pensjonaty w okolicach trójmiasta

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 listopada 2013 12:45
Do kielna jeździ 171 o ile się nie mylę.
Ale jak tam niby dojeżdżać regularnie (bo rozumiem, że ktoś chce użytkowac wstawionego tam konia) w takie miejsce bez samochodu ?? Chociażby czasowo. Juz taki Dajak chociażby jest mega daleko i osobiście nie wyobrażam sobie dojeżdżać tam te kilka dni w tygodniu samochodem, bo nie robiłabym chyba nic innego, a co dopiero komunikacją. A ta stajnia jest jest jeszcze dalej. Trzebaby miec na prawdę ogormne ilości wolnego czasu albo nie robić nic innego poza praca i koniem.

Do dajaka dojeżdżałam bez problemu przez kilka lat autem co dzień,  tylko raz nie dojechałam przez snieżycę. A przez trzy miesiące jeździłam tam na rowerze ( od marca do czerwca) sześć razy w tygodniu.  Da się.  Z tym, że do Kielna jest trochę dalej.
Odbyłam dziś wycieczkę po nowym hipodromie i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Duża hala to po prostu rewelacja a infrastruktura jest na światowym poziomie. Wszędzie czysto, podłoże super, boksy duże,jasne i przestronne a siodlarnie kameralne. Pomału zaczynam nawet rozważać przeprowadzkę...
Odbyłam dziś wycieczkę po nowym hipodromie i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Duża hala to po prostu rewelacja a infrastruktura jest na światowym poziomie. Wszędzie czysto, podłoże super, boksy duże,jasne i przestronne a siodlarnie kameralne. Pomału zaczynam nawet rozważać przeprowadzkę...
  Tylko ceny jak z kosmosu🙂
Sahara, to nie są ceny jak z kosmosu. Od dawna było wiadomo, że po rewitalizacji ceny wzrosną. Jak wcześniej pisałam, kiedy opuszczałam hipo pięć  lat temu, była mowa o kwocie min. 1200 zł. Jest infrastruktura, jest podwyżka. To trójmiasto, nie można oczekiwać cen jak w przydomowej stajni 😉

Edit. literówka
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
10 listopada 2013 08:37
według mnie ceny są adekwatne do tego, jakie warunki ten "ośrodek" teraz oferuje, natomiast nie są adekwatne do polskich realiów finansowych. chociaż, oczywiście, jeździectwo to sport elitarny  😉
a jak wygląda sprawa miejsc w stajni nad jeziorem w osowej i jakie są jeszcze inne stajnie w miniej wiecej takiej okolicy w cenie około 600zł


Oj, tam jest coraz drożej. Niedługo ceny będą jak na hipodromie, a warunki bardzo dalekie od nich... Konie stoją cały dzień stadem na małym padoku bez trawy, siana itp., nawet w największym słońcu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 listopada 2013 11:09
Jasne, bo konie powinny kosztować 1000 zł, a boksy 200...

