Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2013 00:54
amnestria, pelna dzierzawa 🙂 a co u Duszka, pokazuj go! 🙂
asiowe, dzięki! Duży ten Twój młodziak, prawda?
wichrowelove, dzięki. Ale fajna stajnia!
Angeel, pozdrowienia dla emeryta!
gryglodor, dzięki! Twoje zwierzaki też wyglądają teraz świetnie! 
Anderia, niestety smutna prawda jest taka, że wiele koni w tym wieku to wraki 🙁 I się je wymienia na młodsze. A tymczasem starszaki potrafią zaskoczyć. Mój chyba drugą młodość przeżywa 😉 Wiadomo, że człowiek więcej wysiłku i kasy wkłada w starszego konia, bo trzeba więcej suplementować, nie przeziębić, nie przewiać, dbać o mięśnie itp. itd. Ale po to się konia ma, żeby o niego dbać 😉 Nie narzekam.
 
Averis, anai, Anderia, Angeel Dziękuję za wsparcie  :kwiatek:

gryglodor Sama nie wiem już jak wygląda sytuacja. Generalnie, jeśli chodzi o Wygraną - jest lepiej. Łatwiej wstaje, dosyć długo stoi i je przy tym jak szalona. Natomiast my wciąż nie otrzymaliśmy żadnego realnego głosu od weterynarza, że ta noga bez żadnego usztywnienia ma szanse się zrosnąć... Teść przeszperał Internet i trochę upadł na duchu, bo nie znalazł żadnego potwierdzonego przypadku wyleczenia konia bez usztywnienia po złamaniu wyrostka łokciowego. Jutro ma podjąć decyzję, cieszyłam się bo JEST LEPIEJ, ale czy kiedykolwiek będzie naprawdę dobrze?

Błagam, jeśli ktoś z was jakikolwiek taki przypadek i jest w stanie nam pomóc z dalszym postępowaniem PROSZĘ O KONTAKT. Jeśli ktoś z Was próbował i nic to nie dało, konia i tak trzeba było uśpić, PROSZĘ O KONTAKT. Musimy wiedzieć na czym stoimy.

Wygrana jest w tej chwili na lekach przeciwbólowych i zapalnych, podejrzewam, że jak je odrzucimy (a nie możemy ich dawać w nieskończoność, bo koń się w końcu przekręci przez dolegliwości żołądkowe bądź wątrobowe) to jej stan się pogorszy... Musimy wiedzieć co robić. Czy jest nadzieja, czy walczymy z wiatrakami.  Proszę o pomoc  🙁

Dzionka, tamten kupiec nie odezwal sie przed moim wyjazdem. ja jestem obecnie w Polsce od ponad tygodnia, jutro juz wracam do Wloch. Zobaczymy czy ktos sie odzywal

A mi sie nadal nie chce jezdzic....

odpisze wszystkim jak bede wolniejsza
Kochani, bardzo Wam dziękuję za odzew w PW, jestem bardzo wzruszona i wdzięczna  :kwiatek:

Dzisiaj skontaktowaliśmy się z kliniką na Służewcu, lekarz dyżurujący stwierdził, że wszystko jest na dobrej drodze i skoro zaszliśmy już tak daleko to powinniśmy próbować dalej. Teraz największym zagrożeniem jest ochwat, jeśli za długo będzie obciążać nogi stojąc, lub kolka albo zapalenie płuc od zbyt długiego leżenia, więc cały czas musimy mieć ją na oku. Nie wiem czy wspominałam już, że ma bardzo osłabione zadnie nogi, a nawet przestała już opierać się na prawej tylnej nodze, bo po prostu za bardzo ją obciążyła przy zbyt długim leżeniu. Zalecono nam podkładanie pod nią materacy, więc czeka nas dodatkowa zabawa z podkładaniem ich, gdy już się położy. Bardzo się ciesze, że teść się nieco uspokoił, więc jeśli (tfu tfu!) do jutra się bardzo sytuacja nie pogorszy, będziemy walczyć dalej  😅

Od dwóch dni skubana tak zajada i  sama uzupełnia sobie płyny, że naprawdę wierzę, że ona chce żyć i walczyć.

