wysłodki buraczane

czy jest sposob zeby odroznic wyslodki melasowane od niemelasowanych? moj qń zawsze je niemelasowane ale ostatni worek jest inny- slodkopachnący. oczywiscie ani paragonu ani informacji nie dostalam- czy mozna to jakos sprawdzic?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
25 października 2013 22:38
Melasowane są ciemne no i..słodkie.
ale mam je zjesc zeby sprawdzic ?
To najprostszy sposób. Spróbować - wszystkich jeść nie musisz ;-)
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
26 października 2013 11:06
Nie musisz jeść..tzn nie połykaj,posmakuj czy słodkie 🙄
Melasowane są ciemniejsze i wolniej się rozpuszczają, trzeba je dłużej moczyć
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
26 października 2013 13:40
No,z tą długością moczenia to różnie jest..ja daję nie melasowane,dawałam z różnych źródeł-zależy gdzie udało się dostać i niektóre rozpadają się w pół godziny dosłownie a inne po 7 godzinach jeszcze były nie rozmoczone..więc tutaj ciężko porównać.
Ile maksymalnie można dawać wysłodków? W sensie suchych jeszcze przed namoczeniem, mam miarkę Pavo.
Kto z Was karmi wysłodkami zakupionymi w firmie Jar-pasz z Jaworzna?
POZNAŃ i okolice, gdzie można dostać wysłodki?  Były kiedyś w Bruge, ale w tym roku nie widze w ofercie.. kończy mi się worek, a nie mam pomysłów.
Dorcysia,
ja karmię, już 2 rok 😉
Ja też mam wysłodki z Jar-pasza 😉
Właśnie kupiłam i trochę są inne niż poprzednie i konie też zauważyły różnice:/
Takie jakieś błotniste. Wasze tez takie są?
Nie mam porównania z innymi, ale konie póki co nie narzekają...
Wysłodki ładnie pachną, konie jedzą je chętnie. Konsystencji błota nie zaobserwowałam
U mnie wyglądają normalnie jak wysłodki. Nawet bardziej mi się podobają niż inne które miałam, bo mają drobniejszy granulat i szybciej się ,,robią".
Jak chcesz Dorcysia i nie zapomnę mogę moim cyknąć jakieś zdjęcie jutro 😉
Jeśli byliby chętni na Pro-Linen to wygląda na to, że Hidalgo będzie w stanie również sprowadzać paszę🙂
Osobiście jestem very happy i już czekam na najbliższą dostawę.
Lusiek. Jak cena bedzie dobra, to sie chętni znajdą. Ja kupuje ilości paletowe🙂
ja też mam teraz z jar-pasz i są faktycznie troche inne, drobniejsze niż np z atosa, które miałam poprzednio, mam wrażenie, że trochę mniej ich się robi z tej samej ilości suchych ale niewielka różnica. Poza tym są ok, koń różnicy nie widzi.
A moje właśnie widzą albo czują różnice. Te wszystkozerne zjadły a reszta mymła juz pare godzin.
Zobaczę czy do rana zjedzą.
Wcześniej miałam prolinen i wszystkie konie jadly bez focha.
Widział ktoś wysłodki w dolnośląskim , tam gdzie brałam co roku to już nie ma . Będę bardzo wdzięczna za namiary  :kwiatek: 
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 listopada 2013 17:23
We Wrocku są na pewno w 2 miejscach. Pytanie jakie ilości są Ci potrzebne. Kosztowały koło 1,30/kg. Jak doliczyłam benzynę to wyszło taniej kupić wysyłkowa z tablicy worek 30kg/50zł już z wysyłką.
Cenowo dość sporo , widziałam po tys. zł za tonę . Szukam dużej ilości i w obrębie 100km , mieszkam na granicy dolnośląskiego a lubuskiego .
Jaką porcję wysłodków polecacie dla konia który dostaje 3 razy dziennie owies (tak po miarce) + chevinal w treningu może nie sportowym ale dość intensywnym?
Zamierzam kupić Tofi które sa melasowane bo porcja energii nam nie zaszkodzi a pytam bo czytając wątek nie mogę dość do żadnego wniosku - jedni dają kubeczek, inni kilogram więc troche nie mam pomysłu...

edit: i czy mogę je stosować zamiast musli energetycznego?
Możesz stosować zamiast musli energetycznego ale przy codziennym podawaniu musisz pamiętać że wysłodki zaburzają stosunek wapń-fosfor.

Ilości energii jaką dają wysłodki na ilość energii jaką daje owies przekłada się mniej więcej - 1miarka wysłodków : 0,5 miarki owsa, ale z wysłodkami melasowanymi może być to nawet 1:1.
Jeżeli chcesz dodać koniowi energii to możesz dodać je do śniadania do owsa lub zamiast owsa. Pokombinuj i popatrz gdzie i w jakiej ilości je dodać żeby koń nabrał energii
Co zrobić w takim razie żeby nie zaburzyć tego stosunku wapnia i fosforu? Suplementować?
można suplementować lub 2-3x w tygodniu dorzucić do jedzenia otręby pszenne

ja np. podaje 2-3x w tygodniu 0,5-1 miarkę wysłodków jako dodatek do kolacji (ja mam niemelasowane) a zazwyczaj 1x w tyg robię coś na kształt meszu i daje wysłodki (1miarka), otręby pszenne(0,5miarki) i lucerne(trochę mniej jak 0,5miarki) + czosnek, siemię i witaminy
Dzięki   🙂

edit: a może ktoś wie w jakim stosunku należałoby podawać wysłodki od razu z otrębami, żeby stanowiły zbilansowaną codzienną dawkę?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
24 listopada 2013 12:52
Była o tym mowa w wątku już kilka razy..Z tego co pamiętam stosunek wagowy 2:1 suchych wysłodków do suchych otrębów? 👀 ale możliwe,że pokręciłam.
lacuna dziekuje, ciężko się czasami czegoś szuka jak wątek ma kilkadziesiąt stron a wyszukiwarka nie pomaga 😉
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
30 listopada 2013 08:09
Czy ktoś z Warszawki ma na gwałt trochę do odsprzedania wysłodków niemelasowanych ? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się