Kącik Ujeżdżenia

DressageLife, ale one są zamszowe??? Przecież to za chwilę będzie wyglądało jak kupa
A to w ogóle jest do jazdy konnej? Bo tak jak mówi epk, chyba że to oficerki-jednorazówki... 😵
No to ładnie, nie będzie MPMK w ujeżdżeniu 🙁
Dyscyplina ma się coraz lepiej...  🙄

Edit: a propos linkowanego wcześniej zestawienia o oficerkach, rozbawił mnie komentarz pod artykułem: "These are for The Village People of equestrian sport." 😉
quantanamera, będą, nie będzie tylko 5-latków polskich (jakiś odlot) oraz całych 6-latków. Sprawa międli się już od jakiegoś czasu 🙁
Myślę, że połączenie w końcu koni polskich i zagranicznych rozwiązałoby częściowo problem i idiotyczne podziały, które w sytuacji kompletnie zachodnich rodowodów polskich koni są dla mnie zupełnie niezrozumiałe.
No to ładne tylko 😉 6-latki powinny być kwintesencją pracy z młodymi końmi, 4latek w konkursie ma za zadanie tylko lecieć i demonstrować, co mu bozia dała. Ciekawe, co jest główną przyczyną. Nie mamy koni? Nie ujeżdżają się? Ludziom się nie chce szarpać ze startowaniem, bo profity nie doganiają wysiłku, zaangażowania i funduszy, które trzeba w to wszystko włożyć?
kujka   new better life mode: on
24 września 2013 14:15
quantanamera, byla o tym minidyskusja na fb K.Milczarek.
po co szarpać sie na MPMK skoro nie umieją tam oceniac mlodych koni? Jak cos jest dobre, to sie dobrze sprzeda albo pokaże w sporcie. Dodatkowo ludzie mają wstręt do związków i nie widza powodu, by dawac im zarabiac.
cóż, w pelni te zastrzeżenia rozumiem.
quantanamera, no dobra, miałam napisać "tylko".  😀iabeł:

Nie wiem, dla mnie kosmiczne jest, że zakwalifikowanych jest w sumie 6 koni na całą Polskę (i to w obu kategoriach) i przypadkowe wypadnięcie jednego z koni (zawsze się może tak zdarzyć - koń zachoruje, sprzeda się, zakuleje, zawodnik złamie nogę - TFU, TFU) powoduje odwołanie MPMK - a jednocześnie zaprzepaszcza całą pracę zawodnika, trenera, hodowcy / właściciela - głównie chodzi mi o kasę włożoną w przygotowanie konia, bo wiadomo, umiejętności się nie zerują  😉.

Do tego przy 6-latkach wreszcie wychodzi to, że się nie da tego robić "dla zabawy" - to już konkretna praca włożona w konia i się okazuje, że nie da się wziąć konia z padoku i pojechać na zawody. I nagle się okazuje, że się eliminacji nie przechodzi z takim koniem, nawet jak predyspozycje ma.



arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 września 2013 14:36
To ja może powiem co 'podsłuchałam' od kuchni. Pewna zawodniczka, którą bardzo lubię, zdarza mi się z nią mniej lub więcej współpracować ujęła w sposób nieco bardziej oględny to co powiem za chwilę.

Jej się zwyczajnie nie chce, nie opłaca, w żaden sposób nie procentuje. Woli konia nie pokazać na MPMK ale popracować z nim dłużej i zrobić 'większe wejście' na poważniejszych zawodach. Oceny w Polsce jakie są takie są, szczególnie na MPMK. A jednak po nie za dobrych ocenach na mistrzostwach młodych koni, często zupełnie niezasłużonych ocenach, ludzie się trochę do konia zrażają. Bo przecież się nie zagrał/dostał złe noty, więc to na pewno nie jest dobry koń itp. itd. Niestety.

Co więcej obserwując zagrywki w tym i w zeszłym roku, doszłam do wniosku, że zagrywają się konie za nazwisko pokazującego. Ponad 7 na zagrywkach dostały (moim zdaniem) konie, które nie szczególnie nadają się do ujeżdżenia. Nie zagrało się też kilka na prawdę fajnych i wartych pokazania na MPMK koni.
Ja jeszcze wrócę do tych "odlotowych" oficerek... Podobają mi się tylko Petrie (za wyjątkiem krokodylich) i ostatnie Koenigi, mimo "odlotu" dalej są eleganckie (choć pewnie żadnych bym nie założyła, bo są raczej niezbyt praktyczne 😉). Reszta - brak mi słów. 😵
Niestety te sergio grasso są zamszowe,ale i tak piękne 🙂

