Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
23 września 2013 15:40
Dave Pooll  W wykazie ogierów kryjących znalazłam takie ogiery, kóre wg mnie są bez dolewu (jeśli gdzieś przez Jogurta zapodział się dolew xx to widocznie przeoczyłam):

Bajarz 1993, krył w Małopolsce, szansę dostał w SO Książ, 83 szt. w tym 9 kl. i 3 og. z licencją
Nercer 1993r, krył w terenie w bardzo śląskich rejonach Mazowsza, teraz w SO Starogard Gdański, ma wpisanych 25 sztuk potomstwa, w tym 3 klacze z licencją
Martel 1993, kryje w Małopolsce, 77 sztuk potomstwa, 13 klaczy i 1 og. z licencją
Subiekt 94 szt/21 klaczy i 2 og. z licencją
Derit 1994 93szt/17 kl. i 6 og.
Arenal 1995, kryje na Mazowszu, 43szt/9 kl. z licencją w tym tylko 2 wpisane do Księgi Śląskiej w dziale głównym
Rubin 1995, 82 szt, 8 kl. i 4 og.
Delfin 1995, 91 szt/6 kl.
Krab 1996, Łódzkie, 11 szt/3 kl.
Krepon 1996, 81 szt/3 kl.
Puzon 1997, 42 szt/5 klaczy
Asam 1997, 40 st/8 klaczy


I młodsze pokolenie:
Imbir 2002, woj. łódzkie, 22 sztuki,
Bert 2004 23 sztuki, woj. łódzkie
Bergen 2005, 17 sztuk potomstwa
Dragon 2005, woj. łódzkie, 24 sztuki
Eden 2005, świętokrzyskie, 12 sztuk
Cytat 2005, 20 sztuk, woj. łódzkie
Harnaś 2006, 20 sztuk
Beskid 2007, woj. mazowieckie, na razie 0 potomstwa
Cezary 2007 1 sztuka
Aron po Derit 2007 14 sztuk potomstwa, woj. łódzkie
Haszysz 2008 po Rapid, 19 sztuk
Aragon po Bajarz, 2008, 0 potomstwa

Jest jeszcze Jurand, teraz w pomorskim, 2004, 12 sztuk, ale dla mnie dyskwalifikuje jego rodowód og. Walim. Inne konie z takim rodowodem skończyłyby jako sp, a on dostał licencję śląską. Ile razy go widziałam tyle razy nie zachwycał...


Wynika, że wg statystyk ze starszego pokolenia Derit  i Subiekt łeb w łeb idą ilościowo, bo 93 i 94 sztuki, ale też jakościowo-po 23 sztuki potomstwa z licencją hodowlaną. A młode na razie hodowlanego potomstwa jeszcze nie mają.
Słuchajcie, jak wygląda sprawa krycią xx ślązakami? Czy KAŻDA folblutka może zostać pokryta ogierem śląskim?  Taki koń będzie wtedy sp? folblutoślązakiem?ślązakiem?
Witam, w tym wątku jestem nowy. Ze ślązakami do czynienia miałem wcześniej tyle co nic... Mimo, że jakiś czas temu zrezygnowałem z jeździectwa... otrzymałem niedawno propozycję odkupienia ślązkiej klaczy, którą kiedyś bardzo chciałem mieć. Klacz ma 1-stronne pochodzenie czysto śląskie (po ślązakach w starym typie) po ojcu i matkę NN. Lena ma 12 lat, 165 cm i chodzi pod siodłem i w bryczce. Ma kilka minusów - od tamtego roku po wejściu do boksu ale tylko na wiosnę kaszle i ma narośl na tylnych kopytach - coś w rodzaju żabek. Uraz sprzed wielu lat, nie boli ją - ponoć podczas skoków się go nabawiła... Właściciel zaśpiewał za nią 4000 z przywozem, czy to dobra cena za tego konia? Na cenach lekkich koni się kompletnie nie znam dlatego chciałem was zapytać o poradę.  Z góry dzięki życzliwym za odp. Poniżej zdj. Leny
Hexa, jesli klacz slaska pokryjesz uznanym w rasie ogierem xx to zrebie bedzie slaskie.
jesli klacz xx pokryjesz slazakiem, to zrebie nie bedzie rasy slaskiej. bedzie wlasnie tzw slazako-folblutem, wpisanym najpewniej do sp, bo gdzie indziej.
karol, jak dla mnie to cena kobyly z polowa papiera, prawdopodobnym copd, nie wiem czym tam w kopytach i niemlodym, to polowa wymienionej przez ciebie. przez sentyment- max 3 tys.
Rozumiem, dziękuję za odp. 😉
Ja się troszkę wtrącę, był może ktoś na połówce w Książu?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 września 2013 21:19
Portos 2003 po Hutor, też jest bez dolewu
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-102309.html
Szukałam takich bez xx i bez schweres warmblut (Eidam, Enzian, Centimo, Glockner, Evento, Eliot) w rodowodzie.

