DIY - zrób to sam

kubek dla mamy z okazjii urodzin  🙂

BASZNIA   mleczna i deserowa
08 października 2013 21:36
Jak żywe 🙂
zelka2303, świetny pomysł z takim wesołym wypalaniem 😀
Ja muszę od chłopa zabrać wypalarkę i trochę drewna wyżebrać.
ja mam zamiar zabrać się za sutasz. Zobaczymy co z tego wyjdzie hihi
1
Ja na razie nie zabieram się za lepsze drewno bo nie mam wprawy. W garażu u chłopaka jest sporo sklejki więc na razie z nią się bawię 🙂
Jak dojdę do wprawy to mam ochotę wypalić jakieś ładne pudełko (znaczy, że samo pudełko, przed wypalaniem będzie ładne  :lol🙂 albo małą skrzyneczkę.
1
Nawet nie wiedziałam, że na niektórych rodzajach drewna wypalanie jest aż tak utrudnione. Jak ostatnio robiłam na sklejce to dało radę cieniować 🙂
Teraz wezmę tę samą a potem będę kombinować.
Dawno mnie nie było więc wpadam z małym westie 🙂
sasqach, ale czadowy! jak żywy!

kilka uszytków dla córy
krokodyl (ciągle nie mam czasu kupić oczu  :wysmiewa🙂


miętoszka

ogonek:

grzywa:




kostka:


wisiadło:


No to ja też się pochwalę 😉 Taką oto zazdrostkę wydziergałam dla mamy na imieniny 🙂
Monia  cudeńko!! uwielbiam takie rzeczy....

Isabelle, a metki super!!! czy Ty robisz takie rzeczy na zamówienie?
Dziękuję Deksterowa 🙂😉) Mam tego więcej 😉
Monia_ma_konia  super. Kiedyś szukałam do zrobienia takiej zaslonki kuchennej z motywem koni lub kotów ale nic nie znalazlam :/
Zelka a ja zrobiłam niedawno takie coś 😉 To była serwetka wystawiona na aukcję - kasa poszła na leczenie konia, podopiecznego Fundacji Irasiad - Zagubionym 🙂 Na tym zdjęciu jest jeszcze nie ponaciągana, nie wyprasowana 🙂
Serwety już widziałam. Szukam jednak jakiejs osobliwej zaslonki do kuchni ze wzorami: konskimi, kocimi, czy filizanki, dzbanki itp. widzialam sporo ciekawych jak motyle, roze, aniolki ale niestety tylko gotowe, bez wzorów. Kilka razy pisalam do ludzi o wzory ale 90% odpowiadalo, ze nie ma, ze pamieta, ze nie chce się szukac, lub wgl nie odpisywali, także dałam sobie na spokoj.
Dziękuje mam jeszcze takie niestety jakość telefonowa...

deksterowa,  to moje pierwsze życiowe uszytki 😉 więc do ideałów to im daleko 😉 ale chociaż mam frajdę 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 października 2013 22:48
Isabelle to na maszynie czy ręcznie? 👀 Jak zrobiłaś krokodylowi nóżki? Są boskie! 😜
CzarownicaSa,  na maszynie część, a część ręcznie. kólka krokodyla są robione ręcznie. z resztą jest bardzo upierdliwy, ale łatwy. każde kółko to koło o średnicy dwa razy większej niż jest teraz widoczne, brzeg jest szwem marszczącym potraktowany i jest ściągnięte, a w środku jest trochę wypełnienia poliestrowego, żeby były puchate. nóżki to banał nad banały. poprostu odrysować każdą nogę 2 razy, i zszyć 😉 w koncówce nogi jest wszyta gumka i łączy się z drugą nogą. krok ma wychodzącą gumkę(złożoną na pół) z tyłu głowy i na nią nawleczone kółka, a pozycję nóg można dowolnie zmieniać, bo gumka od nóg jest zapętlona poprostu wokół gumki idącej przez całą długość 🙂

naprawdę jest bardzo łatwy, i można zrobić go bez maszyny spokojnie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 października 2013 16:25
Monia_ma_konia, jak sie nazywa technika, w ktorej wykonalas prezent dla mamy i konika? Piekne 🙂
BASZNIA to jest robione na szydelku. więcej znajdziesz w googlach pod hasłem: filet na szydełku, serwetka filet itp itd
BASZNIA, zelka Ci już zdążyła odpowiedzieć 🙂 Dzięki za ciepłe słowa 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 października 2013 20:16
Dzięki. O ten filet sie rozchodzilo 😉. Dzieki 🙂!

Monia_ma_konia, skad bierzesz wzory 🙂?
BASZNIA głównie z netu 🙂 Jest tego całe mnóstwo 🙂😉
Monia_ma_konia, rewelacja! Szkoda ze nie umiem🙁
Sznurka, spróbuj, to jest naprawdę łatwe! 🙂 Na yt jest mnóstwo filmików instruktażowych - dasz radę 😉 No chyba, że mieszkasz w Gdańsku, to mogę Cię nauczyć :P
Sznurka napieramy tez chce takie cuda robic!
co jest potzrebne zeby zaczac?
Do filetu kordonek biały i pasujące do neigo szydełko. Osobiście polecam zaczać od szydełka 2.5-3 oraz wełny i poćwiczyć podstawowe sploty. Oraz wzory, zacząć od małej serwecioszki, prostej, żeby nauczyć się dobrze manewrować szydełkiem. nawet polecałabym wydziarać najpierw zwyklą serwetke z włóczki.
ok dzieki zapisuje wyjde z szkoelnia i zakupie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się