Konie wielkopolskie/trakeńskie

Czyniec to ogier 🙂
😡 wybacz. To może znajdziemy po tym ogierze?
Uzupełniłam rodowód klaczki. Kortes urodził się w SK Dobrzyniewo, w 2011 wybrakowano go z hodowli.
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-201254.html
Kortes- wnuk Dłużnika🙂mrrr to może być fajna kobyłka🙂 w papierku to co kocham Arak, Gordon, wszystko co naj🙂i jeszcze kawałek Plękit🙂 wstaw zdjęcia🙂
Mam jedynie link do ogłoszenia, mam nadzieję, że się zadowolicie.
http://www.allekonie.pl/gielda-koni/ogloszenie/29838/dalia
Nadal nie wiem, czy macie na myśli dobrego tatusia. Mama Dalii, to zwykła szkółkowa klacz, ale z dobrym charakterem. Zobaczymy, co wyszło z takiej mieszanki. W środę do niej pojadę. Nie wiem jak wam, ale mi się podoba jej technika skoku. 🙂
A czy ja z moim Siwym mogę do wątku? Niby więcej folbluta w nim niż wlkp ale do anglika zdecydowanie mu daleko.
Przedstawiam Państwu:
Napoleona ur. 1.05.2002r.
od Neska po Noniusz
po Jantar po Wolver Heights
Żeby nie było w paszporcie ma wpisane wlkp.

http://www.bazakoni.pl/napoleon-jantar-neska
Było tu przed chwilą wspominane o Kortesie. Chciałam się spytać jak sprawiają się małe po nim i właściwie czy wie ktoś coś więcej o tym ogierze? Nic mi niestety nie wypluła żadna wyszukiwarka  😵
Wie ktoś coś może o wielkopolskim Araku po Parysów i Arka ? http://www.bazakoni.pl/arak-parysw-arka
Podobno świetny skoczek był z niego, coś mi się tak o uszy obiło. Ale oprócz bazy koni więcej informacji nie znalazłam :p
o Araku opowiadała mi Pani Wanda Wąsowska, że koń b. urodziwy, z b. dobrym ruchem, niestety ciężki w pysku i nieco humorzasty, te cechy przekazuje na potomstwo- mam wnuczkę Araka (matka mojej Poli to córka Araka), jeździłam i jeżdżę sporo koni z Arakiem w papierze. Urody dolewa, ruchu dodaje, serce, waleczność🙂
To ojciec wałaszka na który jeżdżę 😉 W sumie też znam kilka koni więcej i każdy z nich beton w pysku xD
A nie wie ktoś może czy gdzieś gdziekolwiek są jakieś jego zdjęcia oprócz tego jednego, które ma na BK? :p
inuravenne no moja tez ma wiecej xx niż wlkp ale z wyglądu WCALE!! I w paszporcie wlkp.

A kojarzy ktoś jakieś potomstwo Tursena? Albo samego Tursena? Chodzi mi o tego po Manganie.
Czy ktoś może ma jakieś informacje o ogierze wlkp Pikap? Jego charakter? Zna go ktoś, ktoś z Was może na nim skakał? To zdjęcie jego półtorarocznej córki: A to link z bazy koni: http://www.bazakoni.pl/pikap-pistolet-lamba
A to sam Pikap:
Szukam informacji nt. ogierów wielkopolskich, które stały w PSO Starogard Gdański w latach 90 tych.
RIO BRAVO- siwy, ur. 1990r.
Drozos- ciemno gniady, ur. 1980r.
Paradoks- skarogniady, ur. 1984r.
Może ktoś wie czy jeszcze żyją i co się z nimi dzieje albo co się z nimi później działo?
larabarson, nie pomogę Ci za bardzo, ale mój koniowaty jest po Drozosie:


anai piękny, pokaż go w całości, jakie ma imię?
Jak zaczęłam moją przygodę z końmi to miałam przyjemność uczyć się m.in. na Drozosie. Pamiętam jak młodzież szkółkowa bała się go jak ognia a ja wsiadałam z bacikiem urwanym z pobliskiego krzaczka i "do przodu", trener pokazywał mnie innym jako wzór do naśladowania 👍

