Stajnie: kujawsko-pomorskie

sąsieczno owszem na prawde jazda na 1 poziomie ale bez samochodu kicha
tu bez problemu dojedziesz miejskim i też masz jakiś poziom jazd www.stajniapodszybowcem.pl
Powiedzmy, że poziom wszystkiego w tej stajni nijak ma się do tych, wymienionych wcześniej...
Hej! Szukam stajni dla mojego konia. Przeprowadzam się ponieważ zaczynam studia w Toruniu a mieszkać będę w Aleksandrowie Kujawskim. Możecie polecić jakieś pensjonaty dla koni w tych okolicach?
Wystarczyłoby przejrzeć pare stron wątku  🙄
Wątek przeglądam regularnie, ale jakoś sobie nie przypominam lawiny propozycji, które dotyczyłyby tej strony Torunia...
No chyba, że to wszystko jedno, ale zakładam po opisie, że fajniej by było, gdyby jednak koń stal w tych okolicach. Ja niestety nie jestem w stanie pomóc, do głowy przychodzi mi tylko Mała Nieszawka, ale byłam tam ledwie raz i ciężko mi powiedzieć jakie są warunki. Ja niby w te stronę jeżdżę, ale miejsc nie ma...
sąsieczno owszem na prawde jazda na 1 poziomie ale bez samochodu kicha
tu bez problemu dojedziesz miejskim i też masz jakiś poziom jazd www.stajniapodszybowcem.pl


A wiesz może jakie są ceny w stajni pod szybowcem i sąsiecznie za treningi indywidualne?
monik94, szczegolow cenowych Ci nie podam, ale jak chcesz sie faktycznie nauczyc jezdzic, to odpusc sobie stajnie pod szybowcem...
monik94 klaudusia1015 ceny zna bo jest właścicielem stajni pod szybowcem 🙂 przynajmniej ogłasza tam i pensjonat i konie
Od siebie mogę dodać, że w Aleksandrowie Kujawskim jest stajnia. A dokładnie Rożno- Parcele. Podaje link na fb gdyż strona internetowa nie działa obecnie.

