Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 listopada 2013 18:23
Serio, człowiek przestaje mieć kompleksy, jak ogląda takie rzeczy.


Aż chyba obejrzę żeby się dowartościować 😁
[quote author=Cyśka link=topic=190.msg1913964#msg1913964 date=1383416365]
sumire nas boli tylko patrzenie, a pomyśl, co czuje ten koń...
[/quote]
Koń jest święty, że jej na to pozwala...
Wezcie dziewczyny i sie nad nim zlitujcie, za 25zł sprzedaje a Wy jeszcze narzekacie  😁
szkoda, że nie na allegro wg starych zasad, kliknęłabym "kup teraz" i poszła się sądzić. 😎
emptyline   Big Milk Straciatella
04 listopada 2013 07:17
Jak tak patrzę, to jest szansa, że  końcu oberwie własnym cyckiem w głowę i się cierpienia koni skończą. Masakra.
Gniadata   my own true love
04 listopada 2013 07:36
emptyline 😂 zleciałam przez Ciebie z łóżka ze śmiechu, no wiesz co!  👍


swoją drogą: ciekawe czy u kolejnego konia próbuje chorobę "przemycić"?
Biedny, na całej hali go słychać  😲
sumire, ja sie tylko nie zgodzę z jednym, apropos naszego "fachowego" testera koni. Jesli koń nie daje sie prowadzić każdemu, a tylko wybranym osobom, albo co gorsza celuje w przypadkowe osoby z dwururki, jesli chcą wejsc do jego boksu, to owszem, byc moze jest inteligentny, ale jest niewychowanym, nieulozonym chamem. Nad tym twoim niezwykle bystrym rumakiem radzę popracować, zeby w przyszłości nie pojawiły sie problemy.
swoją drogą: ciekawe czy u kolejnego konia próbuje chorobę "przemycić"?



matko, on brzmi jakby się dusił..
nie zdziwię się jakby kiedyś koń jej padł podczas jazdy 🤬
jak ona to robi 🤔
Kto szuka konia do ujeżdżenia? Okazja może się nie powtórzyć:
Koń co sam trzyma głowę w dole i nigdy się nie wyryja.

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/9608?

Szkoda, że taki "zaawansowany wiekiem", bo z takimi umiejętnościami kto wie jak daleko by zaszedł... no ale wiadomo, piętnastolatek długo już nie pociągnie 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 listopada 2013 19:08
Ale śliczny, duży, ładnie się rusza i jakie ma ładne skarpety  😍 Tylko te lotne jakieś dziwne robi.
Jedyna oferta-sprzedaży konia ujeżdżeniowego, którą obejrzałem. No pięknie razem wyglądacie, a od Pani to oczu nie oderwałem i ciągle taka myśl:"Boże, jaki dosiad, praca". Tak co chwila, konik piękny, oby trafił do kogoś z klasą 😉 A ten Przystojny Miłośnik Koni chyba faktycznie jest mocno zdesperowany. Jego ogłoszenia widzę wszędzie 😀
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
05 listopada 2013 23:23
nie ogłoszenie ale... czy tak ma wyglądać promocja parajeździectwa?  🤔

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=231204613705341&set=a.230906423735160.1073741830.133428453482958&type=1&theater
po prostu szok ;/
Może ten koń jest starszy, albo po chorobie z zalecanym ruchem...
Dlaczego krytykujecie coś nie znając sytuacji?
_Gaga, jak starszy to się go odkarmia/szuka przyczyny dlaczego taki chudy. Jak choroba, to ok, ma prawo być chwilowo chudy, ale to się nie wrzuca takich zdjęć w sieć, bo potem zamiast promocji i pozytywnego obrazka, ludziom utkwi w głowie to, że koń był masakrycznie chudy, kosztem treningów z parajeźdźcami
repka jeden z moich koni schudł po przeprowadzce z domu do pensjonatu. Schudł bardzo - wcześniej koń raczej okrągły - aktulanie "szkapa". W pensjonacie stoimy od czerwca. Większej poprawy brak (ciężko teraz mówić o porawie, skoro koń w zimowej sierści). Badania krwi robione (wszystko w normie). Koń 3 krotnie odrobaczony (ostatnio wczoraj). Generalnie "tonie" w sianie, poza owsem dostaje jęczmień, granulat, wysłodki, mesz, magnez... Ma apetyt, nie jest apatyczny. Wet stawia na stres twierdząc, że niektórym koniom i rok moze zająć przyzwyczajenie się do stada (wcześniej 8 lat koń chodził w "stadzie" 3ch koni, aktualnie jest ich kilkanaście)... Stąd m.in. mój pogląd, że chudość konia nie musi wynikać z jego zaniedbania...

