KOTY

kajula, pewnie
Faktycznie, pretekst do spotkania 😉. Jezdzisz jeszcze? Moze przy okazji jakies konie, co? W trzeszczynie i pilchowie wszyscy ludzie sie pozmieniali i nawet nie ma od kogo konia wziasc



Z dwa lata juz na koniu nie siedzialam  😕 ale na kawke z kitami bardzo chetnie  😁
no, szkoda że nikt ... 🙁
Glitne & Gjevjon


Tigi (samą głowę widać  :hihi🙂 a na nim panny G


Glitne i prezentacja na wystawie  😍
My z Lucy będziemy przechodzic na BARF 🙂 zaczniemy od gotowych przepisow. W tygodniu mam zamiar kupic wszelkie potrzebne skladnii jak tauryna i inne suplementy, reszte czego nie znajdę zamowie przez internet.
Kurcze, mam pod domem 2 bezdomne koty, w tym jeden chyba wyrzucony przez sąsiadke. Lgną do ludzi, szkoda mi ich, choć radzą sobie dobrze i myślę, że źle im nie jest. Sąsiedzi regularnie je dokarmiają i wystawiają wodę, natomiast boję się co zimą. Chcę im zrobić budkę - i teraz pytanie czy jedna wystarczy? Czy powinnam zrobić dwie? Mogą stać na ogrodzie pod balkonem? Jest tam dużo krzaków i gęsty żywopłot więc psy się tam nie zapuszczają, tam właśnie do tej pory były dokarmiane. Macie może jakiś sprawdzony przepis na zbudowanie budki? W internecie jest tego dużo i różnie ludzi radzą by je zrobić i trochę nie wiem jak się za to zabrać.
Branka, szkoda kotow, ale cale szczescie, ze sa akceptowane przez mieszkancow i dokarmine. We watku, gdzies w czelusciach jest link do strony z opisem jak taki zimowy domek przygotowac, ja mam tylko zdjecie, ale moze ktoras z dziewczyn bedzie pamietala i podrzuci link.
Kalaarepa, nie moge pomoc :-( Mam za duza bande zarowno swoich jak i dziczkow na glowie...
A ja wpadam tylko na chwilkę pochwalić się Muchą...

W lutym została wyrzucona na śmietnik. Zarobaczona, ze świerzbem i lekką psychozą zamieszkała za naszą zasłoną.
8 miesięcy leczenia, oswajania i taka mądrala wyrosła.



Aktualnie pracujemy nad lekką nadwagą spowodowaną moim miękkim sercem 😡
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 października 2013 19:12
Przeurocze!
Design!  😍 😍 😍
WOW!  😜
Jej, dziękujemy :kwiatek:
Otaczają nas sami "psiarze". Małż chciał im pokazać, że kot nie jest gorszy:]
Ale piękna i mądra  😍 Mój koteł potrafi siad i łapa, tylko kiedy mu się chce  😁
Design podziwiam!
Kawał dobrej roboty.
Moja ciotka przygarnęła od nas dwa kocięta. Ponoć siedzą za lodówką, za nic nie chcą wyjść ani jeść.

Normalne, że się boją, ale mogę im jakoś pomóc? Prosiłam, żeby przygotowali im jakiś zacieniony kącik z posłaniem i zostawili na trochę w spokoju. Nie wiem tylko czy wyciągną je zza lodówki. Jak najlepiej działać?
nasza kicia jak była młoda schowała się daleko pod szafki kuchenne (mamy na słupkach) i siedziała dobre 10 godzin. wyszła pod osłoną nocy, kiedy gwar ucichł i zaczęła zwiedzanie. najlepiej dać spokój, zostawić wszystkie drzwi pootwierane (zwłaszcza tam, gdzie jest kuwetka i miski) i czekać. jak się kociaki oswoją z otoczeniem można zacząć je socjalizować z człowiekiem
Witajcie 🙂

Postanowiłam zrobić sobie prezent gwiazdkowy i w grudniu zamierzam zamieszkać z kotem. Chciałabym żeby to był kot orientalny, dlatego zwracam się do Was, czy może ktoś mi polecić jakąś hodowlę wartą uwagi - chciałabym już zacząć się rozglądać, ewentualnie rezerwować kociaka. Czy jest może ktoś, kto miał do czynienia z tymi kotami? Na co zwracać uwagę przy wyborze malucha? Nigdy wcześniej nie miałam rasowego kota, jedynie dachowca i nie wiem na co patrzeć, żeby wszystko było ok 😀 Od razu zaznaczę, że ma to być kot do kochania a nie na wystawy. Z góry bardzo dziękuję 🙂
Nie kupuj z pseudozwiazkow. Hodowle legalne to te zarejestrowane w FIFe (FelisPolonia) WCF (Polski zwiazek felinologiczny).