Na hipodromie jest teraz naprawdę fajnie. Schludnie, przyjemnie, podłoża do pracy są świetne.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
10 listopada 2013 11:21
Strzyga, jeżeli to do mnie, to ja się jak najbardziej zgadzam, że hipo jest teraz świetnym miejscem, tylko umówmy się, mało kogo na to stać w Polsce. gdyby nasze zarobki wyglądały inaczej, popyt na takie miejsca też byłby inny.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 listopada 2013 11:35
Bee., w Warszawie 1200 zł kosztuje dość przeciętny pensjonat... ale tekst był do Sahary.
Bee., w Warszawie 1200 zł kosztuje dość przeciętny pensjonat... ale tekst był do Sahary.
  Ja tez znam w Warszawie pensjonat dla koni za 2000 zl,gdzie konie sa wyprowadzane na mikroskopijne padoczki piaszczyste...,pastwisk brak.
Patrząc na trójmiejskie ceny i standardy to uważam że ceny za Sopot nie odbiegają od innych pensjonatów np Otomin 1000zł La Scalla też coś ponad tysiak, Owczarnia też coś koło tego chyba(z wszystkimi dodatkami). Jeździectwo to niestety sport dla raczej bogatych ludzi a jeśli ktoś myśli na poważnie o sporcie to liczy się z o wiele większymi kosztami jakimi są zawody, wyjazdy, szkolenia itp.
Patrząc na trójmiejskie ceny i standardy to uważam że ceny za Sopot nie odbiegają od innych pensjonatów np Otomin 1000zł La Scalla też coś ponad tysiak, Owczarnia też coś koło tego chyba(z wszystkimi dodatkami). Jeździectwo to niestety sport dla raczej bogatych ludzi a jeśli ktoś myśli na poważnie o sporcie to liczy się z o wiele większymi kosztami jakimi są zawody, wyjazdy, szkolenia itp.
Niestety...
Moon   #kulistyzajebisty
11 listopada 2013 21:51
Zabrzmię może wręcz burżujsko, albo jakoś snobiasto  🤣 ale powiem, że w Sopocie ceny są wręcz niskie, jak na nowe warunki!
Zimą, na "starym" hipo boks oscylował ~1100-1200 (w zależności od stajni, dawki żywieniowej etc ofc.) a teraz pakiet brązowy (czyli de facto to samo) wg. cennika... 1195. Mając do dyspozycji dwie WIELKIE hale z kwarcem, duże boksy z oknami, ogrzewane siodlarnie i całą infrastrukturę. Naprawdę nie wydaje mi się to jakąś kosmicznie zawrotną sumą, tym bardziej jak Hanula napisała - ośrodki w okolicy o wieeeeleee niższym standardzie też są w podobnych kwotach.

W ogóle w planach są jeszcze dwie karuzele  😜


I jeździłam dziś na dużej hali. Poza tym, że podłoże jest jeszcze lekko grząskie, to jeździło mi się bajecznie!  😍
Normalnie czułam się aż nieswojo mając tyle przestrzeni do wykorzystania, aż nie wiedziałam co robić :P
a mógłby ktoś przybliżyć te pakiety?
Moon   #kulistyzajebisty
12 listopada 2013 11:36
dziękuję!
Może nie koniecznie pensjonaty, ale sklep jeździecki.
Potrzebuję bardzo pilnie kantar na tą niedzielę (a najlepiej jeszcze derkę polarową), gdzie jest najbliższy sklep jeździecki w okolicach Tczewa, Pruszcza Gdańskiego, Gdańska?
Bardzo pilne  🙇
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 listopada 2013 23:21
2 Deca (Kartuska przy Auchan (obwodnica) i Przymorze,nie pamiętam ulicy), 1 okser stacjonarny na granicy Gdanska/Sopotu, sklep na Hipo?
Ooo, dziękuję bardzo! Jutro w takim razie muszę podjechać 🙂  :kwiatek:
[quote author=Ktoś link=topic=87.msg1925633#msg1925633 date=1384557703]
Przymorze,nie pamiętam ulicy)
[/quote]

Obrońców Wybrzeża
Na Orunii jest nowo otwarty sklep
harja gdzie na orunii?
No właśnie - gdzie na orunii?  😀
jeśli chodzi o kameralne stajenki z Pięknymi terenami do jazdy, dużymi padokami, jeziorkiem i laskiem gdzie konie mogę sobie do woli chodzić to polecam http://www.konie-ulkowy.pl/

