Pensjonaty we Wrocławiu

jest w Oławie, tylko jak pamiętam krótko czynny, już nie jeżdżę od dawna przez Oławę
zaraz po prawej przy wyjeździe na Jelcz, za mostem
Mustang - Artykuły jeździeckie
ul. Bażantowa 2B
55-200 Oława
Polska

tel/fax: +48 (71) 313 35 42

Najlepiej przedzwoń
Jest w Oławie.
[quote author=Zairka ]
Diode z tego co wiem sprzedali handlarzowi

[/quote]
sama bylam swiadkiem, jak ja zabieral. Obym nigdy w zyciu nie widziala takich scen.
Czy jest wśród nas ktoś z Chorzowa? Sprawa zupełnie niekońska, chodzi o nocleg w Chorzowie.
Nie znalazłam lepszego wątku do zapytania o to, jeśli taki jest to mnie tam skierujcie plis! :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 października 2013 21:53
Z Chorzowa jest equi.dream przynajmniej tam ma sklep 😉 Myślę, że możesz do niej uderzać 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 października 2013 06:33
Julie, ale piszesz o Chorzowie na Slasku, a nie na Dolnym Slasku? 😉
Wiecie może czy w Szczepanowie jest pensjonat, i co tam wg jest ?  😉
Łaciata   Forever in my heart ♥
27 października 2013 09:41
Malolata98 - Nie polecam tego miejsca!
Julie wal śmiało 😉 Chorzów jest chyba tylko jeden, śląski.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 października 2013 10:20
No wlasnie jeden i to kawal drogi od Wroclawia.😉
JARA, Yyyy... nie wiem. :/

ul. Stalowa 17
41–506 Chorzów

Piszę PW do equi.dream, przepraszam za offtopic.  :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 października 2013 23:14
[quote author=Łaciata link=topic=170.msg1908863#msg1908863 date=1382866883]
Malolata98 - Nie polecam tego miejsca!
[/quote]
Łaciata, możesz napisać coś więcej o Szczepanowie? Jestem tam prawie od 2 lat i ciekawi mnie dokładnie co możesz nie polecać?

Małolata pensjonat jest. Jak najbardziej zapraszam do obejrzenia 🙂
Stajnia znajduje się przy Ślężańskim Młynie. Kameralna, spokojna atmosfera. Stajnia nie przyjmuje ogierów - konie spędzają czas razem jako jedno stado, nie planujemy hodowli 😉
Duże jasne boksy, automatyczne poidła, konie przynajmniej od śniadania to obiadu na pastwisku. Murowany, przestronny budynek stajni. Nie ma hali, jest za to oświetlana ujeżdżalnia, lonżownik, myjka przy koniowiązie. Jest gdzie pojechać w teren, a bardzo blisko fajna łąka galopowa. Jedzenie do wyboru, owies, marchew, w zależności od pory roku - wysłodki albo suszony w piecu chleb, nie ma tez problemu z zostawianiem własnych pasz w wiaderkach.
Warunki dla ludzi też b. dobre: duże szafy w szatni, łazienka i prysznic, porządna siodlarnia, w biurze czajnik, obok można zjeść obiad - jest restauracja z hotelem.
Rekreacja jest nastawiona na zajęcia indywidualne - nie ma tłumów w stajni, ani problemów z dogadaniem się co do placu. Instruktorów dwóch - western i klasyka w starym stylu = przyjazna dla konia.
W tej chwili pensjonariuszy mamy dwóch - zadowolonych dodam 🙂
Aktualne zdjęcia na profilu stajni na facebook'u https://www.facebook.com/stajnia.slezanski.mlyn
Łaciata   Forever in my heart ♥
28 października 2013 23:39
Na_biegunach - Nie możliwe,że jesteś tam 2 lata ponieważ ja stałam tam do prawie połowy roku 2012 🙂  Więc byś mnie znała Jak byś stała tam tyle czasu. Nie mam zamiaru wypowiadać się Tobie dlaczego nie polecam.... Ponieważ jak napisałas stoisz tam dwa latka to stajnie znasz. Moja sprawa czemu nie polecam i tyle. Wyraziła swoje zdanie,że nie polecam... a nie chcę się wchodzić w jakieś dyskusje.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 października 2013 23:55
Łatwo wystawić zła opinię.
W Młynie jestem dokładnie od maja '12. Spotkałam tam tylko jedną pensjonariuszkę, która się wkrótce potem przeniosła?
EDIT:
Gwoli ścisłości pierwszy raz stajnie oglądałam w styczniu 2012.
Nie chcę wszczynać dyskusji na forum, ale proszę o szczegóły z konkretnego powodu. Ktoś 'życzliwy' rozpowszechnia różne 'ciekawe' informacje: od twierdzenia m.in. że jeden z koni ma dysplazję (Weterynarz zaprzecza, koń swoim zachowaniem również.) po informację, że stajnia została (sic!) zlikwidowana. Dlatego zdecydowanie wolę konkretną krytykę, na którą można odpowiedzieć niż brak informacji.
Myślę, że wystarczy przyjść i zobaczyć nasze zrelaksowane wytarzane konie, żeby się na własne oczy przekonać - stajnia istnieje i ma się dobrze 🙂
[quote author=Na_biegunach link=topic=170.msg1910221#msg1910221 date=1383002066]
klasyka w starym stylu = przyjazna dla konia. 
[/quote]

