pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

Z tym może być ciężko, ale się postaram 😁

edit: Mam coś takiego, tylko przód ciut dłuższy


Dziewczyny, co sądzicie o potraktowaniu włosów keratyną? czy któraś stosuje lub stosowała? Ja jestem przed tym zabiegiem i trochę się boję,że potem nie powrócę do swoich loczków naturalnych...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 listopada 2013 00:18
marthinka ja wczoraj byłam nałożyć keratynę na włosy. U mnie nie ma problemu, bo ja z natury mam proste.
Pytałam już w innym wątku, ale nie dostałam odpowiedzi. Polecicie jakiegoś dobrego fryzjera w Warszawie, w rozsądnej cenie  :kwiatek:
Czy któraś z Was sama się ścina? Prosiłabym o polecenie jakiś tuturali/poradnikow/instrukcji. Moze mozecie zarekomendowac jakies super nozyczki?
Zorilla, ja mam nożyczki fryzjerskie z rossmana i sobie chwalę 🙂
Zorilla ja też polecam rossmannowskie nożyczki...chociaż ja moje kupowałam z rok temu i są super,a koleżanki w tym miesiącu i były tak tępe,że włosa miażdżyły a nie ucinały,musiały ostrzyć na papierze ściernym.
Hej dziewczyny, może Wy mi doradzicie :kwiatek: Co można zrobić z prostymi, długimi (sporo za łopatkę), grubymi włosami? Mam ich sporo, są ciężkie. Raczej nie zamierzam skracać, mam grzywkę, w zasadzie prostą i.. brak pomysłów. Poza noszeniem rozpuszczonych lub normalnie spiętych w kucyk nic z nimi nie robię, ponieważ każda fryzura (z włączeniem fal) po godzinie nie istnieje 🙁 Chciałabym coś z nimi zrobić na studniówkę.. 🙂 jak znajdę zdjęcie to wrzucę 😉
Nie wiem czy to dobry wątek, ale mam pytanie : jak się pozbyć miodowych refleksów z blondu? Jest jakiś sprawdzony szampon/domowy sposób? W świetle dziennym ich nie widać praktycznie wcale, ale już w pomieszczeniu to mam wrażenie że są wręcz rudawe ;///

znalazłam w internecie Farouk, Biosilk Silver Lights - ktoś używał? Boję się, że zrobią się platynowe ....
Ja pofarbowałam wczoraj farbą sayos miodowy blond. To właśnie taki delikatny rudy.


aaga84 - Ja mam w szafce tą farbę Sayossa  Miodowy blond. Pokaż jak ci wyszła na włosach :kwiatek: . Jaki miałaś kolor wyjściowy ? Marzy mi się taki jak w tym linku  🙂. 

zoriczkowa - poczytaj 🙂. Może to jest sposób na twoje refleksy 🙂.
http://kokardka-mysi.blogspot.com/2013/07/jak-poprawic-odcien-szybko-i-pewnie.html
Zoriczkowa, możesz użyć wszelkich szamponów niwelujących odcień żółtego  do włosów blond tylko np co drugie mycie. Myjąć codziennie może Ci się rzucić platyna ale myjąc do któryś raz uzyskasz efekt zimnego blondu.
jaka firma farb gotowych (dostępna w rossmanie np) najmniej niszczy wlosy?
o syoss juz wiem, zresztą poznalam się jak niszczą
palette jeszcze gorszy syf

Co jest w miarę ok?
Gillian   four letter word
07 stycznia 2014 18:54
garnier? nakładałam teraz trzeci raz i oceniam, że jest ok. Włosy wyglądają bardzo dobrze, nic się nie popaliło, nie przesuszyło.
Od bardzo dawna stosuję garniery. Najczęściej casting ale też te wszystkie naturals czy coś takiego. I nie odczułam, by jakoś nadmiernie przesuszały włosy 😉 Tylko po farbowaniu koniecznie nałóż dodaną odżywkę albo jakąś inną maskę, by odżywić włosy 🙂
Jak są na promocji, to kupuję loreal feria preference. W zasadzie nie widzę różnicy między lorealem a aptecznym color&soin.
kujka   new better life mode: on
07 stycznia 2014 19:31
lussi, a warkocze rozniste?
ovca   Per aspera donikąd
07 stycznia 2014 19:39
jaka firma farb gotowych (dostępna w rossmanie np) najmniej niszczy wlosy?
o syoss juz wiem, zresztą poznalam się jak niszczą
palette jeszcze gorszy syf
Co jest w miarę ok?


