Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Czy mamy na re-volcie kogoś w/po szkole oficerskiej, akademii obrony narodowej... ogólnie w tych klimatach?  😉 Miałabym kilka pytań.
..po szkole oficerskiej pożarniczej może być?🙂
calore, możesz zamrozić.

Ja właśnie zrobiłam to http://www.beawkuchni.com/2010/10/curry-z-dynia-i-szpinakiem.html
Bez kolendry niestety ale i tak wyszło pysznie. Trochę ponad kilogram dyni zniknął w 2 godziny 😉
o, dzięki, świetny ten przepis 😀 na pewno wykombinuję coś podobnego, chyba nawet mam ryż basmati 😉
calore, radzę dać mało bulionu, ja zrobiłam trochę zasmażki bo wyszło za wodniste. To hinduski (lub na hinduską modłę) przepis więc konsystencja powinna być taka, żeby dało się to danie jeść ręką 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 października 2013 09:40
Sandrita dzięki :kwiatek:
calore, radzę dać mało bulionu, ja zrobiłam trochę zasmażki bo wyszło za wodniste. To hinduski (lub na hinduską modłę) przepis więc konsystencja powinna być taka, żeby dało się to danie jeść ręką 🙂

tak właśnie planowałam, żeby było raczej w formie stałej 😉 no zobaczymy, co to mi wyjdzie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 października 2013 16:23
poszukuję kogoś kto ma oryginalną płytę Ten Pearl Jam, potrzebowałabym drobnej przysługi  :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 października 2013 16:51
mam :P
najwazniejsza plyta zycia  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 października 2013 16:56
infantil ja jestem na akademii obrony narodowej.
Ktoś zna duński, albo pracował w Danii przy koniach i może mi pomóc rozszyfrować te konkursy - KLIK?  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 października 2013 11:27
Jeśli się nie mylę, lotka13 mieszkała w Danii. Może pomoże.
Niestety nie orientuję się w punktacji. Koleżanka mówi, że np. 0/0/0 oznacza ilość punktów za zrzutki w pierwszej /drugiej turze, ale nie ma pojęcia co oznacza trzecia pozycja. Fejl znaczy błąd. I więcej nie wiem, a i tak nie jestem pewna tego 🙂
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
19 października 2013 12:37
Czy jest tutaj ktoś znający francuski? Potrzebuję kogoś, kto mógłby sprawdzić króciutki napisany przeze mnie tekścik 🙂
Czy jest w internecie jakaś strona/książka w wydaniu elektronicznym ze zbiorem informacji/porad dla totalnego laika, który w końcu zyskał dostęp do aparatu fotograficznego lepszego niż cyfraczek sprzed 5lat? 🙂 Nie chcę cały czas siedzieć na trybie auto...
Dzięki. Zabieram się za przeglądanie 🙂
Muszę dojechać do Poznania z mojej miejscowości pociągiem z przesiadką w większym mieście. Jako że jutro kasy biletowe raczej czynne nie będą, będę zmuszona kupić bilet u konduktora. Gdzie takiego pana w pociągu znajdę, jeśli nie będzie na widoku? W pierwszym wagonie? Mogę u niego kupić bilet od razu do Poznania, czy muszę najpierw do Bydgoszczy, a potem dopiero kolejny z Bydgoszczy do Poznania? Bardzo rzadko jeżdżę pociągami i jestem słabo zorientowana, jak to funkcjonuje
u mnie kasy są czynne w niedziele. w mniejszym mieście do 17, w większym dłużej. a konduktora znajdziesz w pierwszym wagonie. możliwe, że będzie nawet karteczka na przedziale (o ile będą przedziały). zresztą konduktorów jeździ kilku, więc prawie na pewno spotkasz jakiegoś po drodze 😉
Muszę dojechać do Poznania z mojej miejscowości pociągiem z przesiadką w większym mieście. Jako że jutro kasy biletowe raczej czynne nie będą, będę zmuszona kupić bilet u konduktora. Gdzie takiego pana w pociągu znajdę, jeśli nie będzie na widoku? W pierwszym wagonie? Mogę u niego kupić bilet od razu do Poznania, czy muszę najpierw do Bydgoszczy, a potem dopiero kolejny z Bydgoszczy do Poznania? Bardzo rzadko jeżdżę pociągami i jestem słabo zorientowana, jak to funkcjonuje


pchaj się do pierwszego wagonu, jak cię zdybią w połowie drogi przy kontroli to już może nie być opcji kupienia biletu...
a przez internet nie da się kupić biletu na całą podróż?
..pamiętaj, że do ceny biletu, jeśli kupujesz u konduktora, musisz doliczyć 10zł- bo tyle się dopłaca jak się kupuje u konduktora. Dlaczego? Nie wiem. Jeśli kupisz na całość drogi zapłacisz tylko jedno dodatkowe, a jak 2 razy będziesz kupowała bilety, to automatycznie 2 razy po 10 zł.
yyy, jak już to 5zł i tylko wtedy, kiedy kasa na stacji, na której się wsiada jest już zamknięta. a jak nie ma kasy, to nie ma dopłaty. bo zasady są chyba takie same we wszystkich spółkach?
to ile sie doplaca za zakup u konduktora zalezy od spolki. ale nie doplaca sie jesli kasa na stacji byla nieczynna.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 października 2013 21:07
calore, kiedy kasa jest otwarta, a jednak się kupuje w pociągu =) Tak przynajmniej jest u nas.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 października 2013 21:08
ja w Kolejach Śląskich zawsze kupuję u konduktora i nigdy nie miałam problemu. nawet jak kupowałam w połowie drogi 😉
o, dobrze wiedzieć, z tą dopłatą 😉
może cavaletti napisz jaką spółką jedziesz, to ktoś będzie wiedział jak to z tą opłatą jest.
Strzyga, o to mi właśnie chodziło 😉 jest kasa na dworcu, a kupujesz w pociągu - dopłacasz. nie ma kasy w ogóle lub jest już zamknięta - nie dopłacasz 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 października 2013 21:09
Dopłaca się do biletu, jeśli kupuje się bilet u konduktora a nie w kasie. Jeśli na danej stacji kasy nie ma (lub jest zamknięta), to dopłaty nie ma.
Kupując bilet na stacji jest o tyle lepiej, że można kupić bilet na trasę z przesiadkami (również gdy przesiada się z pociągów różnych spółek lub ze zwykłego na pośpieszny). U konduktora tak się nie kupi (chyba że jedziemy dalej pociągiem tej samej spółki).
Dziękuję za bardzo cenne informacje! Na pewno przydadzą się w przyszłości 🙂 Bilet zakupiłam przez internet i właśnie się drukuje. Super, że jest taka opcja 🙂 Jadę Regio 179 km w 3 godz i 16 min za 13,28 zł - tyle wygrać! 😀
bilety przez internet to jedno, ale są jeszcze przecież biletomaty.
Czy najtrudniej zmywalny marker jaki istnieje to olejowy? A może są jakieś "jeszcze gorsze"?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się