M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

bawarka, a w jakim budynku ta kuchnia? Tak bez kontekstu to ta pierwsza mi się najbardziej podoba! Nie lubię tych mebli IKEI stylizowanych na drewno i w klimacie starocia.
ash   Sukces jest koloru blond....
13 listopada 2013 13:24
No właśnie ważne też jak całe mieszkanie jest urządzone...
Najbardziej podoba mi się pierwsza, ta nowoczesna choć zupełnie nie pasują mi uchwyty na dolnych szafkach.
Nie cierpię uchwytów  🙇
A do mnie nie przemawia żadna z tych propozycji szczerze mówiąc.
Pierwsza bardzo smutna, przytłaczająca.
W drugiej ta drobna glazura z kratownicą, bleee. A mebli na tym zdjęciu tak naprawdę nie widać, bo prześwietlone.
W trzeciej jakoś... no nawet jak dla mnie za starocie. W dodatku tam jest tyle faktur, kolorów, że mnie to drażni.
Projekt - co do układu trudno się wypowiadać, bo niewiele widać, ale kolorystycznie przytłaczająca jak pierwsza.
ash, a ty jaką będziesz miała kuchnię? Wrzucałaś już? Co zamiast uchwytów?

Ascaia, no właśnie, w sumie z tych 3 to pierwsza, ale żadna tak do końca.
ash   Sukces jest koloru blond....
13 listopada 2013 13:35
Dzionka, u nas kuchnia biała lakierowana z czarnym blatem.
Uchwyty w dolnych szafkach frezowane, a w górnych przedłużone fronty.
bawarka, a jaki chcesz mieć klimat w kuchni? W jakich pomieszczeniach czujesz się dobrze? Wolisz określenie designersko czy przytulnie? 😉
Te zdjęcia mają tylko pokazać meble które mam do wyboru, płytki na ścianach będą raczej duże białe lub kremowe, bez ozdób, uchwyty też będą inne.
Mieszkanie jest w domku jednorodzinnym w Warszawie, jeszcze nie urządzone, zaczynamy od kuchni. Kuchnia jest odcięta od reszty mieszkania długim przedpokojem, więc wydaje mi się że nie musi się jakoś bardzo zgrywać stylowo z pokojami. Nie wiem czy dobrze myślę?
Boję się, że ta pierwsza będzie bardzo zimna, sterylna, ta druga jest bliższa mojemu sercu, cieplejsza, przytulna, taka że chce się w niej posiedzieć, ale mąż nie chce się na nią zgodzić.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
13 listopada 2013 15:02
Ze wszystkich wstawionych przez Ciebie kuchni mi się najbardziej podoba 3cia (ta z czerwonymi dodatkami)  😉
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2013 15:51
bawarka, ostatnio czuje szal na szare kuchnie, wiec pierwsza podoba mi sie bardzo 🙂

Pierwsza - może szarość jaśniejsza. Super można zrobić. Każde dodatki, kolorowe światło - mrau. Jakby chcieć przytulności - świetnie się skomponuje z wikliną np.
bawarka mnie się też ta pierwsza kuchnia najbardziej podoba. W ogóle bardzo mi się ta aranżacja ikeowa podoba i sama bym się na nią decydowała gdyby nie to, że nie zniosłabym paluchów na tych frontach. 🙂 Ale też podoba mi się 3 aranżacja chyba ze względu na te zielonkawe i czerwone dodatki. Bierzesz jakieś inne w ogóle pod uwagę?
Moim zdaniem tez pierwsza 🙂
Dla mnie też nr 1.

Wpadam ze zdjęciami  🙂
Sypialnia


Kuchnia


Salon
Bawarka do nie też najbardziej przemawia ta szara 🙂

U kuchnia też jest "na tapecie" - wymusiłam płaczem remont 😉 i też skłaniam się ku szarościom. Mam już wstępny (bardzo wstępny  :lol🙂 projekt rozrysowany i aż nie mogę się doczekać na ten ostateczny.

Mam przy okazji pytanie, czy ktoś z Was korzysta może z mikrofali z funkcją piekarnika (nie grilla)? Szukam czegoś, w czym będę mogła upiec ciasto, zapiekankę itp. Słyszałam, że Electrolux ma taki gadżet, tylko zastanawiam się jak to w rzeczywistości wygląda.
Mamy naprawdę małą kuchnię i zastanawiam się, czy zamiast ładować tam mikrofalę i piekarnik nie zdecydować się na jeden sprzęt - zawsze to jedna szafka do przodu.
tulipan, wow! szybciorem masz gotowe!!!
sznurka to prawda, jeszcze tydzień temu były tylko gołe ściany. Brakuje lustra w łazience i jednej lampy. No i oczywiście rzeczy typu obrazki, świeczki, zasłony. Poza tym meble mam wszystkie, a przeprowadzka zajęła mi jeden dzień (z posprzątaniem i rozpakowaniem)  😁
tulipan, tak trochę łyso na tej ścianie z regałem w salonie 🙂 nie myślałaś żeby zabudować/ustawić coś po całości? 🙂

gratuluję przeprowadzki 😉 ja przeprowadzam się już jakieś 3 lata :P i nie do końca mi się to jeszcze udało :P
Tam miała być biblioteka po całości w zabudowie właśnie, ale z powodu ograniczenia funduszy wstawiłam sam regal. Planuję czymś wypełnić te dwie luki - duże kwiaty w jakiejś fajnej donicy lub plakaty w ramie  🙂
tulipan, no ta biblioteka by tam była jak znalazł 😉 trzymam kciuki za fundusze 😀
Tulipan ale szyyybkooo! I jak fajnie!