Teraz się dopatrzyłam, że Martel, Subiekt, Nercer mają jednak xx jako pradziadka od strony matki.  Czyli, że Derit najlepszy wg statystyk.
Derit,papier dobry,ale brakuje konia....Glockner może byc,ale inne schweres warmblut to nie 🙂Z tej calej listy najbardziej ciekawy wydaje sie Martel i Arenal.Kto wie jak 12   
pazdzernika w Ksiazu precentuje sie program,bo jest info,ze o 10 jest aukcja a kiedy beda nagradzane zwycieskie ogiery przed czy po aukcji ???
Dave Poll

z tego co wiem, to aukcja będzie dopiero po zakończeniu wszystkiego związanego z ZT :-)
czyli standardowo aukcja 14-15 🙂
Zapraszam do oglądania zdjęć z próby dzielności ogierów śląskich i szlachetnych Książ 2013

https://picasaweb.google.com/116810153903067490682/ZTKsiazProbaDzielnosciOgierow2013?authuser=0&feat=directlink
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
14 października 2013 08:29
Świetne zdjęcia, ja mam tylko z pierwszego dnia, ale jeszcze ich nawet nie przejrzałam  🙄
Ktoś był na aukcji? Ciekawa jestem cen i czy był zbyt.
I jak opinie o ogierach? O zwycięzcy? Ja mam lekką  😎 satysfakcję, bo Banderas podobał mi się już jako roczniak na czempionacie, o czym nawet chyba tutaj pisałam, chociaż zdecydowanie był dużo szlachetniejszy od reszty stawki. I dlatego szału nie zrobił. Ale ja już wtedy w niego wierzyłam  😉 Że to może być dobry koń do zaprzęgu, chociaż niekoniecznie reproduktor. No i proszę- w piątek chyba jako jedyny zaprezentował poszerzonego kłusa, takiego z wyraźną różnicą, masy nabrał (chociaż nadal odstaje) i wygrał  😁
Poza tym patrząc na to, co ogiery zaprezentowały w piątek- moim zdaniem stawka była bardzo średnia. Zaledwie kilka ogierów dobrych, reszta dostateczna lub nawet mierna. Ogiery były przygaszone, bez polotu, duża część z "dużymi" oczami, a raz nawet powożący przegonił widzów, którzy stali- ja wiem, z 20 metrów od czworoboku? Bo koń się płoszy- no to ja przepraszam bardzo, ale albo koń jest nie teges, albo może przygotowanie do kitu! Ja rozumiem- konie młode, nieobyte, ale też nie można przesadzać.
Banderas zdecydowanie pokazał fajne chody mimo, że jest dużo drobniejszy od reszty chłopaków ze stawki w tym roku. I faktycznie ogiery w tym roku bez szału, nie było takiego który od początku do końca robił furorę. Duzo ogierów odpadło bo aż 6, 4 po pierwszym dniu następne dwa po podsumowaniu wyników. Jedynie 4 pierwsze ogiery ukończyły zakład z oceną bardzo dobrą reszta to ocena dostateczna brak oceny dobrej i wybitnej. Ja osobiście bardzo jestem zawiedziona, że Lotny syn Nomena odpadł po pierwszym dniu zupełnie chłopak nie miał chęci do pracy, na czworoboku był zupełnie nie sterowny głowa cały czas wygięta w prawo,a ogier bardzo fajny.
Ogiery wyglądały całkiem fajnie (były wyjątki), niektóre widać było, że odrobinę przeziębione.
Na aukcji największym powodzeniem cieszyły się klaczki i poszły za całkiem fajne pieniądze powyżej 4 tys się zdarzało nawet. Ogierki sprzedał się chyba tylko jeden reszta wróciła do stada. Z klaczy starszych sprzedała się jedna z ochwatem, Żeta zostala w stadzie w raz ze źrebakiem.
Ogólnie zakład i atmosfera w Książu był bardzo ok, ale stawka ogierów bardzo rozczarowała

