Siodło skokowe

Livia   ...z innego świata
06 października 2013 18:45
Nowego Prestige'a w tej cenie nie znajdziesz, ale spokojnie możesz zapolować na jakieś używane 🙂
Ajlona, jeździłam raz w GP i całkiem przyjaźnie 🙂 Siedziało mi się lepiej niż w Millenium, ogólnie całkiem przyjemne siodło, chociaż miałam delikatne uczucie, jakby usadzało mnie trochę fotelowo.
Nawet nie poluje na nowe 😀 Jak mi się uda to najlepiej będzie jak sama wsiądę w daw maga
Daw mag gp to straszny kibel. Siedzi się tak samo jak w Prestige GP. Według mnie nadaje się do wypadów w teren, rekreacyjnej jazdy. Do 3 tys to chyba Kentaury się mieszczą, nie???
Potwierdzam kiblowatość GP, nadaje się dla bardzo początkujących, bo wypaść się z tego nie da. Jak człowiek tylko zaczyna coś ogarniać, to siodło przeszkadza strasznie.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 października 2013 16:50
Zuzu. nie do końca się z Tobą zgodzę. Mnie się w GP dobrze siedziało, aczkolwiek osoby ze słabszym dosiadem usadza nieco fotelowo. Co do KenTaura się z Tobą zgodzę- trafiają się do 3 tys. Ja chociażby swojego nowego kupiłam za nieco ponad 2500 😉
czy ktoś spotkał moze stubbena siegfrida z wyciętym łękiem ? czy to nierealne ? 🙁
Zuzu. ja też się nie zgodzę co do Daw Maga GP 😉 Uważam, że to bardzo przyjemne siodło jak na swoją cenę.
A powiedzcie mi proszę czy siodło daw mag żeby wypadło jak na prestige 34/35 to rozmiar M L czy XL ? ponieważ zastanawiam się nad kupnem go przez ograniczony mój budżet jak i że na nówki siodeł czeka się po 2-3mies. a mój koń jest mega szeroki :/
Wydaje mi się, że 34/35 Prestige'a odpowiada w Daw-Magu łękowi L.  Ale niech jeszcze potwierdzą to osoby bardziej kompetentne ode mnie  😉
Też mi się wydaje, że L, ale najlepiej pytać u DAW-MAGA po prostu
i believe i can fly1   mój koń obecnie ma 34 prestige, a Batesa (skórzany odpowiednik wintec'a) miał łęk 31. Pod Batesa cienki żel, pod prestige mattes standardowy. W moim przekonaniu (doświadczeniu) łęk 34 w prestiżu to wcale nie jest mega szeroki.
Czy ktoś może się wypowiedziec na temat tego siodła ? -> http://wkkw.eu/siodlo-mark-todd-charisma-p-1081.html
Szukam siodła krosowego ,a to mnie zainteresowało więc szukam opinii na jego temat  🤣
Mąka, ale ja nie twierdzę, że nie jest przyzwoite jak na swoją cenę, tylko że to  nie jest siodło skokowe. 😉
Dokładnie też jeż jestem tego zdania, Daw Maga GP  to ortopedyk  😁

Mi ostatnio wpadło w ręce siodło Waldhausena i jezdzi mi się w nim taaaaak dobrze że Albion i Prestige Paris poszły w odstawkę  😍
hm... ja mialam daw maga gp sprzedalam go tylko dla tego że nie pasowało mi na kobyle a ich firma to banda debili bo inaczej tego nie ujme która nie wiem czy umiala by osiodłać konia a co dopiero przerobić czy dopasować je do konia po prostu ręce opadają.