Kawałek od Pruszcza Gdańskiego ale dość kiepski dojazd dla nie zmotoryzowanych, Bo od autobusu chyba z 2 km drogi bez chodnika ;c
Ale ogólnie bardzo dobrze znam tych ludzi. Pan Andrzej hoduje konie od wielu wielu lat i robi to z ogromną pasją. Końmi zajmuje się cała rodzina. Bardzo sympatyczna atmosfera, swoboda. I to co mi się podoba to nikt na nikogo nie gada, że ten to, ten tamto   🙄
Ja pomagam tam od prawie 2 lat. Tereny są ogromne i naprawde pięknie 🙂 Stado ich koni liczy około +50 sztuk w tym konie ciężkie, kucyki małe koniki i duże piękne wielkopolskie konie i ogrom źrebaków 🙂
Koszt to miedzy 400 a 450 zł w zimie. Teraz planowana jest budowa nowej stajni i Maneżu ( jako że jest tylko lonżownik ) W dalszych planach być może budowa hali ?
Być może gdy skończy się budowa wiaty na maszyny rolne to będzie udostępniona mała hala 🙂
Słoma, siano owiec itp. Wszystko swoje. Można umówić się na jazdę i obejrzeć okolicę 🙂
Mellsii22 - przepraszam, czy sam Pan Andrzej powiedział Ci, ze tyle kosztuje tam miesięczne utrzymanie konia? Bo 400-450zł to trochę za dużo jak na takie warunki. Ogólnie nic nie mam do Pana Andrzeja, sama trzymam tam do jutra swojego konia i kupiłam od niego konia, ale pomimo tego, że tereny są nieziemskie i dbają o te konie, ale miejsca na pracę nie ma, są same tereny i jeszcze to, że po konia zawsze trzeba iść w kaloszach, bo jest zawsze pełno błota.
Chciałabym w wakacje tam trzymać, ale kiedyś hotel kosztował 250zł i to szczerze mówiąc była dosyć dobra cena jak na to co są w stanie mi zaproponować.
Jeśli ktoś lubi świeże mleko to Pan Andrzej jest hodowcą krów, więc można po jeździe sobie zakupić 😀
Jeszcze jedno pytanie, skąd wiesz o tych planach? Ja rozmawiałam z nimi i z tego co wiem to mają wybudować stajnie, ale o hali nic nie było mowy ani o maneżu 🙂
Louisa, Fokusowa, na dolnej 🙂 http://sklep-fontana.pl/
Mellsii22, fakt tereny są tam piękne, las pod samym nosem, fajni ludzie, jezioro z niezłym zejściem na dużej łące, ciekawe jak będzie kiedy się rozbudują, też słyszałam o jakimś nowym placu do jazdy 🙂 okolica naprawdę przyjemna i fajne konie. Tylko właśnie jeśli chodzi o wstawienie konia teraz w pensjonat, to zastanawiam się w którym miejscu? W tych boksach, które są na terenie wybiegu? Jeśli tak, to średnio 😉
Cena faktycznie taka jest, z tego, co mówił syn właściciela.
Behemotowa, mimo wszystko nie jest wysoka, wyżywienie(nawet jeśli zebrane z własnych pól - paliwo, maszyny rolnicze itp. to też koszt) i opieka także przecież kosztują, a nie znam stajni w okolicy, gdzie cena za pensjonat byłaby niższa. No, chyba, że faktycznie gdzieś jednak jest i warunki w niej są super idealne? 😉
No plac miał być zrobiony już w wakacje :P
Co do hali to napisałam "?" bo to moje domysły 🙂 Proszę tego nie brać tak do siebie :P

Jeśli chodzi o cenę to jak miałam stawiać tam konia to o takiej mnie poinformowano.
Warunki do jazdy oprócz terenów to najlepsze nie są, przyznam, ale ja zawsze znalazłam miejsce :P


Jeśli chodzi o padoki to chyba najlepsza stajnia jaką widziałam 🙂
NO ze stają też nie jest najlepiej, ale słyszałam coś o budowie nowej. Generalnie jak jeden koń stoi w tej mniejszej szopie to chyba jakoś super żle tam mu nie jest, przeciągów jakiś nie ma, tylko trochę.... Nieszczelna xD
Ja jak bym konia miała to bym tam postawiła, tym bardziej, że ufam tym ludziom 🙂
Już serio, za tą cenę masz lepsze pastwiska i tereny w Boroszewie u Gajcego.
Jeśli wybudują stajnie lub będzie wolny dalej boks dla mnie w tej hali, zrobi się jakieś przeszkody i maneż to faktycznie, opłaca się i nawet te błoto nie będzie mnie tak razić. Na dzień dzisiejszy cena troszkę wygórowana. Ja wiem, że koszty są, ale za tą cenę można znaleźć lepszą stajnie.
Jak jeździłam u nich może z 8 lat temu to było gorzej, teraz widzę, że zmienia się stajnia na coraz lepsze. Chciałabym kiedyś tam przyjechać i powiedzieć z czystym sumieniem "tak, moje buty nie są uwalone po kolana, a mój koń zrobił kawał dobrej roboty na ujeżdżalni". Życzę z całego serca właścicielowi i jego dzieciom by ich pomysły się spełniły 🙂
Na razie będę przyjeżdżać do nich z moim koniem na wypoczynek by pojeździć po lasach 🙂
A tak z ciekawości to Gajcy ma jakąś stronke internetową czy coś ?  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się