kącik skoków

są na stronie Przybyszewa i na volcie. Wybierasz się? pierwszy weekend kwietnia niestety
Ja do połowy marca nie mogę skakać.Zaraz zerknę,bo jakoś nie wpadłam na te propozycje...Napiszę Ci dokładnie na gg😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 stycznia 2009 10:50
Od osób które były w Katowicach na zapleczu i pomagały w Oli po wypadku wiem że koń ją kopnął w biodro przy zdejmowaniu ochraniaczy.
Proti, bardzo miło mi to słyszeć. Ale ja na razie treningi mam wieczorem, więc światło nie pomaga 😉 Ale spróbuję coś wykombinować 😀
Ponia   Szefowa forever.
30 stycznia 2009 15:07
Ponia poszła zakuwac :P

hm z tym zachowaniem spokoju jest najgorszy problem... filmik filmik!!! 😀

http://sites.google.com/site/fundacjasportuioswiaty/Home/klipy-z-konsultacji-1

Coprawda to nie mojej roboty ale ze str organizatora konsultacji www.fsio.pl
Kliknij w ten link i ja jestem w prawym rzędzie  2 z góry( w zielonej bluzie) akurat zaczyna się najazem na tripla.Odrazu zaznaczam,że to nie był dobry przejazd, bo pt to był  najgorszy dzień na konsultacjach w moim wykonaniu, bylam chora i nie mogłam się wogóle pozbierać.

Btw może mi uda się przyjehać na AMP🙂
Gillian   four letter word
30 stycznia 2009 15:17
Poniuś, normalnie  🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 
Ponia ale ten twój rudy ma sprężynę w zadzie!  😲

Wow,truly excellent chesnut!  🙇
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 stycznia 2009 15:27
Poniuś: super
Ponia super😉 i w takim razie czekam na jakies kolejne;0

Co do skoków i sezonu to ja juz na szczescie wracam powoli do skoków, narazie jakies malutkie ale mysle ze sezon co najwyze z niewielkim spoznieniem uda sie rozpocząć (no bo jeszcze nad konikiem trzeba troche popracowac..)
opolanka   psychologiem przez przeszkody
30 stycznia 2009 17:00
Jak miło widziec p. Rudigera w dobrej kondycji 🙂 Jak Ci sie trenuje, ponius? To jest bardzo ciepły człowiek.
Ponia   Szefowa forever.
30 stycznia 2009 18:40
Poniuś, normalnie  🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 
Ponia ale ten twój rudy ma sprężynę w zadzie!  😲

Wow,truly excellent chesnut!   🙇
Poniuś: super
Ponia super😉 i w takim razie czekam na jakies kolejne;0

Ej laski bo się zaczerwienie 😡  :kwiatek: :kwiatek: To naprawdę  nie był dobry parkur, jak pisalam bylam  juz podziebiona i  nie  moglam sie skupic.
Sierra to jest jeszcze nic, dzień wcześniej w czwartek,jeszcze bardziej zadem poprawiał ledwo siedziałam😉
Jak miło widziec p. Rudigera w dobrej kondycji 🙂 Jak Ci sie trenuje, ponius? To jest bardzo ciepły człowiek.

Opolanka niestety nie mam możliwość częściej, to z konsultacji które odbywały się u nas na pomorzu.
Jestem zachwycona, poprostu, mam  nadzieję,że uda mi się nawiązać współpracę z Trenerem Wassibauerem😉
Na szczęście mam na miejscu osobę, o ogromnej wiedzy, która tez była na tych konsultacjach i konsultowaliśmy plan treningów i t d .I sam p.Rudiger był zadowolony z naszej pracy dotychczasowej, dodał kilka uwag i teraz skupiamy się na dalszej pracy😉. Szkoda,że tylko 3 dni..
Poniuś a wiesz może czy planowane są na hipo jakieś kolejne konsultacje w najbliższym czasie? (tzn ja to chyba bardziej już o jesieni myślę, no chyba że jako słuchacz to teraz) 😉
Ponia   Szefowa forever.
30 stycznia 2009 18:51
Wiesz nie wiem, słyszłam ,że może w marcu będą następne.Jeśli chodzi o tak dalekie terminy.
Ale zapisz sobie www.fsio.pl bo to był,i będzie gł. organizator tych konsultacji także tam powinny się pojawiać iinformacje.
Oczywiście jak będę coś wiedziała to dam znać😉
Ponius, widze, ze troche zabraklo rytmu w dojezdzie do szeregu, za to bardzo ladnie rozjechana ostatnia linia. Ogólnie - pozazdroscic koniska, Ty równiez bardzo fajnie. 😅
Ponia   Szefowa forever.
30 stycznia 2009 19:17
Ponius, widze, ze troche zabraklo oka w dojezdzie do szeregu, za to bardzo ladnie rozjechana ostatnia linia. Ogólnie - pozazdroscic koniska, Ty równiez bardzo fajnie. 😅

Tak, tam zabrakło głównie spokoju wewnętrznego jeźdźca, ale niestety mam taką niefajną manierę czasem w ost chwili rozjeżdzania do przodu,ale juz nad tym pracuję, Lawirantowi generalnie jest łatwiej z  daleka sie zabrać niż z bardzo bliska.Zresztą On zawsze mi tyłek ratuje jak mam za dużą wizję😉
Dziękuje z miłe słowa😉
Heh, widac, ze dla niego to sa popierdółki nie przeszkody 🙂 A z reszta zawsze lepiej miec jakas wizje, niz nie miec zadnej i zostawic konia samemu sobie...
Ciekawa jestem, jak Wam bedzie szlo w nowym sezonie - czekam na zdjecia i filmiki z zawodów 🙂
Ponia   Szefowa forever.
30 stycznia 2009 19:33
Heh, widac, ze dla niego to sa popierdółki nie przeszkody 🙂 A z reszta zawsze lepiej miec jakas wizje, niz nie miec zadnej i zostawic konia samemu sobie...
Ciekawa jestem, jak Wam bedzie szlo w nowym sezonie - czekam na zdjecia i filmiki z zawodów 🙂

