Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Anderia   Całe życie gniade
19 października 2013 09:02
[s]junona, armara, ale ten Hilight w przeciwieństwie do High Fibre Mix chyba nie ma oleju sojowego? Chyba że w tym Baileysie tego oleju tyle, co kot napłakał, i tak naprawdę nie robi to różnicy? 😉[/s]

Generalnie ja z ciekawości i chęci zaoszczędzenia chociaż 10 zł na worku około miesiąca temu przestawiłam swojego z musli Baileys Top Line też na Hilight, tyle że Improver, a nie ten podstawowy. Bardzo podobne pasze, zarówno w działaniu, jak i składzie (tak na dobrą sprawę to pasze tego samego producenta) czy wyglądzie. Co do działania, to mam wrażenie, że mój koń nawet lepiej na tym tyje, ale nie ręczę, że to na 100% ta pasza, bo w tamtym okresie miał jeszcze kilka zmian w diecie. Jedyna różnica, jaką zauważyłam, to to, że w Hilighcie jest więcej granulatu i (chyba) mniej melasy, bo wydaje mi się bardziej suchy niż Baileys. W każdym razie, jestem zadowolona, mam to samo co wcześniej, ale za 10 zł mniej, co w skali miesiąca wychodzi całkiem najs. 🙂

edit: Przeoczyłam, Hilight zawiera olej. Nie wiem, co mi się ubzdurało  🤣
Anderia piszę teraz znowu z pamięci, ale jestem prawie pewna, że masz rację, i highlight nie ma w składzie oleju. Też zauważyłam, że highlight miał nieco więcej tych małych granulków w sobie niż baileys high fibre. Jednak mimo wszystko, pasze bardzo podobne w składzie i wyglądzie. Dla mnie, przy obecnej cenie za worek (z dodatkową zniżką :hurra🙂 i darmowej dostawie + efektywności działania na konia - po prostu nie mogę nic więcej od paszy wymagać 😉 Dorzucam okresowo suplement, np chevinal jesienią, w zeszłą późną zimę i początek wiosny olej sojowy (bardzo fajny efekt dał przy zmianie sierści i dodał nieco przyjemnej energii do intensywniejszej pracy), biotynę jak kopyta lecą.. I jakoś masakrycznie nie bije po kieszeni skarmianie 1,5 czy 2 miarek paszy dziennie.
Kupował ktos ostatnio Dodsona z tej ich głównej strony ?? http://dodsonhorrell.pl/
Nadal działają tak sprawnie jak jeszcze z rok temu, czy coś sie popsuło ?
Czy ktos stusuje Pavo Care4life? 🙂€)
Perlica a ile dajesz dziennie tego Re leve ze takie fajne efekty?

Moj teraz na Improverze Saracen, drugi worek.
Widze ze pomaga nam nabudowywac miesnie, szybciej to idzie niz bez paszy. Na efekt pogrubienia jeszcze czekam, teraz ze zmiana stajni znowu mu sie schudło, po raz pierwszy sie osierscia na zime (bo nigdy nie wychodzil jesienia i zima na torze) wiec to tez pewnie ma wpływ.
Kupował ktos ostatnio Dodsona z tej ich głównej strony ?? http://dodsonhorrell.pl/
Nadal działają tak sprawnie jak jeszcze z rok temu, czy coś sie popsuło ?

ja kupuję, według mnie bardzo sprawnie 🙂
kasiakliczkowska, ooo, to fajnie. Czyli na szczeście nic sie nie zmieniło od czasu jak karmiłam Dodsonem.
Dzięki za info.
Evson, daję 1,2 kg dziennie czyli 2 miarki Relieve.

