Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 października 2013 15:56
😂 😂 dobre!!

przyszlo u nas rozliczenie za 2012 rok i troche sie podlamalam iloscia wody jaka zuzywamy.Wiec poszlam do lazienki i sprawdzilam ile wody na minute leci. no i wyszlo 13 litrow. kupilam nowy prysznic i wczoraj mierze....6 litrow. ponad 50% mniej. Fakt, gorzej troche sie myje, ale napewno nie potrzebuje dwa razy tyle czasu zeby sie splukac wiec bedzie oszczednosc.

revoltowe perfekcyjne tez uzywaja takich prysznicow? zauwazyliscie na rachunku roznice?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 października 2013 19:29
Mam pytanie o grill elektryczny- kto ma i uzywa? Chodzi za mna od dluzszego czasu, ale ciagle nie moge sie zdecydowac czy to na pewno trafiony zakup bedzie i czy bede uzywac. Mysle o miesie, jajach sadzonych, warzywach. Pomysl jest by kupic taki z ceramiczna tacka grzewcza- nic nie przywiera i mozna kroic bezposrednio. Cos takiego mi sie  w oczy rzucilo jako potencjalnie funkcjonalne:

http://allegro.pl/ariete-734-cuoki-grill-elektryczny-dwa-kolory-i3667863147.html

Ktos mial/ma cos podobnego i moze sie wypowiedziec?
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
30 października 2013 19:35
szafirowa, mam zwykły za 200 zł, kupiony z 3 lata temu firmy Tefal. Nigdy nie robiłam na nim warzyw ani jajek, za to mięsa są przepyszne 😉 Polecam szczerze - super na wieczory zimowe ze znajomymi. Nie musisz się martwić o gotowanie, w zasadzie samo się robi 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 października 2013 20:08
ja mam, ale taki belejaki bo dostalam w spadku. grillujemy latem na balkonie. http://www.amazon.de/Cloer-656-Barbecue-Elektrogrill/dp/B00008Y8KZ/ref=sr_1_74?s=garden&ie=UTF8&qid=1383163180&sr=1-74

schodzi z niego niestety ta powloka i musze wywalic go.
co mi sie podoba to dzielona powierzchnia na grill i plyte. na plycie robilam warzywa albo podpiekalam chleb a na grillu mieso.
Gienia-Pigwa, mi  z kalkulacji wychodzi, że najbardziej eko (w temacie wody) jest... obcięcie włosów 🤣 Dwie głowy na jeża a nie długie loki i to ROBI różnicę. Reszta nie 🙂
Julita, przekop sę przez wąte/ albo wpisz w szukaj "navibot" bo było, ja mam, gwash, pokemon

Gienia-Pigwa,  mam wodę ze studni wiec nie zastanawiałam sie
Oooo dzięki sznurka! Ja sie jakoś na początku zafiksowalam na roombe i o navi jakoś nie myślałam ale widzę, ze raczej wszyscy zadowoleni z niego i jest tańszy od romby. Chyba sie zdecyduje! Tylko nie wiem jaki model wybrać😉
Bischa   TAFC Polska :)
09 listopada 2013 22:11
Da się odratować bluzę, która była w zielono-żółto-białe paski, żeby białe paski były znów białe? Prałam ją już milion razy z tymi samymi rzeczami co dzisiaj, wcześniej nawet na wyższej temperaturze i są szaro niebieskie, obrzydliwie to wygląda. Chociaż nie, nowe spodnie z nią wyprałam, może to ich wina? Moja ukochana bluza 😕
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 listopada 2013 23:07
Bischa, a te nowe spodnie to może jeszcze jeansy? Mi się czasem sprawdza Lovela odplamiacz dla dzieci albo ten różowy, nazwa mi wyleciała... Ale z mojego doświadczenia niestety sukcesu nie wróżę 🙁
Może ktoś coś jeszcze poleci.
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 listopada 2013 10:04
Jeszcze sa takie chusteczki odplamiajace. A na przyszlosc tez takie zapobiegajace farbowaniu sa.
Bischa   TAFC Polska :)
12 listopada 2013 00:45
A gdzie można takie chusteczki zakupić?
Opolanka, jeans 🙁
Bischa, Rossman - akurat chyba promocja.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2013 08:20
Czym usunąć mydło z kafli? W kaflach mam wżarte mydło a raczej osad z niego, szorowałam to nawet domestosem, ale po wyschnięciu znów na brązowych kaflach widać białe ślady. Wygląda to koszmarnie.
JARA, cilit bang w piance. Popsikać, poczekać, wyszorować. Mi schodzi.
Czym wyczyścić ramy okienne (plastikowe) ? odkąd kupiliśmy mieszkanie to walczę z wyszorowaniem ram z zewnątrz. Są pobrudzone czymś żółtym. Nie wiem co to, czy one tak zmieniły kolor czy co. Cholera wie. Nie zauważyłam tego przy odbiorze (są takie tylko na dole). Może pobrudzone czymś przy robocie balkonu. Nie wiem.
Ale wkurza mnie to niemiłosiernie!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2013 09:01
JARA, cilit bang w piance. Popsikać, poczekać, wyszorować. Mi schodzi.