Inna sprawa, że nie chwalę się jego zdjęciami aktualnie  😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 listopada 2013 07:18
Dokładnie, moja 2lata temu pojechała na 3 miesiące na pastwiska ze stadem koni w różnym wieku, trawa bardzo
dobrej jakości, a wróciła jak szkielecik...;/
_Gaga, twoje konie wcale nei są tak chude. nie wygladają jak pączki, ale to nie chodzące szkielety.
temy wystaje cała grubość kręgosłupa. może nie widac na małych monitorach? skóra lezy na wyrostkach a potem na żebrach, zadnego miesnia, zadnego tłuszczu.

wiem co znaczy tak chudy koń. bo chory, bo coś tam - wiem doskonale. (dla niewtajemniczonych - też miaąłm taki szkielecik-i to cały czas z dostepem do siana, na meszu...).  ale nie miałabym sumienia, żeby wozić na takim tyłek!
jeśli chory, coś tam a wymaga ruchu - to luzem, to lekko, a nie treningi! nie szczycenie sie tym (trening jakby nigdy nic) calej polsce, nie mp !

wg opisu, ta para:
"Tuż po zakończeniu rywalizacji Mistrzostw Polski zawodnicy paraujeżdżenia mogli uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych z techniki ujeżdżenia, psychologii sportu oraz zajęć fizjoterapeutycznych. Z dnia na dzień efekty pracy z francuską trenerką i naszymi terapeutami były coraz bardziej spektakularne - nasi zawodnicy i ich konie zmieniały się na naszych oczach. Dziękujemy i gratulujemy!"

czy takie konie powinny w ogóle chodzić pod siodłem?
czy powinny startować na MP i brać udział w klinikach?
czy to powinno być powodem do dumy i promowane?
czy to nie jest znecanie?
czy gdyby "zdrowy" zawodnik wsiadł by w ogóle, a tym bardziej startował na takim koniu nie byłoby mega afery? czy "normalny" trener prowadziłby treningi takiej parze? czy właściciel by pozwolił?
tu się tym szczycą! jak to konie pracowały, się zmieniały...
pomijam nawet kwestię promocji parajeździectwa i w ogóle sportu niepełnosprawnych - gdzie przy takich obrazkach, ja także jestem "na nie".
"bo koń to najlepszy przyrząd do rehabilitacji" - nabiera nowego dla mnie znaczenia. wczesniej sadziłam, że to tylko przenośnia...
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
06 listopada 2013 11:38
http://tablica.pl/oferta/kucyki-brycza-zaprzengi-ID2kvtL.html#fddc6781ca

tytuł ogłoszenia mnie powalił  😀 "kucyki-brycza-zaprzengi"

I to tyle śmiechu... Po otwarciu linka "Sprzedam kuce... jedna ma 2 lata i jest źrebna"  😲
Smutno mi się robi , czytając takie ogłoszenia, a najgorsze jest to, że jak się napisze do takiego sprzedawcy, to odpisze że g... się znam, nie moja sprawa, i inne bardziej dosadne epitety.
Gdy patrzę na te kucyki to mam ochotę pojechać po nie... masakra co się dzieje z tym światem !
Myślałam, że nie dotrwam do końca ogłoszenia i że umrę.... Z każdym kolejnym zdaniem (o ile można nazwać ten zlepek słów zdaniami) mój mózg krzyczał - BOLI!!!!
Nie wyrzymałam i napisałam do osoby,która wystawiła ogłoszenie parę wskazówek dot. poprawnej polszczyzny...