Możesz rozwinąć?

Przepraszam za  🚫
Na_biegunach czy to jest stajnia w Szczepanowie obok Środy Śląskiej ?
Łaciata   Forever in my heart ♥
29 października 2013 10:06
Na_biegunach - Łatwo wystawić złą opinię jak i dobrą 😉  Ja akurat mam bardzo dużo podstaw na słowa, które napisałam wyżej "że nie polecam tego miejsca", ale nie chcę o tym mówić i wracać do tego.  I na temat Szczepanowa Stajni Ślężański Młyn wypowiadam się pierwszy raz ... i to nie jest żadna krytyka co napisałam. To jest forum o pensjonatach.. Każdy pa prawo się udzielić w dobrym słowie jak i złym. Koniec.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 października 2013 10:54
Tylko wg mnie, jeśli czegoś nie polecam, to piszę dlaczego ? Nie wiem, ale takie moje rozumowanie ... A jak się nie chcę wypowiadać to w ogóle nic nie piszę ?  🤔
hehe, no coz, po tej uzytkowniczce nie ma co sie spodziewac trzymania poziomu. mnie tez irytuje- nie polecam, ale nie powiem dlaczego. slabe to jest.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 października 2013 15:20
vermouthowa, w Szczepanowie bliżej Świdnicy kierunek Wrocław

Sivens, po pierwsze bez patentów krępujących konia, z naciskiem na właściwą kolejność - gdzie zebranie jest na szarym końcu. Na pierwszym planie jest swobodny ruch, potem akceptacja ręki.
Z założeniem, że koń powinien otwierać pysk gdy ręka działa niewłaściwie, ale również poruszać pyskiem przełykając wędzidło czy oddając żuchwę; głowa nie znajduje się za pionem; praca z ziemi jest równie ważna co z siodła; szkolenie konia i jeźdźca zajmuje dużo czasu i nie należy go pośpieszać, od konia wymaga się tyle na ile pozwala jego budowa (jeśli zaoferuje więcej to wspaniale), przy nauce wykorzystuje się naturę konia. Niby podobnie co szkoła niemiecka a jednak nie do końca. Pierwszy raz spotkałam się z klasyczną klasyką 🙂 na wykładach i pokazach pana Mikołaja Chełkowskiego na uniwersytecie PHB i muszę powiedzieć, że zrobiły na mnie duuuże wrażenie - wiele elementów układanki zebrało się w jedną całość 🙂 Dużo informacji opartych o takich klasyków jak la Gueriniere czy Ksenofont. Pomyśleć, że przez ponad 2 tysiące lat tak wiele się nie zmieniło - do koni trzeba zdrowego rozsądku 😉
Chętnie napiszę coś więcej w wolnej chwili, tylko pytanie to którego wątku się przenieść?
Przepraszam za oftop 🙂

Łaciata   Forever in my heart ♥
29 października 2013 17:29
subaru2009 - Użytkowniczkę, którą ciekawiło to miejsce.. Jakoś nie pisze dalej z tym pytaniem, a jeśli chce to zapraszam na PW. Ja nie mam zamiaru wypisywać o tym miejscu publicznie co tam się działo.. Nie chce wracać wspomnieniami do tych złych chwil i pisać o tym... Koniec.
[s]
katija
[/s] - Daruj sobie swój komentarz z poziomem.. Nie znasz mnie, więc sorry, ale Twój poziom mnie rozpie... ;]
Przepraszam, że zgłaszam się tutaj - pewnie mnie zlinczujecie za to  😡
ale nie miałam pomysłu, gdzie indziej można.