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
14 października 2013 09:24
MissisJune, napisz które ogiery odpadły! Ja nawet nie wiedziałam, że Lotny odpadł, a miał być kupiony przez hodowcę z mojego powiatu  🙄 Ciekawe, co teraz kupi...
odpadł Lotny(czworobok był kiepski, i nie zmieścił się chłopak w normie czasu na szybkim kłusie) , Alt(tu ta sama historia co u Lotnego),  Aromat , Front i jeszcze jeden ale teraz bez listy Ci tego nie powiem
Wiecie może kto wzbogacił swoją hodowle o ogiery z tegorocznego ZT 🙂 ?
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
18 października 2013 13:58
Śląsk: Wodzisław Śląski- Dekoder, Bieruń- Irys.
Szukam wałacha śląskiego w nowym typie, w wieku 4-10lat, może ktoś z forumowiczów wie o takim na sprzedaż?
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 października 2013 21:24
No to wreszcie moje zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/111706860617651081686/ZTOgierowSlaskichKsiaz11102013
Jutro będę podpisywać.
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
25 października 2013 08:04
Orientujecie się może gdzie przebywa ogier Atlantor http://www.bazakoni.pl/atlantor-astenik-atlantyda ?
Raczej już nie kryje,bo nie ma go na wykazie.
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
27 października 2013 20:01
Ciekawa jestem raczej gdzie stoi, bo znam tego konia 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
30 października 2013 21:22
Dawno nas tu nie było - przypominamy się z Darką zdjęciami z Hubertusa 🙂






Makrejsza - fajna kobyłka 😀 A jak się błyszczy i jakie piękne jabucha widać na ostatnim zdjęciu na dupce 🙂

To może i ja wrzucę siebie z Albatrosem z Hubertusa 🙂



I jedno z pseud-skoków, ślązaki też potrafią latać, a co! Gorzej ze mną  😂

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
01 listopada 2013 18:18
keirashara, dzięki 🙂
Widzę, że Twój to też typ latający 🙂 Wydaje się dość szlachetny, dużo ma w sobie folbluta??
Nic, tj. baza twierdzi, że jego ojciec ma 2,12% xx, a matka szalone 0,46% 😉 Więc ciężko powiedzieć coby miał folbluta w sobie, papier ma raczej typowo śląski (Boy/Arabela po Astenik), jedyny wpływ schweres warmblut to Enzian od strony ojca. Ot po prostu wyszedł jakiś takiś delikutaśny chłopak.
Z lekkim opóźnieniem relacja z ZT Książ - http://peckiel.pl/slazaki/ksiaz-11-12-pazdziernika-2013/
trochę się cofnę,
MissisJune wiesz z jakiego powodu Front odpadł ?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się