Mi tez sie marzy biblioteczka na cała ścianę z drabinka, debowa... Ale wstępna wycena na 18tysi mnie rozwalila i czekam aż mi kasa zacznie rosnąć na drzewach w ogrodzie😉
Dzięki dziewczyny za pomoc. Nie odpisywałam bo spędziłam przemiły wieczór w Ikei, czekając 2 godz. na obsługę, a skończyło się na tym, że pan nam zdążył tylko wycenić bo już zamykali. Wybrałam jednak tą szarą kuchnie, bo biała okazała się strasznie plastikowa.
Teraz mam zagwozdkę czy szafki ścienne brać też szare czy czerwone. Blat będzie biały, płytki na ścianie pewnie białe. Co sądzicie?
emptyline   Big Milk Straciatella
13 listopada 2013 21:30
Szare! Inaczej dostaniecie oczopląsu. Fajny będzie jakiś czerwony element, ale nie wszystkie czerwone fronty wg mnie.
Ale to nie wszystkie fronty czerwone tylko dwie podłużne wiszące szafki. Reszta będzie szaro-biała dlatego się zastanawiam, w ikei było na wystawie coś w tym stylu właśnie. Trochę by to ożywiło, no tylko właśnie czy nie za bardzo...
tulipan jej, niesamowite tempo! Łazienkę też masz już zrobioną (w ciągu tego jednego tygodnia, o którym wspominasz)? Mnie ekipa oszacowała pracę nad samą łazienką na jakieś 3 tygodnie, więc zastanawiam się czy oni tacy powolni czy ty miałaś magików. 😀 A po ostatnim zdjęciu myślałam, że wrzuciłaś wizualizację, bo wygląda jak z katalogu. Jak dołożysz jeszcze "ocieplaczy" to będzie naprawdę ekstra. 🙂

bawarka ja bym została przy tych szarych. Weszłam jeszcze specjalnie wszystkie fronty ikeowe pooglądać i żadne mi nie pasują, żeby je łączyć z tymi szarymi. No i gratuluję zakupu, koniecznie pokaż złożoną kuchnię! 🙂

Hej dziewczyny 🙂
Przepraszam, że się wtrącam ale mam do Was prośbę. Biorę się za remont pokoju. Meble są już praktycznie wybrane ale teraz mam problem jakie wybrać panele. Pokój jest bardzo mały zaledwie 9m2 dlatego nie wiem czy ciemne panele są dobrym pomysłem.
A drugim problemem jest kolor ścian który współgrałby z całością.
Możecie coś doradzić? Ja kompletnie nie mam pomysłu  :/
http://www.bodzio.pl/system-grzes-ukl-20-orzech-wanilia-28065,1,pr,lang.html
ciemne panele.... brrrr.... jeśli lubisz co chwila ścierać podłogę i umiesz to robić, ze nie widać "śladów" po mopie czy scierce....jeśli są nienagannie czyste i pasują do całości wystroju, wtedy wygladają dobrze nawet w małym pomieszczeniu. Ale z nimi jest jak z ciemnymi meblami- trzeba co chwila ze ścierą latać. Ja mam takie wrażenie oczywiście😉
emptyline   Big Milk Straciatella
14 listopada 2013 09:08
deksterowa, zależy jeszcze od paneli. Moja mama ma coś o nazwie orzech włoski - są dość ciemne, ale mają fakturę + słoje, do tego sa fugowane i nawet nie myte i nie odkurzane wyglądają dobrze.
sandi, mogą być i ciemne, ale unikaj próby dopasowania koloru mebli do podłogi - nie uda się, będzie źle. Niech to będzie więc zupełnie inny, ale nie gryzący się odcień.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 listopada 2013 09:51
na moich winylowych panelach klejonych, srednio ciemnych nic nie widac. dlatego mam wieczny syf ;-)

bawarko, ta kuchnia niestety zle sie uzytkuje bo strasznie paluchy zostawia. musisz bardzo uwazac i lapac tylko na uchwyty :-)
Dostałam właśnie aktualne plany mieszkania i ma ono 76,9 metra a nie 83, niezłe jaja. Dla nas to tylko lepiej, bo możemy niższą cenę negocjować, ale niezły burdel mają w tych agencjach.
Dzionka, no i jak na tym planie jest z łazienką? Jest ta wnęka gdzie widziałabyś prysznic?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się