Muszę się dzisiaj zmusić do pojeżdżenia trochę na pozostałych małpach, bo tylko w tłuszcz obrastają. Może pomogą mi trochę oczyścić myśli. Chodzimy wszyscy jak zombie, ale od godziny już trochę bardziej jak zombie z krainy jednorożców.
Muchozol no popatrz, a ja się zastanawiałam gdzie to się podziało. W końcu w przyrodzie nic nie ginie  😁
Atea dobrze, że dopisuje jej apetyt i przyswaja odpowiednią ilość płynów. Nadal trzymam kciuki.
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
03 listopada 2013 12:16
anai chłopak ma 175 cm w kłębie i mam nadzieję że już nie urośnie 😉

Atea trzymam kciuki za kobyłkę .. najważniejsze że i po niej widać wolę walki !
Area trzymajcie się! Trzymam mocno kciuki za kobyłkę.
Hermes  :kwiatek:
Angeel Jakie masz piękne tereny  😜
xxmalinaxx  :kwiatek: A nieporozumienia przecież się zdarzają 😉 Dery też na początku był mega grzeczny. Dopiero później wyszły mu rogi 😉
anai Super wyglądacie!
Nirv dzięki 🙂
asiowe  :kwiatek:
wichrowelove dzięki! A kosz marchewek genialny 😀
Być., asiowe, Mąka Dziękujemy  :kwiatek:

Zrobiłam dzisiaj naszej bidzie zdjęcia, żeby jak już będzie hasać galopem patrzeć na nie i nie wierzyć, że to się działo. Nie wzywajcie TOZ-u, robimy co możemy  😁

Tutaj nieco widać odleżyny na głowie i szyi.


To zdjęcie jest od strony złamania (przednia noga). Widać też, że zaczęła odciążać już prawy tył, więc cały ciężar trzyma na dwóch nogach. Nie widać tutaj odleżyn, są z drugiej strony. Wygrana jest tutaj wyczyszczona, te mokre plamy to nie brud tylko pot, bo dzisiaj znowu ciepło na dworze i zaczęła się pocić. To po lewej stronie to kołdra zawieszona na ścianie, o którą przy przewracaniu jej na drugi bok może się najłatwiej poobijać.


Femi towarzyszy Wysi w niedoli.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 listopada 2013 12:59
Czytam od początku i trzymam kciuki!
Nie wiem czy mi umknęło, ale jaka jest wersja nabycia złamania?
Strzyga Dziękuję  :kwiatek:
Być. Nie wiemy. Prawdopodobnie kopniak. Wróciła kulawa z padoku. Właśnie to, że kulała nas i weterynarza zmyliło, bo opierała jeszcze ciężar na tej nodze.

Coś czuję, że będzie podnośnik. Chłopaki latają z miarą po boksie i już się toczą dyskusję, co wytrzyma, a co nie. Pogoda na umieranie, ale Wysi się nie spieszy 🙂
Wisia nosi imię, które zobowiązuje do walki 🙂. Jej przeznaczeniem jest wygrać z tym urazem 😉. 
3mam za nią kciuki, piękna dziewczyna z niej 🙂.
Atea, rany, jaka bidna 🙁 Super jesteście, trzymam kciuki od początku! Jej imię faktycznie zobowiązuje, niech się kobyła trzyma 🙂
Strasznie wymęczona, ale grunt, że walczy. Trzymam kciuki, teraz już miejmy nadzieję z górki
emptyline   Big Milk Straciatella
03 listopada 2013 17:06
Atea, dziewczyna ma takie imię, ze nie może się nie udać!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 listopada 2013 17:30
Atea jeju jeju !!! Dobre wieści !!! Trzymam kciuki za klaczkę  🙂 

w ogóle wielkie dzięki baby za miłe słowa związane z sesją halloween-ową  :kwiatek:  Dopiero co z wyjazdu wróciłam a jak czytałam forum to przez telefon i troszkę tego nie ogarniałam  😎

wrzucam jeszcze kilka zdjęć Dominiki

oraz ulubione Mąki   😁


a na koniec Rudego  vel. serdela 😉
to ja się pochwalę sesją halloweenową od nine 🙂