http://www.facebook.com/KalinowyZakatek
reklama
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama na forum
AlKaheel, ale o co chodzi?
wątek nazywa się stajnie w kujawsko-pomorskim, więc podaję adres strony jednej ze stajni w tym województwie
Swojej? Znaczy reklama taka? 🙂
Po prawie 3 letniej przerwie wracam właśnie do jeździectwa...I zastanawiam się, gdzie powinnam trafić. Wcześniej wraz z własnym koniem stacjonowaliśmy w Gościeradzu, ale obecnie, gdy już nie jest mój raczej postaram się poszukać innej opcji. Myślę nad Cavallino, bo słyszałam, że warto, ale czy bez własnego konia również? Może ktoś ma jakieś większe pojęcie? 😉
Nie wiem na jakim poziomie jeździsz i co Cię interesuje. Z tego co obserwuję to w Cavallino jest możliwość indywidualnych treningów na ich koniach, lub normalnej jazdy w grupie. Znam też osoby, które zaczynały od zera a niedawno zdały brązową odznakę. Oczywiście zawsze lepiej jak ma sie swojego konia, ale na szkółkę to dobra opcja.
Nie wiem jak określić poziom na jakim jeżdżę. Generalnie zależy mi na tym, aby w stajni podchodzono do mnie bardziej jako do jednostki indywidualnej niż "jakiejś tam sobie osoby z zastępu" 😉. W przeszłości jeździłam również oprócz tego, że na moim indywidualnie to także na koniach ze stajni, w której mój czterokopytny stacjonował( przez jakiś czas w opcję wchodziła również dzierżawa). Starałam się osiągnąć jak największą współpracę z koniem i to jest dla mnie ważne. Wykonywałam różne ćwiczenia ujeżdżeniowe, próbowałam pracować i bawić się z koniem. W moim przypadku w grę wchodziło głównie jakieś tam początkowe ujeżdżenie, ale czasem trochę dla odmiany skakałam. Zależy mi na stajni, w której mogłabym właśnie doszkalać się dalej w tymże kierunku przy doskonaleniu dosiadu, ale także współpracy z końmi, a ważne jest, aby były one lepiej ujeżdżone, a nie chodziły "mechanicznie" ogon za ogonem. Najlepiej także oczywiście, jeśli ilość koni na jeździe nie przekracza ok. 4.
Jeśli chodzi o kwestię dojazdu to mieszkam na osiedlu Osowa Góra w Bydgoszczy. Poza Cavallino czytałam też dość sporo o Cielu...Czy mogłabym w tych stajniach/bądź innych znaleźć to czego szukam? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i opinie  :kwiatek:
milena1013   kopyta i sznurki ^^
11 listopada 2013 19:19
Czy ma ktoś informacje odnośnie aktualnej sytuacji w Myślęcinku ? I czy stajnia Baskil ma jakąś aktualną stronę internetową ?
dworcika a powiedz mi patrząc na toruń i okolice jakie perspektywy ma osoba która chce zacząć jeździć? . z różnych stajni miałam ludzi na jazdę i przez to wyrabia sie moja opinia i jedyne co to jak przyszedł ktoś z sasieczna na jazdę to widziałam że miał poświęcony ten czas na jeździe za który zapłacił no może z 2 małe stajnię jeszcze nasuna mi sie do głowy. a większość zakodowane piętą w dol bo to jedyne co słyszeli. nie chce broń boże robić żadnej reklamy ani anty reklamy nikomu innemu dla tego wolę nie wypowiadać sie na temat niektórych stajni i nie chce rzucać nazwami ale gdy ktoś kto podobno jeździ pół roku w bardzo znanej wszystkim stajni i nie wie jak anglezowac na dobra nogę to ręce opadaja. spodkalam sie też z osoba dorosła która powiedziała że bez wypinaczy na konia nie wsiadzie bo trenerka jej powiedziała że są po to żeby koń nie brykal przykładów może być tysiące ale nasz piękny toruń taki poziom reprezentuje i jak ktoś już jeździ ma konia swojego lub jakiegoś do dyspozycji trenerów trochę jest ale patrząc na zwykła rekreacje jest żałosny poziom i na prawdę nie chce wchodzić w żadne spory bo każdy wiadomo ma swoją opinię i różne gusta ale widzę na codzień ludzi z różnych stajni i po krótkim wywiadzie gdzie i ile jeździli po czym widzę ich na koniach ja mam takie a nie inne zdanie. zaznaczam że mówię tu cały czas o jeździe rekreacyjnej.
Najzwyczajniej w świecie Stajnia pod Szybowcem nie wpisuje mi się w poniższy opis:

Witam,
chciałabym zacząć naukę jazdy konnej ale nie klepać pupą tylko ambitnie podejść do sprawy. Proszę o polecenie dobrych i wymagających trenerów. Interesuje mnie Toruń i okolice.