edit :usunęłam cytowane zdjęcie
ash   Sukces jest koloru blond....
13 listopada 2013 13:37
larabarson, nie cytujemy zdjęć!!!
anai, no, no. Pracująca kupa mięśni. Jak z charakterkiem?
adiar(owa), larabarson, o Dinowatym pisałam już w tynm wątku wcześniej, jest po Drozosie od Marki (rodowód). Rocznik 1996. Charakter wesoły 🙂 Raczej chętnie pracuje, ale to gorąca głowa, łatwo go zdenerwować, a wtedy z roboty nici. Trudny w pysku, ale za to z wielkim sercem do skoków. Bezpieczny do jazdy, pode mną bryknął w ciągu 12 lat jeden raz. Za to na padoku łobuz. Zaczepia inne konie, bardzo ciężko znaleźć dla niego kumpla. Kochane konisko 😀
Cały przystojniak (zootechnicznego nie mam niestety):

Sahib po Agar od Skandynawia. Troszęczkę niezdarny i taki czołgowaty, ale powoili się wyrabia 🙂


adiar(owa), larabarson, o Dinowatym pisałam już w tynm wątku wcześniej, jest po Drozosie od Marki (rodowód). Rocznik 1996. Charakter wesoły 🙂 Raczej chętnie pracuje, ale to gorąca głowa, łatwo go zdenerwować, a wtedy z roboty nici. Trudny w pysku, ale za to z wielkim sercem do skoków. Bezpieczny do jazdy, pode mną bryknął w ciągu 12 lat jeden raz. Za to na padoku łobuz. Zaczepia inne konie, bardzo ciężko znaleźć dla niego kumpla. Kochane konisko 😀
Cały przystojniak (zootechnicznego nie mam niestety):

[/quote]

To jakbym słyszała o Drozosie 😀 Czy w pysku jest bardzo delikatny?
larabarson w których latach jeździłaś w Stadzie?Kto Cię wtedy trenował?Może się znamy 👀
larabarson w których latach jeździłaś w Stadzie?Kto Cię wtedy trenował?Może się znamy 👀


No właśnie jakoś tak początki lat 90-tych. Trenował mnie od podstaw Michał Niski.
Ja zaczynałam troszkę później.

To jakbym słyszała o Drozosie 😀 Czy w pysku jest bardzo delikatny?


😀 Z jednej strony Dino uwielbia złapać za rękę, co utrudnia życie na parkurze. Z drugiej, jak założę ostre kiełzno, jeździ mi się świetnie, ale wystarczy chwila za mocnego przytrzymania i jest bunt. Jest przewrażliwiony na punkcie pyska 😉
Dla ciekawych Mam tegoroczne zdjęcia Agara ( kojarzy ktoś ? )
Iga07 Jeździsz tam jeszcze, bywasz tam? To już tyle lat minęło...
anai Dino ma dużo z tatusia, fajnie mi było Was poznać, na pewno świetny z Was duet 😀
Retna   nic nie zmieniać
13 listopada 2013 18:46
Halo, halo? Mogę się wepchnąć z moim Rudym? Naprawdę nazywa się Dupusz, ale przyjął się Rudy  🙂 Traken, po Pumpersie.
6 lat, maluszek - 174 cm ;p Od połowy czerwca u mnie, zaczynamy powoli skakać - zdjęć z jazd nie mam niestety. Obecnie wygląda lepiej, stracił trochę brzucha, za to zaokrąglił mu się zad i wzmocniła szyja. Rudy ma świetny charakter, mimo raczej młodego wieku ma poukładane w głowie. Pod siodłem fajniutki, miękki w pysku, chociaż czasem mamy chwile słabości 😉 Bardzo wygodny, w galopie fotel ;p W ogóle spotkałam się już z kilkoma końmi po Pumpersie i wszystkie są podobne - grzeczne, spokojne, przyjemne do jazdy i wysokie ;p A Wy spotkaliście się z potomkami tego ogiera?
Piękność, mam słabość do Rudzielców  😡
mellsii22 pamiętam Agara, kiedyś na nim nawet startowałam szalone LL i L
larabarson nie nie jeżdżę już tam,ponieważ od kilku lat pracuje w De,ale cały czas mam tam rodziców i mieszkanie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się