Equidream oczekuję nabudowania mięśni , ale też nabrania ciałka bo 4 latek mój taki mocno folbluci-chciałam go trochę przypakować.
Może Show improver tym razem wezmę jak skończy się balancer?
Duzo juz tu jest wypowiedzi. Nie jestem wstanie przeczytac wiec poprosze tylko byscie napisali w jakiej paszy nie wyczytaliscie wyslotek i odrazu mowie ze w necie nie jest to samo co na worku. z gory dziekuje.
Perlica zdecydownaie Improver, jeżeli o nabudowanie Ci chodzi 😉 Od balancera bym tego nie oczekiwała raczej, a jeśli, to efekt niewielki i po dłuższym czasie.
equi.dream, no widzisz, tak zrobię w takim razie 🙂
też mam folbluta i dostawała besterly basic na utuczenie : D
Moj folblut niestety nie zareagowal w ogole na Besterly, nie bylo zadnych efektow. Pewnie zalezy od konia bo niektorzy sa zadowoleni.
Apropos wysłodków, tona kosztuje melasowanych prosto z cukrowni zapakowanych po 30 kg 1030 zł. Można też na worki kupować. I tak atos nieźle na tym zarabia.
Perlica, a jak długo dajesz tego balancera? Mój czterolatek poprawił się po zeżarciu pierwszego worka i zaczęciu następnego, za to coraz większe z niego ciasteczko  😍
Edit: wcześniej dawałam Improvera właśnie i słabo to szło, inne konie z kolei na Impovera bardzo ładnie odpowiedziały, także pewnie też od konia zależy,
Perlica ja też pisałam o tym balancerze. Ile go podajesz? Może źle oceniłaś wagę konia?

Ja jestem zadowolona, wystarczy porównać parametry, bo tak naprawdę Improvera trzeba podać dwa razy więcej by efekt był taki sam (a i tak mamy więcej witamin w balancerze), u mnie się sprawdza.
Dziewczęta kończę 1 worek, może chciałam za szybko mieć efekt?
Daję go ile napisali-czyli 500gram.
Chciałam efekt od razu , bo u kobyły od razu spadł brzuch, a zad większy, nie wcina słomy itp.
To sobie pomyślałam że u wałacha także, a tu nie widzę nic.
Mozę powinnam poczekać jeszcze?
Może większy sucharek z niego i potrzebuje więcej czasu to raz, a dwa może waży więcej i potrzebuje np.600g? Przy balancerze to ważne, by wiedzieć ile koń waży.

Ja bym dała szanse i jeszcze jeden worek skarmiła, jeśli nie będzie efektu pewnie improver zadziała lepiej 🙂.
No dobra, nadeszła pora na zainteresowanie się tym wątkiem...
Od 2 lat jestem na swoim i "gotuję" koniom sama 🙂 "Gotuję" bo przygotowanie im żarcia to cała procedura, od moczenia wysłodków, przez mieszanie śrut i otrębów żeby nie pyliły, po jeżdżenie po sklepach i gospodarzach bo każdy składnik się kończy w innym momencie....
Raz że nie jestem zadowolona z wyglądu koni w tym roku (nie wiem czy to wina paszy bo rok temu były bardzo podobnie karmione i wyglądały super - chociaż skład stajni był inny, tylko 1 koń jest ten sam). Dwa - mam już dość mieszania 😀
Dlatego dokonałam obliczeń i wyszło mi że jeśli przestawię się na karmienie gotowy granulat (z tych tańszych....) + owies to cenowo wyjdzie mnie to podobnie. A ileż moje życie będzie prostsze 🙂

Pozostaje kwestia wyboru granulatu tak żeby zadowolić całe stadko. Nie wiem czy się da.... Bo mam w stajni wesoło, każdy koń inny:
- wałach 12 lat, sp, dawniej bdb wykorzystujący paszę, obecnie w gorszej kondycji z przyczyn nieznanych (będzie znów wet, może coś wymyśli)
- 20 letni folblut, chudy jak.... 20 letni folblut 🙂 Przydało by mu się i tłuszczyku i mięśnia. Natomiast nie przeszkadza mu to w byciu do przodu pod siodłem
- młoda klacz arabokonik dość dobrze wykorzystująca paszę
Ta trójka pracuje rekreacyjnie średnio godzinę-dwie dziennie (często jest to bardzo niewymagająca praca stęp-kłus)
Do tego:
-  10 letni arab pracujący rzadko, w jeździe raczej nie do przodu, ale czasem mu coś odwali i bywa nadpobudliwy
- 10 letni hucuł - tłusta świnka nawet na samym sianie, jednak problem w tym że dużo pracuje (bywają dni że 3-4 godz), w większości są to lonże na stęp kłus, ale trzeba ten kłus z niego wykrzesać...
- i do tego roczniak 3/4 prymitywny (arabokonik x hucuł)....
Konie pracują rekreacyjnie, nie chcę żeby im odbijało. Aha, chłopaki poza roczniakiem to wszystko wałachy.