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-konia-konie-ID408lN.html?search_id=bebe20a370
sumire, ja sie tylko nie zgodzę z jednym, apropos naszego "fachowego" testera koni. Jesli koń nie daje sie prowadzić każdemu, a tylko wybranym osobom, albo co gorsza celuje w przypadkowe osoby z dwururki, jesli chcą wejsc do jego boksu, to owszem, byc moze jest inteligentny, ale jest niewychowanym, nieulozonym chamem. Nad tym twoim niezwykle bystrym rumakiem radzę popracować, zeby w przyszłości nie pojawiły sie problemy.

małe sprostowanie: on nie jest mój, jedynie stoi w stajni, w której jeżdżę, to raz. 😎 dwa, że nie chodzi o to, że daje się prowadzić "wybranym" czy celuje w przypadkowych ludzi - oba te zachowania miały miejsce w przypadku ludzi, którzy: a) na dzień dobry podeszli do niego z agresją (chodzi mi o tą akcję z celowaniem kopytami, zresztą jednorazową - zachowanie tamtych panów wobec koleżanki to było tylko preludium... nie uważam za normę zapoznawania się z koniem poprzez wchodzenie do niego wymachując batem i z postawą mówiącą: "jesteś ogierem i na pewno jesteś koniem-zabójcą, rusz się tylko, a dostaniesz wp****"😉, b) potrzebowali worka marchewek, żeby go przekonać do pójścia ze sobą (bo inaczej nie potrafili - owszem, koń jest dość dominujący, ale jednak posłuszny; marchewki się skończyły - skończyły się argumenty "po dobroci", reszta to tylko nasze domysły, co się stało, że koń się wyrwał i wrócił). ja nie jestem jego właścicielem, czasem coś przy nim zrobię (wyczyszczę od czasu do czasu czy doleję wody) i tyle mojego kontaktu z nim. a mimo to robi to, czego od niego aktualnie chcę, bez certolenia się z nim przez pół godziny, żeby np. sobie dał założyć kantar. poważnie uważasz, że koń jest nieułożonym chamem, bo nie zachowuje się jak baranek wobec ludzi, którzy totalnie nie wiedzą, w jaki sposób ustalić hierarchię oni-koń (bo muszą albo go "przekupić", albo użyć siły)?
[quote author=Cyśka link=topic=190.msg1913312#msg1913312 date=1383336304]
sumire tak, chyba ta 😉. Ciekawe skąd ona bierze tyle tych koni...
To tutaj na forum się przewinęła informacja o tym w jakim stanie sprzedała konia, którego opisała jako zdrowego? To była jakaś klacz, chyba czternastoletnia, gniada, niemieckiej hodowli...
[/quote]

taaa... z rorerem, cystami na macicy (klacz sprzedawana do hodowli) i namiętnie wywracająca się z jeźdźcem na grzbiecie (sprzedana dla dziecka)......
Ale śliczny, duży, ładnie się rusza i jakie ma ładne skarpety  😍 Tylko te lotne jakieś dziwne robi.


Facella gorzej konie robiły lotne, mi kobyła zmieniła od niechcenia nogę jak nie byłam przygotowana, i tak podniosła przód że z siodła się zsunęłam 🙂
Dotychczas nie wiem jak to się stało.

🚫 🙂
Mi to wygląda na jakiś świerzb lub jakąś inna chorobę grzybową skóry....
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 listopada 2013 17:10
Poszukuje pracowników do pracy na stanowisko: Jeździec
Praca dostępna od zaraz.

Wymagania:
- doświadczenie
- waga do 65 kg
- posiadanie bardzo dobrej kondycji
- bardzo dobra nieumiejętność jazdy konnej



🤣
Poszukuje pracowników do pracy na stanowisko: Jeździec
Praca dostępna od zaraz.

Wymagania:
- doświadczenie
- waga do 65 kg
- posiadanie bardzo dobrej kondycji
- bardzo dobra nieumiejętność jazdy konnej



🤣




haha i umiejętność pisania ogłoszeń jest 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się