Fakt nie raz dupsko mi uratowało zwłaszcza na młodych koniach czułam się w tym siodle na prawdę pewnie
Mały problem sprzedałam i teraz mam problem nie z dopasowaniem siodła do konia tylko do siebie mam w miare wesołą i nie zawsze przewidywalną kobyłkę więc szukam jakiejś skokówki która w miare trzyma
Miałam okazje jeździć ostatnio w hb jednotybinkowym i mam mega mieszane uczucia niby łydka idealnie leżała a nie raz mi uciekała do przodu ale widziałam różnice w równowadze jak mojego konia zaatakował krwiożerczy zając który kicał po padoku

Jakie siodła możecie polecić?
klaudusia1015,  Masz, weź sobie kilka, przydają się:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
........................................
zuzu dzięki ale ten no na konia za wąskie 🤣

co myślicie modelu prestiga Paris?
klaudusia1015 to raczej nie siodło dla Ciebie  😁
mam w miare wesołą i nie zawsze przewidywalną kobyłkę więc szukam jakiejś skokówki która w miare trzyma
bredzisz! 🤔wirek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 listopada 2013 22:03
oj tam,od razu,że bredzi...jak sobie kupi za małego norber koofa at,i się zakleszczy,to może będzie ją trzymać 😁
super trener:
nie zależy mi na siodle w którym będe przyklejona ale przy pracy z młodymi końmi jednak ja cenie sobie to że nie raz siodło może mi tyłek uratować jak walcze o przetrwanie na młodziku który nagle stwierdzi że postrzela z krzyża to będzie zabawnie. Niestety banku nie obrabuje żeby mieć siodlo na swoją kobyłe (na której ledwo nki jeżdże i wyżej pewnie nie będe skakać chyba że nagle dostane magiczny bon na miliony) i jeszcze dodatkowo mieć siodło na młode konie ktore będzie mieć duże poduszki i będzie w miarę trzymać.

Swoją drogą przesadzam troche wiem ale ja po prostu nienawidze zmian i jak się do czegoś przyzwyczaje to ciężko mi na coś innego się przestawić niczym babcie które nie wymienią starej frani bo lubią tą pralkę i żadna tak nie pierze. Myśle że gdyby nie to że kobyła mi z siodla wyrosła i że w daw magu totalnie nie byli w stanie ogarnąć dopasowanie tego siodła do niej to myśle że miala bym je tak długo aż by cala skóra z niego zlazła na szczęście udalo im się zrazić mnie do ich firmy. I to jest ten problem słucham kogoś kto mi doradzi siodlo ale jest to ale siedzi się inaczej więc że inaczej to gorzej. 
Jak bym miała patrzeć na samego konia to wzięla bym bez wachania hb bo koń chodził miodzio rewelka ale za dużo czytałam wszystkich forum i słuchałam różnych ludzi którzy zachwalają tylko swoje siodla i po prostu mam mentlik totalny a czasu coraz mniej na jaką kolwiek decyzje
dalej bredzisz...
Jeżeli chcesz siodło skokowe "trzymające " to są prestige z dużymi klockami np rialto lub sydney  😉

Dziewczyny rozglądam się za nowym siodłem. Potrzebuję czegoś, co będzie dobrze trzymało w skokach do 130 cm ale nada się też do normalnych jazd bez skoków. Mam 178 cm wzrostu- więc musi być coś dla długonożnych 😀 Fajnie by było znaleźć coś z głębszym siedziskiem, bo jakoś nie lubię płaskich. Do tej pory jeździłam w UBO, w Kiefferze Munchen i Stubbenie Siegfried. Najlepiej siedziało mi się w UBO, tylko rozmiar siedziska na mnie za duży i nie było tylnych klocków. Chcę przeznaczyć tak do 2500 i interesują mnie zarówno nowe jak i używane siodła. Doradzicie za czym się porozglądać? :kwiatek:
A co myślicie o tym siodle : http://allegro.pl/allesiodla-siodlo-skokowe-stubben-siegfried-i3722365072.html bo powiem, że cena atrakcyjna 🙂
Ktoś tu ma może siodło Equipe ?? Jak sie sprawują w uzytkowaniu ?
Klami, ja jeździłam w kilku Equipach, bardzo fajne siodła. Koleżanka na której koniu jeździłam dłuższą chwilę miała Expression Special, bardzo fajne siodło, nie narzucające dosiadu i nie trzymające, a z drugiej strony siedziało się w nim prawidłowo 😉 Zmieniasz siodło? 👀
Nirv, interesują mnie szczególnie te z serii carbon. Co do zmiany to tak, rozważam taką opcję obecnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się