Mam te krokodylkowe Spooks,strasznie lansiarskie są i ładne z boku,ale trzeba mieć naprawdę stabilną nogę bo buty są cieniutkie i niczym nie usztywniane,więc nie pomagają tak jak klasyczne oficerki pingwiniarskie 🙂
ale z sergio grasso zerżnę wzór ozdobienia moich startowych cavallo 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 października 2013 19:00
Mam prośbę! Czy może mi ktoś przetłumaczyć z ichniejszego na nasze, co znaczy "Dutch Z or German M level" chodzi oczywiście o jeździectwo, jaki to jest poziom w tłumaczeniu na polski?  🙇
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 października 2013 19:02
To mniej więcej nasze C.
22-24.11 jedzie ktoś do zbrosów?  👀
Jakby kogos inreresowalo to Randon i Leo Tiozzo CDI3* Biarritz zajeli 3 miejsce w GP Special 67, 125% !!!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 października 2013 14:43
Jakby kogos inreresowalo to Randon i Leo Tiozzo CDI3* Biarritz zajeli 3 miejsce w GP Special 67, 125% !!!


Niezle
Właśnie przeczytałam smutną wiadomość. Anky van Grunsven napisała, że odszedł dziś Bonfire 🙁
Niestety odszedł. Mam do Was pytanie. Na czym polega zebranie i jak je rozpoznać, jakie są cechy charakterystyczne.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi 😉
kujka   new better life mode: on
29 października 2013 15:34
Bartekl1, zeby bylo to dla Ciebie zrozumiale, polecam najpierw poczytanie o piramidzie ujezdzeniowej. Np na blogu Julie jest to przystepnie dla poczatkujacego rozpisane: http://www.photoblog.pl/juleczkakluseczka/105549246
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
29 października 2013 21:13
ententa, być może ja z Fuere
Pisałam w ogłowiach, ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi, więc pytam też tutaj.
Czy ktoś zna jakieś fajne wodze do ujeżdżenia (do munsztuka i do wędzidła) w przystępnej cenie i niezłej jakości...? Zależy mi na tym, aby nie miały stoperów.

Od razu zapytam też o całe ogłowie. Które bardziej polecacie - Germidy czy może Busse Premium? To drugie ma zabójczą cenę, ale jestem gotowa zbierać kasę choćby przez rok, jeśli okaże się rewelacyjne. Jak wypada jedno i drugie, jeśli je ze sobą porównać? Miał ktoś do czynienia z którymś...?
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 listopada 2013 14:08
Właśnie miałam to wstawiać, aż mnie w krzesło wbiło  🤔
Hmmm a mnie w ogóle, już 2 lata temu K.Milczarek mówiła (w kontekście ewentualnej sprzedaży Ekwadora), że każdy koń jest na sprzedaż, pozostaje tylko kwestia ceny. 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 listopada 2013 14:20
Nie no ja nie zaprzeczam, że takie plany były... Po prostu to była moja ulubiona para, ulubiony polski koń i tak kurczę... Ciężko mi się z tym pogodzić.
To była taka trochę tajemnica poliszynela 😉 Już we Wrocławiu na MP Ekwador miał ugadanego nowego właściciela. To dobry moment na sprzedaż - w Zagozdzie stoi cała kolekcja super koni zaawansowanych w pracy i na pewno lepszych jakościowo od Ekwadora. Siwemu wszystkiego najlepszego i oby było o nim cały czas słychać, tak jak o Randonie.
Gdy dowiedziałam się o Ekwadorze to myślałam, że z krzesła spadnę. Zamurowało mnie dosłownie... Ehh jedna z moich ulubionych par się rozpadła :/
A czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć skąd i po co ta firma projektancka? Nie za bardzo wiem jak działają takie układy  😡
No po prostu Roubi L' Roubi jest włascicielem konia?? I tyle?
No właśnie, a co to za różnica? 🙂 Konie kupują różne osoby, i firmy, i osoby prywatne, czasem, żeby jeździć samemu, a czasem tylko po to, żeby mieć i sponsorować swojego zawodnika. W międzynarodowym ujeżdżeniu dużym sponsorem jest np. producent butów albo firma od przetwórstwa mięsa... To też układy? 😉
To była taka trochę tajemnica poliszynela 😉 Już we Wrocławiu na MP Ekwador miał ugadanego nowego właściciela. To dobry moment na sprzedaż - w Zagozdzie stoi cała kolekcja super koni zaawansowanych w pracy i na pewno lepszych jakościowo od Ekwadora. Siwemu wszystkiego najlepszego i oby było o nim cały czas słychać, tak jak o Randonie.

Dokładnie, o tym że koń jest na sprzedaż mówiono przynajmniej 2-3 sezony, fajnie, że się udało bo wydaje się, że więcej nie było szans wypracować, a i w hodowli niestety szału nie było 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się