Ach, więc to Ty! Oglądałam te zdjęcie na PB i bardzo mi się spodobały.
ash   Sukces jest koloru blond....
03 listopada 2013 18:22
Atea, mocno trzymam kciuki i wierze w Wygraną!!
panijantarowa, boskie foty!!!!! MEGA stylizacja!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
03 listopada 2013 18:26
Świetne te halloweenowe sesje ja mam wizje na przyszły rok 😀iabeł:

Ja też dostałam najpiekniejszy prezent urodzinowy jaki mogłam dostać i spełniło się kolejne moje marzenie 😜
oczywiście fot. Gosia Kuriata
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2013 18:38
Wpadam szybko się pochwalić, że żyję po zawodach 🙂 w LL byliśmy drudzy, a w L/P byliśmy PIERWSI 😅 😜 jestem tak zachwycona, że po prostu jejku 🙂
Wkleję takie dwa z telefonu, a filmiki wrzucę i zdjęcia jak się dodadzą 🙂

Hermes, widziałam post na fejsie, czekałam na Twój odzew tutaj. Wielkie gratulacje 😜 :kwiatek: I czekam na filmiki i więcej zdjęć 💃
Cyśka, Dzionka, equi.dream, emptyline, zduśka, Dziękujemy!
panijantarowa, Świetna sesja, boska stylizacja 🙂
Zairka, No szał ciał, gratulacje!
Hermes, Gratulacje! Idziesz jak burza!

Mam wrażenie, że jest nieco lepiej z Wysią. Mam nadzieję, że noc będzie w miarę spokojna. Zaraz powinna się położyć i około północy będziemy podnosić.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2013 18:50
maiiaF, nawet nie wiesz jak rzygam tęczą 😜 a filmiki taaaak wolno się dodają 🤔
Atea, 17.11 już regionalne śmigam 😁 a kciuki za Wysię trzymam dalej, dzielna będzie :kwiatek:
panijantarowa, zduśka - no po prostu nie mogę się napatrzeć na te Wasze halloweenowe sesje 😀
Atea, dopinguję Wam, wróci szybko do zdrowia!


A moja niunia dzisiaj wyjechała na zimową przerwę od... e mnie - bo na pewno nie od pracy  😅 Jednak matura zobowiązuje, nie mam dla niej tyle czasu ile bym chciała  🤬  więc wysłałam ją w najbardziej zaufane i dobre dla niej miejsce🙂

A tutaj jeszcze jakieś foteczki



Atea, wierzę, że kobyłka da radę! Tak, jak dziewczyny wyżej pisały - imię do czegoś zobowiązuje 😉
Hermes, wow, gratulacje! 😅 W takim razie czekam na filmiki 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2013 19:42
zoriczkowa, fajne to pierwsze zdjęcie 😉
wymodelowana, dziękuję :kwiatek:

Mam jeden filmik już, klik, a drugi się dodaje. Aczkolwiek na tym filmiku to był słaby przejazd, bo pierwszy, ale w sumie tym przejazdem zajęłam II miejsce 🙂

edit: Przejazd L/P

Pozdrawiamy kącik i zmykam spać, bo chora jestem  :kwiatek:
panijantarowa, już wzdycham na fb od dwóch dni- absolutnie magiczne i niesamowite fotki, i te Twoje włosy w kontraście z kapeluszem- szał! naprawdę niesamowite, ta nasza Nin to ma oko 😍

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się