Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Tak się rozprostuje, że aż płaskie będzie  😜
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 listopada 2013 21:15
Przeglądając sobie ogłoszenia natknęłam się na:
piękną klacz Shire
Niebywałej urody Clydesdale'a dodatkowo klacz ma ambicje do ciągania, swojego obecnego właściciela ciąga non stop  😉
W dodatku niedrogo  😀
Ten łęk w tym siodle wygląda jakby był pęknięty... ciekawe jak ma się rozprostować ??  🤔
Również uważam, że terlica jest popękana albo coś no ale wyprostuje się!  😁
Biczowa O RANY!!!! Prawdziwy Szajr! I niżej prawdziwy Klajsdejl !!!
nie ogłoszenie ale... czy tak ma wyglądać promocja parajeździectwa?  🤔

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=231204613705341&set=a.230906423735160.1073741830.133428453482958&type=1&theater


na miejscu każdego kto najchętniej animalsów by naslal na wlaścicielkę najpierw zanim krytykujecie radze napisać do właściciela i zapytać dla czego ten koń tak wygląda. Po prostu nie toleruje rzucania fałszywych oskarżeń a słowami można też wiele złego wyrządzić.
Fakt takie zdjęcie nie powinno ukazać się w internecie ale podam wam mój przykład:
Jestem instruktorem jazdy konnej i między innymi prowadze szkółkę jakiś czas temu trafiła do mnie klacz w połowie xx 20 lat zagłodzona zapadnięte mięśnie kręgosłupa przez jazde w niedopasowanym siodle. hm... jak myślicie czy doprowadzenie takiego konia jest łatwe swoją drogą konik ze zdjęcia też wygląda jak coś z folbluta by miał a je na prawde ciężko utrzymać w dobrej kondycji. W każdym razie wracając do mojej kobyły troche doszła do siebie nadal widoczne żebra wet zalecił prace pod siodłem delikatną żeby chociaż troche odbudować mięśnie o ile w tym wieku to możliwe myśle że sam w to nie wierzył że klacz normalnie będzie wyglądać w każdym razie po jakimś czasie dawałam ją na delikatne jazdy pod lekkie osoby żeby troche pochodziła i teraz co miałam robić
a) rzucać się na każdego rodzica z aparatem b) na wejściu je konfiskować czy c) brać 1000000zł za każde zdjęcie

przecież nie raz nie ma się wpływu na to co trafi do internetu oczywiście jej zdjęcia też trafiły na bloga jakiejś dziewczynki  i była wielka dyskusja od takich jak wy jaka to zaniedbana jak się nad nią znęcają jeszcze w rekreacji pewnie 10 godzin chodzi przez takie głupie słowa i niepodstawne oskarżenia miałam 3 kontrole w ciągu 1 tygodnia na prawde takimi słowami sporo złego można narobić. Ja na szczęście się odbiłam bo jak tylko kobyła zaczeła normalnie wyglądać wstawiłąm jej zdjęcie i opisalam jej historie i już nie byłam sadystką ale na prawde wiele nieprzyjemnych sytuacji mnie przez to spotkało więc na prawde radze wam uważać na słowa i przemyśleć coś 10 razy zanim zaczniecie kogoś oskarżać. Ja się nauczyłam że jak kolejny chudy koń do mnie trafił to pierwszy miesiąc na padok go tylko w derce mogłam puszczać bo zaraz jakieś mendy by znowu ze mnie zrobiły sadyste
klaudusia1015, ale oni sami to zdjęcie udostępnili, a nie "ktoś".
ten twoja zagłodzono chodziła kliniki w takim stanie?