Dzięki kochana  :kwiatek: muszę zaopatrzyć w najcięższy kaliber  😁
JARA, różowe W5 z lidla 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2013 11:52
Właśnie nad nimi też myślałam, tzn czy ta chemia lidlowska by podołała. Nigdy jej nie używałam. Poprzedni lokatorzy chyba nie specjalnie myli kafle.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 listopada 2013 16:35
Te Lidlowe środki są fajne. Ewentualnieę. jeszcze Rossmanowy Domol z octem, też nieźle daje radę.

Czy da się coś zrobić, żeby zwierzaki(kot i pies) nie sikały na skórę dzika, która leży na podłodze? 🤔 Czymś spryskać np.?
CzarownicaSa, przede wszystkim ważne jest pozbycie się zapachu moczu, który już pewnie jest (nawet jeśli Ty tego nie czujesz, to zwierzęta zapewne tak). Polecam np. preparat vitopar, ale nie wiem czy można stosować go na naturalną skórę i czy jest na takim materiale skuteczny. Samo odstraszenie raczej nie działa, raczej szukaj problemów zdrowotnych lub behawioralnych. Dlaczego kot nie sika do kuwety? Może nie odpowiada mu rodzaj żwirku, może usytuowanie kuwety (jest w miejscu gdzie nie ma wystarczającego spokoju)? Może potrzebuje więcej uwagi, a może więcej spokoju, jakiegoś miejsca do schowania np. przed psem, na wysokości, a nie na podłodze.. Można by długo wymieniać..  musisz obserwować.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 listopada 2013 16:48
Agita dopóki skóra się nie pojawiła nie sikał nigdzie indziej, nie doszukiwałabym się problemów 😉 Pewnie zapach skóry go przyciąga niestety :/ Kot jeszcze nie wykastrowany, mamy go od kilku dni dopiero.
Może rzeczywiście w skórze jakiś zapach go pociąga 🙂 skoro teraz się dopiero pojawiła i od razu siknał
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 listopada 2013 11:11
Skórę powieś na ścianie. 😉 Mój pies pewnie by nie nalał, ale napewno by ją zjadł 😁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 listopada 2013 11:42
uzywam juz z dwa tygodnie nowego oszczednego prysznica i jesli chodzi o normalne mycie to jest ok, ale plukanie wlosow to istny horror.  👿

chybas znowu wlosy zetne  😁
Gienia-Pigwa, he, he, he - a czytałaś mój wpis? (po twoim info o zmianie prysznica)
Ja właśnie posprzątałam w mieszkaniu- Domol odradzam. Mam (niestety) płyn do podłóg i płyn do wc (bio czy eko, dlatego go kupiłam). Oba preparaty wodniste, zero wydajności, po jednym użyciu nie ma niemal 1/3 opakowania 🤔 Podłoga w smugach, plamy na panelach (syn po poprzednim myciu nie wytrzymał i przebiegł po mokrej podłodze i zostały takie odgnieciuchy, widoczne tylko pod słońce)- zostały na swoim miejscu. Nigdy więcej. Dobrze w sumie, że to taka woda, jeszcze trzy mycia i będzie po płynach. Wracam do niezawodnego Froscha  😉 A chciałam zaoszczędzić 😁
Czym szybko i bezproblemowo umyć dywan? Jakoś na sucho? Bo muszę umyć dwa i oba w ciągłym użyciu więc wolałabym aby nie schły cały dzień.
Muffinka, co prawda nie na sucho, ale na wszelkie plamy, błoto a nawet smar, najlepszy jest niebieski W5 do prania dywanów :P.
Dziewczyny jestem zdesperowana... Czym doczyszczę kamień w łazience? Ale taki poważny kamień? Nic nie działa  😕


A ja słyszałam, że świetnie działa płyn do czyszczenia urządzeń mleczarskich. Info z drugiej reki, że rewelacyjnie usuwa nawet ciężki kamień - ale gdzie to dostać, nie wiem...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się