Szukam konia do współdzierżawy. Wrocław i okolice.
Może ktoś z Was, bądź z Waszych znajomych byłby zainteresowany?


kilka jest w Ozorowicach , zapytaj  Bombal 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 października 2013 19:31
[quote author=Łaciata link=topic=170.msg1910722#msg1910722 date=1383067768]
subaru2009 - Użytkowniczkę, którą ciekawiło to miejsce.. Jakoś nie pisze dalej z tym pytaniem, a jeśli chce to zapraszam na PW. Ja nie mam zamiaru wypisywać o tym miejscu publicznie co tam się działo.. Nie chce wracać wspomnieniami do tych złych chwil i pisać o tym... Koniec.
[s]
katija
[/s] - Daruj sobie swój komentarz z poziomem.. Nie znasz mnie, więc sorry, ale Twój poziom mnie rozpie... ;]
[/quote]
Muszę powiedzieć, że lekko mi ręce opadły. Proponowałaś koniec dyskusji już post wcześniej, więc się wstrzymałam z komentarzem.
Nie znam Cię, choć już wiem którą osoba jesteś. Mogę jedynie oceniać po czynach: Nie krytykujesz tylko wystawiasz złą opinie. Nie chcesz wracać wspomnieniami do tych złych chwil i pisać o  t y m. Napiszesz na PW. Nie plotkujesz. Koniec
Proponuję faktycznie skończyć temat na forum. Zapraszam do stajni na herbatę, czekam aż powiesz mi co masz do powiedzenia twarzą w twarz.
Pozdrawiam
Karolina
Łaciata   Forever in my heart ♥
29 października 2013 19:49
Na_biegunach - Właśnie z tym postem kończę się wypowiadać na ten temat. Też już wiem kim jesteś, ale nie ważne... Dzięki, ale nie mam czasu i nie mam Ci nic do powiedzenia żebyśmy musiały aż się spotkać i w ogóle. Jeśli chcesz pogadać pisz na PW. Pa 😉
Pilnie szukam współdzierżawcy do mojego konia.  👀 Stoimy w Ozorowicach - jest hala i piękne tereny 🙂
współdzierżawa najchętniej na 4 dni w tygodniu
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2013 16:07
Potrzebuję kupić 30 kostek siana do paśników dla saren. Na południe od Wrocławia (pow. wrocławski).
Uwaga, Wrocławianie- w  marcu planujemy kolejny przyjazd wet. Katarzyny  Żukiewicz - chiropraktyka,nastawianie,  akupunktura lub inne problemy z końmi, chętne osoby proszę o kontakt na priv lub jazdakonna@tlen.pl, ilość osób ograniczona, bo p. Kasia przyleci znowu z Francji na 1-2 dni do nas.
Pytałam już w wątku śląskim ale bez odzewu.Poszukuję Kogoś stojącego/jeżdżącego w Zgorzelcu lub okolicach-pojechała tam gdzieś moja klaczka i szukam jakiejś uczynnej re-voltowiczki żeby opowiedziała mi co tam u niej  :kwiatek:
Kurcze, mam wrazenie ze we wrocku nie ma dla nas miejsca. Jak juz stajnia blisko mnie (kowale) to opinie masakryczne, albo hali brak, albo ceny kosmiczne:c nie wiem czy kiedys mi sie uda tego zwierza ze soba na studia zabrac. Do tego zanim zaczne po stajniach dzwonic to musze kogos do wspoldzierzawy wykombinowac. Czy moze ktos z Waszych zaufanych znajomych nie szuka konia do jazdy? Cos czuje ze nie bedzie mi latwo samej sie z koniem na wecie uporac 🙁

Gdybyscie mieli do wyboru Krzyzanowice i Bachmat, to gdzie byscie postawili konia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się