może różnie koń wygladac - ale takimi się nie promuje dyscypliny, nie trenuja sportowo.
czy mogłoby dojść do takiej sytuacji (jazda, trening, promocja(!) )ze zdrowym jeźdźcem ?
"Parajeździectwo Przykro nam, że tak odważnie komentują Panie nie znając ani konia, ani jego historii - to fantastyczny koń, któremu treningi ratują życie. Przeszła ciężką chorobę wyniszczającą tkankę mięśniową i własnie dzięki delikatnym, prawidłowo prowadzonym treningom odzyskuje formę. Podczas treningów na tyle poprawiła ukrwienie mięśni, że widoczna była poprawa jakości stępa w ciągu kilku minut. Uratowana, choć weterynarze skazali ją już na śmierć - teraz potrzebuje być ważna, chce pracować i chce być z ludźmi - nawet jeśli wygląda w tej chwili nie najlepiej. Dziękujemy Abaja i trzymamy za ciebie kciuki!"

odpowiedź autora komentarze poczytać wystarczy pod zdjęciem

A jaka to różnica czy koń pracuje pod siodłem tak jak ten powyżej pod okiem doświadczonej osoby która zna jego problem i wie jakie ćwiczenia zastosować by mu pomoc(bo po to myśle pojechal na klinike) a tak jak u mnie pod moim okiem gdzie jedyne co wiedziałam to to że ma mieć lekką prace bo weterynarzem ani rehabilitantką nie jestem. Ważne że jej ta praca pomogła i wygląda o niebo lepiej nawet weterynarz nie poznaje tego konia i nie wierzy w jej aktualny wiek.
I myśle że w takiej sytuacji zanim kogoś oskarżymy ja na waszym miejscu napisała bym tylko komentarz że czekam na zdjęcia za miesiąc żeby zobaczyć jakie postępy robi koń w swoim wyglądzie. Ale myśle że moje słowa trafią może do 1 osoby bo przecież połowa środowiska jeździeckiego jest gorsza niż te starsze babeczki na ławkach przed blokiem
a druga katuje konie - ja chyba wole być w tej pierwszej ;]

nie przemawia dla mnie poprawa stanu w kilka minut ... jesli macie tam takich cudotwórców - chętnie poznam.

klinika jest treningowa - a nie rehabilitacyjna, więc pojechał na nią dla przyjemności i korzyści jeźdźca, trenera, wlasciciela, klubu...  a nei swojego. dla swojego powinien chodzić luzem, a nie z siodlem na kręgosłupie i telepiącym się ciężarem.

i jak pod postem opisano - nikogo nie obchodzi historia konia (przy impresji). obchodzi obrazek - to obrazek z tu i teraz świadczy i reklamuje organizację.

ja rozumiem, że może tak wyglądać bo cos tam - i nie neguje tego,
ale że ma pod siodłem zamiast na lonży, że siodło na kościach (az takich) lepsze niż trening luzem - tu mi ciężko uwierzyć.

ale tak czy siak takich obrazków się do reklam nie wstawia - bo robia antyreklamę...
swoją drogą: ciekawe czy u kolejnego konia próbuje chorobę "przemycić"?


🚫 Co jest z tym koniem? Co to za choroba? Miałam kiedyś w pracy taki sam przypadek, również świszczący oddech, bałam się z tym koniem zagalopować, żeby się nie udusił, mimo, iż szef mówił, że 'to nic' 😲
Ewenement prosto z Jaszkowa. Przyjrzyjcie się dokładnie godzinom rozpoczęcia konkursów... Tych ostatnich 😉

chyba bym nie dojechała 😂
dodzilla miałam do czynienia z koniem który podobnie świszczał okazało się że był to efekt uboczny niedoleczonego zapalenia płuc.
Co do tematu tego chudego konia jest to temat rzeka a to nie wątek by o to się kłucić a lonża nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem pamiętaj że na kole koń obciąża mocniej jedną strone w przypadku zaniuku mięśni nie wskazane jest nadmierne obciążanie 1 ze stron zwłaszcza że taki koń jest za zwyczaj dość sztywny i ciężko mu się wygiąć kwestia co poleci weterynarz za zwyczaj każe chodzić po długich prostych

