Runnersi- czyli biegaj z nami :)

ja przed pierwszym startem dostałam od znajomego lekarza spis i było m.in.:
-morfologia
-profil nerkowy (ze względu na uzupełnianie elektrolitów), mięśniowy (to wiadomo) i wątrobowy ( u mnie ze względu na dodatkową dietę i suplementy), profil sercowy
-pierwiastki
-mocz ( w połączeniu z profilem nerkowym)
-latałam na bieżni z maską tlenową
-echo serca
-wyznaczenie różnych zakresów tętna
-spirometria
u fizjoterapeuty miałam ocenę tego jak biegam i narażenia konkretnych stawów ( mam 1 nogę krótszą i generalnie nie do końca "swój" staw który kontrolujemy co pół roku rtg i pobraniem płynu), ocenę ruchomości stawów
i to chyba tyle, teraz co miesiąc badam krew, co 3 serducho ( po grypie wyszło, że częściej, ale jest już ok)
mogę wziąć od tego znajomego jego protokół badań
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 października 2013 09:33
Karla🙂 to był lekarz internista czy medycyny sportowej?

Ja mam bardzo niepokojący puls przy bieganiu i nie wiem czy z tym mam isc do kardiologa, internisty, lekarza medycyny sportowej czy jeszcze kogoś innego...


Diakon'ka, Karla🙂 wzięłam ten zestaw https://www.tchibo.pl/damska-cieplochronna-kurtka-do-biegania-i-cieplochronne-spodnie-p400045776.html
kurtka 36, spodnie S. nie ma niestety mniejszych rozmiarów :/
Sportowy. Najpierw możesz iść do internisty.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
08 października 2013 10:02
Ja tez chyba pójdę do lekarza sportowego, tez puls mi dziwnie wysoko skacze. Ciekawe czy w Medicover jest taki lekarz w abonamencie.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 października 2013 12:50
Karla🙂 dziękuję!

Diakon'ka Luxmed ma sportowego w ramach pakietu, nie sądzę, żeby medicover odstawał pod tym względem 😉
Medi też ma🙂 Falck też - w sumie chyba wszystkie mają.
U mnie jak coś się dzieje to w głupiej morfo i biochemii za 60zł wychodzi.
Osobiście polecam przegląd na wiosnę po zimie i teraz na koniec sezonu. 🙂
o proszę🙂 co było na fb
http://www.runners-world.pl/zdrowie/Biegacz-pod-kontrola-Badania-ktore-musisz-zrobic,5022,1
Z dziwnym pulsem to bym poszla do kardiologia. Sama mam tachykardie i musialam przejsc badania wysilkowe, miec holter etc., zeby zobaczyc jak sie serce zachowuje przy wysilku, do jakiego poziomu tetno idzie w gore. Nie zaufalabym interpretacji wyniku zapisu np. holtera u lekarza sportowego.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 października 2013 16:31
Myślę, że w każdym dużym mieście ma się ośrodek badający sportowców i można zrobić tam badania od internisty do kardiologa. Spirometrie i inne tego typu.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 października 2013 16:59
[quote author=Karla🙂 link=topic=26269.msg1894421#msg1894421 date=1381233474]
o proszę🙂 co było na fb
http://www.runners-world.pl/zdrowie/Biegacz-pod-kontrola-Badania-ktore-musisz-zrobic,5022,1
[/quote]
też to miałam wrzucić. uprzedziałaś mnie 🙂

widziałyście?  😎 😅 🏇
http://www.polmaratonpraski.pl/
jutro sekcja zmarłego biegacza...ciekawe co wyjdzie.
Dziewczyny, jaka koszulke z dlugim rekawem polecilibyscie do biegania? Szukam czegos w czym nie upoce sie jak maly prosiaczek, bo wszystkie ktore mam sa kiepskie pod tym wzgledem :-/
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 października 2013 14:52
Edytko, dzieki  :kwiatek: fajna stronka  😎
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 października 2013 08:50
O połnocy ruszyły zapisy do Biegu Niepodległości  😅

http://www.wosir.waw.pl/bn2013/index.php

ja juz od kilku godzin jestem zapisana, opłacona i czekamy aż będą pakiety do odbioru

