hucuły.

Alicja_8  i jak tam Magnat i Sophi ?
i  jak  tam dalej krówki straszne ?
Kinia- Kenia faktycznie wygląda lepiej.

Wektor teraz uczy się chodzenia w zaprzęgu. Ten koń stworzony został do słuzenia ludziom....
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 października 2013 13:28
Kinia, to aktualne zdjęcie? U nas hucuły wyglądają już jak niedźwiedzie 😀

marysia550, ja w przyszłym roku chciałabym zrobić parę z Grubej i jej syna. Ona podobno w bryczce umie chodzić, ale my nigdy nie próbowaliśmy, więc wyjdzie w praniu.
Zdjęcie jest z początku września, ale ona praktycznie tak samo jest obrośnieta teraz, moze troszeczke bardziej, tak sie zastanawiam własnie, ze jak tak dalej bedzie obrastac to bedzie marzła :P Romek juz wygląda jak Misio 🙂
czy ktoś coś  słyszał ?
zasadnicza próba dzielności
KRUSZYN 2013, kujawsko-pomorskie
28 września 2013 r. odbyła  się w ogóle ta próba ? , ma ktoś info jakieś , wyniki ?


moje tez juz pomału dostają zimową sierść
spiąca Wiesia





Pusio
to tylko moja jakaś taka uboga w sierść 😁
Kenia za to wziela pod swoje skrzydla 5 miesiecznego zrebaka kuca szetlandzkiego i odgania od Niego reszte stada 😵 zachowuje sie jakby to byl jej wlasny.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
15 października 2013 07:35
Huculska Ostoja Magnat i Sophie (Zosia) mają się świetnie. Super się dogadali i grzecznie razem stoją w boksie. Wychodza narazie tylko na podwórko i ścinają trawe pod drzewami. Teraz troche zamieszanie ze ślubem więc nie ryzykuję wypuszczeniem na padok bo nie mam zamiaru przed slubem ganiac konia po okolicznych wsiach. Muszą ten tydzień wytrzymać. Pozatym sąsiad zagnał swoje krowy obok pastwiska moich kopytnych i teraz to wogole meksyk. Na podwórku jak narazie musi im wystarczyć pasienie się przez czas dojenia aż do zmroku. A później mam nadzieje że zasypię was fotami ze wspólnego padokowania brudasów. Niedługo krowy z pastwisk zabiorą juz na stałe do obory więc i konie ogarną się z chodzeniem w wyznaczonym pastwisku. Jeszcze czeka mnie dogrodzenie taśmą bo Zoska mała i sprytna jest bestia. Ale chyba się lubią z Magnasiem bo już przestała się go bac i zaczynaja się razem poskubywać po szyi. A Magnaś to dobry dzieciak i fajnie się z taką małą bestyjką obchodzi.
dea   primum non nocere
15 października 2013 09:32
A kopyta małej się już udało opanować? 😉
Kucyk z brzydkimi kopytami to u mnie  😁 Dziś drugie cięcie kopytek będzie 🙂 Ja widzę dużą poprawę jaką zrobiła przez ten miesiąc 🙂 Zaczęła nawet galopować !

Pampek jako koń-profesor sprawdza się super !


mglisty poranek, który utrzymywał się jeszcze o godzinie 10 🙂


Alicja_8 To super, że się dogadują ! Moja na początku była strasznie nieufna do ludzi, koni... teraz jest już lepiej 🙂

Dlaczego moja kucysia uwielbia spać na padoku a ten grubas gdy tylko zbliża się wieczór stoi przy bramie i czeka aż zabierze się go do stajni  😁 Wielki szlachcic się znalazł...  😂
dea   primum non nocere
15 października 2013 11:20
pampera - haha faktycznie, jest was dwie z zestawem krówka+kucyk 😉 a ja ostatnio jakoś gorzej kontaktuję chwilami, sorki za pomyłkę 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 października 2013 12:08
Huculska Ostoja, ciekawa jestem tego szkolenia bardzo, ale niestety od nas jest jak zwykle za daleko 🙁 Mam nadzieję, że pojawi się ktoś, kto zda później relację 🙂
pampera, a nocuja na padoku u Ciebie ?🙂
Kinia16322 Od kiedy jest kucyś nocują prawie cały czas 🙂 W tym tygodniu pogoda jest brzydka, więc śpią w stajni 🙂
Huculska Ostoja, ciekawa jestem tego szkolenia bardzo, ale niestety od nas jest jak zwykle za daleko 🙁 Mam nadzieję, że pojawi się ktoś, kto zda później relację 🙂


heh  ja mam jeszcze dalej  😉
można  zrobić zrzute na paliwo i jednym samochodem pojechac  na  4 os.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 października 2013 20:13
Niestety nie tylko o koszt chodzi, ale i o czas takiej podróży 🙁
Pampera, pada u Was ? Nasze grubaski są juz 24h na padoku juz dobre 2,5 miesiąca i chyba im to sluzy, a kopyta Romka w koncu sie poprawily 🙂