xxmalinaxx co do ostatniego konkursu nietypowy żeby nie to że tak daleko sama chętnie wystartowała bym w nocnych zawodach kiedyś w szwecji takie widzialam i były mega i wszędzie były pochodnie jak ktoś będzie na tych zawodach chętnie zobaczę filmiki jak to wyszło
http://alegratka.pl/ogloszenie/pilnie-klacz-fryzyjska-siodlo-i-22883909.html
5 zdjęcie o,o Czaprak poza siodłem, popręg w ogóle tam, gdzie być nie powinien. O całej reszcie nie wspominając..  🙄
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 listopada 2013 00:16
To ogłoszenie już chyba tu kiedyś gościło.
xxmalinaxx pogłupieli? 🤔
[quote author=Gniadata link=topic=190.msg1915327#msg1915327 date=1383550598]
swoją drogą: ciekawe czy u kolejnego konia próbuje chorobę "przemycić"?


🚫 Co jest z tym koniem? Co to za choroba? Miałam kiedyś w pracy taki sam przypadek, również świszczący oddech, bałam się z tym koniem zagalopować, żeby się nie udusił, mimo, iż szef mówił, że 'to nic' 😲
[/quote]

rorer 🙂

w jaszkowie fakt pojechali rowno z konkursami 🙂
sumire no właśnie mnie dziwi, że ludzie dojeżdżali i godzili się na to. Przynajmniej 50% pojechało ten ostatni konkurs...
klaudusia1015 ale to nie było nic nietypowego żadnych pochodni i bajerów. Po prostu wpadka organizatora, co więcej, większość ludzi tam była już zbyt wstawiona, by ogarniać temat 😉
ashtray tak to jest, jak się organizuje na raz regionalki, kuce, ogólnopolskie i cholera wie co...  🤣
Zaszaleli z tymi godzinami :p a jak ktoś jeszcze jedzie ostatni w ostatnim konkursie to już w ogóle  😵
myślałam że to specjalna atrakcja no hm ale jedno jest pewne jak bym sie na nie wybierała to pierwszy raz nie zaspala bym na zawody 😉
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2013 16:57
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 listopada 2013 21:20
Nie wiem czy samo ogłoszenie super zadziwiające, może jestem zmęczona ale coś minie gra na zdjęciu.
klik
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 listopada 2013 21:36
właśnie, to samo pomyślałam. Nie zgadza mi się to, że pod siodłem jest czaprak i jakiś kocyk, może to pad westernowy?  🤔
No i już pomijając jeźdźca i jego strój bo wiele ogłoszeń jest, głównie ze wsi  🙄 na których możemy obserwować najnowsze trendy mody, typu skarpetki i klapki, rozpięta koszula ukazująca owłosioną klatę gościa po 50 i takie tam inne  🙂
Ciekawa jestem gdzie się uczyli siodłać ha ha ha - tylko koni żal! 🤬
Nie wiem, co to za siodło, ale jak na moje to tylko ten czaprak czy tam koc jest za bardzo wysunięty na łopatkę.
Konik całkiem ładny jest, ale bardziej mnie dziwi jego przednie prawe kopyto...
z naszego podworka:
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/9721?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=4&strona=1

Ciekawe w jakich zawodach startowała "zawodniczka"... 😁

http://alegratka.pl/ogloszenie/pilnie-klacz-fryzyjska-siodlo-i-22883909.html
5 zdjęcie o,o Czaprak poza siodłem, popręg w ogóle tam, gdzie być nie powinien. O całej reszcie nie wspominając..  🙄

A to sobie zapisze na dysku. Mistrzostwo siodłania i dosiadu. 😀
Nie wiem czy samo ogłoszenie super zadziwiające, może jestem zmęczona ale coś minie gra na zdjęciu.
klik


w ogółe co za siodlo ma ten koń? to co ledwo wystaje spod chłopaka jakies takie dziwne. nie kojarzy mi się z niczym co widziałam do tej pory.
a koń fajny. i dobrze handlarz wycenił
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 listopada 2013 13:05
horse_art, a to nie jest jakaś niekompletna kulbaka?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się