preparaty na stawy

Który MSM jest najlepszy?

Wybierając z wyszukiwarki dwa pierwsze z brzegu:

-  PHARMACARE Czysty MSM w proszku 600g za 139 zł http://www.amigo-konie.pl/pharma-czysty-msm-w-proszku-600g.html

- Farnam MSM 1 kg za 99 zł http://farnam.pl/produkty/wedlug-uzytku/dodatki-paszowe/farnam-msm/

Skoro obydwa są "czyste" to skąd taka różnica w cenie?

Jakie Wy polecacie?
caffka ja podaję ten http://www.mksklep.pl/equipower-msm-800-p-11080.html i polecam, niedrogi

maliniaq śmiało, można, moja najlepsza kobyła jedzie na tym którąś już ciążę, wet nie widzi przeciwskazań
próbował ktoś bewegungszauber epony?


Ja dzisiaj zakupiłam

http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=59&product_id=59
Witam
Mój koń od kiedy zacząłem na nim trochę cięższe treningi ma spóchnięte zadnie nogi, tak mocno, że ciężko przed treningiem założyć mu ochraniacze. Opuchlizna nie jest gorąca i koń podczas dotykania w ogóle nie reaguje więc go to nie boli. Nie kuleje i bardzo chętnie trenuje. Po treningu po opuchliźnie nie ma śladu. Godzinę po treningu nogi nie są jeszcze spóchnięte, dopiero jak na drugi dzień przyjeżdżam na tening to nowu są opuchnięte.
Bardzo proszę o pomoc w diagnozie tej opuchlizny i dobranie odpowiedniego suplementu.
Z góry dziękuje!
Gillian   four letter word
02 listopada 2013 19:49
pippen, co to są cięższe treningi? po jakim podłożu jeździsz, co robisz? ile lat ma koń i co robił wcześniej? jak dbasz o nogi po jeździe...?
pippen, co to są cięższe treningi? po jakim podłożu jeździsz, co robisz? ile lat ma koń i co robił wcześniej? jak dbasz o nogi po jeździe...?

To są treningi nastawione typowo na skoki. Jeździmy na piasku a koń ma 6 lat i mam go od 3 miesięcy. Jego poprzedni właściciel nie miał dla niego za dużo czasu i jeździł sporadycznie (1-2 razy w tygodniu). Od kiedy go mamy stopniowo wydłużaliśmy mu treningi, ale od jakiegoś miesiąca wprowadziliśmy mu treningi skokowe. Po jeździe nogi spłukuje zimną wodą i czyszcze kopyta.
Gillian   four letter word
02 listopada 2013 20:35
spróbuj po skokach zawinąć nogi na noc albo chociaż posmaruj Absorbiną na przykład. Koń był badany przed zakupem? jest zdrowy?
i najważniejsze - ile dostaje jeść i czy jest padokowany?
Był badany i jest zdrowy. A co to ta Absorbina, gdzie mogę kupić?
Gillian   four letter word
02 listopada 2013 20:41
pytałam jeszcze ile je i czy jest padokowany. Absorbina jest żelem/płynem stosowanym do smarowania nóg po wysiłku - tzn wcierka.
Je normalnie jak inne konie - zjada wszystko. Padokowany raz w tygodniu.
Gillian   four letter word
02 listopada 2013 20:58
no to masz odpowiedź na swoje pytanie. Żre i stoi w boksie.
no to masz odpowiedź na swoje pytanie. Żre i stoi w boksie.