są też sposoby farbowania które ograniczają zniszczenie włosów. Jak nie chcesz próbować farb aptecznych (np color&soin, które uwielbiam) to poczytaj o farbowaniu na olej lub odżywkę-pozwalają ograniczyć zniszczenia spowodowane przez drogeryjne farby 🙂
ok, dzięki
sama nie wiem co zrobić z nimi tak naprawdę
a jak jest z henna? fajne? niefajne?
mam aktualnie dość ciemne włosy - były zielone, po nieudanym farnowaniu blondem, musiałam pokryć na ciemno
  takie były khaki
chciałabym by miały bardziej rude refleksy, bo teraz takie smutne są i nie czuję się w nich ok
mam kiepskie zdjęcia, z komórki, w dwóch opcjach proste i nakręcone



wcześniej kolor oscylował mniej więcej w takich zakresach






Aż do czasu kiedy farba załatwiła mi włosy na zielono

W sumie jestem w dupie czarnej, nie chcę iść do fryzjera farbowac - te kolory które mi się podobały zawsze robiłam sobie sama
ovca   Per aspera donikąd
07 stycznia 2014 20:15
sznurka specjalistką ds.farbowania henną jest cavaletti, uderzaj do niej 😉
figaro2046, rosek0, dziękuję Wam bardzo! Popróbuję 🙂
Lussi a może jakiś fajny kok? Ja też mam gęste włosy, falowane podatne na kręcenia, pocieniowane trochę, bez grzywki i często chwytam włosy jakbym chciała zrobić kitke przeciagam do połowy przez gumke łapie końcówki i przekladam gumke,potem biorę druga i jak mam dużo wystających końcówek to je ogarniam ta gumka , a jak nie to tylko ją używam żeby mi aż tak szybko włosy nie zjechały. Kok wychodzi różnie ale zazwyczaj na plus. 😉
sznurka, mi w hennie jest fajnie, ale to specyficzna farba i trzeba być przygotowanym na różne ewentualności 😉
na moich naturalnie ciemnobrązowych włosach henna wymieszana z amlą (która lekko ochładza czerwonorudy barwnik henny) daje taki efekt:

im dłuższe mam włosy tym są jaśniejsze, więc zrobiło mi się naturalne ombre 😉

henna jest upierdliwa w nakładaniu. barwnik z henny przy pierwszym farbowaniu może się związać z włosem na wieki wieków albo wcale. są określone zasady przygotowywania papki z sproszkowanych liści. trzeba uważać na źródło pochodzenia henny (czyli w gruncie rzeczy bardziej na firmę). kolor jaki wyjdzie na włosach to loteria (przy czystej hennie wszystko od pomarańczu do kasztanu w zależności od koloru, jaki włosy w danym momencie mają).
niewątpliwymi plusami są niesamowity blask oraz mocne pogrubienie i odżywienie włosa. henna w żaden sposób nie niszczy struktury włosa i nie podrażnia skóry głowy. ja farbuję się od 1,5 roku i nie zamierzam zmieniać sposobu koloryzacji.
jeżeli zależy Ci tylko na rudych refleksach, to 15 min do godziny trzymania papki wystarczy (dokładny czas to kwestia indywidualna).
polecam hennę od PoleHenny (blog: http://polehenny.wordpress.com/o-hennie/) jakości BAQ http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=26362192. jeśli masz jakieś pytania, to chętnie na nie odpowiem 🙂
figaro miałam takie jak na pierwszym poście na stronie 182 tego wątku, a po farbowaniu takie jak na zdjęciu tutaj:

Dzięki dziewczyny 🙂
Niestety nie mam lepszej fotki włosów, tę wycięłam z jakiegoś zdjęcia "zaciesz na koniu".
Natomiast jest to zdjęcie aktualne, poprzednie mam sprzed wakacji i włosy są o wiele krótsze.
Warkoczyki to fajna sprawa, ale.. znikną za godzinę, próbowałam. Kok dobrze upięty powinien ze 3 godzinki wytrzymać, ale stawiam na rozpuszczone na studniówce, bo sukienka ma odkryte ramiona i byłoby tak za pusto. Moja fryzjerka uznała, że fale będą najbardziej odpowiednie, a i tak poświęci na zrobienie ich jakieś 3 godziny - zawsze chciałam fale, może pożyją chociaż kilka godzin 😜. Oddam komuś połowę włosów!
yga   srają muszki, będzie wiosna.
08 stycznia 2014 17:56
cavaletti - masz mój wymarzony kolor włosów! Pędzę do Ciebie z PW!  💃
ovca   Per aspera donikąd
08 stycznia 2014 18:08
cavaletti masz dokładnie ten sam kolor co ja, czy Tobie też ludzie nie wierzą że farbujesz?  😂
aaga84  dzięki wielkie  :kwiatek:
Sznurka na 2 ostatnich zdjęciach jest super! Jak dla mnie to zdecydowanie Twój kolor. Ciemny Cie postarza moim zdaniem.
cavaletti, dzięki za info
Julita, podobnie czuje, nalozylam właśnie rudy loreala i ciekawa jestem co będzie
W ciemnym fatalnie sie czuje
ovca, czasem pytają czy to naturalne, czy farbowane 😉 Ale raczej nie widać na pierwszy rzut oka, że to nie są naturalki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się