Pracujemy teraz na lonzy i ma skubany charakterek 😁 o ile przy obejściu jest grzeczny jak aniolek to na widok lonzy i bata wstepowal w niego istny diabeł 😉
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
17 października 2013 07:26
muszę się pochwalić  😁
w niedzielę miałam start na ogierze Ogień ze stajni SKH RZESZOTARY, Pana Wacława  Kurowskiego, w skokach 80 cm i byliśmy jedyną "małą" parą w konkursie, a Ogień okazał się szybszy o niecałe 14 sekund od miejsca drugiego! oczywiście przejazd czysty  😉

dalej nie wierzę, ale... mamy (w sumie na papierze to ja mam) dwa hucuły🙂 kupione z myślą o budowanym ośrodku, do jazdy w tereny, może dla dzieci na oprowadzanki, może do bryczki, ale na razie stoją w naszej przydomowej stajni🙂 Nadobny po Ousor VIII-50 od Otuchy, ur. 09.12.2009 i Jaskier po Oskarze od Awii z 16.04.2010 🙂 oba niezajeżdżone, grzeczne i... nierozłączne, co jest jedynym problemem, ale jest do zrobienia🙂 ale jaja.... jak ogarnę to wrzucę zdjęcia pączków😉
Breva- i witamy 🙂 Gdzie znalazłaś takie wałachy (?) ? Jak przeglądałam ostatnio różne ogłoszenia to nic z tych roczników surowego nie widziałam.

Szumka- małe są zwinne i skrętne 🙂
Hej 🙂
Poszukuję prywatnych posiadaczy hucułów (tzn. nie w pensjonacie tylko przy domu, we własnej stajni) z okolic Krakowa najlepiej
Do czego? Chciała bym aby osoby zdecydowane i chętne pomogły mi w pisaniu pracy na temat żywienia hucułów zależnie od sposobu utrzymania. Brakuje mi 2-3 prywatnych posiadaczy koni. Czego potrzebuję? Kontaktu, mailowego najlepiej i odrobiny cierpliwości (gdyż iż albowiem azaliż muszę dopiero podać zarys mojej promotorce i ona oceni wynik moich poszukiwań), w efekcie mogę w losowych dniach w przeciągu kilku najbliższych miesięcy dręczyć prośbami o wypełnienie ankiety i wywiadu kiedy je już opracuję, zapewne miło by było nawiedzić stajnię, pobrać próbki paszy, ocenić pastwisko, ewentualnie zadowolę się zdjęciami. Jednak uprzedzam nie jest to jednorazowy teścik tylko rozciągnięta w czasie praca która możliwie będzie wymagać odpowiedzi na kilka maili i godziny lub dwóch spędzonych na odpisywaniu na pytania. Coś na zasadzie - pory karmienia, skład dawek, sposób ich ustalania, różnice karmienia w lato/zima... Tylko jeśli ktoś nie zniechęcony tym opisem jednak się zgłosi - bardzo prosiła bym o przemyślaną decyzję. Jeśli zgłoszę taki plan a potem ktoś się rozmyśli lub uzna że nie ma czasu wtedy posypie mi się praca 🙂 Co mogę dać w zamian? Pomoc w dobraniu żywienia dla patatajów, coś mamrotała moja promotorka o możliwości zbadania paszy w laboratorium pod względem jakości i składu. Wszystko jest to dogadania.
Tłum chętnych prosiła bym o zgłoszenie się na maila - sabrielil@vp.pl z opisem ilości i rodzaju kopytnych  (ogiery, wałachy, klacze, źrebaki) i sposobu utrzymania (stajnia, stajnia z pastwiskiem, bezstajenny...)
Dziękować!
marysia550, Błażowa koło Rzeszowa🙂 były odratowane jako źrebaki, przez 2 czy 3 pierwsze miesiące swojego życia nie miały dostępu do siana, słomy - były skrajnie zagłodzne, w strasznym stanie. Cudowni ludzie którzy je odratowali przez te 3 lata odkarmili je, odchowali, ale że nie mieli czasu by je zajeździć i dalej utrzymywać, postanowili znaleźć im nowy dom. No i trafiły do nas🙂 są trochę za grube, nie czają round penu, jak nie wiedzą co robić to tratują wszystko ;P ale są bardzo grzeczne przy czyszczeniu, super zadbane, więc teraz tylko je ujeździć nie psując zaufania do ludzi i będą kapitalnymi końmi🙂
Breva O to z moich okolic koniki 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 października 2013 16:31
Breva, koniecznie pokaż chłopaków 🙂
a proszę🙂



(gniady - Jaskier, skarogniady - Nadobny)
Piękne !  💘
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 października 2013 18:42
Jaskier bardzo przypomina mi pewnego konika. Fajne chłopaki 🙂 Kiedy będziecie zajeżdżać?
Breva- śliczne są 🙂
My w końcu się ogarniamy z jakaś konkretniejszą pracą, hucuł to jednak nie koń 😁 ile mialam z nim przygód zeby chodzil tak jak chodzi teraz 😉






Breva, śliczne są !  zwlaszcza Nadobny 😀
Hucuł też koń, tyle że hucuł ma swój świat  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się