Kto będzie?  😎
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
15 października 2013 09:02
ja z mężem, pod warunkiem, ze w poniedziałek ortopeda mi pozwoli, mam cos z kolanem:/
Ja w sobotę uczestniczę w tym:

http://www.holirun.es/

Pierwszy raz widzę coś takiego, może być ciekawie  😁
feno, ostatnio taki bieg był w Warszawie.
Oo! Najwidoczniej niestety mnie ominęło, a wydaje mi się to całkiem niezłą zabawą  😉
JARA, nie wiesz może, jakie bluzy do biegania i w jakich cenach są w TK MAXXIE?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 października 2013 12:44
calore, bluzy są różne, różniaste. Od New Balanca, poprzez Nike, Adidasa, kończąc na Brooksach. Ceny też różne od 50zł w górę. Tylko iść i grzebać.
dzięki 🙂
nasz tk maxx jakiś kiepski, ostatnio tyle przelazłam i nic! Już fajniejsze i tańsze bluzo-kurtki w sportowych obok, a i tak z zakupów wróciłam ze sportową bluzo-kurtką z Kappahla i w sumie nie narzekam, fajnie mi się w niej biega, kiedy trzeba to grzeje, jak nie to nie przegrzewam się, w deszczu też już miała okazję się sprawdzić. Więc jeśli chodzi o sportowe ciuchy to warto przejrzeć te "sportowe kolekcje" w zwykłych sklepach z odzieżą. (chociaż akurat materiałowe spodenki z h&m'u mi się zeszmaciły konkretnie i jak tylko nie jest za zimno to biegam w baaardzo starych krótszych z nike...)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 października 2013 13:54
Napisałam post i mi go wywaliło w powietrze.

Do TK Maxxa trzeba chodzić i szukać, czasem nie ma nic, czasem nie wiadomo w czym wybierać.
Ja kupiłam sobie kurtkę Salomona za 399zł (1000zł), bluzkę z długim rękawem New Balanca za 59zł (99zł). U mnie są np koszulki Asicsa za 25zł, kamizelki Odlo za 120zł (320zł), softshele Salomona za 320zł (899zł), bluzki z długim rękawem New Balanca za 69zl (170zł) czy Brooksa za 79zł (190zł).
Buty można kupić nawet do biegania, u nas były Lunary za 249zł.

Ja teraz chodzę i szukam markowych ciuchów w TK Maxxie, o wiele taniej niż kupowanie w sklepie dla biegaczy, a często w podobnych cenach co no-name.
Jara- piona🙂 robię to samo🙂
na niepodległości się spóźniliśmy, ale jedziemy w tym czasie do Lidzbarka i tam mamy porządne rozbieganie-trasy rozpisane na 5-15km na 4 dni więc pewnie padnę 2dnia😀
LatentPony   Pretty Little Pony :)
23 października 2013 20:42
14.12, 28.12, 11.01, 25.01, 15.02, 15.03 - JEST FALENICA, JEST IMPREZA! ;D
To kogo zobaczę na kolejnej edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy? 🙂
trzeci tydzień w miarę regularnego biegania  😅
mam nadzieję, że tym razem dam rade dłużej
A ja wyleczywszy zatoki wróciłam na tydzień do biegania, po czym dopadła mnie rwa kulszowa :emot4:. Trzy tygodnie pauzuję... Już jest lepiej, może jutro zacznę znowu (na razie wczoraj wsiadłam na konia po 2 latach przerwy- o dziwo żyję i nie mam zakwasów :hurra🙂.
Żółtodziub przyszedł sie spytać o obsługę prostej aplikacji... W Nike+ po zakończeniu biegu, tzn. zastopowaniu mierzonej klasy co mam kliknąć? Bo po prostu wyszłam i się skasowało  🙁
Dziewczyny, ratunku!
Musze szybko wyrobic sobie kondycje od zera. W grudniu mam egz na sedziego koszykowki i musze tam sie troche przebiec 🙂
Jak najefektywniej zbudowac forme?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
30 października 2013 08:24
Alabamka pauzujesz bieg, przeciagasz na dole tę flagę w prawo ('slide to end run'😉, potem masz mozliwość przeklikac dodatkowe funkcje (gdzie biegałaś, jak ci się biegło, jakie buty miałaś) i tyle 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się