Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

też lekko wysuszy 🙁 nakładałam punktowo. i jeszcze olejk z goździków (on też działa przeciwbakteryjnie)
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 listopada 2013 17:38
Scottie przecież olej rycynowy wysusza 😉 możesz jeszcze kurkumy albo aspiryny spróbować (edit. mam na myśli mokrą papkę 😉)
A maść ichtiolowa to jest chyba tylko na takie podskórne krostki? Ja tylko w takim wypadku ją stosuję.

Jeszcze podobno dobry olejek z drzewa herbacianego, choć osobiście jeszcze nie wypróbowałam.
Scottie   Cicha obserwatorka
13 listopada 2013 17:56
Edytka, zawsze myślałam, że natłuszcza- szczególnie, jak kładłam go na rzęsy i brwi na noc- rano miałam bardzo fajnie nawilżone okolice oczu 😉 Aspirynę mam w domu, spróbuję (chociaż ona też wysusza).

Wielkie dzięki za pomoc 🙂
Scottie, maść Himalaya się u mnie sprawdza, o taka.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 listopada 2013 19:26
Scottie z tym olejkiem rycynowym to jest dość zabawnie, bo na rzęsy, paznokcie, brwi - ok, ale np do OCM bierze sie niewielkie ilości, bo wysusza skórę. Na całe włosy też lepiej nie nakładać, bo przesuszy.  

Ja mam jeszcze jeden sposób jak muszę zwalczyć syfa, a mam przesuszoną skórę - krem bambino (ten różowy w metalowym pudelku). On ma cynk w składzie (więc likwiduje problemy), a przy tym dość mocno natłuszcza (rano skóra jest miękka, gładka, z ładnym kolorem). Tylko to pewno nie u każdej dziewczyny zadziała. I ma parafinę, więc na dłuższą metę przytka.
Scottie a jakoś się leczysz teraz u dermatologa?
Scottie   Cicha obserwatorka
13 listopada 2013 20:55
No właśnie nie, ostatni raz u dermatologa byłam chyba na wiosnę... Jestem umówiona na wizytę 20-któregoś, zobaczymy, co dermatolog powie.
Scottie ja właśnie teraz mam to samo i nie wiem skąd się to bierze, może jakieś jesienne osłabienie organizmu ? Ja używam też maści cynkowej i Davercin na noc, ale chyba nie widzę już żadnej poprawy po tym.
Strzyga dzięki ! Szkoda tylko, że Gdynia, ale jak nikogo nie znajdę godnego zaufania w Gdańsku to może i w Gdyni w końcu wyląduję.
Scottie, maść Himalaya się u mnie sprawdza, o taka.

Też polecam tę maść. Kupiłam za niecałe 6 zł, skład na oko laika całkiem fajny (bez parafiny) i moją skórę fajnie łagodzi, wypryski nie są takie czerwone i się zmniejszają.
Mam dylemat. Czeka mnie kupno podkładu w najbliższym czasie. I zastanawiam się czy kupować zwykły podkład- chciałam wypróbować tego osławionego Colorstay, czy też kupić podkład mineralny. Zupełnie nie wiem na co się zdecydować. Mam aktualnie suchą cerę, nie szukam ogromnego krycia, za to chciałabym, żeby produkt był wydajny. Na ile starcza Wam przeciętne opakowanie mineralnego podkładu, przyjmijmy te 10 g?
10g Annabelle Minerals - kryjący/matujący na około 10-11 miesięcy 🙂
Dzięki Kleik :kwiatek:
Nie wiem co wybrać, chyba w końcu kupię i taki i taki  🤔wirek: Nigdy nie używałam podkładu mineralnego.
shagyaaa-polecam minerały, poczytaj o nich, myślę, że się w nich zakochasz 🙂 a co do revlonu to skład odstrasza. Przed zamówieniem dużego opakowania koniecznie zamów próbki!
Scottie - mi  takie stany zapalne na skórze , fajnie złagodziła maseczka Bieledny   Professional Maseczka Efekt Aquaoxybrazji , kupiona w Rossmanie za 2,69zł.
http://bielenda.pl/produkty/enzymatyczny-peeling-dotleniajacy-efekt-aqua-oxybrazji