Jest jeżdżony 6 razy w tygodniu a jeden dzień ma przerwe w jeździe i wtedy jest padokowany. To mało?
Gillian   four letter word
02 listopada 2013 21:03
Mało, jak widać dla konia za mało. Dorzuć mu padok na co dzień, karuzelę, spacer w ręku.
Tak, mało, bo oznacza ok 20 h dziennie w boksie - jakbyś siedziała zamknięta w łazience przez 20 h to też miałabyś mało ruchu 😉
Mój koń sam wytrzymuje na padoku max 20 minut i cięgnie do boksu.
Wszyscy odradzają nam wypuszczanie go z innymi konmi, bo nie wiadomo czy stado go zaakceptuje.
I co tu robic?
Gillian   four letter word
02 listopada 2013 21:15
A w ten jeden dzień wolny jak wygląda padokowanie? też 20 minut?
Od niedawna puszczamy go razem z innym prywatnym koniem i wtedy mają razem "wypas" jakies półtorej godziny.
Tylko ciężko jest nam się razem zgrać ....
Gillian   four letter word
02 listopada 2013 21:31
a dlaczego nie możecie puszczać ich codziennie?
z prostej przyczyny - braku czasu
Gillian   four letter word
02 listopada 2013 21:33
jakim cudem? stajenny rano przychodzi, karmi, wypuszcza. Gdzie jest problem?
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
04 listopada 2013 20:13
Ja polecam MSM z frimy Nutrihorse, mój dostaje go od ponad miesiąca i efekt jest widoczny. Zamieniłam z msms z cortaflexu i na dzien dzisiejszy nie żałuję a ten z nutrihorse jest duzo bardziej wydajny🙂
Szukam czegoś dla młodego, dużego konia, koń przebadany i jest w 100 procentach zdrowy na dzień dzisiejszy, ale raz na pół roku chciałabym zrobić mu kurację wspomagającą układ ruchu. Starszemu podawałam flexijointa, natomiast chciałabym coś tańszego, czy ktoś ma jakiś pomysł? NH czy lepiej postawić np. na Orlinga? Za wszelkie informacje z góry dziękuję  :kwiatek:
Czy ktoś podaje/podawał suplement NAF Superflex w proszku? Mam pytanie praktyczne-jak wygląda ten proszek (sypki, bardziej zwarty, kolor itp).
MoniaaA, dwa lata temu podawalam superflex, byl sypki o konsystencji drobnego piasku jakby,lekko pylacy o kwaskowym zapachu.
Wyleciało mi z głowy- jak się nazywa lek, który podaje się koniom z problemami stawowymi serią w formie zastrzyków: jeden daje się dożylnie, a drugi domięśniowo?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 listopada 2013 18:57
Domięśniowo się daje Cartrophen.
Dziękuję :kwiatek: Pamiętasz może jaką dawkę co ile i przez jaki okres? Koszt serii chyba średnio ok. 1500?

Dożylnie kwas hialuronowy, tildren? Dobrze pamiętam?

Co jest skuteczniejsze?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 listopada 2013 19:13
Wiem, że 4 zastrzyki co tydzień. Koszt coś w tym stylu, może trochę mniej.

Kwas i Tildren daje się dostawowo lub dożylnie.

Ciężko mi powiedzieć co skuteczniejsze, wszystko zależy od konkretnego przypadku.
Dwa lata temu podawała cartrophen, seria zastrzyków codziennych , tfu  cotygodniowych domiesniowo. Koszt to było 1000 zł.
Tildren kosztował nas 2200. Dozylnie
Po tildrenie  była wyraźna poprawa również na zdjęciach RTG
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
12 listopada 2013 12:24
D+A

dożylnie kwas ma np. Aga Bestry za ok 1200pln. Raz na jakiś czas Mateusz Hecold ma "promocje"  dożylnego kwasu za  niższą cenę. Trzeba do niego zadzwonić i umówić się, "zaklepać" dawki.

Generalnie pomaga bardziej niż cokolwiek innego na różnego rodzaju zwyrodnienia "wiekowe", strzelanie, strzykanie, ruchomość stawu. Dla mnie to cud i tylko to się tak na prawdę opłaca. Możesz zadzwonić do Mateusza i zapytać się czy na Wasze schorzenie pomoże i kiedy będzie miał "promocję". Rozchodzi się jak ciepłe bułeczki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się