Na tym z filmu czytaj Złotym ten sezon początek będe jeździć 120,tylko zalecenia trenera Wassibauera ( a potem potem? Londyn Nasz😉 może w środku sezonu znowu 130 zobaczymy jak będzie Nam szło.
A na 2 Stronę wcześniej są zdj, to 120/130 😉
Dokładnie jak mówisz jemu wys. nie sprawia problemu,  ja  mu czasem przeszkadzam🙂
Bischa   TAFC Polska :)
01 lutego 2009 21:02
Super Poniuś , oby tak dalej  😀
Ja mam podobne informacje co ElaPe z zaplecza , od startującej koleżanki  😉 Oby plotką była informacja o znęcaniu się nad koniem  🙂 Aurelia nie ma się co złościć  😉 Wyszły 2 różne wersje zdarzenia , nie ma afery na voltopirach więc jest dobrze  😉 Jesteś w Kuźni na Sango-Yang Cup , które jest właśnie na przełomie lutego i marca ( w moje urodziny  😁 1 marca  😉 ) czy o czymś innym mówisz ? Ja się wybieram jako kibic napewno , gorzej z fotografem  😫

Pozdrawiam 🙂
Mam do Was pytanie. Otoż zmieniły się w tym roku normy na zdobywanie klas sportowych. W tym roku IIga klase można zrobić przez przejechanie 8 razy P/P1 na czysto bądź 5 razy N/N1 na czysto. Z tąd moje pytanie, czy jak sobie przejade te 8 razy P na czysto, bądź 5xN, to mam też II licencje, czy starym zwyczajem muszę przejechać 8xN na czysto na II licencje?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 marca 2009 08:06
no to znów obniżono loty? 😉 Ja mam jeszcze "starą" dwójkę, robioną w N-kach.

Wyraźnie piszesz, że wystarczy 8xP/P1 lub 5 razy N/N1... Więc nie musisz jeździć 8 razy N...

Sądzę, że możesz też jeździć i P i N i to też się bedzie liczyć - kiedyś, kilka lat temu, na II jeździło się N i C (zanim II stała się przepsutką do C)
ale to wystraczy na II klasę, a nie ma nic napisane o II licencji. Zdobywanie III klasy a III licencji też się różni, więc może ktoś jest na 100 % pewny jak to teraz będzie?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 marca 2009 09:51
[quote author=ewuś link=topic=18.msg192218#msg192218 date=1236119092]
Mam do Was pytanie. Otoż zmieniły się w tym roku normy na zdobywanie klas sportowych. W tym roku IIga klase można zrobić przez przejechanie 8 razy P/P1 na czysto bądź 5 razy N/N1 na czysto. Z tąd moje pytanie, czy jak sobie przejade te 8 razy P na czysto, bądź 5xN, to mam też II licencje, czy starym zwyczajem muszę przejechać 8xN na czysto na II licencje?
[/quote]możesz podać źródło?
zajrzałam na strone pzj i jedyne co znalazłam,to aktualizację z 10.02.2009 norm na klasy sportowe,które mówią o 8xN na 0.
ja też z PZJ brałam tylko nie doczytałam, że to 8xP lub 5xN jest dla kuców i małych koni. Za bardzo się ucieszyłam, chyba jak to zobaczyłam i już nie sprawdziłam, że są 2 tabelki: dla dużych koni i właśnie kuców 😉

Forta II licencja jest przyznawana dla osób posiadających aktualną II klasę sportową lub dla tych, którzy kiedykolwiek w swojej karierze zdobyli I klasę.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 marca 2009 13:49
no i wszystko jasne 🙂

niemniej jednak, to co napisałam wyżej nie traci na aktualności, z tym , że dot. małych  koni.
that's right,trzeba brać się więc do roboty  😉


edit: nie doczytalam,że już wszystko wyjaśnione
A ja mam być może głupie pytanie.
Zabrałam się za czytanie przepisów na stronie PZJ dotyczących skoków. I mi się wszystko we łbie pomieszało z tymi szeregami zamkniętymi, częściowo otwartymi i częściowo zamkniętymi. Wyjaśni mi ktoś bo zupełnie nie wiem co o tym myśleć?
Antoś Dopóki nie planujesz startować w derby czy innych "myśliwskich" - o "problemie" zapomnij! Nawet wtedy - częściowo otwartych/zamkniętych nie widziałam od lat i pewnie szybko nie zobaczę 😁
czyli to nie dotyczy takich normalnych skoków ?
uff. a już myślałam, że mam braki bo nigdy podobnych rzeczy na parkurze nie widziałam.
swoją drogą niby jest to opisane w tym regulaminie całym, ale tak, że ani słowa z tego nie rozumiem.

edit:
chodzi mi o to, że z tego opisu nie miałam żadnego wyobrażenia jak to może wyglądać. dlatego się zdziwiłam.
Antoś Szeregi częściowo otwarte/zamknięte mogą pojawić się w konkursach typu derby, przy kombinacji z przeszkodami terenowymi. Np. pierwszy okser i lądujemy między żywopłotami, gdzie czeka nas kłoda/rów; wyjście przez "normalną" stacjonatę.
dziękuję halo  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się