Przy okazji pozbyłam się wszystkich sterczących skórek po kwaszeniu 🙂 . Używałam dopiero dwa razy , ale już po pierwszym razie było widać efekty 🙂. Skórka gładziutka , syfki prawie znikneły .W ogóle zakochałam się chyba w kwasie laktobiowym , i chyba na stałe zagości w mojej kosmetyczce 🙂.
http://www.bio-med.pl/k_laktobionowy.html
Dzięki za podlinkowanie bloga  :kwiatek: Też  chyba zdecyduje się na kuracje Atredermem . Na początek chyba jednak o niższym stężeniu .
myślę, że większe ddziałanie ma w tej maseczce mocznik, który ejst na drugim miejscu w składzie
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 listopada 2013 22:14
mi ta maseczka nic wielkiego z twarzą nie zrobiła
hej macie może jakiś sprawdzony podkład który dobrze kryje?miałam już chyba wszystko włącznie ze scenicznym bodajże soraya jak dobrze pamiętam i nic mi się nie sprawdziło 👿,poza tym sprawdzałyście może działanie wody borowej lub tormentiolu? POmimo 25 na karku ciągle mam jakieś problemy trądzikowo/wypryskowe standardy typu clearskin itp cuda nie pomogły stąd szukam czegoś innego(papka z aspiryny też się na mnie nie sprawdziła)
Dziewczyny zna się któraś na glinkach? Bo jest tyle rodzajów, że ja już zgłupiałam. Która się nada do suchej, wrażliwej cery ale z niespodziankami typu zaskórniki w strefie T (czyli raczej mieszana w kierunku suchej i wrażliwej?). Ja wiem tylko tyle, że nie może zaschnąć na twarzy, bo traci swoje właściwości. Chciałam wypróbować glinkę Ghassoul z Organique, bo same zachwyty na kwc zbiera
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 listopada 2013 15:10
vodka, warto dołożyć 20 minut drogi, bo to naprawdę doby lekarz.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
16 listopada 2013 20:13
andegavenka ja już prawie trzydziestka i też miałam ciągle problem, w moim wypadku pomogło odstawienie hormonów i kosmetyki marki Tołpa w których absolutnie się zakochałam  😍 zwłaszcza piling maska 4 w 1 sprzedawana w saszetkach, zresztą reszta serii do cery trądzikowej też jest dla mnie hitem 🙂 A podkład u mnie w czasie największego wysypu sprawdził się colorstay, teraz dzięki min. tołpie pozostały mi już tylko blizny, a cera zrobiła się tak ładna że na co dzień mogę użyć tylko BB i delikatnego korektora 🙂
pierwsze słyszę i raczej nie będę się w to bawiła, nakładam oleje zamiast kremu i wiem, że olejku arganowego nie przebije nic! Takich rzęs nawet po rycynowym nie miałam 🙂
a ja chyba spróbuję 😉
Ja używam pomadki Alterry na rzęsy ale na efekty trzeba chyba trochę poczekać
Scottie   Cicha obserwatorka
18 listopada 2013 13:00
Ja używałam, ale zdecydowanie za dużo zabawy z tym. Poza tym okazało się, że ta pomadka jest bardzo dobra i szkoda mi jej było na rzęsy nakładać.

Wysypało mnie na brodzie, nosie i skroniach podskórymi gulami... ładnie zaczęła się jesień ;/
Scottie, u mnie też nawrót problemów skórnych, a już było tak pięknie latem po kuracji... Znów idę do dermatologa...

Gru, które dokładnie kosmetyki tak dobrze na ciebie zadziałały? Też pewnie powinnam coś zmienić, bo nie jest dobrze.
Gru dzięki za pomoc,sprawdzę jak tylko gdzieś je znajdę🙂
Jesienią niestety z reguły nasila się trądzik...
Ja mam wizytę w środę za tydzień
Ja też gorzej wyglądam teraz :/
Na wizytę u dermatologa pewnie będę musiała poczekać, ale trochę kwasów można wprowadzić. Gdybym w końcu cztery litery ogarnęła i coś wybrała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się