Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

z tego co jest mi wiadomo Front nie wyrobił czasu w kłusie
w sprawie koni rasy śląskiej jestem zielona potrzebuje informacji na temat bonitacji oraz próby dzielności ogierów śląskich
To może zacznij od programu hodowli koni rasy śląskiej:
http://pzhk.pl/wp-content/uploads/pr_hodow_slas.pdf

Zmiany do stacjonarnej próby dzielności ogierów rasy śl 2012:
http://pzhk.pl/blog/2012/10/08/zmiany-do-stacjonarnej-proby-dzielnosci-ogierow-rasy-sl/

Regulamin próby dzielności klaczy i ogierów rasy śląskiej 2013:
http://pzhk.pl/blog/2013/04/22/regulamin-proby-dzielnosci-klaczy-i-ogierow-rasy-slaskiej-2013/
Dziękuje  😀
Ogólnie to nie ma lepszej rasy 🙂 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
18 listopada 2013 17:02
Luksus (Santiago-Łubnica po Harcer) teraz:

i dwa lata temu, zaraz po zakładzie:

oraz Dekoder (Lokan-Defilada po Palant)- absolwent tegorocznego ZT:
Ogólnie to nie ma lepszej rasy 🙂 🙂
  Jednak sa lepsze rasy🙂
A gdzie Dekoder stoi ???Bardzo ciekawy
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 listopada 2013 08:33
powiat wodzisławski, Śląsk. Dekoder fajny, ale na razie słabo się rusza- albo idzie jak sierota, albo się jara, stawia ogon w górę i capluje. Zobaczymy na wiosnę, jak popracuje w zaprzęgu i pod siodłem, obędzie się z otoczeniem i wyjazdami, to może się trochę poprawi.
Spokojnie,młody ogier 🙂 troszke nabierze masy i bedzie git 🙂tylko szkoda,że ta kłoda słabsza...Czy ktoś wie jak prezentuje sie tegoroczny dzierzawa ogierow ??Rozdział był 27 listopada w Ksiązu.
Dave Pooll rozdział na sezon 2014 jest na stronie Książa 😉
3/4 ślązaka: Ojciec Denar ( Dywizjon - Korona ) matka Perełka po Lokaut
Jimmy, on taki duży, czy amazonka taka mała? 😀
No jest spory chłopak! 🙂
W zeszłym roku pożegnały się z tym światem ogiery Bulwar i Arenal.

Ktoś pytał dlaczego klaczy xx się mało używa w hodowli ślązaków? Bo jak się urodzi źrebak, to może być tak cienkokostny, że nie zakwalifikuje się do hodowli. Bezpieczniej użyć ogiera xx na klacz śląską.
Wiek ktos dlaczego Bulwar padł ???
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
15 stycznia 2014 10:01
Ponoć powikłania po ochwacie  🙄
Zuz.   Ujeżdżenie na kołach ;)
15 stycznia 2014 20:58
Bry wieczór!
Szukam informacji na temat siwych par do sprzedania.
Na śląsku się już orientowałam, byłabym wdzięczna za każdy pomysł 🙂

No i chciałyśmy się przywitać 🙂


Borówka (Szalom- Brenda po Bagnet)
AleksandraAlicja,nawet nie wiedzialem,ze miał ochwat,niestety jak sie dobrze karmi,to codzienny wybieg obowiazkowy!!!!
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
16 stycznia 2014 09:00
Bo w ogóle Bulwar padł w sierpniu zeszłego roku, a cisza była o tym do teraz! Ja jestem załamana  🙄

Śliczna Borówka  😍
Patrzyłaś tutaj: http://www.konielubliniec.pl/ ?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 stycznia 2014 20:18
Kawał klaczy z Borówki!
Zuz.   Ujeżdżenie na kołach ;)
17 stycznia 2014 14:42
AleksandraAlicja- już byłam. Blisko mnie jest ta stajnia, więc to pierwsze miejsce w jakim pytałam  🙂

Iwona9208- chyba zdjęcie z dobrej perspektywy, bo ma 160cm  😉
Bedzie jakas galeria z pokazu ogierow z Bogusławic 🙂?
Nie ma też już ogiera Monsum-brata ogiera Martel.
Hej, też jestem miłośniczką tej rasy. Strasznie marzy mi się kary śląsak z łysinką, no po prostu mam hopla na tym punkcie. I chciałam zapytać ile kosztuje stanówka np. ślązakiem w książu ? powiedzmy..a polecimy z grubej rury : LOKANEM ??  😀
wejdz na ich strone i sprawdz... ty leniu 😉

prosze bardzo, na starcie SO Książ ;

816GWł Lokan śl. 2001r. maść kara; Largis – Lokana po Glockner wym. 168-210-25

hod. SO Książ; 82 pkt. bon.

Ogier z wybitną urodą i rewelacyjnym ruchem w kłusie i stępie.

2005r. Czempion Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych – Polagra

Od 2007r. startuje w zaprzęgach jednokonnych z Bartłomiejem Kwiatkiem.  Zwycięzca najpoważniejszych zawodów międzynarodowych w Europie i Polsce. Trzykrotny Mistrz Polski. Razem i innymi ogierami SO Książ -  piąty raz I m-ce w rankingu FEI

Wicemistrz świata z Bartłomiejem Kwiatkiem w zaprzęgach jednokonnych w Patroni del Vivaro 2010r.

Stanówka  1.000,- pierwsza ruja; kolejne ruje po 500,-
Śmieszna sprawa,bo nikt nie gwarantuje,żę źrebak będzie dobry,trzeba dobrze skojarzyć,a prawdopodobnie za stanówkę zapłacisz więcej niż będzie wart źrebak 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
31 stycznia 2014 08:34
I tak teraz jest wyższa cena, ale pamiętam ze 2-3? lata temu, jak Lokan był świeżo po MŚ, to stanówka kosztowała 500 zł, a na aukcji po ZT odsadki po nim szły za 2000 zł. I nawet tu na forum się oburzałam, że jak to możliwe, by stanówka Vicemistrzem Świata!!!! kosztowała 500 zł, że sama stanówka to powinno być 2000 zł minimum, a źrebaki za sam fakt pochodzenia po takim ogierze powinny mieć cenę od 10000 zł w górę. Wiem wiem, nierealne u nas, ale na bank na zachodzie by tak było  🙄
Samego Lokana moim zdaniem ciężko ocenić jako reproduktora, bo ma tylko 99 sztuk opisanego potomstwa, z czego np. tylko 13 sztuk w 2013 roku urodzonych, a 9 w 2012. I z ciekawostek- w 2013 roku życie stracił uznany syn Lokana, IX.
AleksandraAlicja,duzo racji,rzeczywiscie ciężko ocenic jako reproduktora,cos ostatnio za duzo tych koni pada,własnie teraz chyba 1500 jest za stanówkę....
CIACH
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się