Poradźcie, co mam kupić żeby zadowolić to towarzystwo a jednocześnie nie wydać majątku...

Besterly Basic albo Vitalic  😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 października 2013 22:37
Też bym na te pasze postawiła. Basic dla większości, Vitalic dla tych, które potrzebują czegoś więcej (1 i 2).
a ma ktoś pod ręką Vitalica? Żeby looknąć jego sklad i %? Bo to co w ulotce czy na ww ma się nijak do tego co na workach
No dobra. Kupię na razie Basic i zobaczę co wyjdzie... Po jakim czasie powinnam coś po koniach zobaczyć (liczę chociaż trochę na poprawę sierści itp.)
Ja też mogę polecić Vitalic. Dzięki tej paszy podtuczyłam mojego emeryta, który w tym roku w ciągu lata zauważalnie schudł. Już po pierwszym zjedzonym worku było widać efekty. Podaję Vitalic jako dodatkowy posiłek (wieczorem) oprócz normalnej codziennej porcji owsa. Dodatkowo koń dostaje 3-4 razy w tygodniu wysłodki.
Ja jestem zadowolona z rezultatu, a koniowi smak paszy bardzo odpowiada. Vitalic potrafi go odciągnąć nawet od marchewek  😉.
a ma ktoś pod ręką Vitalica? Żeby looknąć jego sklad i %? Bo to co w ulotce czy na ww ma się nijak do tego co na workach


Właśnie zauważyłam, że na różnych stronach różne dane, a na worku jeszcze coś innego. Gdyby ktoś miał takie informacje też o pozostałych paszach byłoby super :kwiatek:
Mogę Wam jutro spisać vitalica, olympica i dynamixa 🙂
Mogę Wam jutro spisać vitalica, olympica i dynamixa 🙂


będziemy wdzięczne  😅
Vitalica spisałam. Na moim worku podane są następujące dane:
- białko surowe 12%
- popiół surowy 11,3%
- wapń 2%
- sód 0,57%
- włókno surowe 8%
- oleje i tłuszcze surowe 3,9%
- fosfor og. 1%
- magnez 0,6%

Ponadto pasza zawiera witaminę A, D3, E,miedź, cynk, mangan, żelazo, selen, jodan wapnia, kobalt (ilość każdego składnika też jest podana w IE/kg lub mg/kg).

Skład: pszenżyto, otręby pszenne, śruta jęczmienna, jęczmień, owies, wysłodki buraczane prasowane melasowane, melasa buraczana, makuch z nasion słonecznika, fosforan jednowapniowy, siemię lniane, węglan wapnia, kwasy tłuszczowe roślinne, chlorek sodu, tlenek magnezu, wodorowęglan sodu.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
24 października 2013 08:21
Przecież wszystkie składy mozna znaleźć w necie, nie trzeba przypisywać🙂

Ktoś podaje sieczki Podkowy, poprawiła sie jakość?
A jeszcze w temacie Saracena- co polecicie bardziej dla chudego konia- Re leve czy Show Improver? Karmie teraz drugi worek Show Improverem i jestem bardzo zadowolona z efektow, ale tkanki tłuszczowej wciaz za mało. A na zime bardzo chudnie, zastanawiam sie czy zostawic Show Iprover czy zamienic na ten Re Leve bo widze ze on ma wiecej tłuszczu w składzie.
Ogolnie znalazlam na fb wypowiedzi odnosnie ex-racehorsow i faktycznie Saracen to chyba najlepszy wybór dla takich koni. Tam ludzie polecaja glownie Equi-Jewel, Re Leve.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się