Ani ambitnie, ani pod okiem wymagających trenerów. No chyba, że za takich mamy gromadkę nastolatek?
No i chciała by zacząć naukę jazdy więc lonża rozumiem tak? Po za tym chciałam zaznaczyć że każdy po za dziewczynami które odbywaly u nas praktyki ma kurs instruktorski więc nie rozumiem co ma znaczyć banda nastolatek bo chyba by go zdobyć trzeba ukończyć szkołę średnią więc nie wiem czy w tym wieku jest się nastolatką. No cóż przykro mi że wyrobiła Pani sobie takie zdanie ale wydaje mi się że na podstawie plotek bo z tego co wiem nigdy do nas Pani nie trafiła nie można wyrabiać sobie swojego zdania. Ja niejednokrotnie słyszałam plotki o różnych stajniach a po pobycie w nich osobiście okazywało się że to fantastyczne miejsce.
Po za tym jak pisałam wcześniej każdy ma swoje gusta i jednemu się podoba innemu nie no trudno. Myśle że ten spór nie ma większego sensu i radze go zakończyć.
Ja nie narzekam na liczbę naszych klientów i nikogo wołem ciągnąć nie będę a kto będzie chciał sam zdecyduje czy mu się podoba.
Po za tym jak już wchodzimy na temat ambitnych treningów które prowadził mój trener u nas to nikt zarzutów nie miał a efekty były na zawodach w tym sezonie bo większość dzieci od nas która w tym sezonie startowała miała za zwyczaj czyste przejazdy ostatnie zawody nawet na kucyku 9 letnia dziewczynka wygrała. To na pewno świadczy o tym że nikt nie ma pojęcia o tym czego uczy 😉
Stajnie, które mogę polecić to Czarne Błoto i Płonko.
W Czarnym Błocie indywidualne podejście do jeźdźca, duża uwaga skierowana na konie, duża wiedza instruktora, który cały czas się doszkala. Jazdy ujeżdżeniowe.
W Płonku jazda w grupie 3-4 osobowej, ale nigdy za ogonami. Instruktor każdemu dobiera ćwiczenia indywidualnie i mimo jazdy w grupie nie traci się na tym bądź przynajmniej nie odczuwa się tego mocno. Głównie ujeżdżenie, ale konie również coś skoczą.
W obydwu tych stajniach konie dobrze ułożone, sporo umieją. Nie są to typowe 'rekreanty', które ciągną noga za nogą. Można się wiele nauczyć. Atmosfera też jest super, miło i przyjemnie, a to też ma znaczenie.

Miałam też okazję kilka razy pojeździć w Stajni pod Szybowcem. Szczerze mówiąc średnio byłam zadowolona. Jazda w zastępie koń za koniem. Galop jedynie indywidualnie, gdzie reszta jeźdźców czeka na środku padoku. Grupa na jeździe nie jest dobrana według umiejętności. Jazdy za każdym razem prowadził mi ktoś inny, więc o instruktorze nie mogę się wypowiedzieć. Wiem, że istnieje możliwość wykupienia treningu, ale nie skorzystałam gdyż są one skokowe.

Kiedyś byłam parę razy w Leźnie, ale było to dosyć dawno więc pewnie sporo się pozmieniało.
Dla zainteresowanych... u nas w ośrodku  Cavallino będzie organizowana złota odznaka(brąz i srebro też), egzaminować między innymi będzie Wacław Pruchniewicz.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
28 listopada 2013 12:44
Jaką stajnię we Włocławku lub najblizszych okolicach możecie polecić ?  Chciałbym wykupić w prezencie świątecznym kilka jazd dla nastolatki, która dopiero od niedawna się uczy.
Czy ktoś z regionu (oprócz Pana z konika) zajmuje się dopasowywaniem siodeł?? i Się na tym zna?? Nie chce kupować nowego, chce zmodyfikować stare u rymarza...
elwarka stajnie mamy kiepskie ale gdybym miała wybierać to Pensjonat Michelin o tej porze roku 😉 skoro ktoś się uczy to może tam gdzie się uczy
kalarepa w Bydg bardzo kiepsko z pasowaczem - w sensie BRAK osób kompetentnych. Ja nie ryzykowałabym zniszczenia siodła. Swoje wiozłam do Pleszewa - bardzo polecam.
No tak ale to konia tez bym musiala zawiezc albo ktos z pleszewa musialby przyjechac tu
Barnabik, stajnia Michelin ma tę przewagę, że ma halę ( krytą ujeżdżalnię) i dobry dojazd, ale polecam również stajnię w Bogucinie, dojazd może nieco gorszy, ale "atmosfera" ok . Mogę Ci dać też namiar na pewną prywatną, kameralną stajenkę, ale to już na priv poproszę.
Egra i dlatego napisałam że o tej porze roku ją polecam 🙂
Barnabik, przepraszam, pokręciło mi się. Do postu elwarki chciałam się odnieść.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się