/y chce wyprodukować sobie konisia ze swojej NN-ki :P Jej potomstwo nie ma wyników znakomitych w sporcie ale są to super konie wykorzystywane w woltyżerce, a 1 córka pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi. Klacz przekazuje umaszczenie tarantowate czapracze... Chcę wyhodować konia dla siebie po klaczy która ma wpis do księgi wstępnej, ma to być rekreant ale po moim koniu... Chciałbym by był wyższy od matki, a rasa małopolska bo jeżeli będzie to klaczka to postaramy się o księgę główną... a co do leczenia - głównie dla tego z powrotem ją wykupiłem i myślę że do kwietnia/maja zdążę ją
doprowadzić do pełni sił... "stanie zdrowotnym i kondycji jest średniej" - podałem opis w tej chwili, zdrowie miejmy nadzieję się zmieni ale metryki jej nie cofnę... wg. statystyki wyjdzie klacz - 1 klacz, 5 klacz, 9- ? Ps. znam 2 źrebaki po niej osobiście, z czego 1 urodził się u mnie ale niestety sytuacja zmusiła mnie do jego sprzedaży - to był wspaniały ogierek (teraz wałach)... Takiego niestety już mieć nie będę bo to był ostatni źrebak po Raporcie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się