Nie masz duzo ich w Polsce. Ale czytalam duzo negatywnych opinii o hodowli Amusia. Jak bede przy kompie, to znajde linki do dyskusji o tej hodowli.

Pola Elizejskie, Dolcegattina, Ari-Gan, Guciomania, Perły Orientu. Tyle z glowy narazie.
Wistra - dziękuje 🙂 Zaraz poprzeglądam ich strony. Nie chcę oszczędzać na kocie, chcę mieć pewność, że jest zdrowy i dorastał w odpowiednich warunkach, dlatego pytam, może ktoś miał kontakt z takimi hodowlami.
Design, byle więcej takich ludzi 🙂
Jest jeszcze Ewengarda*PL, Dorycats*PL, jest do adopcji jeszcze kocurek w hodowli [url=http://alegratka.pl/ogloszenie/kot-orientalny-liliowy-klasycznie-22976905.html?h=42d0a9a1b43957b5[Catmania*PL]http://alegratka.pl/ogloszenie/kot-orientalny-liliowy-klasycznie-22976905.html?h=42d0a9a1b43957b5[Catmania*PL[/url] i biały w hodowli [url=http://Rama Thibodi*PL]Rama Thibodi*PL[/url]

Generalnie pisz do hodowli, często są do adopcji kotki i kocurki po karierze hodowlanej :-)

Tyle, że nasze Polskie orienty nie wyglądają tak:
http://www.bestcats.de/photos-legend.html 😉

ja uwielbiam ekstremalny typ tych kotów, nasze krajowe w ogóle mi się nie podobają  🙁
Dziękuję jeszcze raz dziewczyny. Nie sądziłam, że tak się spodoba :kwiatek:
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
21 października 2013 18:35
czy to normalne, ze zastanawiam sie nad drugim maine coonem?  😜

codziennie musze mojemu uczka przemywac bo mu ropieja.. nie da sie cos z tym zrobic? jakies kropelki?
Margaritka, to calkiem normalny proces, jeden kot, potem drugi, potem kolejny..  😎
dziewczyny - mam prośbę o pomoc... w piątek sterylizowałam moją roczną koteczkę Devon Rex. W sobotę musiała mieć kroplówkę i antybiotyk dożylnie podany w domu bo dostała temperatury i się odwodniła. W niedzielę było w miarę ok ale w nocy z niedzieli na dziś wymiotowała. Nad ranem też. Dziś nie chciała pić i nie może się załatwić więc byłyśmy znowu u weta - dostała antybiotyk podskórnie, przeciwbólowe, kroplówkę bo znowu zaczęła się odwadniać. W domu poczuła się dobrze po wizycie u weta, zjadła troszkę karmy i właśnie przed chwilą znowu zwymiotowała 🙁 dzwoniłam do weta - mam z nią przyjechać znowu jutro rano ... jeśli oni nie będą mieli pomysłu, a mi się serce kraje że kot codziennie jest kilka razy dziennie kuty czy macie jakiegoś BARDZO dobrego i sprawdzonego weterynarza w Piasecznie lub Warszawie? bo boję się, że mi się kot przekręci po sterylce 🙁
Moja mama była ostatnio na wystawie kotów w Białymstoku.
Po wymizianiu kociaków prawie wróciła do domu z jednym  😵
Jednakże jak usłyszała cenę (choć możliwe było już rozłożenie na raty  😂 ) pozostała przy kupnie zabawki dla naszego gałganka. Której się panicznie boi...
.
buyaka - na wystawie kotów jest zakaz sprzedaży.  😉
equum   Niech koń będzie z tobą.
21 października 2013 20:11
mój kot 3 dzień ma biegunkę.. Nie mam pojęcia od czego. Wybrzydza mięso. Mama mu usilnie coś gotuje i dziś jak podała coś innego to śmiało zjadł. Jest żywy, bawi się, bryka. Ale nie wiem skąd ta biegunka 🙁

teraz na rzadko załatwił mi się na jakoś żółto..
almostlikeprada Ja mam 8 miesięczną, czarną kotkę orientalną z hodowli Ewengarda*PL Gdybyś miała pytania odnośnie hodowli, czy rasy, chętnie odpowiem. Mam jeszcze 4 letnią kotkę syjamską z hodowli Aniołeczki*PL, kiedy nie była jeszcze zarejestrowana a ja chciałam syjama "na szybko" i bez rodowodu...
Obie kotki są wysterylizowane, nie wychodzące, nie wystawiam ich i kupione były z myślą o kotkach na kolanka.
Charaktery kotek są fenomenalne i mając już jakieś "kocie doświadczenie" nie wiem, czy mogłabym trafić lepiej  😉
Georgina
Araya
a tak śpimy
Rivena fajne masz te dziewuchy 💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się